Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 67 sonuç

Konu: Türkiye'den Almanya'ya | Beşiktaş'tan Mainz'e

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ligi alırız sorun yok...

Fiorentina hafife alınacak takım değil bir de

2. Default

Baştan itibaren okudum. Anlatış tarzın çok güzel. Ligde ve AL'de çok iyi gidiyorsun. Rakipler bir süre sonra ligden kopuyor. Fiorentina'yı zor da olsa geçeceğimizi düşünüyorum.

Fiorentina'yı alırız hocam. Bir de hangi taktikle ilerliyoruz sezon sonu paylaşabiirmisin ?

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Fiorentinayı geçerizde çerez olmayabilir dikkat et hocam
    Hahaha hocam,yeni transferlere bakın bakalım çerezler mi artık?
    Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    Ligi alırız sorun yok...

Fiorentina hafife alınacak takım değil bir de
    Farkındayız hocam,rehavet yok.
    Quote Originally Posted by LukasPodolski View Post
    Baştan itibaren okudum. Anlatış tarzın çok güzel. Ligde ve AL'de çok iyi gidiyorsun. Rakipler bir süre sonra ligden kopuyor. Fiorentina'yı zor da olsa geçeceğimizi düşünüyorum.
    Yorumunu görmem sevindirdi,teşekkür ederim.Ligde rakipler kopmaya başlayınca 2-3 sezon gibi.Editör'den taktik birikimleri vs. özelliklerini yükseltmeyi düşünüyorum.
    Quote Originally Posted by Proudlion View Post
    Fiorentina'yı alırız hocam. Bir de hangi taktikle ilerliyoruz sezon sonu paylaşabiirmisin ?
    Hocam,bana sezon sonu hatırlat paylaşayım,ama hazır taktik üzerinden diziliş talimat değiştirdim.

Galatasaray maçından önceki güne kadar kasetleri izlemiş.Analizlerimi yapmıştım.Yapmam gerekenler belliydi.Bu deplasmandan 3 puan almak şarttı.Herşey hazırdı,gözlemcilerden de raporları alıp maçtan önceki gün taktiğimizi takıma açıkladım.Gün boyu taktik çalıştık,herşey olumlu yöndeydi.

(Burda yeni transferlerden biri gözükmüş yapacak birşey yok.)
    Galatasaray maçından galibiyetle ayrıldıktan sonra,içimde büyük bir rahatlık oluşmuştu.Liderlik için tek bir adım kalmıştı.Fenerbahçe intikamı.

Fenerbahçe maçına da analiz yaparken aniden telefonum çaldı.Arıyan Okan'dı,heyecanlı bir sesle konuşuyordu.

'' Abi,abi acil bak. ''

'' Noldu abicim bi sorun mu var? ''

'' Hayır abi,Fenerbahçe Gökhan Gönül ve Caner Erkini sattı 1 saat önce. ''

'' Hadi canım,şaka yapıyorsun. ''

'' Evet abi,Şener Özbayraklı da sakat,maçta bek sıkıntısı çekecekler. ''

Telefonu kapattığımda aşırı mutluydum.Taktiği biraz düzenleyip koşarak antreman sahasına gittim.Çocuklara bu olanları ve yeni taktiği anlattım.Maç sonunda,istediğimizi yapabilmiş çalışmalarımızın verimini almıştık.En önemlisi,intikam almıştık.

18.haftanın sonunda liderdik.İçimde ki mutluluk inanılmazdı.Daha 4-5 ay öncesine kadar futboldan kilometrelerce uzak olan ben,bir takımın başında zorlu bir ligde kazanmaya oynuyordum.Kendimle gurur duyduğum,ufakta olsa egomun tavan yaptığı anlardı.

Fenerbahçe galibiyetinden sonra ünüm daha da artmaya başladı.Ama taraftarın bir isteği vardı;

Bu istek doğrultusunda,sabahtan akşama kadar bilgisayar başında takımların oyuncularını inceliyordum.Aynı görevi Okan'a da vermiştim.Bütçemiz boldu,sene başında çok oyuncu satmış gelir sağlamıştık.Hem maaş bütçemiz de boldu.O sıra da Fikret Orman aradı;

'' Merhabalar Emir'cim. ''

'' Selamlar başkan. ''

'' Taraftar yıldız transferi istiyor,biliyorsun. ''

'' Evet,bakınıyorum gün boyu. ''

'' Ek olarak 2MN daha bütçe sağladık sana.2 tane transfer istiyoruz. ''

'' Hallolur başkanım,rahat olun. ''

Fikret Orman'ın telefonunu kapayınca Okan aradı.

'' Abi buldum,vallaha buldum. ''

'' Kim olum? Söyle hemen. ''

'' Douglas Costa abi,Guardiola ile kavga etmişler.Paf takıma alınmış.Bir dene bakalım,bu genci. ''

'' Helal olsun be Okan var mı başkası? ''

'' Pablo Piatti'de forma şansı bulamıyor diye ayrılmak istemiş.Onu da yokla abi. ''

'' Aferin ulan Okan,bu transferler olsun.Zam yapacağım sana zam! ''

Telefonu kapadığım gibi Fikret Orman'a isimleri mail attım.Hemen cevap geldi,görüşmelere başlanacağı söylendi.

Aradan 1-2 gün geçince,fiyatlarda inanılmaz tepkiler aldık.Bayern sadece 2.3MN istiyordu.Valencia ise 2MN.İsteklerini hemen kabul ettik.Hem Piatti,hem de Costa'yla telefon görüşmesi yaparak yokladım.İkisi de Beşiktaş'ı iple çekiyorlardı.

Bu konuşmalardan 2-3 gün sonra,2 oyuncunun da transferi gerçekleşti.

Transferler basına bildirildikten sonra,bir mail gördüğüm.Monaco,Oğuzhan'a 10.5MN nakit teklif etmişti.Ağzım açık kaldı,nasıl bir tepki vereceğime inanamadım.Baksan,Ozi sadece 3MN gibi bir değerdeydi.Bu para gerçekten çok fazlaydı.Başkan ile konuşup kabul kararı aldık.

Diğer gün antremanda Ozi'yi yakaladım.Olanlardan haberi vardı.

'' Hocam,ben gitmek istiyorum. ''

'' Biz de teklifi kabul ettik Oğuzhan... ''

Bu konuşmadan 4 gün sonra da Oğuzhan'ın transferi gerçekleşti.Oğuzhan takımla vedalaşırken ben en son sıradaydım.Birbirimize baktık.Ağlamaya başladım,o da aynı şekilde ağlamaya başladı.

Bana sarıldı.

'' Sizin oynattığınız oyun sayesinde,kariyerim çok iyi yerlere gelecek.Teşekkür ederim hocam. ''

Birşey diyemedim,ağzımdan sadece Rica ederim sözü döküldü.Antremanda herkes hüzünlüydü.Kimisi topa sertçe şutlar vuruyordu,kimisi de elindeki su şişesini sertçe fırlatıyordu.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Son iki transfer nokta atışı olmuş resmen

Sonuçlar güzel, anlatım etkileyici. Güzel gidiyorsun hocam Fio'yu eleriz

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

keşke satmasaydın oğuzhan ı...

iyi oyun kurucu hem yerli...

Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    keşke satmasaydın oğuzhan ı...

iyi oyun kurucu hem yerli...
    Tamam da,o parayı teklif ettiler peşin olarak.Ayrıca ucuza daha iyisini aldık.Zaten hedefim,yerli takım değil.Başarılı takım.
    Quote Originally Posted by emircanatici View Post
    Sonuçlar güzel, anlatım etkileyici. Güzel gidiyorsun hocam Fio'yu eleriz
    Tesekkur ederım hocam ^^ Sonuçlar aşağıda.

Fiorentina'yla oynadığımız ilk maça kadar muhteşem ilerliyorduk.Ziraat'te ve ligde kesintisiz galibiyet alıyorduk.Takım çıktığı her maçta köntrolü elinde tutuyordu.Fiorentina maçı öncesi taktiğimizin bir kere daha üstünden geçtim.Herşey hazırdı.Ama maç hiç beklediğimiz gibi geçmedi.Maç boyunca sahada çıldıracaktım.Atamıyorduk,top kaleye girmiyordu.

Sürüyle net gol pozisyonları bulup atamıyorduk.Elimde ki kağıt,not defteri ne varsa yırttım.

Ama aşırı sinirliydik,o intikam alınacaktı.Burda bir taktik yaptık.Kayseri maçına da ilk maç taktiğimizle çıktık.Daha sonra ani bir taktik değişimiyle 2.maçta sahada olacaktık.Herşeye ilk maçtakinin 3 misli hazırdık.Bu tur bizim olacaktı,olmalıydı.

Maç boyunca sevinmeye doyamadık,rekor kırdık.Çocuklar,intikam için inanılmazı başarmışlardı...Tam tamına 9 gol atmıştık.11-4 ile turu geçtik.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Fiorentina maçı süper ötesi.Lig'i zaten alacağız inşallah.Bilbao bizim ayarımızıda bir takım değil eleriz.

Hocam taktiğini paylaşır mısın rica etsem ?

Senin adına sevindim fakat fiorentinaya çok üzüldüm

Nesil
    2012
    Yer
    Tekirdağ / Çorlu

9-0 mı tamamen mest oldum transferler apayrı güzel. türkiye ligini sırtlarsın ve avrupadada başarı gelecek ben inanıyorum.

Quote Originally Posted by sukass53 View Post
    Fiorentina maçı süper ötesi.Lig'i zaten alacağız inşallah.Bilbao bizim ayarımızıda bir takım değil eleriz.

Hocam taktiğini paylaşır mısın rica etsem ?
    Bilbao'ya da aynı oyunu oynamak istiyoruz.Özel mesaj ile attım hocam.
    Quote Originally Posted by juxalente View Post
    Senin adına sevindim fakat fiorentinaya çok üzüldüm
    Mecburdum hocam
    Quote Originally Posted by karayer View Post
    9-0 mı tamamen mest oldum transferler apayrı güzel. türkiye ligini sırtlarsın ve avrupadada başarı gelecek ben inanıyorum.
    Çok teşekkür ederim hocam,bende mest oldum zaten.Cenk 4'tane birden yağlayınca.

'' Taktiği soranlara,özel mesajdan bilgilendirme yapacağım belirtmeniz yeterli. ''

Öncelikle takım taktiğe alışmış uçuyor şuan takım.

Bu ara Douglas Costa'yı o fiyata nasıl aldın ya benim kariyerde 15 Milyon'a kaptım adamı Dünyanın en iyi sağ kanadı seçildi,bence yaptığın en iyi transfer o şuan

Öncelikle takım taktiğe alışmış uçuyor şuan takım.

Bu ara Douglas Costa'yı o fiyata nasıl aldın ya benim kariyerde 15 Milyon'a kaptım adamı Dünyanın en iyi sağ kanadı seçildi,bence yaptığın en iyi transfer o şuan

Şöyle diyeyim,Douglas Costa bende Bayern'de ve Ribery&Robben ikilisinden şans bulamıyordu.Bir de Guardiola kötü yönetince takımı,Costa'da sorun çıkardı.Bizde bu fiyata kaptık^^

Athletic eşleşmesi ve Fenerbahçe'yle oynanacak Ziraat maçı için çalışmaktan gözlerim şişmişti.Günü 3-5 saat uykuyla geçiriyordum.Allahtan ligde ki fikstürümüz kolay sayılırdı.Onun için de ek bir çaba harcamama gerek kalmıyordu.

Fenerbahçe maç çıkışında sürülerce alkış almıştık.Saraçoğluna hapsettiğimiz Fenerbahçe çok kötü bir yönetimle yönetiliyordu,bunu anlamıştım.Önce Caner ve Gökhan'ın satılması bunu belli etmişti.Daha sonra,Nani ve Robin van Persie'nin 7 aylık sakatlıkları takımın kopmasını sağlamıştı.Skor da bunlarla beraberinde gelmişti.

Athletic maçında maç boyu,elimde ki ne varsa fırlatmak istedim.Tek kale maç oynuyorduk,herşeyi biz yapıyorduk.Ama Athletic geliyordu,frikikten atıyordu.3 gol frikikten atıldı.Ama bizim de karşılığımız bunun misliyle oldu.Deplasmana çok avantajlı ve Çeyrek finali isteyerek gittik.Sonuçta beraberinde geldi.

Etraftan çok güzel tepkiler alıyorduk,spor yorumcuları bana iltifatlar ediyor sosyal medya da boş durmuyordu.Hakkımda yazılıp çizilenler çoktu.

Bu tarz tepkiler çoğalınca bir basın toplantısı düzenlemeye karar verdim.Basın toplantısının konseptinde,önce Avrupa Ligi çeyrek final kurası izlenecekti.Daha sonra takımda kalmam ile ilgili basın açıklaması yapılacaktı.Son bomba ise,takımla yeni sözleşme imzalamam olacaktı.

'' Değerli basın mensupları,düzenlediğimiz basın toplantısında ilk etapta hep birlikte kura çekimini izleyeceğiz.Karnı acıkanlar,susayanlar,bir içeceğe ihtiyaç duyanlar sağ taraftaki açık büfeyi kullanabilirler. ''

Çoğu insan elinde yemekler,çaylarla geri geldi.Kura çekimi başlamıştı,zorlu rakiplernden Barcelona eşleşmesini bitirdi.Diğer rakip Southampton'da eşleşince üzüldüm.Kolay bir rakip olacaklardı.Sonra kura da adımız çıktı,ardından da Liverpool'un adı...

'' Emir bey,kurayı nasıl değerlenidiriyorsunuz? ''

'' Bu aşamaya gelince,kolay zor rakip yoktur arkadaşlar.Liverpool dengimiz olan bir takım.Geçen sene takımımız,onları 2.eleme turunda mağlup etmişti.Şimdi bunu çeyrek finalde yapma imkanımız daha yüksek. ''

'' Emir bey,hakkınızda ki ayrılık iddialarına ne diyeceksiniz? ''

'' Bunun cevabını birazdan görüntü olarak alacaksınız arkadaşlar,beklemede kalın. ''

'' Emir bey,Şu ana kadar Fiorentina ve Athletic'i kolay bir biçimde elediniz.Liverpool'a karşı bu devam edecek mi? ''

'' Tek temennimiz bu.Eğer onları geçersek,kupa için büyük bir şansımız var demektir. ''

'' Şimdi arkadaşlar,takımda kalmam ile ilgili bir sürü hayal unsuru olaylar yazılıp çizildi.Onlara bugün klubüm adına 3 senelik bir sözleşme imzalayarak son vereceğim. ''

-Alkışlar-

Takımla sözleşme imzalanınca,basın toplantısı da bitti.Üzerimden büyük bir yük kalkmıştı.Eve gidince tabletten lig puan durumuna baktık.

Gidişatımız gayet sağlamdı.Ligde son 7 haftaya girmiştik ve şampiyonluk için gün sayan bir taraftarımız vardı...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Fiorentina o kadar da kolay lokma olmaz. Dikkat et

Fena kariyer oluyor.Hikaye çok iyi.Başarılar

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben epey geride kalmışım yahu Fiorentina kalmamış ortada. Costa çok iyi transfer ama Piatti'ye gerek var mıydı bilemedim . Şampiyonluk yolda görünüyor, Liverpool güçlü rakip ama sen de epey bir güçlüsün bu sezon. Çekişmeli maç olur.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Fiorentina epey absürt bi iş olmuş

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

At şunlara 9 tanede sussunlar !!!

At şunlara 9 tanede sussunlar !!!
    Sonuçlar aşağıda hocam^^
    Fiorentina epey absürt bi iş olmuş
    Bende beklemiyordum hocam.

Fiorentina o kadar da kolay lokma olmaz. Dikkat et
    3842
    Ben epey geride kalmışım yahu Fiorentina kalmamış ortada. Costa çok iyi transfer ama Piatti'ye gerek var mıydı bilemedim . Şampiyonluk yolda görünüyor, Liverpool güçlü rakip ama sen de epey bir güçlüsün bu sezon. Çekişmeli maç olur.

Fio'yu iyi ezdik.Piatti'yi alma sebebim,sezon sonu Q7 büyük ihtimalle satacak olmam.Sonuçlar aşağıda^^

Fena kariyer oluyor.Hikaye çok iyi.Başarılar
    Çok teşekkür ederim.

Liverpool maçına kadar herşey normal gelişmişti.Ziraat'te tur zaten 5-1'den sonra garantiydi.Aynı skoru evimiz de de sürdürdük.Morallerimiz yüksek,evimizde Liverpool'u karşılayacaktı.Dünya deviydiler.Roberto Firmino,Sturridge,Balotelli,Emre Can... Yıldızlar takımıydılar.Turu geçebileceğimize inanmıyordum ki aynı şekilde oldu.

Evimizde çok iyi oynamıştık,golü yemeseydik herşey çok güzel olabilirdi.Ama deplasmanda 2 gol yiyerek Avrupa Ligine vedamızı verdik.Aslına bakarsanız üzülmemiştim.Yönetim bana gruptan çıksan yeter demişti.Biz bunun fazlasını yapmıştık.İtibarımızı arttırmıştık.Şimdi üzülmek yerine,double kupa yapmalıydık.

Liverpool maç çıkışı bir açıklama yapma gereksinimi duydum.

'' Arkadaşlar,soru felan almayacağım.Hemen dağılacağız zaten.Bugün,talihsiz bir oyunla elenmiş olabiliriz.Ama bu futbolun doğasında var,kazandığımız kadar kaybedebiliriz de.Evet,çok iyi yerlere geldik.Çeyrek final oynadık.Dünyanın saygın takımlarını eledik.Yapabileceğimizin en iyisini yaptık.Buraya kadar,çok iyi geldik.Çok da iyi bitirdik.Şimdi önümüze bakıp double kupa almalıyız.Siz muhteşem taraftarlara sözüm,sezon sonunda hem Ziraat hem de Süper Lig kupası ellerimizde yükselecek. ''

-Alkış fırtınası...-

Ziraat'te Fenerbahçe'yi 8-2 ile elemiştik.Kupayı almamız gerekiyordu ve gerçekten çok iyi performans sergiliyorduk.Yarı final eşleşmemiz Galatasaray olmuştu.Aslında üzülmüştüm.Eşleşmenin zorluğundan değil,Galatasaray'la finalde karşılaşmak isterdim...

Ligde 10 puan farkla liderdik.Önümüzdeki 2 maçı kazanmamız halinde lamı cimi olmadan şampiyonduk.Bunun içinse önümüzde ki fikstür kolay sayılırdı.Tek sorun Galatasaray'la 3 maç oynayacaktık.Taraftarlar derbiye doyacaktı.

Çifte kupayı rahat alırız bu yıl

2 kupayı da alırız inşallah.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Çifte kupayı rahat alırız bu yıl
    Olmadı...

Yaşadığım olaylarda çok sıkıntılar çektim.Bunun altını çizeyim.

Ligde kalan tüm maçlarımızı yenerek şampiyon olmuştuk.Bu beklenen bir şeydi.Kesinliğin ötesindeydi,ama bir sözüm vardı.Çifte kupa bu sene olmalıydı.

Ama olmamıştı.Yapamamıştık,bocalamıştık.Maç çıkışında etrafım sarılıydı.Taraftarlar tarafından yuhalanıyordum.Yapabilecek birşey yoktu.Önüme mikrofon uzatıldı.

'' Taraftara verdiğiniz sözü tutamadınız ve yüksek bir tepki gördünüz.Ne hissediyorsunuz bu konu hakkında? Bu olayların devamı size ne getirecek? ''

'' Böyle bir tepki almak üzücü. ''

-Herkes sessizleşmişti.Taraftarlar bana bakıyorlardı.-

'' Böyle bir ortamda sevilirken,bir anda yuhalanmak gurur kırıcı...Taraftarımızın kararına hep saygı duyarım.Eğer yuhalanıyorsam,birşeyler yanlış gitmiş demektir.Yarın ilk iş istifamı vereceğim.Taraftarımızdan yanımda olduğu her dönem için teşekkür ediyorum.Yanımda olmadıkları dönemlerde de canları saolsun... ''

-Binlerce kişi sessizliğe bürünmüştü.-

-----Olayların ardındaki sabah,başkanın odası.-----

İstifamın yazılı olduğu kağıdı başkana uzattım.Altımda imzam vardı.Kararın bu yönde olduğuna emin misin? dedi.

'' Kesinlikle. ''

'' Yolun açık olsun... ''

'' Teşekkür ederim. ''

Antreman sahasına gittim,olanlar zaten biliniyordu.Herkesle vedalaşıp kulüp binasından ayrıldım.

Çıkışta yığınca bir medya ordusu vardı.Hepsi mikrofonlarını uzattılar.

'' Görevimin sonuna geldim...Soru almayacağım. ''

Diyerek arabama binip ayrıldım.Türkiye'den uzaklaşmak istiyordum.Ailem de bunu istiyordu.Burada oynanılan futbol ve taraftar kaliteli değildi.

Diğer 2-3 gün içinde tam 7 teklif aldım.

-Granada
    -Wolfsburg
    -Arsenal
    -Verder Bremen
    -Real Madrid
    -Sevilla
    -Antalyaspor

bu teklifler gün gün artıyordu.Ama ben büyük bir takım istemiyordum,baskısını kaldıramayacağım bir takım istemiyordum.Ayrıca taraftarı da kaliteli olmalıydı.İspanya'da baskıyı başaramazdım.İtalya'dan zaten teklif gelmemişti.Tek Almanya kalıyordu.Almanya'da kümeye oynayan,orta halli bir takımdan teklif bekliyordum.

4-5 gün sonra,Mainz'den iş teklifi aldım.Bu beklediğim takımdı.Yapabilirdim.İstenilenler bana uygundu.Bu düşüncelerimden sonra,ailemle Almanya'ya taşındık ve Mainz'in başına geçtim.

Yeni takımında başarılar dilerim
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Yeni takımında başarılar ama 1-2 yıl kalabilirdin diye düşünüyorum ama Mainz ile iyi işler yapacağına eminim.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

başarılar yeni takımında...

Yeni takımında başarılar

Yeni takımınında başarılar neler bekliyor bizi

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Enteresan bir seçim Keşke bırakmasaydın güzel sistemli oturmuş bir kadromuz vardı.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri