Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hangi Adana'yı Destekliyorsunuz?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Demirspor

8 47.06%
  • Adanaspor

9 52.94%
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 75 sonuç

Konu: Adana Derbisi Tüm Hızıyla Süper Lig'de | 2. Sezon |

Nesil
    2014

Default Adana Derbisi Tüm Hızıyla Süper Lig'de | 2. Sezon |

Bir tarafta Adanaspor, diğer tarafta Adana Demirspor Bu ezeli rekabet, hem Adana hem de Anadolu
    futboluna heyecan ve bereket getiriyor. İki takımın mücadelesi düşmanca bir tavırla savaşan iki ordudan ziyade,
    aynı odada yaşayan iki kardeşin didişmesine benziyor.

Adanaspor taraftarına göre Adana Turuncudur. Demirspor taraftarı göre ise Adana Demirsporludur.der her fırsatta
    Öyle ki stat dışında, Adana'nın sokakları da bu rekabetten payını almıştır. Adana'nın tüm duvarlarında
    ADS ya da AS yazıldığını veya çizildiğini görürsünüz.

Adanaspor takımı daha kurumsal ve şirketleşmeye yönelik bir yapının hâkim olduğu bir profile sahipken,
    Adana Demirspor ise daha çok Beşiktaş'ın -sahada Metin-Ali-Feyyaz, yönetimde ise Süleyman Seba'nın yer aldığı-
    kolej takımı dönemindeki gibi yönetilir. Adanaspor takımı ve taraftarı şehrin burjuvasını, elit kesimlerini nitelerken,
    Demirspor ise işçiyi, ve daha ziyade alt tabakayı temsil eden bir takımıdır.

Bu rekabet aslında bizlere River Plate - Boca Juniors mücadelesini hatırlatıyor. Öyle ki, ilk olarak her derbi öncesi bitmek bilmeyen olaylar, taraftarların rakip renklerin tonlarına dahi tahammülünün olmaması bunun açık bir göstergesi.
    Ancak birbirinden bu kadar nefret eder gibi gözüken bu iki takım, maçlarını ortak olarak kullandıkları 5 Ocak Fatih Terim Stadyum'nda,(iki takimin renklerini temsil eden, sahayı yarı yarıya bölen ve takımların renklerine göre oluşturulan bir stadyumda) oynuyor; tıpkı San Siro gibi. Adana Demirspor taraftar grubu Mavi Şimşekler, kuzey kale arkasında, Adanaspor taraftar grubu Turbeyler güney kale arkasında yerini alır.

Taraflar Arasındaki Fark Nedir?

Neredeyse her Anadolu takımı taraftarı gibi, Adana'daki bu iki takımın taraftar grubu da fazlasıyla cefakârdır.
    Her maçta statta yerini alan, cebindeki -zaten çok olmayan- parasını da maç günü bilete ayıran, yağmur-çamur, yaz sıcağı-kış soğuğu
    demeden tribüne gelen, tezahüratlarıyla ve koreografilerle takımına itici güç olan fedakâr ve cefakâr bir halktır Adana halkı.

Koreografi konusunda son yıllarda Adana Demirspor taraftarı bir adım öne geçmiş gibi gözüküyor.
    Şimşekler grubunun yaptığı ,Vardık, Varız, Var Olacağız ve Adana Demirsporludur. pankartları hala hafızalardaki yerini koruyor.
    Sol görüşün hâkim olduğu, toplumsal olaylara tepkisiz ve sessiz kalamayan, takımını tüm deplasmanlarda destekleyen Şimşekler grubunun geçmişi yaklaşık 20-25 yıl öncesine dayanır. Adanaspor taraftarı Turbeyler ise, içinde sol görüşlülerin de yer almasına rağmen, nispeten sağ görüşün hâkim olduğu, takımın renklerini aldığı pamuğun beyazına, portakalın turuncusuna gönül vermiş, ateşli bir taraftar grubudur.

Bu rekabette en büyük amacımız bir kere de olsa Avrupa'da Adana derbisini yaşamak

Not: Benim yöneteceğim takım Adanaspor, foruma yeni üye arkadaşımız ayazoğlu1994 ise Demirspor'u yönetecek,inşallah güzel ve uzun vadeli bir rekabet yaşar ve yaşatırız

Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Adana demirsporluyum başarılar...

Güzel bir kariyer olacağı kesin,başarılar. ''Adanaspor! ''

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim.
    Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    Quote Originally Posted by emirby View Post
    Yorumlar için teşekkürler, kariyerin güzel olması için elimizden geleni yapıcaz
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014

Adanaspor Brezilyalı İki Futbolcuyla Anlaştı

Adanaspor, bugün sağlık kontrolünden geçirdiği bonservisi elinde bulunan Elton ile 2 yıllık ve
    Eduardo Sasha'yı 2 yıllığına 850 Bin Euro satın alma opsiyonlu olarak kiraladı.

Adanaspor bugün sağlık kontrolünden geçirdiği 2 Brezilyalı futbolcu Elton ve Sasha ile 2 yıllık
    sözleşme imzaladı.

''Elton'' Adanaspor ile sözleşme imzaladığı için mutlu olduğunu belirtti, "Adanaspor ile hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum.
    orta sahanın göbeğinde ve ön liberoda da oynayabiliyorum. Adanaspor için en iyisini yapmaya çalışacağım" dedi.

İnternacional'dan kiralanan forvet oyuncusu Sasha ise şunları söyledi:

"Adanaspor'un başarısı için uğraş vereceğiz. Hedeflerim var. Ben hedeflerimi Adanaspor ile gerçekleştirmek istiyorum.
    Amacımız Adanaspor'u Süper Lige taşımak olacak. 2 yıl burada kiradayım amacaım burada kalıcı olmak dedi.

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Sasha çok kaliteli bir transfer olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hemen başlamış hemen hiç vakit kaybetmiyor adam ya

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Arkadaşlar Başarılar dilerim şimdilik taraf tutmuyorum

Sasha çok iyi transfer olmuş

Başarılar dilerim.Güzel giriş olmuş.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

sasha güzel transfer olmuş...

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Başarılar dilerim

14. Default

Adana Demirspor'da transfer
    Adana Demirspor Ligin başlamasına az bir süre kala 2 transferi birden bitirdi.Serbest konumda bulunan Orkun Uşak ile Almanya'nın BMG takımında forma giyen Ziimermann'ı kadrosuna kattı.Akşam saatlerinde Adana'ya inecek olan Zimmermann'a özel imza töreni düzenleneceği öğrenildi.

Nesil
    2014

Adanaspor İki Yerli Takiviye Yaparak Transfer Sezonunu Kapattı.

PTT 1. Ligin Orduspor'la birlikte en zayıf halkası olarak gösterilen Adanaspor,
    takımı ligde tutmak adına transferlerine hız kesmeden devam ediyor.

Beşiktaş ile kardeş kulüp anlaaşması bulunan Adanaspor, siyah beyazlı ekipten 1 yıllığına
    Atınç'ı kiralarken PANTHRAKIKOS forması giyen Deniz Baykara'yı 3 yıllığına renklerine bağladı.

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Adana Demir'in de transferleri iyi.
    Barak yine patlatır bombaları

Atınç çok kaliteli bir oyuncu.Zimmermann'ı çok aşırı beğendim ama hala Adanaspor!

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Zimmermann iyi transfer olmuş...

Atınç da iyidir...

iki takımında transferlerini beğendim. Ligde sağlam çekişme bekliyorum

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar..

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by diktac View Post
    Adana Demir'in de transferleri iyi.
    Barak yine patlatır bombaları
    Atınç çok kaliteli bir oyuncu.Zimmermann'ı çok aşırı beğendim ama hala Adanaspor!
    Zimmermann iyi transfer olmuş...

Atınç da iyidir...
    Quote Originally Posted by Seti1903 View Post
    iki takımında transferlerini beğendim. Ligde sağlam çekişme bekliyorum
    Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar..

Yorumlar için teşekkürler beyler, iki takımında transferleri bu kadardı. Ben kendi payıma eksik olan bölgelere genelde pörtföyümü kullanarak transfer yaptım. Sonraki transferler biraz sıkıntı olacak çünkü Güney Amerika'lı bir gözlemci henüz bulamadım.
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014

Sezon önce bakış bu şekilde ligden en büyük düşme adaylarından biri Adanaspor, ilk yıl için gerçekçi bir hedef koydum.

İlk 10'da olamyı planlıyorum süpriz ise play off olur. Lig atlamak gibi bir derdimiz olmadığı için tüm maçlara relax çıkacağız

İlk 7 Hafta

Ligin ilk maçında büyü bir hayal kırıklığı yaşadım. 2-0 öne geçip mükemele yakın oynadığımız maçı
    3-2 kaybettim. Diğer maçlarda ise rakiplerimizle dengeyi koruduk özellikle içeride Kayseri deplasmanda
    Osmanlıspor maçları öz güven açısından harika oldu.

Ligin 6. Haftasın da büyük hayal kırıklığı yaşadım. Gol makinamız 4 ay gibi bir süre sakatlandı.
    Benim için inanılmaz büyük bir kayıp oldu. Sasha takımın %40'ı diyebilirim.

1-2-3-4-5-6-7.Haftalar

Ziraat Türkiye Kupası Grupları

iLK Derbi 10. Hafta da

Last edited by Barak : 11.Temmuz.2015 at 00:53
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bulama emi g amerikadan kimse düş kümeye

derbi tahminim 2-1 adana

Güzel güzel 2 takimda dagilmamis yanliz adanaspor baya küme düsme adayiymis. Derbi tahminim 3-2 Ev sahibi farkiyla Adanaspor

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

renktaş iç sahada dehşet, Adanaspor alır...

Adana alır derbiyi

Sasha,üzdü Adanaspor alır derbiyi.

Bende Kozanspor ile Katılayım Adana Derbisi 3 Olsun

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

İki tarafa da başarılar dilerim , çok enteresan maçlar olmuş Adana'nın Denizliye yenilmesi , Demir'inde Manisa'ya yenilmesi süpriz olmuş umarım el ele süperlige çıkabilirsiniz
    You'll Never BeatThe Irish !

30. Default

Quote Originally Posted by butabi View Post
    Başarılar dilerim
    Quote Originally Posted by Seti1903 View Post
    Başarılar dilerim.Güzel giriş olmuş.
    Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Arkadaşlar Başarılar dilerim şimdilik taraf tutmuyorum