1 ile 1 arası toplam 1 sonuç

Konu: -4-2-3-1- Topa Sahip Olma ve Pas Oyunu

Default -4-2-3-1- Topa Sahip Olma ve Pas Oyunu

Topa hükmeden bir oyun aynı zamanda hızlı kontraatak da yapılabilen bir taktik. Savunma oyuncularımız iyi olmak durumunda...

***************4---2---3---1****************

Son Sezon İç Saha

Son Sezon Dış Saha

Son Sezon Finaller

Kupa Sayıları

Kariyerim

Diziliş ve Toplam Maç İstatistiği

Oyuncu Rolleri

Kalecimiz:Pasları iyi olan bir kaleci. Birde tutacak tabi.
    Sağbek:Çizgiyi kullanmayan daha geriden orta açan sahayı daha dar kullanan bir bek olacak. Savunması güçlü olursa bizim için yeterli olur.
    Solbek:Çizgiden topla geniş alanda oynayan ve sık sık orta açan bir bek olacak.
    Sağ Stoper:Rakip forvetin alanınıza girdiği anda topa hamle yapan bir stoper olacak. Gereksiz pres yapmayacak birisi olmalı.
    Sol Stoper: Aynı şekilde ama topu oyuna iyi sokan bir stoper olacak.
    İç Ortasaha Sağ:Hücuma destek olacak, pres yapacak ve takımın dinamosu olacak. Aynı zamanda sevunması sağlam olacak. Örnek: Felipe Melo, Ozan Tufan...
    İç Ortasaha Sol: Topla geniş alanda oynayan bir oyuncu olacak. Pres yapması istenmiyor. Yormamak için oyunu daha iyi geriden tutsun diye... Örnek:Selçuk İnan, Emre Belözoğlu
    Ofansif Ortasaha:Hücuma yakın ama defansa yardıma gelen bir oyuncu olacak. Fazla pres yapacak. Gerektiğinde boş alanlar açacak kendine. Bende bunu Sneijder yaptı az çok.
    Sağ Kanat:Kanat oyuncumuz geniş alanda oynayacak ortalar açacak fazla şut girişiminde bulunmayan, adam geçmeyi bilen birisi olacak.
    Sol Kanat:Forveti destekleyecek oyuncu. Oyunu dar alanda yani ortadan oynamaya çalışacak. İçe katedecek forveti ikileyecek...
    Forvet: Topu tutan bir santrafor daha çok takım arkadaşlarını düşünen bir oyuncu olacak.

DİPNOT: İki kanat oyuncumuz yer değişecek. Bunu rakibin marke etmesini engellemek, dikkatini dağıtmak için yaptım.

Orta ikili çok önemli. Özellikle sağdaki biraz yorulabilir. Bu oyuncularda değişiklik yapmanızı öneririm. Rotasyon şart önemli maçlar sonrası. Asistan Menajer önerilerini kesinlikle maç öncelerinde kullanmayın. Asıl taktiğe ek olarak hücum ve savunma taktiğim de mevcut...

Bu arada ben çok rotasyon yaptım yenilgilerim puan kayıplarım ondan. Neticede bir sezon ligi kaçırdım. Şampiyonlar liginden gruplardan çıktık iki sezon. En son avrupa ligine katıldık oradan da kupaya uzandık. Yani çoğunuz şunu diyebilir başarı yok burada pek. Benim gibi pas ve topa sahip olmayı arzulayan çok kişi vardır eminim. Üzerinde oynamalar yapıp belki kendisine uygun olan taktiği kuracak kişiler olabilir. Maksat paylaşım...

BU ARADA LÜTFEN GERİ DÖNÜŞ YAPINIZ...

LİNK.....::::

Zippyshare.com - srdrdvrm4-2-3-1.rar
    Last edited by devrem : 02.Haziran.2015 at 07:48

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri