1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: FM için Yüksek Özellikli Bilgisayar

Default FM için Yüksek Özellikli Bilgisayar

Arkadaslar yıllardır FM oynarım ama bilgisayar ile ilgili pek bi bilgim yoktur açıkcası.

Sizden istedigim FM oynarken en az 10 tane lig açıp kasmadan oynayabilecegim bir bilgisayar.

Birde hangi özelligine bakmam gerekiyor ve en önemlisi hangi marka olsun?

Bütçem 2.000 TL civarı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Edit: Laptop düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Laptop mı masaüstü mü?
    Masaüstü ise monitör vs. dahil mi? Yazarsanız akşama yardımcı olurum

Sent from my iPhone using Tapatalk

[QUOTE=serwan;2745918]Laptop mı masaüstü mü?
    Masaüstü ise monitör vs. dahil mi? Yazarsanız akşama yardımcı olurum

Laptop düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Dostum MSI oyun laptoplarına bakabilirsin, GE serisi. Onun dışında alacağın laptopun i5 veya i7 işlemci (mümkünse u seri olmasın işlemci), en az 8 gb ram e ve ekran kartı Nvidia olacaksa GTX seri olmasına dikkat et zaten aramayı bu özelliklerde sınırlarsan tam bir oyun laptopu bulabilirsin. Dediğim gibi MSI oyun laptoplarını kesinlikle öneririm elimde GE70 2OE var i5 işlemci, 8gb ram ve nvidia gtx 765m ekran kartıyla performans anlamında hiçbir sıkıntım olmadı şimdiye kadar oyun oynarken turbo fan özelliğini açtığınız anda ısınma problemi de önemli ölçüde azalıyor.

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    Dostum MSI oyun laptoplarına bakabilirsin, GE serisi. Onun dışında alacağın laptopun i5 veya i7 işlemci (mümkünse u seri olmasın işlemci), en az 8 gb ram e ve ekran kartı Nvidia olacaksa GTX seri olmasına dikkat et zaten aramayı bu özelliklerde sınırlarsan tam bir oyun laptopu bulabilirsin. Dediğim gibi MSI oyun laptoplarını kesinlikle öneririm elimde GE70 2OE var i5 işlemci, 8gb ram ve nvidia gtx 765m ekran kartıyla performans anlamında hiçbir sıkıntım olmadı şimdiye kadar oyun oynarken turbo fan özelliğini açtığınız anda ısınma problemi de önemli ölçüde azalıyor.
    Dostum tavsiyelerin için teşekkur ederım fakat MSI benım butcemı asıyor.

Ben en fazla 2000 tl verebilirim ve bu paraya en iyi özellikli olanını arıyoruum.

Mesela hangi özelliklerine bakmam gerekiyor ?

İşlemci,ram hangisi yüksek olmalı ve ne kadar kapasiteli olması lazım ?

Nesil
    2014

3 sene önce aşağıdaki linkteki Asus'un aynı modelin bir önceki serisini Vatan'dan kampanya ile almıştım %25 yada 30 indirim vardı. 2500'dü o zaman ben 1900 civarına almıştım 3 senedir oynayamadığım oyun yok. Şuan GTA 5 yüklü gayet iyi ayarlarda oynuyorum. FM15 PC performansı 5 yıldız.

Vatanda şuan 3.800, Teknosa'da 2.500 kaçırma derim. Bak abartmıyorum ben bu laptop'u alırken Vatan Cevizlibağ'da 10 kişiden 7 si bu cihazı alıp çıkıyodu.

ASUS N56VZ-S4257H NOTEBOOK - Teknosa
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Dostum tavsiyelerin için teşekkur ederım fakat MSI benım butcemı asıyor.

Ben en fazla 2000 tl verebilirim ve bu paraya en iyi özellikli olanını arıyoruum.
    dostum dediğin gibi fiyatlar uçmuş ben aldığımda baya uyguna almıştım freedostu bir de tabi. Onun dışında bakman gereken özellikleri yazmıştım onlara uygun bişey bakabilirsin. Barak ın önerdiği pc de sağlamdır baya yalnız outlet ürün.

Tavsiyelerinizi tek tek değerlendirmeye aldim. Tek sorum şu;

Ram, ekran kartı, işlemci bunlardan hangisini yüksek tutmalıyım?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2014

Valla birader sana şöyle tavsiye vereyim o zaman, bence paranı sakla yeni oyunlar eylül-ekim-kasım ayında çıkacak o ara paranı biraz daha biriktir. Almışken bir kere al kafan rahat olsun. 2.000_TL'ye Laptop almanı önermem açıkçası, ha masaüstü ekran hariç temiz bişey toplanır. Ama dediğim gibi 2 ay daha bekle zaten şuan yeni oyun yok
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

kardeş öncelikle amacın oyun oynamaksa laptoptan KESİNLİKLE uzak dur. bugün laptopa vereceğin para 3-4 yıl içinde geliştiremeyeceğin bir makineye harcanmış olacak. 2000 lira bütçe ile gayet iyi bir masaüstü toplayabilirsin. Ha dersin ki be mobil olarak takılıp genelde FM üzerine kullanacağım bilgisayarı o zaman arkadaşların dediği gibi i5 ya da AMD 6300 (8300 da olabilir) işlemcili ama asla ''U'' serisi olmayacak işlemci en az 8 gb ram üzerine de harici ekran kartı olan herhangi bir laptop işini görür. Ama laptopa vereceğin para ile çok daha hızlı ve performanslı bir bilgisayar toplanabilir aklında bulunsun.İstediğin zaman PM at toplama konusunda yardımcı olurum...

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Dün gece yazamadım kusura bakmayın..
    Öncelikle bu bütçe ile laptop alırsanız paranıza yazık etmiş olursunuz. Dolar çok yükseldi. Zaten 2000 liraya düzgün bi laptop bulmak zorken neredeyse imkansız hale geldi..
    İlla ki laptop alacaksanız tavsiyem şu olur

Asus X550JK-XO012D Notebook
    ya da bu
    Victor Gamer G451 Serisi

özellikler benzer.. victor full hd ekranlı.. ama şu an stok yok. bi süre beklemeniz gerekebilir. asus'un aynı model 4gb ram olanı var onu almayın...

Şayet çok fazla mobil değilseniz yani alacağınız laptopu da evde masanın üstüne koyup oyun oynayacaksanız, oraya buraya götürüp orada da kullanırım diye bi derdiniz yoksa masaüstü tavsiye ederim. Çok daha iyi performansla daha uzun süre kullanacağınız bir bilgisayarınız olur..

Üstteki asus'un X550JX versiyonu var ekran kartı bi tık daha iyi pcdepo.com gece fiyat düşürüyo gir bak 2000civarı

Şehir dısında ögrenci oldugum icin masaüstüne sıcak bakmıyorum pek.

Bu bütçeyle güzel bise bulursam düşünürüm aksi taktirde beklicez mecbur.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Şehir dısında ögrenci oldugum icin masaüstüne sıcak bakmıyorum pek.

Bu bütçeyle güzel bise bulursam düşünürüm aksi taktirde beklicez mecbur.

O halde üstte yazdığım asus'a bakabilirsiniz. İşinizi görecektir. 1900 lira.. İsterseniz bi de ssd alırsınız küçük boyutlu ve dvd sürücü yerine takarsınız aparatla.

Bu nasıl ? Bugun gittim baktım güzel bişeye benziyor. Fiyat: 1.900

CASPER CN-VSD4712B CORE Ä°7 4712MQ 2.30GHZ-8GB-1TB HDD-2GB-15.6-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Bu nasıl ? Bugun gittim baktım güzel bişeye benziyor. Fiyat: 1.900

CASPER CN-VSD4712B CORE Ä°7 4712MQ 2.30GHZ-8GB-1TB HDD-2GB-15.6-W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar
    Ekran kartı yukarıda yazdığım asus'tan kötü. İşlemcisi daha iyi. Bence casper'a bu parayı vermek yerine asus alın. Yine de seçim sizin tabi

Casper çok ısınıyormuş her yorumda onu görüyorum ben de laptop alacam halen alamadım asus x550jk ya da jx alacam da bakalım, sen alırsan beni de bilgilendir

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri