1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Azerbaycan 2. Liginden Zor bir deneme

Default Azerbaycan 2. Liginden Zor bir deneme

Arkadaşlar FM serisini neredeyse 5-6 senedir takip ediyor ve sürekli oynuyorum. Bu kez biraz daha zor olması açısında Azerbaycan ligine bir uğrayayım dedim. Azerbaycan 2. Liginden Şuşa FK (Azerbaycanın ermenistan tarafından işgal olunmuş bir ili) isimli bir takım varmış. mali durumu çok zor. hiç antrenörü yokmuş. Statı bile yok. Bismillah deyip başlıyoruz. İlk hedefimiz ilk 2e girip Azerbaycan bir üst ligine çıkmak. Tabii takım seçerken medyanın tahmini 3. bitireceğimiz yazıyordu. Bakalım nasıl olucak. Barcelona taktiğini denemeyi düşünüyorum. genç takım oluşturup sürekli ayağa pas yaparak ileride baskı kurmak. Kariyeri burda elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam .

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Başarılar, zor olacak...

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar dilerim

Nesil
    2010
    Yer
    Yalvaç

Başarılar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar hocam ilginç olacak.Özellikle kötü futbolcularla ayağa pas denerken çıldırmamak elde değil.Kolay gelsin

Azerbaycan 2. Ligi, işte bu kariyer takip edilir

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hadi ya öyle bir lig mi varmış Başarılar dilerim, işin kolay değil.

Arkadaşlar bana çok az bir maaş bütçesi verdi. Ama Azerbaycan Birinci Liginin en ilginç yanı lig sıralamasının 134. olmasıydı. yani Azerbaycan Süper ligi ile Azerbaycan Birinci liginin arasındaki uçurum 100. biri 34. sırada diğeri 134. Tabi bu yüzden üst ligimden bile oyuncu getiremiyordum. Oyuna başlarken Allahtan İngiltere İspanya Brezilya ve Arjantin liglerinin en aşağıdaki liglerini bile seçmiştim. İşte burası bana ilaç gibi geldi. İngiltere ve İspanya da ne kadar boşta oyuncu varsa hepsini gözlemledim ve aşağıdakı oyuncuları buldum. boştaydılar bend bunları sadece imza parası vermekle transfer ettim. dikkatle bakarsanız farkedeceksiniz bunlara haftalık 3-9.000 dolara arası para ödüyordum. çok ilginç bir lig olucağı gerçekten önceden belli etmişdi. hiç hayatımda bir oyuncuya haftalık 3.000 dolar verdiğimi hatırlamıyordum. yedek takımdakı tüm oyuncuları 2-3 bin dolara satdım hem bütçe oluşturdum hem maaş bütçesini rahatlattım. satamadığımı karşılıklı fesh ederek maaş bütçemde yer açtım. Yedek takımı üst lige çıktığımda yeniden oluşturacağım nasılsa, düşüncesiyle tabii.

Aldığım bu oyuncular beni çok rahatlatdı.
    Bunların sakatlanmasına rağmen sezonu birinci bitirerek üst lige çıktım. şampiyon olduğum için Azerbaycan Futbol Federasyonunun Bana verdiği para 96.000 dolar sadece. ve Şampiyon olur olmaz yönetim borca girerek bana stat yapma kararı aldı. 12 milyon dolarlık bir stat yapıcakmış bu sevindirici haber oldu.

Ha bu arada yönetim değişti ve belli ki zengin bir başkan geldi ve bana 11. milyonluk bir bütçe ayırdı Azerbaycan üst liginde mücade ede bilmek için. Bu sene transfer yapmayı düşünmüyorum. belki bir tane alırım. nokta transfer. geri kalan parayı özellikle tesislere harcamayı pilanlıyorum. stat yok. yapılıyor 2 sene sonra hazır olurmuş . bende bari tesisleri yükseltirim. altyapıdan oyuncu çıkarmak şart. yoksa Azerbaycan liginde tutunmak çok zor.

Ve Azerbaycan liginin bir komik tarafını daha buldum. durum şöyle. Mesela Neftçi, Qarabağ Ağdam açıkçası Azerbaycan süper liginin tüm takımlarının yedek takımı yok. hepsinin 2. takım diye bir takımları var ve bu takımlar benim ligimde de mücadele ediyorlardı. Kupalara bile katılıyorlar. Ama üst lige çıkamıyorlar. Ama kupada mücade edebiliyorlar. Buda çok dikkatimi çekti.

Last edited by seluvenin : 25.Ağustos.2015 at 09:05

Topaz Premier Ligde bu sezon ki beklentiler Allahtan çok yüksek tutmadı yönetim. orta sıralarda bir yerde bitirmem gerekiyor. Zaten ligde 9 takım var burda 5. olmak orta sırada bitirmek galiba

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Transferler güzele benziyor hayırlı olsun

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

bu adamlar kalite olarak çook daha yukarılarda olan ST 2.Lig'de bile iş yapacak oyuncular...

güzel transferler yapmışsın yani...

Aynen dediğin gibi bu oyuncular Azerbaycan Premier Ligi için bile fazla. Tamam tam gelişmemişler belki ama gelecek vad ediyor çoğusu. mesela üst lige çıktığımda hiç transfer yapmadım. aynı kadroyla devam ediyorum şimdilik. Yeni yönetimin bana verdiği 11 milyon euronun hepsini tesislere harcamayı düşünüyorum. bakalım nasıl olucak.

Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    bu adamlar kalite olarak çook daha yukarılarda olan ST 2.Lig'de bile iş yapacak oyuncular...

güzel transferler yapmışsın yani...

Çok ilginç birşeyle karşılaştım. Şuşa takımın altyapısından çıkan oyuncuların çoğunun soy ismi ermeni soyismi. ŞUŞA ilinin şu anda Ermenistanda bulunmasından dolayı olsa gerek bu. Amma çok kötü oldu bu. Bir Türk toprağında ermenilerin çıkması soy isimlerine dikkat ederseniz 6-7 oyuncunun soy isminde "yan" eki kullanılıyor.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

ne ara süper lige çıktın

ne ara süper lige çıktın
    Zaten yukarıda Topaz Premier Lige çıktığımın caps-ını atmışdım. Beklentileri falan. zaten 9 takım var toplam 16 maç yapıyoruz. Bu açıdan çok saçma olmuş. Bari 14-15 olsaydı iyi olurdu. Hatta artık Topaz Premier Ligi de bitirdim. 9 takımlı bir lig. birde çok kolay yapmışlar. 2-3 sağlam transfer yaparsan çok kolay bir lig oluyor. en kötü tarafı Azerbaycan liginde Avrupada mücadele etmek için yerli bir tane bile oyuncunun olmaması. yani Kurallar gereği oynatacağın oyuncular var. Ama onlarda avrupa için kalitesiz oluyor Bunu nasıl düzeltebilirim onu düşünüyorum.

Arkadaşlar 16 maç yaptım toplam. 2. ligde yaptığım transferler çok kolay 1. ligde de gidebilir. ama sağlam 3-5 transfer yapmanız lazım. Stadların durumu fena sayılmaz. Bu sene Şampiyon olduğumuz için Şampiyonlar ligi elemelerine gireceğiz. Bu açıdan zevkli olucağına eminim.

Özellikle Avrupa oyunlarını mutlaka burda tek tek inceleyip paylaşıcam. Hepinize FM-li günler. Azerbaycan Liginde başlayanlar için tavsiyem pek zor bir lig olduğunu düşünmeyin. Türkiye PTT ligi bile daha zor. En azından oyuncular kondisyon eksikliğinden sakatlanma durumu falan var. Burda zaten öyle bir durum yok. 15 günde bir maç yapıyoruz. bir oyuncu 1-2 haftalık sakatlansa bile önümüzdeki maça hazır hale geliyor

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

azerbaycan liginde tahmin ediyorum 2 devre değil 3 devredir...yani takımlar 3 kere karşılaşıyorlardır birbirleriyle...

yamayı kuran sanırım bunu düşünememiş...

azerbaycan liginde tahmin ediyorum 2 devre değil 3 devredir...yani takımlar 3 kere karşılaşıyorlardır birbirleriyle...

yamayı kuran sanırım bunu düşünememiş...
    evet işte yukarıda fikstürü attım. 2 defa karşılaşıyorlar. Bu çok kötü olmuş yani bazen 15-20 dakika sadece yazıları falan okuyorum. Ama aslında Azerbaycanda araştırdım 4 defa karşılaşıyorlarmış. yani toplam 32 maç yapıyorlarmış. Bunu yamayı hazırlayan dikkate alması gerekiyordu.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri