Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 55 sonuç

Konu: İçimde Yaşadığım Dünya / lato609

Default İçimde Yaşadığım Dünya / lato609

Hasan Şaş ülke futboluna adını altın harflerle kazıyan bir futbolcuydu.Galatasaray forması ile ülke futboluna kazanılmış en büyük kupaları armağan eden ; Türkiye Milli Takımı ile de o zamana kadar başarılmış en büyük başarıyı kazanan oyuncuydu.
    Kanat oyuncusu tabirini Türk Futboluna gösteren isimdi.Kıvrak çalımları, atletik yapısı, yeri geldiğinde orta yapan , yeri geldiğinde ise içe kat eden bir yetenekti.Basma kalıp kanat oyuncusu değildi.Kendi tarzında bir oyuncuydu ve onu durdurmak gerçekten çok zorlayıcıydı.
    Futbolculuk hayatını uzun uzun anlatmak isterdim.Ama ben teknik direktörlük kısmı ile ilgileniyorum.Çünkü sahada her zaman kameralar onu izlerdi ; ama teknik direktör iken bu fazla göz önünde olmadığı zamanlardı.Takımı sadece yedek kulübesinde talimat verirken göz önünde bulunurdu.

Futbola Adanademirspor altyapısında başlamıştı ve bu kulübe sevdalıydı.Ne de olsa ilk göz nuruydu.Profesyonel futbolda olduğu gibi teknik direktörlüğe de ilk mavi-lacivertli ekiple adım attı. 3 Temmuz 2014 tarihinde imzalar atıldı.Devamını ise kendisi anlatıyor ;

Demirspor o yıl lige her zaman olduğu gibi yine iddialı hazırlanıyordu.Önemli hamleler yaptı.
    Bunun ilk adımı olarak da futbol direktörlüğüne Samet Aybaba'yı getirerek yaptılar.
    Samet Hoca da elini çabuk tutarak önemli isimlere imza attırmaya başladı.
    Ama takımın başında bir teknik direktör yoktu.Araştırmaları da yine Samet Hoca yürütüyordu.
    Gündemde 2 isim vardı.Yönetim Ünal Karaman ismini dile getiriyordu ,
    Samet Hoca da benim nabzımı yokluyordu.Samet Aybaba ile ayrı bir bağımız vardı.
    Beni Galatasaray'a öneren kendisiydi.Ve bu sayede beni bugünlere getirmişti.
    Sebebini sorduklarında ise ; "Önce BJK'ya teklif ettim.Ne de olsa Beşiktaşlıyım.
    Ama onlar kabul etmedi.Aedından GS'ye gittim.Fatih Terim ile görüştüm.
    Sonuçta o da Adanalı , Hasan da Adanalı , bende Adanalıyım" demişti.
    Şimdi ise teknik direktör olarak ilk tecrübemi yaşamamda bana güveniyordu.
    Antrenör olarak tecrübem olsa da teknik direktör olarak daha takım çalıştırmamıştım.
    2 Temmuz 2014 tarihinde beni Adana'ya davet ettiler yönetimle birlikte masaya oturduk.
    Yaptığım en kısa toplantıydı sanırım.Futbolculuk yıllarımızda GS ile boş mukaveleye imza atardık.Şimdi ise Demirspor ile bunu gerçekleştirmiştik.Yarın hem takım toplanacaktı hem de basın toplantısı vardı.
    Günün programını yaparak toplantıya son verdik.Yine Demirspor ile bir maceraya atılıyordum.

Spoiler: İMZA VE HASAN ŞAŞ PROFİLİ 

MERHABA ARKADAŞLAR ;
    Kariyerimize ilk adımı atmış bulunmaktayız.Bu kariyerimiz bir önceki kariyerde olduğu gibi biyografi şeklinde olacaktır.Önceki kariyer çıraklık bu kariyer ise ustalık olarak ele alınacaktır.
    HERKESE KEYİFLİ KARİYERLER.

Başarılar Latif Kardeşim, Bu Sene de Güzel Taktiklerini Bekliyorum Yaparsın Yine Bir Şeyler

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Hayırlı uğurlu olsun Başarılar

Nesil
    2014

Başarılar dilerim
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Latif bey başarılar beğenerek ve imrenerek takip ettiğim kariyer hikayelerin gerçek bir hikaye gibi devam etmesi çok hoş çok estetik helal olsun ne diyelim iyi eğlenceler.

Edit: Kendi fikrim bir efsane isimle başlasaydın, mesela Adana Demirsporu Demirspor yapan efsane Muharrem Gülergin olabilir.

Quote Originally Posted by lufy33 View Post
    Latif bey başarılar beğenerek ve imrenerek takip ettiğim kariyer hikayelerin gerçek bir hikaye gibi devam etmesi çok hoş çok estetik helal olsun ne diyelim iyi eğlenceler.

Edit: Kendi fikrim bir efsane isimle başlasaydın, mesela Adana Demirsporu Demirspor yapan efsane Muharrem Gülergin olabilir.
    teşekkürler kardeşim sağolasın.Umarım güzel bir şekilde ilerlemeye devam ederim..
    Aslında efsane isimle başlamak benim de aklımdaydı.Muharrem Abi'mizden başkası da değildi aklıma gelen isim.Ama -nur içinde yatsın- Muharrem Abi bu kulüp için elinden geleni sonuna kadar yapmıştı.Bu misyonu başka isimlere de yüklemek gerek diye düşündüm ve ondan dolayı farklı bir isimle kariyere başladım.Büyük kaptanın yaptıklarını örnek alarak hareket edecek ve davranacak bir yapıyla oynamak daha iyi bir misyon gibi geldi bana..Fikrin için ayrıca teşekkür ederim..

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Başarılar dilerim
    teşekkürler..

Quote Originally Posted by devilshand View Post
    Hayırlı uğurlu olsun Başarılar
    teşekkürler

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar Latif Kardeşim, Bu Sene de Güzel Taktiklerini Bekliyorum Yaparsın Yine Bir Şeyler
    Şimdilik forumda 1 tane var ama son yamalardan sonra 1-2 tane daha yayınlamak farz oldu sağolasın hocam..

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar hocam

Gece vaktini tamamlamış sabah olmuştu.İmzalar atıldı.Basın karşısında pozlar verildi yüzler gülüyordu.İlk adım böyle atılmıştı.Hasan Şaş yardımcılarının bir kısmını belirlemişti.Ama antrenör ekibi oluşturulsa da yardımcı menajer olarak sürpriz bir isimle anlaşılmıştı.Beşiktaş gibi bir takımı da çalıştırmış olan milli futbolcu Tayfur Havutçu ile anlaşılmıştı.Antrenörler ise adeta parlıyordu.Hasan Şaş ilk teknik ekibini nasıl oluşturduğunu şu şekilde açıklıyor ;

"İmzaları atacaktık ama teknik kadromu daha tam anlamı ile oluşturmamıştım.
    Aklımdaki fikir her antrenman için farklı bir antrenörün olmasıydı.Bu da bize daha fazla profesyonellik ve futbolcularımızdan ekstra fayda alacağımız anlamına geliyordu.İlk önce zamanın önemli kalecilerinden olan Zafer Öğer ile el sıkıştık.Kendisi kariyerinin son yıllarına doğru A.Demirspor'da da oynamıştık.Bu camianın tozunu az da olsa içine çekmişti.Kendisi kaleci antrenmanı için çok önemli işlere imza atacaktı.
    Kaleci antrenörümüzü kesinleştirdik.Ardından ise taktiksel olarak yardımcı olacak Mehmet Süral ile konuşup el sıkıştık. G.Antep ile uzun bir antrenörlük deneyimi vardı ve Süper Lig deneyimi de yadsınamazdı.
    Defans antrenörlüğü konusunda ise ince eleyip sık dokuduk.Tabir-i caizse "cuk" olmuştu takımımıza.Bu isim Mert Korkmaz'dı.Çok önemli bir isimdi aktif futbol hayatında.Antrenör olarak da çok önemli tecrübelere sahipti.Deneyimlerini oyuncularımıza aktarabilirdi.
    Hücum konusunda ise Taner Gülleri ile anlaşmıştık.Adana doğumlu ve Adanademirspor altyapısında yetişmiş bir isimdi.Tıpkı benim gibi o da pek forma giymeden kulüpten ayrılmıştı.Şimdi sırtımızda terletemediğimiz formaları alın terimizle ıslatacaktık.
    Tüm ekibi tamamlamıştık ama yardımcı konusunda pek çok ismi gündemimize aldık.Samet Hoca ile ince eleyip sık dokuyorduk.Antrenörleri tam anlamı ile dağıtmıştık ama yardımcım olarak gelecek isim de her bölgeye hakim olacak bir isim olmalıydı.Bu sebepten dolayı elimizde pek fazla isim yoktu.Bu yüzden araştırmamız çok daha uzun sürdü.
    Tayfur Havutçu konusunda hemfikir olduk ve kendisi ile konuştuk.Aslında pek emin değildi ama konuşmalar sonucunda onu ikna ettik.Tayfur Hoca'yı istememin bir sebebi de ikimizin de aynı yetkilere sahip olacağıydı.Takımda iki başlılık olmaması için patron bendim.Ama kendi odamızda kendisi ile eşittik.Kararları beraber verecektik.
    Çok güzel bir çalışma ortamı yakaladık.Başarı da bu ekip ruhu ile geldi."

Takımı o gün toplamışlardı ve ilk antrenmanlarına çıktılar.Tanışma faslı ile geçen ilk günün ardından takımda bir dayanışma meydana geldi.Bu kendini ilk günden belli etmişti.Hazırlık maçları ve kamp zamanı geldiğinde ise takımda sadece 2 yeni transfer vardı.Ve bir ayrılık.

"Biz imzaları atmadan önce Samet Hoca futbolcularla zaten imzaları atmıştı.Takımı kurmuştu.Ama bekler konusunda sıkıntılar vardı.Yabancı kontenjanımız doluydu ve yerli isimlere baktık.İlk önce Muslu Nalbantoğlu ile imzaları attık.Bonservisi elindeydi ve benim teknik direktör olarak aldığım ilk isimdi.Sol bekte ise arayışlarımız devam ediyordu.
    Kamp planlaması yaparken bir futbolcu menajeri ziyarete gelerek bir futbolcu önerdi bize.Yıllarca Fransa'da top koşturmuş deneyimli bir isimdi.Yabancı kontenjanımız dolu olduğu için çözüm yolu üretmek yolundaydık ama tek bir çözüm vardı aklımda.Kiralık olarak kadromuzda bulunan Alles ile yollarımızı ayıracaktık.Zaten kendisi de Özgürcan ile aynı nitelikli bir oyuncuydu.Kadroda bulunan bir fazlalıktı.Bu sebepten dolayı kendisi ile yollarımızı ayırdık.Maça çıkmadan geri dönmüştü.Bizim de önümüz açılmıştı ve Sidibe ile imzaları attık.
    Kendisi de aldığım ilk yabancı oyuncudur."

Kadro tamamlanmış kampa gidilmişti.Güzel geçen bir süreç olmuştu.Ama Adana'ya gelince futbolcuları bir sürpriz bekliyordu ;

"Kamp için Antalya'ya gitmiştik.Sahil kesimine değil dağlık alanda kamp yaptık.Bunun sebebi oyuncularımıza kondisyon yüklemesi yapmaktı.Hazırlık maçı bile yapmadık.Takım içinde ikiye bölünüyor maçlar yapıyorduk.Bu sayede kaynaşma daha kısa bir zamanda tamamlanacaktı.Oyuncularımız birbirlerinin hatasını ve güçlü yönlerini daha iyi kavrayabilirlerdi.Ve bu durum bizim çok fazla işimize yarayacaktı.

Kamp için Adana'dan ayrılmadan önce Samet Hoca ile görüşerek antrenman tesislerinin yenilenmesini istemiştim.Bu durumun oyunculara yeni bir hava katacağını konuşmuştuk.Çimler elden geçirilecek , teller boyanacak , oyuncuların kaldığı odalar yeniden düzenlenip elden geçirilecekti.Bu bizim için önemli bir paraya malolacaktı.Ama yapılması ile getirisi çok daha fazla oldu.Takım Adana'ya gelince yüzlerinde bir tebessüm oluştu.Ve birbirleri ile şakalaşarak tesisleri yeniden gezdiler.Bu takıma açıkça ; Yenileniyoruz.Siz de bu yeniliğin başlangıcısınız.Biz ilk yeniliği yaptık.Sırada sizin yeniliğinizi göstermeniz ve bu takımı bu ligden çıkarmanız gerek, demekti"

Yakalanan atmosfer çok etkili olmuştu takım içinde.Hasan Şaş da hazırlık maçlarını kolay maçları seçmişti.Bunun sebebini ise taktiksel anlamda maç yaptıklarını ve bundan dolayı zor ekiplerle karşı oynamanın hata olacağını açıklamakla yetinmişti.Zor ekiplerle yapılacak bir maçta takımın kaybetmesi veya fark yemesi yüzünden takım için ufak da olsa homurtular oluşabilirdi.Bu sebepten dolayı hem kendini hem takımı korumayı seçmişti.

Spoiler: Transferler 

Spoiler: Hazırlık maçları 

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar hocam
    teşekkürler kardeşim

Ne Kadar da Gerçekçisin Harbiden Sabahın Erken Saatlerinde Güncellemişsin

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Akıcı gidiyor valla tebrikler hikaye tarzı fmgraphics den bir arkadaşa benziyor oda bir futbolcu kariyeri yapmıştı böyle hoştu tebrik ederim

Akıcı gidiyor valla tebrikler hikaye tarzı fmgraphics den bir arkadaşa benziyor oda bir futbolcu kariyeri yapmıştı böyle hoştu tebrik ederim
    teşekkürler kardeşim sağolasın , umarım aynı tat ile devam ederim

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Ne Kadar da Gerçekçisin Harbiden Sabahın Erken Saatlerinde Güncellemişsin
    Elimizden geleni yapıyoruz hocam anca fırsat oldu PC başına geçebildim , saatin farkında bile değildim

Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by 01demirspor View Post
    teşekkürler kardeşim sağolasın , umarım aynı tat ile devam ederim
    aynı tatla devam ederiz bizde okumaya

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim, Hemşerim. Senin kariyer hikayelerini okumak zevkli oluyor. Hasan hoca da iyi bir seçim olmuş.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim, Hemşerim. Senin kariyer hikayelerini okumak zevkli oluyor. Hasan hoca da iyi bir seçim olmuş.
    sağolasın kardeşim..teşekkürler

Hasan Şaş yönetimindeki Adanademirspor sezona fırtına gibi başlamıştı.Seri galibiyetler yakalayarak üst üste maç kazanma rekoru kırdılar.Takım içerisindeki mutluluk tablosu saha içinde ve dışında çok belliydi.Beklenmedik bir başlangıç ile bu takımın artık favori olduğu anlaşılmıştı.Sezon başında orta sıralarda yer alması öngörülüyordu.
    Hızlı bir giriş yapılmış olsa da perde arkasında Hasan Hoca'nın canını sıkan bir sorun vardı.Takım bu kadar iyi gitse de ritm bozabilecek olan şey : "sakatlık"tı.

"Lige başlama maçımız Altınordu maçıydı.Sezonun ilk maçı olmasının yanı sıra benim de saha kenarında patron olarak ilk maçımdı.Verimli geçen bir sezon öncesi çalışmalarımız da olsa ister istemez içimde bir korku vardı.
    Tayfur Hoca ile bir araya gelerek oynayacağımız maçın uzun uzun analizlerini yaptık.Maça daha 1 hafta vardı ama kafamda ilk onbiri kurmuştum bile.Ama bunu oyunculara belli etmemem gerekiyordu.Kırgınlık yada rahatlık yaratması muhtemeldi.Ama hiç beklenmedik zamanda gelen 2 sakat maçta işleyeceğimiz senaryoya gölge düşürecekti.Çünkü sakatlanan oyuncular ilk onbirde oynatmayı düşündüğüm isimleri.Umut Gündoğan 2 ay , Cumali Bişi ise 6 haftalık sürecek bir sakatlık problemi yaşadılar.Maçtan bir gün önce gelen bu sakatlık problemi beni ve teknik heyetimizi adeta demoralize etmişti.
    Ne yapacağımızı düşünüyorduk ama çare bulamıyorduk.Umut Gündoğan elimizdeki tek yaratıcı orta alan oyuncusuydu.Mert Korkmaz ile konuşarak takımı defansif olarak çalıştırmasını istedim maç saatine kadar.Çünkü tek forvetten vazgeçmiş çift forvete dönme kararı almıştım.Bunun için de defansif anlamda yapılacak antrenmanlar ile açığımızı kapatacaktık.
    İlk maçın heyecanı ile güne başladık.Soyunma odasında takım konuşması yapana kadar saatler nasıl geçti anlamadım.Neler yaptığımızı bile hatırlamıyorum.Takım olarak kenetlendik ve maça başladık.
    Maç sonunda seyirci ile bütün olduk.Galibiyet ile başlamak hem takım için hem benim için ilk izlenim olarak gayet iyiydi.Milli maç arasında eksiklerimizi gidermek ve yapabildiklerimizin daha da üstüne koyarak geliştirmek için fırsattı bize.Sonrasında oynadığımız Karşıyaka maçı ise ecel terleri dökmemize sebep oldu.
    Çift forvet ile maça başladık.Ama maçta kontrolü ele alamadık.Düello şeklinde geçen maçı 4-3 kazansak da mücadelenin yaşattığı heyecan ve korku ile sevinemiyordum.Tek yaptığım oyuncuları tek tek tebrik etmek olmuştu.Bu maçla da taktik konusunu artık kafamda oturtmuştum.Deplasmanda artık tek forvet oynayacaktık.Evdeki maçlarda ise çift forvet.
    Giresun maçında ise aldığımız ders ile oyunu elimize almıştık.Rahat bir galibiyet alarak ligin zirvesine oturmuştuk.Takımda moral ve öz güven giderek artıyordu.Bu sayede saha içinde takım olgumuz her maç gelişiyordu.Türkiye Kupası eleme maçında kolay bir rakiple eşleşmiştik ve maç evimizdeydi.Bu unsurlar neticesinde pek süre almayan oyuncuları daha fazla süre vererek maça çıktık.Elde edilen sonuç ve takımın kenetlenmiş haldeki mutluluğu sezon sonunun bizim lehimize olacağını gösteriyordu.
    Milli maç arasına girmeden önce de Ordu ve Gaziantep BLD.'sini gol yemeden mağlup etmiştik.Haber sitelerinde ve spor programlarında adımızı iyice duyurmuştuk bu maçlar sonunda.Canlı yayınlara katılıyor röportajlar veriyorduk.Oyuncular hallerinden oldukça mutluydu ama bir rahatlama da görülmüyor değildi.Antrenmanlar artık dişe diş geçmiyordu.Oyuncularla konuşsak da rehavetin önüne geçemiyorduk.
    Bu sebeple Samet Hocam ile bir araya gelerek spor psikiyatristi almamız gerektiğini söyledim.
    Türkiye'de sayılı takım kullansa da Dünya liglerinde çok revaçta olan bir kadroydu.
    Yönetim kurulu isteğimize karşılık verdi ve psikiyatristlerle anlaşmıştık.İki kişi bire bir psikologluk yapacak , bir kişi ise takım psikolojisinden sorumlu olacaktı.Oyuncularımız ilk başta şaşırıp yabancılık çekse de Milli maç arasında yararını gördüler.Günler geçtikçe yararını daha fazla gördük.Hazırlık maçı yapmamıza rağmen takım kazanma isteğine ve güzel futbol oynamaya o kadar benimsenmişti ki bunu sahaya en güzel şekilde yansıttılar.
    Yedek olan oyuncular da as takım oyuncuları da çok pozitfti.
    Lige önemli bir karşılaşma ile dönüş yaptık.Kayseri gibi zorlu bir ekip karşısında deplasmanda önemli bir üç puan aldık.Bu maçın havası ile evimizde Elazığ karşısında galibiyet serimizi ligde 7 maça çıkarmıştık.Şimdiden çok önemli bir avantaj yakalamıştık.Ama Kayseri maçında Şaban Özel 4 ay gibi uzun bir süre sakatlanmıştı.Elazığ maçında ise Oğuzhan Aynaolu 1 ay sakatlandı.Sezon öncesi sakatlanan oyuncular sahalara geri döndü diye sevinirken yaşanılan bu 2 sakatlık moral bozmasa da can sıkıcıydı."

Sezon başında lige çakan bu Şimşek dillerden düşmüyordu.Kayseri , Osmanlı ve Antalyaspor'un sezona kötü başlaması da önemli bir avantajdı.Takım kazandıkça iştaha geliyor her maç üzerine koyarak yoluna devam ediyordu.Beykan golleri ile takıma katkı sağlarken takımdaki asist dağılımı gözlerden kaçmıyordu.
    O sezona başlarken Türkiye Ligi'nde önemli bir transfer atağı olmamıştı.Sneijder gibi bir oyuncuyu da Türk Futbolu kaybetmişti.Astronomik bir bedele Juventus'un yolunu tutmuştu.Dördüncü yıldız peşinde olan Fenerbahçe'de ise erken bir teknik direktör değişikliği olmuştu.İsmail Kartal istenilen sonuçları alamamış ve ilk kovulan teknik direktör olmuştu.Yerine ise Ertuğrul Sağlam gibi deneyimli bir teknik direktör gelmişti.Heyecanlı bir sezon bizleri bekliyordu..

Spoiler: Fikstür 

Spoiler: Oyuncu verileri 

Spoiler: Puan tablosu 

anlatım tarzıda gidişatımızda gayet güzel başarlar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

çok iyi bir giriş yapmışız lige tebrikler
    bu sakatlıklar neden uzun süreli ? antemanda mı fizyoterapistlerde mi sıkıntı ...
    anlatım ekranına maç istatistiklerini de eklersen daha renkli ve bilgilendirici olur bence kardeşim

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    anlatım tarzıda gidişatımızda gayet güzel başarlar dilerim
    teşekkürler kardeşim sağolasın..

çok iyi bir giriş yapmışız lige tebrikler
    bu sakatlıklar neden uzun süreli ? antemanda mı fizyoterapistlerde mi sıkıntı ...
    anlatım ekranına maç istatistiklerini de eklersen daha renkli ve bilgilendirici olur bence kardeşim
    kondisyon antrenörümüz maalesef iyi değil bunun ceremesini çekiyoruz hocam..iyileri elimizden kaptılar bizde idare etmeye çalışıyoruz.maç maç anlatmak ise fazla uzun olur gereğinden fazla sıkar diye düşünüyordum ama söylediğini düşüneceğim kardeşim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Eyvallah kardeşim başarılar aynen devam

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

latif başarılar dostum anlatım tarzın şahane zaten. istediğin şeyleri gerçekleştireceğini düşünüyorum.

Çok iyi Lato harika bir dil anlatımı karşında şapka çıkartıyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Maçlar Şahane hocam Böyle devam edelim.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Maçlar Şahane hocam Böyle devam edelim.
    umarım kardeşim

Quote Originally Posted by lufy33 View Post
    Çok iyi Lato harika bir dil anlatımı karşında şapka çıkartıyorum.
    estağfurullah hocam, sağolasın

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    latif başarılar dostum anlatım tarzın şahane zaten. istediğin şeyleri gerçekleştireceğini düşünüyorum.
    eyvallah Kaan sağolasın

Eyvallah kardeşim başarılar aynen devam
    sağolasın kardeşim

Nesil
    2006
    Yer
    06

Sonuçlar çok iyi tebrik ederim . Takıma sadece 2 oyuncu aldın değil mi ? Artun ve Beykan zaten kiralıktı galiba . Kullandığın taktik, diziliş falan nasıl ?

Sakatlıklar Hasan Hoca'nın canını sıksa da Adanademirspor yoluna tam gaz devam ediyordu.Ekip ruhu yakalanmıştı ve takım olgusu oturtulmuştu.Devre arasına tüm hızı ile ilerliyorduk.Sahada A.Demirspor , tribünde Şimşekler Grubu adından fazlası ile bahsettiriyordu.

"Ligde yolumuza emin adımlarla devam ediyorduk.Türkiye Kupası ise aklımı karıştırıyordu.Çünkü en önemli hedefimiz PTT 1.Lig'den kurtulmaktı.Yıllardır hasret olduğumuz hakettiğimiz lige yükselmek istiyorduk.
    Bu sebepten dolayı Türkiye Kupası'nın saçma düzeninden dolayı aşırı maç yapacaktık.Hem oyunculara maç başı parası verip daha fazla külfet altına girecektik , hem de deplasman masrafları ile kulüp finansını olumsuz etkileyecektik.Tur atlamamız karşılığında federasyondan aldığımız primler ise adeta çerez parası olarak kalıyordu.Futboldan anlamayan isimlerin başta olması kulüpleri finansal anlamda daha fazla etkiliyordu.
    Dardanelspor ile gruplara kalmak için mücadele verecektik.Maçın evimizde olması ile işler bizim lehimizdeydi tamamen.Yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıktık ve istediğimiz sonucu aldık.Ama az önceki bahsettiğim konuda olduğu gibi Dardanel gibi bütçesi kısıtlı olan bir takım için bu maç adeta eziyetti.

Spoiler: Dardanelspor maçı ve Türkiye Kupası grubumuz 

Türkiye Kupası'nda görevimizi yapmış gruplara kalmıştık.Gözler tekrar 1.Lig'e dönmüştü.Sırada ki maçımız zorlu Urfa deplasmanıydı.Maçtan önce Özgürcan yanıma gelerek ilk onbirde oynamak istediğini söyledi.Kendisi ile konuşarak taktiğe yatkın bir forvet olmadığını dilim döndüğünce anlattım.Hızlı forvetler benim tercihimdi.Ama kendisine evimizdeki maçlarda çift forvet oynarken şans vereceğimiz söyledim.Bu konuşma onun için yeterli gelmemişti.Bu durumlar altında takımdan ayrılmak istediğini dile getirdi.Öyle söyleyince de benim bir anda tepem attı ve kendisini ses tonumu yükselterek azarladım.Bu durum karşısında sesleri duyan diğer oyuncular yola çıkmadan önce moralsizdi.Şimdi bu durumu takıma yansıtmanın hiçbir oyuncunun da teknik direktörün de hakkı yoktur.Özgürcan hangi takımda sürekli oynayan bir isimdi ki bu şahane giden takımda ilk onbirde oynamak istiyordu.Takım otobüsünde oyuncuların daha fazla etkilenmemesi için problemin kaynağını anlattım.Anlatırken de elimden geldiğince objektif olmaya çalıştım.Sonuçta ekmeğimizi yiyen bir oyuncuydu ve "takım"ın içindeydi.Oyunculara herhangi bir tavır bulunmamaları gerektiğini belirterek sorunu konuşup aramızda halletik.
    Maçı eğer ki o gün kazanamasak Özgürcan'ın benden çekeceği vardı.Ama takım yine galibiyet alışkanlığını bozmadan yoluna devam ediyordu.
    Spoiler: Şanlıurfa maçı 
    Spoiler: Şanlıurfa maçı 

Şanlıurfa maçını da , Özgürcan olayını da geride bırakmıştık.Artık derbi maçıydı.Sezon başından bu yana üç puan kazanarak yolumuza devam etsek de bizim asıl sınavımız bu maçtı.Passolig'e rağmen , tribünlerimiz her maçta kapalı gişeydi.Ama bu maçta stad kapasitesinin üzerine çıkacak olan bir seyirci grubu bizleri bekliyordu.O ana kadar tüm maçları kazansak da bu maçı kaybedersek herşey tersine dönebilirdi.Hem takım için hem de seyirci için sezonun en kritik maçıydı ve evimizde 3 puana kilitlenmiştik.
    Maç başladı ve heyecan en üst seviyeye ulaştı.Hüseyin Kala'nın golü ile öne geçtik ve stad tam anlamı ile yıkıldı.
    Santra ile oyunu başlatan Adanaspor hücuma kalktı ve Yiğitcan'ın anlamsız yere rakibe çift dalması ile on kişi kaldık.Başımdan kaynar sular döküldü.Taktik planlarımız alt-üst olmuştu.Yaptığımız hamleler ile oyunu daha sakin oynamaya çalıştık ve istediğimizi aldık.
    Alnımızın akı ile de üç puanı almıştık.Ve Adanaspor'a sadece bir pozisyon vermiştik on kişi kalmamıza rağmen.Güzel oyunun yanında 3 puan bizim için harika bir başarıydı.
    Spoiler: Adanaspor maçı 

Tam anlamı ile biz bu lige fazlaydık artık.Takıma da bunu aşılamaya çalışıyorduk.Ekibim ve ben psikologlarla ortaklaşa çalışarak bunu oyunculara iyice aşılıyorduk.Adanaspor maçının ardından rehavetinin de önüne bu şekilde geçmiştik.Buca maçında bu bilinçle sahaya çıktık ve bir 3 puan daha hanemize yazdırdık.Bu maçta ceza sahamızı rakip oyunculara göstermedik ve güzel bir defansif oyun sergiledik.
    Spoiler: Bucaspor maçı 

Sırada ki maç zorlu Antalyaspor maçıydı.Üç puan bizde alışkanlık yapmıştı artık.Ama bu üç puan en zorlandığımız maçta alınmıştı.Rakip kontra oyunu iyi sergilemiş ve ecel terleri döktürmüştü.
    Spoiler: Antalyaspor maçı 

Takım olarak herşey kusursuz bir şekilde ilerliyordu.Ama Bolu deplasmanında puan kaybı yaşamıştık.
    Saha adeta balçıktı.Top yerden ilerlemiyor adeta su birikintilerine saplanıyordu.Federasyonun bu maçı iptal etmemesi akıl almayacak bir karardı.Maçtan önce basın toplantısında sert bir konuşma yapmıştım.Hatta bu konuşma yüzünden para cezası da almıştım.Ama 2 puanımız Bolu'da gitmişti.Futbol oynamaya gelmiştik adeta ama sahada ayakta kalma savaşına dönüşmüştü bu müsabaka.Bizim hünerimiz topu saha içerisinde iyi dağıtmaktı.Bunu ise bu su dolu havuzda yapmak mümkün değildi.Sahada futbol oynayamadık.Hayatımdan çalan bir doksan dakika olmuştu.Bir puan ile evimize dönsek de önemli bir sakatlık yaşamamak bizim için en önemli şeydi.
    Spoiler: Boluspor maçı 

Spoiler: Puan tablosu 

Boluspor maçı morallerimizi bozdu.Ama bir puan sebebiyle değildi.Federasyonun bu maçı oynatması asıl can sıkan durumdu.Futbol adına hiçbirşey sahada yoktu zaten.
    Bu maçı ardımızda bırakmak istiyorduk.Önümüzde Süper Lig ekibi Konyaspor ile Türkiye Kupası maçı vardı.Evimizde oynamak ilk maç için bizim lehimizeydi.Bizde haddimizi bilerek oynarsak istediğimizi alabilirdik.
    Şunu iyi biliyorduk ki ; iyi defans yapmak bizim en önemli avantajlarımızdan birisiydi.Konyaspor'u maç başında atak oynatacak açıklar vermesini sağlayacaktık.Amacımız oyuncularının sahaya yayılması sağlamaktı.Bu sayede geniş alanlar yakalayabilecek.Rakibe topu bırakacaktık yani.İstediğimiz gibi başladık maça.Sidibe ve Şaban'ın uzun sakatlıklarından dolayı sol bekte soru işaretleri ile görev verdiğim Ferhat adeta adım attırmıyordu.Orta alanda ise Hakan Söyler kestiği toplarla ani ataklara çıkmamızda başrol oynuyordu.
    Takım her geçen gün daha da gururlandırıyordu beni.Eğer ki son dakikalarda kazandığımız penaltıyı da gole çevirseydik işte o zaman Konyaspor ve Aykut Kocaman küçümsediği takımın hezimetine tam anlamı ile uğrayacaktı.
    Spoiler: Konyaspor maçı-Türkiye Kupası 

Ptt 1.Lig ve Türkiye Kupası'nda ki maçlar dolu dizgin devam ediyordu.Ama bu periyotta 3 maç çok ön plana çıktı.Zemini ile Boluspor , derbi zaferi ile Adanaspor ve Türkiye Kupası'nda sahadan silinen Konyaspor müsabakası çok ses getirdi.Basında kulübün adı duyuldukça sponsor ve lisanslı ürün satışlarında büyük bir artış yaşandı.Forma reklamı vermeye tenezzül etmeyen firmalar şimdi kulüp binasının kapısını aşındırır olmuştu.Türkiye'nin her yerinden lisanslı ürün talepleri yağıyordu.Kazanılan önemli maçlar sonucunda çıkan yeni ürünler adeta kapış-kapıştı.Ekonomik yönden eli kuvvetlenen Adanademirspor'u ilerleyen yıllarda bu durum önemli hamleler olacak geri dönecekti...

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Sonuçlar çok iyi tebrik ederim . Takıma sadece 2 oyuncu aldın değil mi ? Artun ve Beykan zaten kiralıktı galiba . Kullandığın taktik, diziliş falan nasıl ?
    teşekkürler kardeşim..2 oyuncu aldım (sol bek Sidibe, sağ bek Muslu).Artun ve Beykan da kiralık olarak kadroda bulunuyorlardı.taktik olarak ise değişken dizilişleri deniyorum.4tane taktik dizilişi var kayıtlı olarak ve onları kullanıyorum eksiklerini gidererek.Çünkü hala tam anlamı ile tamamlamış değilim.Tamamlayınca sitede yayınlayacağım.Ama genel olarak deplasmanda tek forvet evimizde ki maçlarda ise çift forveti tercih ediyorum kardeşim.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Çok iyiyiz hocam, ZTK da da aynı şekilde çok iyiyiz. Bu sene ZTK yı alıp avrupa ya gitsek çok güzel olur

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Maşallah çok iyi bir giriş ve devam edip olmuş anlatım görsellerle daha iyi olmuş seni uğraştırır ama bize iyi gelir

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri