1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Sakatlık Önleme

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Default Sakatlık Önleme

Evet arkadaşlar ikinci rehberi yapmaya karar verdim bilmeyen arkadaşlar için püf noktalar.

Football Manager 2015 oyununda bir çok kullanıcının başını ağrıtan durumların başında sakatlıklar geliyor diyebiliriz. FM 2015 sakatlık sorununun önüne geçmek, bu sakatlıkları en aza indirgemek için ne yapılmalı onu anlatacağız. FM 2015’te sıkça rastlanılan sakatlık durumunun kesin olmamakla beraber bu sakatlık çoğu antremandan dolayı kaynaklanmakta. Bunun bizde sizlere sakatlık problemini büyük bir oranda azaltacak, doğru bir antreman programı anlatacağız.

Sezonu Haziran ayında açmanızı öneririm. 3 hafta yüksek oranda Kondisyon ama ilk haftayı ortalama yapmanızda fayda var takıma bir anda yüksek kondisyon basmak abartılı sakatlıklara neden olabilir bu 3 hafta boyunca bar çubuğunu en sağa çekin ve kesinlikle hazırlık maçı yapmayın. 3 hafta sonunda bar çubuğu en solda olacak ve antrenmanımız 2 hafta boyunca taktik maç hazırlığı ise takım çalışması, hazırlık maçlarını bu dönemde yapabilirsiniz. En az 5 hazırlık maçı yapmanızı öneriyorum ve bunların 4’ünü 3 günde bir almanız maç kondisyonu açısından oyuncuları Lige daha çabuk hazırlayacaktır.

Sezon bitene kadar bar çubuğu en solda antrenmanlar ise yüksek seviyede olmalı eğer sezon içinde 3 kulvarda gidiyorsanız 3 günde bir maç yaptığınız dönemde antrenman seviyesinizi 1 kademe düşürmekte yarar var. Sezon içinde kondisyon basmanızı önermem Dengeli antrenmanı ise zaman zaman basın sürekli dengelide kalmasın … Oyuncuların bireysel antrenmanından , antrenman seviyesini ilk 11 oyuncularının seviyesi ortalama olmalı özetle Genel Antrenman Ortalama ağırlıkta İlk 11 oyuncuları ortalama, gelişime açık ve yedek oyuncular ise ağır şekilde pozisyon antrenmanı çalıştırmakta fayda var. Ben bu şekilde hem sakatlık yaşamıyorum hem oyuncularımı istediğim düzeyde geliştirebiliyorum.

ADANA DEMİRSPOR

Teşekkürler tavsiyeler için.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Hazır Konuya Değinmişken Güzel Bir Antrenman Programı Yapıp Paylaşırsan Ne Mutlu Bize

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Hazır Konuya Değinmişken Güzel Bir Antrenman Programı Yapıp Paylaşırsan Ne Mutlu Bize
    Her takım için ayrı oluyor. Deportivo ve Demirspor için işe yaradı diğer takımlara işe yarar mı bilmem ama yaparım
    ADANA DEMİRSPOR

Teşekkürler.Bir de program yapıp koysaydın çok iyi olurdu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Artık antrenman programı diye bir şey yok ki! Takım antrenmanı ve Maç antrenmanı diye ikiye ayrılıyor. Bir de bireysel antrenmanlar yaptırılabiliyor. Eski hikaye geride kaldı...

Bu arada bu yazıdakini uygulamaya kalkarsanız, maç performansınız nasıl olur bilemeyeceğim... Maç antrenmanları çok önemli.

Bir de tüm bunlar sakatlığı önlemiyor tabii. Sadece antrenmandan kaynaklanan sakatlık sayısını düşürüyor.
    Sentugo.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri