Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: Türkiye'den Almanya'ya | Beşiktaş'tan Mainz'e

Default Türkiye'den Almanya'ya | Beşiktaş'tan Mainz'e

İş çıkışında,eve doğru yürürken sağ tarafımdan sevinç sesleri yükseliyor.Saatime bakıyorum,saatin 22:00 olduğunu farkediyorum.Bakmaya çekiniyorum açıkcası,bir eylemin bana zarar verebilmesinden korkuyorum.Adımlarını olabildiğince hızlandırıyorum.Ama sonunda o tarafa baktığımda,yeşil beyazlı formaların sevincini görüyorum.Ellerin de pankartlar,şampiyonuz diye seviniyorlar.Daha sonra hatırlıyorum,bugün iş yerinde konuşulanları.Şampiyonluk maçının bugün olduğunu,şehrimizin iyi bir iş başardığını...

Biraz arkamda ki banka ilerliyorum.Oturuyorum,işteki yorgunluğum burada tamamen gidiyor.Çünkü bu adamların sevinçleri,sizi de neşelendiriyor.Vaktin geçliğinden,orada geçirdiğim 15 dakika bana fazla geliyor.Eve koşarak gidiyorum.

Çocukların uyuduğunu farkediyorum,sessiz ol diyor hanım.Başımla onaylıyorum.İçeri de ki odaya geçince babam beni selamlıyor.Elini öpüyorum,karşısına geçiyorum.Karım,sohbeti başlatıyor.

'' Paran var mı? Faturalara para lazım. ''

''Al,bu kadar çektim bankadan.''

Cebimdeki 100 lirayı karıma uzatıyorum.Sadece 20 liram kalıyor,ama alışkın olduğum birşey bu.Darboğaz geçiniyoruz.Sonra babam;

'' Aferin oğlum,iyi ki yetiştirmişim seni,herkesin senin gibi oğlu olsun. ''

Bu sözlerden sonra,gururlanıyorum.Sessizce odama geçiyorum,iş yerinin bana verdiği uyduruk bilgisayarı açıyorum.Aklımda sadece o yeşil beyazlıların sevinci var,internete giriyorum gerçekten şampiyon olmuşlar.Sonra küçükken taraftarı olduğum Beşiktaş'ı arıyorum,hiç de içaçıcı durumda değiller.Üzülüyorum.

Tam bilgisayarı kapatacakken,aklıma küçükken oynadığım menajerlik oyunları geliyor.İnceliyorum,fiyatları epey yüksek.İstemeyerek korsana yöneliyorum.Oyunu indirmem 1 saat alıyor.Sessiz bir odaya geçiyorum,şaşırıyorum bu gelişmişliğe.Gelen Türkçe dil desteği,profilini oluştururken gelişmiş ayrıntıların hepsi beni etkiliyor.Tüm bilgileri tamamladıktan sonra,düşünmeden Beşiktaş'ı seçiyorum.Futboldan uzak,oyunlarına oldukça yakınım...

İnternet'e girip taktiklere bakıyorum,bir kaç taktik gözüme çarpıyor.Bir tanesini indiriyorum,oyuna aktarıyorum.Sonra kadroda ki profilleri inceliyorum.Hatırladığım kadarıyla bir taktik oluşturuyorum.Oyunun başında saatlerimi harcıyorum.

3-4 gece boyunca her iş çıkışı Football Manager 2015 oynuyorum.2 sezon bitiriyorum,oyundaki yeni oyuncuları keşfediyorum.Oyun bana çok zevkli geliyor,oynadıkça gerçek hayatta ki futbola da daha çok yaklaşıyorum.İnternette gezinirken,Beşiktaş'ın kötü sezonun ardından yeni bir teknik hocayla anlaşmak istediğini okuyorum.Başvurular için tıklayın yazıyor.Şaşırıyorum,internetten hoca mı seçiliyor yahu? diyorum.Ama gerçekten seçiyorlar,zaten seçilmem diyerek formu dolduruyorum,aslında içimi muhteşem bir heyecan kaplamış.

Diğer 2 gün yine oyunla geçerken,3 gün sabahı Beşiktaş teknik direktör mülakatları için İstanbul'a çağrılıyorum.Aileme anlatıyorum durumu destekliyorlar beni.Kazanırsam mülakatları,hayatımız kurtulacak.Çocuklarım başka çocuklara özenmek zorunda kalmayacak.Günü cebimdeki 5-10 lira parayla,geçirmeyeceğim aklıma geldikçe umutlanıyorum.İşe gidiyorum,yarın ki mülakata çalışmak için izin isteyeceğim patrondan.

Yanına ilerliyorum;

'' İsmail bey,ben 2 gün izin isteyecektim sizden.Senelik iznimden kesilsin. ''

'' Yav Emir bak işine,dalga mı geçiyorsun benimle? Kaç liralık adamlıksın da gelip burda benden izin istiyorsun? ''

-Ufak bir gülücük.-

Sonra sert bir yumruk vuruyorum masaya.Masayı çeviriyorum,fırlatıyorum duvara.Hızlıca güvenliği çağrıyor,kovuldun diyor.Kovulduğuma sevinçliyim aslında,çünkü kovulunca tanzimat,işşizlik parası alacağım.Rahata kavuşacağız.Koşarak eve gidiyorum,aileme anlatıyorum herşeyi.Şaşırsalar da elimdeki paralardan mutlular,ne diyeceklerini bilemiyorlar.Kendimi odama kilitliyorum,gün boyu mülakata çalışıyorum.Gece uyuyorum,sabah için hazır olmam gerek...

Kuralları okudum,kabul ediyorum...

Saygılar,selamlar merhabalar.

Onaylanmıştır. Başarılar dilerim. Zevkli bir kariyer bizi bekliyor galiba.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Bol şans..

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

Beşiktaş mülakatını geçemezsin. İkinci ligden başla en iyisi

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

güzel sunum olmuş, başarılar...

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam

Quote Originally Posted by burakdinc View Post
    Beşiktaş mülakatını geçemezsin. İkinci ligden başla en iyisi
    Hayallerimi yıktın hocam.
    Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Bol şans..
    Teşekkür ederim...
    Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Onaylanmıştır. Başarılar dilerim. Zevkli bir kariyer bizi bekliyor galiba.
    Umarım zevkli geçer,teşekkürler.

Sabah kuzenimin arabasını alıp erkenden saat 12'de ki mülakat binasına gittim.İstanbul hakkında bilgim vardı.çünkü burada okumuştum.Şehri güzel yanlarını kestirme yollarını iyi biliyordum..

Kulüp binasına emin adımlarla girdim.Önümde ki güvenlik önce makineyle beni aradı,daha sonra ne için gelmiştiniz? diye bir soru yöneltti.

'' Futbol teknik direktörlüğü mülakatına çağırıldım. ''

'' Adınız? ''

'' Emir Bıyıkcı ''

'' Buyrun geçin,ilerde ki takım elbiseli beyefendi size eşlik edecektir. ''

Beyefendinin yanına gittiğimde bana önce hoşgeldin tarzında uzun bir cümleler anlattı.Onu yarım yamalak dinledikten sonra,etrafı incelemeye başladım.Bina harikaydı,her yerinde Beşiktaş ile ilgili bilgiler,çerçeveler vardı.Cidden çalışmak istenilebilecek bir yerdi.

Yanımda ki takım elbiseli adam,şu odadan içeri girin dedi.Kapıyı araladım,içerden bir erkek sesi;

'' Buyrun Emir bey,biz de sizi bekliyorduk. ''

'' Geç kalmadım umarım,yol biraz sıkıntılıydı. ''

Elimden geldiğince kibar olmaya çalışıyordum ki bu zordu.Eski iş yerimde espriler ve insanlar stresden argoya çok yöneliyorlardı.

'' Hayır,erken bile geldiniz.Bu size artı puan kazandıracaktır. ''

'' Umarım öyle olur. ''

Bu cümleyi kullanırken hata yaptım mı? Bilmiyorum.Amacım sadece soğukkanlı görünmekti.

'' Ha-ha,öncelikle Emir bey neden Beşiktaş? ''

Bu soruyla başlayan mülakatın %75'i benim Beşiktaş'ı sevmem de neden olan küçüklük anılarımla geçti.Mülakat sonunda;

'' İyi bir çalışmaydı Emir bey.Teknik sorunlarda hiçbir eksikliğinizi görmedim,Beşiktaş'ı hakeden birine benziyorsunuz.Bunlar raporuma yansıyacaktır.Ayrıca teknik direktörlük lisansınız olmadığı biliyorum,kulübümüz en kısa süre içerisinde eğer kabul edilirseniz,size bir başlangıç lisansı çıkaracak.Böylece takım için önemli bir yere geleceksiniz.''

'' Teşekkürler. ''

'' Bu arada bugün klüp binamızın konaklama bölümünde kalacaksınız.Kabul edilirseniz yarın sabah başkanımız ile görüşmeniz olacak. ''

'' Tamamdır,aileme haber vereyim o halde. ''

'' İyi günler. ''

Sabah olunca odamın kapısı tıklandı,hazır mısınız Emir bey? Diğer adaylarla konferans odasında olacaksınız.Seçim orda olacak.

Hızlı adımlarla konferans odasına çıktık,herhangi bir heyecan hissetmiyordum.Mülakattan sonra gerisinin kolayca geleceğine inanıyordum.

Konferans odasında,soğuk bir hava yüzüme üfürdü.İstemsizce gözlerimi kırptım,üstümde ki tüm sıcaklık bir anda yok oldu.Yerini sakinliğe bıraktı.İki adım ilerledikten sonra koridor bitti,uzun bir masa ve 3 kişi gözüküyordu.Biri Fikret Orman diğerleri ise adaylardı.Sadece 3 aday mıydık?

Fikret Orman söze başladı;

'' Merhabalar,günaydınlar dilerim.Olayı çabuk tutacağım,raporlara göre sadece bir kişi seçildi o da şuan belli. ''

Nefesimi tuttum,gözlerimi kırpmadan Fikret Orman'a baktım.İlk önce solumdaki adaya baktı,mırıldandı.Ümidim biraz eksilmişti.

Sonra gür bir sesle;

'' Emir Bıyıkcı,görevinize hoşgeldiniz! ''

Bu sesten sonra Fikret başkanla biraz konuştuk,takım hakkında görüşlerimi aldı ve imza töreni düzenlendi.

Böylece kamuoyuna bildirilerek,taraftarlarımız da bilgilendirildi.

Sosyal medya bu tarz haberlerle doluydu ve herkes bana güveniyordu.Yarın da bir basın toplantım vardı,iyi hazırlanmalıydım.

Ama hazırlanmaktan önce takımla tanıştım,iyi bir toplantı yaptık ve kimya oluşturduk.İyi bir takımız vardı.

Basın toplantısı;

'' Merhabalar Emir bey,görevinize hoşgeldiniz. ''

'' Hoşbuldum. ''

'' Takım ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? ''

'' Takımımız geçen sezonu iyi bir yerde biteremesede,oyuncularımızın hepsi şampiyonluğu hakeden oyuncular.Bizde bu yolda canla başla çalışacağız. ''

'' Transfer politakınız hakkında bir yorumunuz var mı? ''

'' Bir forvet oyuncusu ile anlaşacağız,toplantı bitmiştir.Teşekkürler. ''

Toplantıyı erken bitirmiştim,yönetim bundan memnun olduğunu dile getirdi.

'' Bir daha ki güncelleme de,hazırlık maçları,transfer de giden/gelen durumuna göz atacağız. ''

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

Daha realist bir hikaye olması açısından dedim Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

başarılar..

Daha realist bir hikaye olması açısından dedim Başarılar.
    Realistliği düşünmüyordum fakat,iyi ki aklıma getirdin.İleri de sağlayacağım.
    Quote Originally Posted by cklnc View Post
    başarılar..
    Çok teşekkür ederim.

Hazırlık maçlarında,geçer bir oyun ortaya koymuştuk.Ama oynadığımız rakiplerin kolaylığı İngiltere kampında ki isteksizlik beni endişelendiriyordu.

Ayrıca geçmişim öğrenildikçe,takımda bana verilen itaat da azalıyordu.Geçen gün Quaresma ile konuşmamız da şöyle bir diyalog oluştu;

'' Quaresma,benim oğlan seni idölü olarak görüyor,formayı imzalar mısın süpriz yapayım çocuğa? ''

'' Yav hocam,bir git Allah aşkına! Çoluk çocuk parkı mı burası? Git Gökhan'a imzalattır işim olmaz benim. ''

Bu laflara çok gücenmiştim,yanımda ki tercümana kimseye anlatma kendi terbiyesizliği demiştim.Quaresma ile yollarımızı ayıramazdık,çok tepki yerdim.Taraftarın gözdesiydi.Ama bu işi burda bırakmayacaktım.İntikam almak,tek isteğimdi ve kozlar benim elimdeydi.

Transferlerde takıma kar yaptırarak,bir nebze de olsa yönetimin gözüne girmeye çalıştım.Boşalan maaş ve gelen karın üzerine yönetimden tebrik aldım.

Sosyal medya da giden oyuncular doğru bulunsa da yapılan transfer hatalı bulunuyordu.

Bu tarz tepkileri çok görsemde umursamıyordum.Çünkü Fierro farklıydı.Farklı bir oyuncu,eğlenceli ve uyumlu bir karakteri vardı.Antremanlarda çok sık çalışıyordu.Boşluklar da bana Meksika'yı anlatıyordu.Gerçekten karakterli bir gençti.

Takım içinde Q7 ile tartışmalarımız olmuyordu.Sadece selamlaşmıyorduk.Antremanlar da dediğimi yapıyor,söz dinliyordu.

Fikstürün ilk 4 haftasını gözümde çok büyütmüştüm.Fenerbahçe maçında Robin Van Persie'den çok korkuyordum.Umarım fark yemezdik.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Hazırlık kampını güzel geçirmişsin sezona hazırsındır artık

Başarılar. Güzel bir hikayeyle giriş yapmışsın. Hakettiğimiz yerlere geleceğiz

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    Hazırlık kampını güzel geçirmişsin sezona hazırsındır artık
    Aynen hocam.
    Quote Originally Posted by emircanatici View Post
    Başarılar. Güzel bir hikayeyle giriş yapmışsın. Hakettiğimiz yerlere geleceğiz
    İnşallah hocam.

Fenerbahçe maç çıkışında herkes üzgün soyunma odasına girmiştik.2-1 yaptığımız maçı 90+2'de 3-2 yenilerek hediye etmiştik.

Yapabileceğim tek şey takımı teselli etmek morallendirmek olmuştu.Çıkarken Veli,teşekkürler hocam maçın üzüntüsü geçti ama çalışacağım söz veriyorum dedi.Güzel bir duygu karmaşası yaşamıştım o anda.Daha sonra klüp binasından çıkarken hanımı aradım,bir şeyler lazım mı? dedim.Hayır,maçı izledik şanssız bir mağlubiyet oldu,dedi.Üzüntüyle kapadım telefonu.Güvenlikle selamlaşıp kulüp binasından çıkarken yanıma Quaresma geldi.Takımımız adına bugünün yıldızıydı...

'' Bu maçtan sonra,artık senden daha üstün olduğumu anlamışşındır.''

'' Ne diyorsun sen? ''

'' Maçta takımı taşıyan oyuncu bendim,takıma tekrar gelişimde ilk maçımda 2 gol atarak tekrar taraftarın gönlünde taht kurdum.Sen ise alınan mağlubiyetin suçlusu olarak gözüküyorsun. ''

'' Bu konuşmanın yönetimlik bir durum olmasını istemiyorum,uzaklaş lütfen. ''

Kafam da Q7'nin dedikleriyle markete girdim.

Kasada ki yaşlı amcaya parayı uzatırken,sen Emir'sin değil mi? dedi.

'' Ee-vet? ''

'' Üzülme evladım,diyorum sana.Carlos Fierro iyi oyuncudur,izledik videolarını.Hem Fener deplasmanından kim puan almış? Bırak takma onları. ''

'' Saol amca... ''

Ligde ilk 4 haftada 2 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet almıştık.İyi miydi,kötü müydü bilemiyordum.Ama bu gidişatın üstüne çıkmamız gerektiği medyadaki tepkilerden kesin gibi gözüküyordu.

Avrupa Ligi kuralarını izlerken,takımı bu grupta görünce scout ekibinden Okan'ı aradım.

'' Beğendin mi grubu? ''

'' Abi kesin Sosa boy abdesti almadı. ''

'' Ne diyorsun olum sen? ''

'' Abi şu gruba baksana,çok zorlanacağız. ''

'' Okan,bu grup çerez.Bak söz veriyorum sana 1.çıkacağız gruptan. ''

'' Tamam abi,yazdım bunu bir kenara. ''

İster istemez grupla ilgili Okan'a söz vermiştim.Endişeleniyordum,Marseille bizi zorlayabilirdi.

Önümüzde ki fikstür'de deplasmanda önemli bir Marsilya maçı var olması endişe yaratıyordu.Daha sonra Bursaspor maçını oynayacaktık.Diğer iki maç ise bizim için mola tadında olacaktı.Hedefim 4'te 4'tü.Eğer bunu başaramassak,işler bizim için sıkıntıya girecek.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Hocam hikaye iyide biraz uzun değil mi

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Hikaye güzel hocam.Grup senin liderliğinde biter.Marsilya abartılacak bir takım değil.

Quote Originally Posted by sukass53 View Post
    Hikaye güzel hocam.Grup senin liderliğinde biter.Marsilya abartılacak bir takım değil.
    Katılıyorum hocam,ama bizim performansımız da çok iyi değil şuan.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Hocam hikaye iyide biraz uzun değil mi

Haklısın hocam,kısayım biraz.

Marseille maçı ile başlayan 6 maçlık fikstürümüzde, 2 beraberlik 4 galibiyet aldık.Avrupa Ligin'de Okan'a verdiğim söz için takımı canla başla çalıştırıyordum.Ligde ise,Bursaspor galibiyeti bize iyi moral sağlamıştı.

Sosyal medya da maç sonlarında böyle tepkiler görmek çok hoşuma gidiyordu.Taraftarın gözüne girmeye başlamıştım.

Yeni bir menajere göre gerçekten çok iyiydim.Gün boyu kurslarda eğitim alıyor,antrenör ekibiyle yemeklerde konuşurken bir kaç bilgi koparıyordum.Çok hırslı bir teknik adam olmuştum.

Avrupa'daki başarılarım benim garantim olacaktı.Kendimi ispatlamam için en iyi şans Avrupa'ydı ve bu yolda çok iyi ilerliyordum.Evimizde maç vermezsek,Avrupa'da lider çıkmak büyük olanaktı.

Ligde pek iç açıcı gitmiyorduk ama bunu asistanımla paylaştığımda,puan farklarının az olduğunu konuşmak için erken bir vakit olduğunu belirtti.Haklıydı veya bana moral olduğu için öyle gelmişti.Gözümde asıl gidişat ligin 17.haftasının sonunda belli olacaktı.

---- FC Groningen maçı sonrası Okan'la telefon konuşması ve Quaresma ile yemek ----

'' Okan abicim naber? İzledin mi maçı? ''

'' Abi naaptınız öyle ya,senin genç çocuk çoştu maçta.Elinize sağlık abi,sözünü tut antremana 10 tepsi baklavayla gelicem vallahi. ''

'' Haha Okancım,haber et beraber alalım ödül olsun çocuklara.(Para bol ya,dağıt kardeşim dağıt.) Neyse,nasıl buldun oyunumuzu? Var mı bir eksiklik? Gözlemcisin sonuçta,aktar bakalım. ''

'' Hocam alınmamalarını sağlayarak bir görüşsen sizin defanslarla? Çok gol yiyorlar,pozisyon veriyorlar.Maçlarda onlar yüzünden puan kaybediyoruz. ''

'' Haklısın Okan'cım saol. ''

Telefonu kapattığımda zil çaldı,tercümen ile Quaresma aşağıdaydı.Yemek sözü verdiğim yıldızımızla kaliteli bir restauranta gittik.

'' Quaresma,çok iyi gidiyorsun.Ayın yıldızı sendin gözümde. ''

'' Teşekkür ederim,hocam.Sizin sayenizde... ''

'' Senden böyle şeyler duymak,beni şaşırttı doğrusu. ''

'' Hocam ş-şşey... '' (sesi titriyordu)

'' Ney? ''

'' Ben özür dilerim,saygısızlıklarım için. ''

Karamsarlıkta kalmıştım özrü kabul etmeli miydim? Evet etmeliydim,küslüğe gerek yoktu.

'' Önemli değil olum,olur öyle şeyler.Ben de çok kaliteli bir adam değilim sonuçta.Eleştirirsin normal. ''
    Bu mutlu konuşmadan sonra,güzel bir yemekle eve döndüm.Her şey gün boyu çalışmanın verdiği karşılık ile ilerliyordu gözümde.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Aksilik olmazsa grubun liderisin.Ligdede öyle çok kötü bi durum yok daha ligin başı sıkıntı yapmamıza gerek yok.Avrupada gelecek her tur prestij ve maddi açıdan önemli bizim için.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Avrupadaki performansımız gayet iyi ama aynısı lig için söyleyemem.Seri galibiyetler alarak zirveye ortak olabiliriz.

Harika oluyor kariyer hocam anlatım olsun futbol olsun Başarılar

[QUOTE=Proudlion;2744788]Harika oluyor kariyer hocam anlatım olsun futbol olsun Başarılar[/QUOTE
    Çok teşekkür ederim hocam,vaktim yettiğince emek sarfediyorum.
    Avrupadaki performansımız gayet iyi ama aynısı lig için söyleyemem.Seri galibiyetler alarak zirveye ortak olabiliriz.
    Bence zirveye zaten ortağız,3 puan farkla gerideyiz.Avrupa ise oldukça kritik.
    Aksilik olmazsa grubun liderisin.Ligdede öyle çok kötü bi durum yok daha ligin başı sıkıntı yapmamıza gerek yok.Avrupada gelecek her tur prestij ve maddi açıdan önemli bizim için.
    Kesinlikle Avrupa benim adıma çok kritik olacak.Ligde ise toparlanmaya başlıyoruz sanırım.

Günümün hepsi yemek molaları dışında eğitim ile geçiyordu.Lisansımı geliştirmek için,kendime özel antrenör bile tutmuştum.Türkçe bilen bu gurbetçi Alman antrenörün adı Habher'di.Habher'le saat 13:00-15:00 arasında konferans salonunda buluşuyorduk.Bana eksiklerimi yapmam gerekenleri anlatıyordu.Kendisi gerçekten çok tecrübeliydi.

Benim ve takım için herşeyin çok iyi gittiği bir ay olmuştu.Steaua maçlarında çok iyi performans sergilemiştik.Ligde ise durumları toparlamıştık.

Oyuncu performanslarında Cenk'e az şans vermeme rağmen Fierro'nun hep önüne geçiyordu.Cenk ve Fierro arasında sıkıntı çıkmasını istemiyordum ki zaten ikisi de öyle bir tip değildi.

Ligde Antalyaspor ile berabere kaldığımız hafta maçtan çıkarken telaşla diğer takımların skorlarına bakmıştım.Düşündüğüm olmamıştı,diğer takımlarda beraberiydi.Ama bu beni daha çok üzmüştü.Liderlik için büyük bir şansı geri tepmiştik.

-------Steaua maç çıkışı basın toplantısı-------

'' Merhabalar sayın izleyicilerimiz! Bugün ezici bir galibiyet alan Beşiktaş teknik adamı Emir Bıyıkcı'ya sorularınızı alacağız. ''

'' Merhabalar,arkadaşlar 2 sorudan fazla alamayacağım.Vaktim kısıtlı. ''

-Spikerler arasında üzgünce mırıldanmalar-

'' Emir Bey,Steaua grubunuzda çok kötü bir ilerleyiş sergiliyor.Siz de onlara karşı bugün doyurucu bir galibiyet alarak son çelmeyi taktınız.Sizce maçın yıldızı kimdi? ''

'' Arkadaşlar,şu konuya açıklık getirelim.Futbol bir istatistik oyunu değildir,takım oyunudur.İstatistiklerde,Sosa,Quaresma veya bir başkası maçın adamı olabilir.Ama önemli olan takımın başarısıdır. ''

Bu cevabı verirken kendimi çok gururlu hissetmiştim.Artık olabildiğince düzgün,neredeyse tüm basın toplantısını doyurabilen cevaplar veriyordum.Bunların hepsi çalışmalarımın bir kazancıydı.

Diğer soruyu da aynı ciddiyetle cevaplayıp,toplantıdan ayrıldım.

Toplantı çıkışı eve vardığımda,ilk işim fikstüre bakmak oldu.Ziraat Türkiye Kupasında 3.Tur'u oynayacaktık.Bu maça asistanımın çıkması için izin almam gerekliydi.Çünkü çocuklarıma ve eşime hiç vakit ayıramıyordum.Yarın antremandan önce gidip Fikret Orman'la görüşüp izin alacaktım.

----Sabah 10:30 Antreman Öncesi Fikret Orman'ın Odası----

'' Başkanım merhabalar. ''

'' Merhabalar Emir'im buyur gel otur. ''

'' Saolun başkanım. ''

'' Noldu hayırdır? Bir sıkıntı mı var? ''

'' Başkanım,biliyorsunuz koşuşturmaca içindeyim kurslar felan filan.Ben bu Elazığspor maçında-

-Sözü kesilir-

'' Sahada olmasam diyecektin değil mi? Tamam Emir sorun değil,asistanı yollayabilirsin.Ama bunun için bir şartım var. ''

'' Tabii ki başkanım buyrun. ''

'' Ziraat'ta istediğin maça asistanla çıkabilirsin,yalnız Ziraat'ı kazanamassan birdaha ki sene maaşından 500.000
    ₺ keserim. ''

'' Peki başkanım kabul. ''

Odadan çıkarken,sinirlerim bozulmuştu.Ne kadar paragöz bir adam demiştim.Belliydi takımın şu zamana kadar Fenerbahçe ve Galatasaray'dan eksik olmasının sebebi.***** herif diye mırılandım.Verdiğim sözü düşünerek antremana girdim...

Elazığ maçında asistan iyi iş çıkarınca Adana maçında da onu görevlendirdim.İyi iş yaptı,ZTK grubumuz da çok iyi başladık.Zaten grubumuz kolay olduğu için pek de önemsemiyordum.

Ligde zirve mücadelesi vermemiz için antremanlardan önce çocuklarla toplantılar yapıyor,önce ki maçın kritiğini çıkarıp eksiklerimizi görüyorduk.Ayrıca Habher'den eğitimlerim de maç için de soğukkanlık ile ilgili bilgiler alıyordum.

Marsilya maçından önce beni ter basmıştım.Maç öncesi basın toplantısına bile katılamamıştım.Kazanan takım,gruptan lider çıkacaktı.Okan beni aradı.

'' Abi kazanırsak lider çıkıyoruz,ne diyorsun alır mıyız maçı? ''

'' Olum evimizde affeder miyiz be? Taktik çalıştırdım bizim keratalara gün boyu.Fark atacağız fark. ''

'' Ayaklarına sağlık abi. ''

Böyle konuşmam tamamen yalandı,ter basıyordu her yerimi.Sözümü tutmam gerekiyordu.

Maç sonunda şaşırtıcı şekilde dediklerim çıkmış,fark atmıştık.Artık son maç Groningen ileydi.Groningen maçı için rahattık,liderlik garantiydi.

Bu maçtan önceki Gaziantep deplasmanı ligdeki kritik maçlardan biriydi gözümde.

Gaziantep deplasmanın kritikliğini soyunma odasında çocuklara anlattım.Birbirimizi alıkışlayarak sahaya çıktık.İşler istediğimiz gibi gitti.Net bir skorla kazandık.Maçın 70.dakikasında telefonu elime almış,diğer takımların skorlarına bakıyordum.76'da gelen golle telefonu elimden fırlattım,öyle sevindim.Masraf çıktı boşu boşuna.

Groningen maçında rehavete kapılmamız gerektiğinin altını çizsemde evimizde 7 gol attığımız takıma karşı çok ağır bir mağlubiyet aldık.Denecek bir söz yoktu.Üzgün ama ders çıkarmış bir haldeydik.

Groningen maçı ertesi sabahı erken saatte Fikret Orman beni odasına çağırdı.

Kapıyı tıklayıp girdim,kapıyı örterken sinirle elinde ki bardağı fırlattı.Ne derse haklıydı.

'' Biz sana bunun için para mı ödüyoruz ha? ''

'' Taraftarın gözünde maskara olduk bu skorla,maskara! ''

'' Şükret gruptan lider çıktık,yoksa bu binaya son girişin olurdu bu. ''

dediği anda sinirlerim fırladı.

'' Hadi kov beni! ''

diye bağırdım.

Ufak bir sessizlik oldu,kusura bakma sert çıkıştım.Neyse antreman saati,görüşürüz dedi.

Bir nevi odadan çıkmamı istedi.

Bu tepkiyi bilerek vermiştim,bu adam paragözdü.Bana ödeyeceği yüklü tanzimat ve taraftarın tepkisini kaldıramayacaktı.Elimde ki kozları iyi kullanmıştım.

Antremana doğru ilerlerken bir çığlık duydum,koşmaya başladım.Korkum oyuncularımdan birinin sakatlanmasıydı.Korkunun ecele faydası olmazmış,sözünü çok iyi anladım.Fierro acılar içinde yerde kıvranıyordu.Sedyeyle bakım merkezine taşındı.Kritik bir durum yoktu Allah'tan.2 haftalık bir sakatlık yaşamıştı.

Antreman esnasında,tabloları inceledim.

Kafamdaki planlamalara göre Konya deplasmanı dışında ki maçları asistan oynayacaktı.Ziraat Türkiye kupası grubumuz oldukça kolaydı,vakit açısından bundan iyi faydalanmak istiyordum.

Ligde zirve yarışına ortaktık.Tek yapmaımız gereken maç kaybetmeden,derbileri beklemekti.Kafam da kurguladıklarıma göre,derbide bombaları patlatacaktık.

Avrupa'da ise eleme turunda rakibimizi bekliyorduk.Tek umudumuz,kolay bir rakip olmasıydı.Deplasmanda beraberlik ve evde galibiyet alarak tur atlamamız,muhteşem olurdu.Avrupa,prestij ve maddiyatın bankasıydı.

Tebrikler güzel gidiyoruz. Lig de fazla fark yok kapatırız.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

UEFA Avrupa Ligi'nde liderlik çok güzel olmuş. Ligde biraz daha toparlanman lazım

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Avrupa Ligi cidden çok güzel geçmiş. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin arkasında yılan gibiyiz ligde. Eninde sonunda geçersin onları gidişat güzel. Gökhan Töre beni Everton'la ilk sezonda şampiyon yapmıştı, güzel kullanırsan seni de yapar

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Ligde arayı kapatmamız harika olmuş.Fener ve Galatasaray muhakkak puan kaybedecek.O dönemleri kayıpsız geçersek süper olur.Avrupa'ya diyecek yok zaten maşallahımız var.

Ligde arayı kapatmamız harika olmuş.Fener ve Galatasaray muhakkak puan kaybedecek.O dönemleri kayıpsız geçersek süper olur.Avrupa'ya diyecek yok zaten maşallahımız var.
    Teşekkür ederim hocam,ligde derbileri açlıkla bekliyoruz.
    Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Avrupa Ligi cidden çok güzel geçmiş. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin arkasında yılan gibiyiz ligde. Eninde sonunda geçersin onları gidişat güzel. Gökhan Töre beni Everton'la ilk sezonda şampiyon yapmıştı, güzel kullanırsan seni de yapar
    Gökhan'ı iyi oynatıp,diğer kariyerlerimde yaptığım gibi yüksek fiyatlardan satmak istiyorum.
    UEFA Avrupa Ligi'nde liderlik çok güzel olmuş. Ligde biraz daha toparlanman lazım
    Ligi zorlayacağız iyice.
    Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Tebrikler güzel gidiyoruz. Lig de fazla fark yok kapatırız.
    Teşekkür ederim,inşallah^^

45 dakikaya güncelleme geliyor.Vakit çok,çünkü özensiz bişey olsun istemiyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Takım çok iyi oynuyor iyi gol atıyor.Cenk seninle kendini bulmuş anlaşılan iyi form yakaşamış Uefada yarı final görürsek çok iyi olur

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

hocam destan yazıyorsun helal

Quote Originally Posted by Kawaguchi View Post
    hocam destan yazıyorsun helal
    Teşekkür ederim hocam.^^
    Takım çok iyi oynuyor iyi gol atıyor.Cenk seninle kendini bulmuş anlaşılan iyi form yakaşamış Uefada yarı final görürsek çok iyi olur
    Uefa'da yarı final görürsek,o kupayı almadan gelmeyiz hocam. Cenk beklenenin üstünde oynuyor.İyi işler başarıyor.

Y.Malatyaspor maçının ertesi günü,sahada olan asistanım Cem'i yakaladım.

'' Kadro seçimini beğendim,iyi iş çıkarıyorsun.''

'' Teşekkür ederim patron,sizden bir ricam olacaktı. ''

'' Tabi buyur? ''

'' Patron biliyorsunuz,bu ay çok maça çıktım.Tecrübelendim. ''

'' Evet,doğrudur. ''

'' Patronum,ben sizden Ziraat'te bana daha çok şans vermenizi istiyorum,daha sonra da antrenörlük kurslarına başlamayı istiyorum. ''

'' Tabii ki Cem'cim grup maçlarının hepsinde saha da olursun. ''

'' Teşekkürler patron.Bir de,benim kız ehliyet almışta... Kendisine bir araba hediye almak istiyordum.Bu ay 10.000 lira peşin alabilir miyim? Senelik maaşımdan kesilsin. ''

'' Başkanla bir görüşeyim,döneceğim sana Cem. ''

Bizim başkanın pintilikleriyle uğraşamazdım.Kendi aldığım maaş bana çok fazla şekilde yetiyordu.Ayrıca evlatların başarısı,benim gözümde önemliydi.Çocuklara her zaman değer vermişimdir.Muhasebeyi aradım;

'' Cem'in hesabına 12.000 lira yatırın.Benim hesabımdan transfer edilecek. ''

'' Tamamdır,efendim 10 dakikaya hallolur. ''

'' Ha birde,unutmadan.2.000 Yasemin'e benim hediyem diye bir not düşün para aktarımında. ''

Telefonu kaparken gayet mutluydum.Arada böyle iyilikler yapmak hoşuma gidiyordu.Para kalıcı birşey değildi,iyi kullanmak gerekliydi.

--- Avrupa Ligi 1.Eleme Turu Kura Çekimi ---

Evde elimizde patlamış mısırla,oğlumla kura çekimini izliyorduk.Fikret Orman ve yönetimden bir kaç kişi daha ordaydı.Ben gitmek istememiştim.Kura çekim anına geldi,grup 2.leriyle karşılaşmanın avantajı umarım sağlanırdı.Oğlum elimi tuttu,zor rakip gelse de geçersiniz baba dedi.Gülümsedim.Bir kaç büyük takım,eşleşmesi tamamlandı.Daha sonra Fiorentina ardından bizim adımızı gördüm.

Anında telefonuma mesaj geldi.Habher mesaj atmıştı.

Turu gecersiniz,rakip kolay.Sen rahat ol.Fiorentina cerez.

Bu mesajdan sonra ilk işim Okan'ı aramak oldu.

'' Okan Fiorentina'nın lig durumuna,Avrupa grup durumuna bak bakayım bi? ''

'' Hemen abi. ''

'' Abi bu adamlar ligde 6.durumdalar.Pek iyi gitmiyorlar.Avrupa liginde ise 8 puanla zar zor çıkmışlar H grubundan. ''

'' Tamam Okan'cım saol. ''

Fiorentina'yı geçebilir miyiz,sorularıyla beynim şimdiden dolmuştu bile.Ama bundan önce,haftaya oynanacak olan Galatasaray deplasmanına taktik hazırlığı yapmam lazımdı.Başladım,maç kasetlerini izlemeye...

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Fiorentinayı geçerizde çerez olmayabilir dikkat et hocam

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri