Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Avrupa'nın En Uzak Deplasmanı Olmak İçin

Default Avrupa'nın En Uzak Deplasmanı Olmak İçin

Yuzhno-Sakhalinks şehri Rusya'nın en doğusunda yer alıp Sakhalin adasına bağlıdır. Şehrin nüfusu 180.000 olup bu adaya en yakın yerleşim yeri Japonya'nın Hokkaido adasıdır.

Sanırım herşey tanıtım cümlesinden anlaşıldı

Buzlu ve karlı bir Rusya akşamından herkese merhaba. Rusya 2. ligine bu sene dahil olan "FC Sakhalin Sakhalinks" ile tanışmam çok zor olmadı. Farklı heyecanlar ararken kendime Avrupa'ya en uzak deplasman neresi diye düşündüm ve karşıma dünyanın öbür ucunda yer alan bu takım çıktı.

Şimdi tek bir amacımız var. UEFA'nın Avrupa diye gidip Kazakistan'ı grubuna almasına nasıl kızdıysam, kızgınlığımı bu şekilde bir kazık atarak göstermek

Tekrarlıyorum tek bir amacımız var. Kalksın bir Benfica, Japonya'ya deplasmana gelsin. Sonuçta ikisi de Avrupa Tek bir çekincem var o da sıkılmak çünkü Rusya ligleri gerçekten sıkıcı. Elimizden geldiğince hedef odaklı çalışacağız.

Öncelikle şehrin konumunu, adanın nerde olduğunu tanıtıp sonra kulübe geçiş yapalım

Ligde bulunan takımlar ve bulundukları şehirler bunlar. Şimdi kafalarda iyice yer etmeye başladı sanırım Gerçi bizde gidip Baltika deplasmanı yapıcaz lig içinde, o da sıkıntı

Şehir ise böyle bir yer dua ediyorum orada doğup büyümediğim için Ancak biz bir görev için burada bulunmaktayız ve sorumluluğumuzun farkındayız.

Şimdi gelelim kulubümüze.

Spartak Stadyumu

Kadro

Önemli derecede ortasaha ve defans eksiğimiz var, bir an önce kapatmalıyız.

- Taktiğimiz

- Mali Durum, Transfer Bütçesi

- Sezon Öncesi Bakış

Elbette bu sene hedefimiz ligde kalmak olacak, ligden düşersek zaten ilk yıldan biter bu rüya.
    Umarım güzel ve zevkli bir kariyer olur. Kuralları okudum ve kabul ediyorum.
    Last edited by Urias : 03.Temmuz.2015 at 23:20

Onaylanmıştır. Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Hocam başarılar bayağı ilginç olacak gibi

Gördüğüm En İlginç Kariyer Yalnız Sana Deplasmana Gelen Avrupalı Oyuncular Sibirya'dan Geçerken Donarak Ölür Biraz Acımasız Olmadı mı Sence

Ligde Anzi, Tom ve Sovyetov Gibi Güçlü Takımlar Var Yalnız Bunlar Ne Zaman 2.Lige Düştü Anlamadım Geçen Senelerde Rusya'da Şampiyonluğa Oynuyorlardı.

Ayrıca Yenisey Takımına Benim Şuanda Kanım Isındı Atalarımızın İlk Topraklarında Orhun Bölgesinde Bir Takım Çalıştırmak İsterdim Bunun İçin FM'e Döndüğümde Yenisey ile Bir Oyun Açarım.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

başarılar hocam değişik bir kariyer olacak...

Gerçekten ilginç bir kariyer olacak. Başarılar takipteyiz

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Onaylanmıştır. Başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Hocam başarılar bayağı ilginç olacak gibi
    Farklı olsun dedik sizde takip ederken heyecanlanın istedim

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Gördüğüm En İlginç Kariyer Yalnız Sana Deplasmana Gelen Avrupalı Oyuncular Sibirya'dan Geçerken Donarak Ölür Biraz Acımasız Olmadı mı Sence

Ligde Anzi, Tom ve Sovyetov Gibi Güçlü Takımlar Var Yalnız Bunlar Ne Zaman 2.Lige Düştü Anlamadım Geçen Senelerde Rusya'da Şampiyonluğa Oynuyorlardı.

Ayrıca Yenisey Takımına Benim Şuanda Kanım Isındı Atalarımızın İlk Topraklarında Orhun Bölgesinde Bir Takım Çalıştırmak İsterdim Bunun İçin FM'e Döndüğümde Yenisey ile Bir Oyun Açarım.
    Amaç hükmen kazanıp Avrupa şampiyonluğunu rahat rahat kazanmak. Kimisi gelmek için para bulamicak, gelen yarı yoldan dönecek

Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    başarılar hocam değişik bir kariyer olacak...
    Teşekkür ederim

Quote Originally Posted by juxalente View Post
    Gerçekten ilginç bir kariyer olacak. Başarılar takipteyiz
    Çok teşekkür ederim

Ufak bir düzeltme yapıcam yukarıdaki haritada takımları göstermiş olmam gerekiyordu hatalı fotoğraf koymuşum düzeltmeyi hem burada hem orada yapayım.

Ligde 10 hafta geçirdim, 2 hazırlık maçı yaptım ancak çok zor bir transfer dönemini atlattım. Oyuncu izleme ağı o kadar düşük ki gözlemleme kısmında olan oyunculardan da iyi olan neredeyse yoktu.

Ganalı Shilla kardeşimiz 4.5 yıldız ile en çok parlayandı ta ki geldikten 4 gün sonra 8 aylık sakatlığa girene kadar. Bakmadığımız topçu kalmadı fakat aynı ölçütte bir adam bulamadık. Bizde yerine aldığımız 3 defansla ancak doldurabildik. Doldurabildik mi orası muamma. Gerçi Shilla'ya doktor parası verdik 3 aya dönüş yapacaktı, şimdi 10 günü kaldı.

Dinamo Moskova ile olan bağımız sayesinde iki oyuncu kiraladık. Bu ilişki bize ilerleyen yıllarda daha yarar sağlayacak.

Altyapı tesislerimizi geliştiriyoruz ve bu bize 150.000 Euro'ya mal olacak.

Fikstür

İki hazırlık maçı yapıp lige başladık. Başta verdiğimiz taktik Baltika maçından sonra canımıza tak etti. Ne kadar defans oynarsak o kadar gol yiyoruz yani hayatımda bu kadar kötü defans görmedim

Önce antrenman odağımızı savunma yaptık, sonra taktiğimizi hücuma yönelik geliştirdik, nitekim sonuçları aldık. Son 5 maçta rakiplerimiz hep alt sıra takımıydı, alnımızın akıyla ayrıldık. Bu kısmı hızlı geçiyorum, devamı daha sakin bir şekilde geçiririz.

Puan Durumu

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

1-2 sene bıraz sıkıntılı geçecek gibi...

evde zor kaybedecek gibisin

takım taktiklere alıştıkça daha iyi olur bence. nasıl bir taktik ile oynuyorsun.
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

1-2 sene bıraz sıkıntılı geçecek gibi...
    Hocam ilk seneyi atlattık gibi duruyor konuşmak için erken ama

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    evde zor kaybedecek gibisin
    Evde 6 maçta tek mağlubiyet var şu ana dek kimseye geçit yok evde

takım taktiklere alıştıkça daha iyi olur bence. nasıl bir taktik ile oynuyorsun.
    Hocam taktik bu. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde topu ileriye taşıyıp kısa sürede pozisyona girmek. Çünkü takım diğer taktikte topu hazırlayıp döndürüp pozisyona girene kadar kalemizde golü görüyorduk

KRYLJA SOVETOV 2-3 SAKHALIN

2-0 geriye düştüğümüz maçta 2 penaltıyla (tamamen doğru kararlar ) eşitliği yakalayıp santraforumuz Satalkin ile ligde ilk kez büyük bir takıma karşı hem de deplasmanda galip geldik. Maç sonu sevincimiz görülmeye değerdi.

RUSYA KUPASI 4. TUR

Henüz ilk turda uzatmada gördüğümüz kırmızı kartla birlikte yediğimiz golle elendik. Sevindirici olay daha bir ay önce 6 yediğimiz rakibimize bu sefer uzatmada boyun eğmek oldu. Doğru yolda olduğumuzu gösteriyordu bu skor.

SAKHALIN 5-3 VOLGA NN

Henüz 7. dakikada 2-0 geriye düştük. Satalkin'in canına tak etmiş olacak ki sahneye çıktı yine geriden geldik 3-2 öne geçtik. Rakip pes etmedi tekrar eşitliği sağladı ama Satalkin bütün umutları söndürdü, Gogichaev süsledi. Galibiyet serimizi 4, yenilmezliğimizi 5 maça çıkartıp ligde şu ana dek vardığımız en üst noktada kapattık haftayı.

PUAN DURUMU

Nesil
    2011
    Yer
    Elazığ

Kariyerin ilgi çekici hocam,başarılar diliyorum.Fena da başlamamışsın,takipteyim.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

iyi gidiyoruz hocam

Quote Originally Posted by bySperman View Post
    Kariyerin ilgi çekici hocam,başarılar diliyorum.Fena da başlamamışsın,takipteyim.
    Teşekkür ederim, benimde amacım farklı bir coğrafyada zevkli, takip edilebilir bir kariyer yapmak.

iyi gidiyoruz hocam
    Bir düşüyoruz bir kalkıyoruz ancak bulunduğumuz konumdan memnunum

SAKHALIN 1-0 SIBIR

Puan cetvelinde üstte olan rakibimizi nöbetçi golcümüz ile avlayıp üst üste 5. galibiyetimizi elde ediyoruz. Takım evinde taş gibi mübarek

TOM 2-1 SAKHALIN

Beraberlik hakkımızdı diyemeceğim ama 80'den sonra yediğimiz gollerle bir kez daha puan kaybediyoruz. Çaremizde yok, elimizdeki oyuncu kadrosu bu yılı karşılayacağı için kızamıyorum çocuklara. Ellerinden geleni yapıyorlar.

VOLGAR 1-0 SAKHALIN
    Deplasmanda kötü bir takımız ama yine 80'den sonra gelen duran top golüyle mağlup olduk. Böylesi kayıplar can yakıyor. Bu sefer rakipten üstün olan taraftık ayrıca. Neyse bu sezon için orta sıralar benim için kafi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

ilk 2 çıkıyor 3-4 playoff oynuyor doğru mu anlamışım

Güzel gidiyoruz. Sabırla ilerlemeliyiz.
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

en kötü play off larla çıkarız hocam

ilk 2 çıkıyor 3-4 playoff oynuyor doğru mu anlamışım
    Doğrudur hocam, tek maç mı deplasmanlı mı bilmiyorum o günlere geçince görürüz

Güzel gidiyoruz. Sabırla ilerlemeliyiz.
    Beklentimin üstündeyiz yalnız 3-4 adamımız biraz daha özellikli olsa bu yıl çıkardık. Şimdi orta sıraları aşamayan bir takımız.

en kötü play off larla çıkarız hocam
    Keşke ancak bu sene o biraz hayal olur bizim için

SAKHALIN 2-2 TOSNO

Yine erken yedik golü, eşitliği sağlayıp öne geçtik ve yine 80'den sonra 2 puan kaybettik. Ben bu takıma iki şey öğretemedim. İlk 10 dakika son 10 dakika gol yememeyi. Denediğim hiçbir şey tutmuyor. Bunu da oyuncuların zihinsel özelliklerine bağlıyorum

YENISEY 3-0 SAKHALIN

Hiç beklemediğimiz bir hezimeti ligin alt sıralarındaki Yenisey karşısında alıyoruz. 5 maçtır galip gelemiyoruz, tehlike çanları çalıyor.
    Yine de çok üzüldüğüm söylenemez bu galibiyet BaGa Tarkan hocama gelsin

SAKHALIN 1-1 SOKOL

Bu sezon böylesine ezici bir maç daha önce oynamadık 90+'larda iki direkten dönen topumuz var ama girmeyince girmiyor. Çocuklar ellerinden geleni yaptılar, hata aramak ayıp olurdu.

ANJI 3-1 SAKHALIN
    Sevindiğim bir skor oldu, hezimette olabilirdi. Ligin çok üstünde bir kadro yapısı var Anji'de.

SAKHALIN 1-0 TYUMEN

Öne geçtik, 60 dakika 10 kişi oynadık ancak 6 maç aradan sonra galip gelmeyi bildik. Böyle durumlarda kolay bir rakip ilaç olabiliyor takıma, Tyumen'de bize ilaç oldu, nefes aldırdı biraz.

PUAN DURUMU

Altyapı tesislerimizden sonra, antrenman tesislerimizi de geliştirmeye başladık. 5 üzerinden yarım yıldızı olan bir tesiste ne kadar seviye atlayabilirsin ki?

Yakın zamanda Belarus ve Finlandiya liglerini açıyorum, biraz çevremiz genişlesin

Kadro ilk geldiğimde daha iyiydi şu Shilla 5 yıldızdı adam yarım yılda 3,5 olmuş ne yaşadıysa artık. Devre arası paramız yok ama adam gönderip almaya çalışacağız. 3 aylık tatile 2 maç kaldı.

SAKHALIN 0-4 BALTIKA

Adamlar bela oldu başımıza. Eski FM'cilerin belki bileceği Skavysh yne şov yaptı 10 kişi kalıp 4-0 yendiler. Ligin ilk devresini böylece kapattık.

PUAN DURUMU

TRANSFERLER

Ligde yabancı sınırı yok fakat ilk 11'de 3 yabancı oynatmalıyız. Bunun bilincinde olsakta kadromuza takımı sırtlayacak 5 oyuncu aldık. Hepsi takımın bütününe bakıldığında çok kaliteli futbolcular umarım bizi kalan 13 maçlık serüvende en azından daha üst sıralara taşırlar. Gelen 5 oyuncudan sonra aynı mevkiide bekleneni veremeyen 5 oyuncuyla da yollarımızı ayırdık. Transferler 28 Ocak'ta takımımıza katılcaklar.

Gidişat güzel sayıllır

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

averchenko iyidir

ne çektin be sakhalin?( baltika )

Yeniseyli Atalarımız Affetmemiş En Azından Yabancıya Gitmemiş Adamlar Küme de Kalırsa Daha da Sevineceğim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Yeniseyli Atalarımız Affetmemiş En Azından Yabancıya Gitmemiş Adamlar Küme de Kalırsa Daha da Sevineceğim
    Sıkıntıdalar ama bir şekilde kalacaklarına inanıyorum

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    ne çektin be sakhalin?( baltika )
    Çok çektik çok

averchenko iyidir
    Hazırlık maçlarında performansını beğendim, lige de yansıtırsa mutlu oluruz.

Quote Originally Posted by musaduzen View Post
    Gidişat güzel sayıllır
    ​Düşe kalka gidiyoruz hocam

Transferler hiçte fena değil tonla yükü kaldırırlar artık

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Yeni oyuncularla iyi bir çıkış yakalamamız lazım.

Yeni oyuncular iş yapar gibi duruyor,iyi bir yükseliş sağlamamız lazım.

Quote Originally Posted by emirby View Post
    Yeni oyuncular iş yapar gibi duruyor,iyi bir yükseliş sağlamamız lazım.
    Yükselemedik

Yeni oyuncularla iyi bir çıkış yakalamamız lazım.
    Çıkış yapamadık

Quote Originally Posted by juxalente View Post
    Transferler hiçte fena değil tonla yükü kaldırırlar artık
    Kaldıramadık

Cevaplardan anlaşılacağı üzere lige kaldığımız yerden devam ediyoruz yerimizde sayarak. Hazırlık maçlarındaki namağlup görüntü yerini ligin kasvetine bağladı. Önümüzde 9 maç var, artık yerimiz belli olduğundan bu bölümü hızlı geçeceğim. Önümüzdeki sezona transferleri de şimdiden yapmalıyım.

Devre arası gelen 5 transferin 4'ü yabancı statüsündeydi, dolayısıyla Shilla'yı kesemediğimden 2'si dönüşümlü oynayacaktı sürekli. İstediğim katkıyı alamayınca mağlubiyetler kaçınılmaz oldu.

LUCH 1-1 SAKHALIN

3 aylık aranın ardından gelen ilk maçımızda deplasmanda Luch ile berabere kaldık. Kötü oynamadığımız bir maçtı ama hakkı da beraberlikti.

SHINNIK 3-1 SAKHALIN

Hiç beklemediğim bir mağlubiyeti düşmemeye oynayan Shinnik karşısında aldım. Adamlar geldi attı gitti resmen neye uğradığımızı şaşırdık

SAKHALIN 0-2 GAZOVİK ORENBURG

Lig ikincisi rakibimize karşı varlık gösteremedik ve mağlubiyeti engelleyemedik.

DINAMO SPb 0-2 SAKHALIN

Artık bir zahmet şunları da yenelim yani. Güzel oyun net bir skorla 2015 yılının ilk galibiyetini aldık mart sonlarına doğru, sevinçliyiz

Yeni sözleşme imzaladık kulübümüzle, genç adaylar geldi, geldiği gün geri gönderdim, başlıca haberlerimiz ise bunlar. Puan durumu ve kalan fikstür;

Sakhalin ilk sezonu 9. bitirdi

İlk devrede olduğu gibi aynı rakiplere karşı seri galibiyetler elde ederek sıralamadaki yerimizi perçinledik. 80 sonrası goller yemesek belki yine play-off'lara kalamazdık fakat 5 ya da 6. bitirebilirdik ligi. Takımımdan genel itibariyle memnunum denilebilir.

Çok umut bağladığım transferlerin sadece bir tanesi gerçek anlamıyla mutlu etmeyi başardı. Hadi buna iki diyelim. Ancak kalan 3 kişiyi boşuna almışız ne yazık ki.

Önümüzdeki sezon ince eleyip sık dokuyacağız. Nokta transferler çok önemli ve bunların Rus olması. Başka uyruk girince kadroda yer açma sıkıntısı oluyor. Bu topun altına girmeyeceğim.

Maddi anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamadık ve transfer bütçemiz yeni sezon için oldukça iyi. Bakalım neler olacak.

Hedefimiz en kötü 4.lük inşallah başarırız.

Sezon aramız yaklaşık 30 saat sürdü, tekrar top başı yapıyoruz yeni sezon için

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri