1 ile 2 arası toplam 2 sonuç

Konu: Para Kazanma Yöntemleri

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Default Para Kazanma Yöntemleri

Bugün oyunla ilgili bir yazı daha yazmak istedim ve başlıktan anlaşılacağı üzerine ''Para Kazanma''. Pazara kazanmak için bir numaralı öncelik ''Transfer'' bunu daha önce yazdığım yazıda 2 taşla 1 kuş vuracağını yazmıştım ---> http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=123323

Oyun algoritması her sene daha da kaliteli bir yapay zeka sunuyor. Buda oyunu gerçekleştirirken çok daha zor bir oyun haline getiriyor. Para kazanma önceki serilerde çok basitti. Para problemi çekmeden rahatlıkla istediğimiz transferleri yapabiliyorduk. 15'e geldiğimizde ise para kazanmak özellikle orta ve düşük takımlar için çok zor hale geldi. Barça, Madrid, City, chelsea, PSG veya buna benzer kulüplerde oynamak yerine orta veya küçük kulüpleri büyütmek gibi bir hedefiniz varsa bu öneri sizin işinize yarayacaktır.

Para Harcanan Bölümü Tespit Edin

İlk yapmanız gereken Mali bölümden giderler sekmesine bakmak olmalı. Burda kulübün aylık ve yıllık giderlerini görebiliyoruz. Burdaki mali bilanço 4 yıllık Altay kulübüne aittir. Örnek olması için düşük bütçeli bir takım aldım. Mesela bütçeniz eksilere düşüyorsa sezon başında primleri düşürün. Bazıları bunun oyuncu morali formu vs düşük olacağını söylüyor bununla pek alakası yoktur. Gerektiğinde toplantı yaparak moralleri yükseltebilirsiniz. Daha da eksilere gidiyorsanız yönetim sekmesinden tesislerin ve alt yapının düşürülmesini isteyin. Maaş bütçesinden kısın. Kısaca gider ve gelir bölümünü eşit tutun.

Uzun Vadede Oynamayı Düşünüyorsanız

Öncelikler oyuncuların sözleşmesini yenilemek olacaktır. Sözleşmeleri her sezon sonu veya başında yenilemeyin çünkü futbolcular yüksek fiyat çekecektir. Bunun dışında küme düşmeyecek bir takımınız varsa küme düşme maddesini sıfır yapınız. Böylece oyuncu biraz daha az maaş isteyecektir. En önemli özellik ise alt yapı oyuncularına önem veriniz. Azda olsa transfer bütçeniz varsa onu alt yapıya yedirin. Ne kadar alt yapıya önem verirseniz her kademede biraz daha iyi oyuncular verecektir. 4-5 sene sonra iyi paraya okutursunuz. Yüksek maliyeti oyuncuları satın gelen paraylada alt yapıya verin böylece çıkan iyi oyuncular ile başarı gelecektir, stad dolacaktır vs.

ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Osmanlıspor kariyerimde Bakary Soro adlı oyuncum yıllık 400 Bin Euro kazanıyor diye sözleşmesi bitene kadar oynattım.Ondan sonra kulübüme yabancı transferleri yaparken Fluminense başta olmak üzere tüm Brezilya Premier Ligi'ndeki takımları gezip maaşı az olan kulübe yararlı oyuncuları sözleşmeleri varsa 2 yıllığına yoksa 1 yıllığına getirdim.Oyunda en iyi para kazanma taktiği ucuza alabileceğin yıldız oyuncuları sözleşmeleri bitene kadar kiralama imkanın varsa kiralamak sözleşmesi biterken de imza attırıp beleşe getirmek.Ek olarak Osmanlıspor'da 2023 yılındayım(Finaller dolayısıyla yaklaşık 2-3 haftadır oynamıyorum) takımımda en fazla maaş alan oyuncu maksimum 1 Milyon Euro alıyordur.Alacağım her oyuncuya istediği maaşın %60-70 i oranında maaş verip 5 yıllık sözleşme yapıyorum bazen de fazla ederi olmayan oyunculara istediği maaşın %40-%50 sine indirip Sonraki transferden alacağı ücretin %50'sini teklif ediyorum.Böyle olunca hem maaş bütçesi düşük oluyor.Hem de eğer oyuncu takıma uyum sağlayamazsa da fazla zarar etmemiş oluyorum.En yüksek transfer gelirim Rasmus Andreasen adlı regen bir Stoper oyuncuma yıllık 100.000 Euro verdiğim satış bedeli 20 Milyon Euro koymuştum.Adam 1-2 senede parladı ve Arsenal'e 20 Milyon satış bedeli olduğu için direk gitti.O oyuncuyu da PSG den 1-2 sene kiralayıp sözleşmesi biter bitmez imza attırmıştım.Şuan bütçem 150 Milyon Euro Maaş bütçem 65 Milyon Euro falan ama ben yaklaşık yarısını anca kullanıyorum.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri