Bilindiği gibi Süper Lig'de birçok İstanbul takımı var... Fenerbahçe, Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray, Kasımpaşa...

Ama İstanbul'un Anadolu yakasını temsil eden tek takım var... Fenerbahçe...

Benim de amacım Süper Lig'de İstanbul'un Anadolu yakasını temsil edecek 2. bir takım yaratmak...

KARTALSPOR'UN TARİHÇESİ

Ali ÖRS, Mustafa GÜRSEL, İsmail PERİN, Nevzat BOZKURT ve Haluk AKAN'ın 18 Ağustos 1949'da Kartal rıhtımında bulunan Bahar Aile Gazinosu'nda ilk kongreyi gerçekleştirirler ve Kartal Gençlik Kulübü'nü kurarlar. 22 Ağustos 1949günü Muhakkak başkan Ali ÖRS’ün riyasetinde Mustafa GÜRSEL, İsmail PERİN, Nevzat BOZKURT, Haluk AKAN’ın iştirakleri ile tekrar toplanarak alınan kararları karar defterine geçerler. Alınan ilk karar Kartal Gençlik Kulübü yönetim kurulu görev dağılımıdır. Bu alınan kararlar neticesinde Kartal Gençlik Kulübünün ilk Başkanı Ali ÖRS’tür.

KARTALSPOR'UN BAŞARILARI

1964 yılına kadar faaliyetlerini gayri federe olarak sürdüren Kartal Gençlik Kulübü 22 Şubat 1965 Pazartesi günü o zamanki ismi Beden Terbiyesi genel Müdürlüğünce tescil edilerek federe olarak İstanbul 2. Amatör kümede mücadele etmeye başladı. 1968 – 1969 futbol sezonunda İstanbul 1. Amatör kümeye yükseldi. 1984 – 1985 yılında kurulan Türkiye üçüncü liginde profesyonel olarak mücadele etmeye başladı. Profesyonelliğe adım atmasıyla beraber Kartal Gençlik Kulübü adını Kartalspor olarak değiştirdi ve günümüze kadar bu şekilde geldi. 1987 – 1988 sezonun 15 Mayıs 1988 Çarşamba günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında oynanan 3. lig 9′uncu grupta son maçında DSI Spor’u 3-1 yenerek şampiyon olarak Türkiye ikinci ligine yükselme başarısı gösterdi. 2006-2007 Sezonunda mücadele ettiği TFF 2. Lig 3. Grupta son maçta Darıca Gençler Birliğini 2-0 yendi ve 32 puanla 2. sıradan TFF 2. Lig Yükselme grubuna katılmaya hak kazandı. 2007 yılında yükselme grubunda mücadele eden Kartalspor deplasmanda MKE Kırıkkale ile 1-1 berabere kalarak 31 puanla TFF 1. Lig’e çıkma başarısı gösterdi.

TARİHİNDE İLK KEZ DÜŞEN BİR KULÜP

Birçok takım düşer, çıkar ancak Kartalspor'un durumu farklı. Bordo-Beyazlılar, profesyonel lige girdikleri 1984-1985 sezonundan bu yana, tarihlerinde ilk kez bir ligden düştüler.

Kartalspor hiçbir zaman çok sansasyonel sonuçlara imza atan bir kulüp olmadı ancak yetiştirdikleri isimlerle futbolumuza büyük katkı sağladı. Volkan Demirel, Egemen Korkmaz, Servet Çetin ve Saffet Akyüz profesyonel futbola Kartalspor’da başladılar. Bordo-Beyazlı formayı terlettikten sonra transfer oldukları kulüplerde yıldız oldular, milli takıma kadar yükseldiler. Yine Kartalspor’da yetişen Burak Akdiş, Erman Özgür, Olcan Adın, Ender Alkan, Cem Yanık ve Cem Baki hepimizin tanıdığı başarılı futbolcular olarak hafızalarda yer ettiler.

Birçok takım düşer, çıkar ancak Kartalspor’un durumu farklı. Bordo-Beyazlılar, profesyonel lige girdikleri 1984-1985 sezonundan bu yana, tarihlerinde ilk kez bir ligden düştüler. Takım 1987-88 sezonunda 3. Lig’de şampiyon olduktan sonra uzun yıllar 2. Lig’de istikrarlı bir şekilde mücadele etti (Bu arada 98-99’da Süper Lig’e çıkmaya çok yaklaştılar ancak play-off’ta Erzincanspor’a penaltılarla elendiler). 2006-2007 sezonunda da 2. Lig’de başarılı olup 1. Lig’e çıktılar. Burada ilk 5 sezon sürekli ortanın altlarında yer aldılar. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi aslında, nihayetinde bu sezon düştüler.(2012-2013)

KARTALSPOR'UN TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRDIĞI BAZI FUTBOLCULAR

VOLKAN DEMİREL

ERTUĞRUL TAŞKIRAN

EGEMEN KORKMAZ

SERVET ÇETİN

OLCAN ADIN

BİZE DESTEK VERECEK BAŞKANIMIZ BİNALİ AYDIN

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALTINOK ÖZ

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110128

Kuralları okudum...Kabul ediyorum...