1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: Türkiye araştırma yetkililerine

Default Türkiye araştırma yetkililerine

Fenerbahçeli fm severler olarak 2016 serisini iple çektiğimizi söylememize gerek yoktur. Ben bizim bu hevesimizin önümüzdeki seride kursağımızda bırakılmamasını talep ediyorum. Şöyle ki Fenerbahçe bu sezon başından beri yaptığı gerek transfer gerek finansal (sponsorluk, reklam, pr çalışmaları vs.) hamlelerle itibarını, vizyonunu ve bütçesini ciddi anlamda geliştirmiş durumda. Bu sebeple Fenerbahçeliler olarak önümüzdeki seriden gerçek anlamda zevk alabilmek için bu gelişmelerin tam anlamıyla oyuna aktarılmasını beklediğimizi Football Manager Türkiye yetkililerine belirtmek isteriz.

Bol FM'li günler

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Merak etmeyin Fenerbahçe'Nin yapmış olduğu hiçbir transfer TÜrkiye ekibine dokunmadan gelicek ellerinize Yani; Van Persie'yi en son MANU araştırmacısı nasıl yaptı ise o şekilde izleyeceksiniz.

Bu doğrultu da transferler için bizim bir temasımız söz konusu değildir

Finansal anlaşmaların hemen hemen hepsi oyuna eklendi, o konuda sıkıntınız olmasın.

Biz de size Bol FM'li günler dileriz

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2014

Bak bu güzel haber işte Ama FB, FM'de hiç sarmıyor. Almanya'da Bayer Münih'i almış gibi oluyorsun. Transfer güncellemesinde oynamıştım en fazla 6 ay dayanabildim sürekli galibiyetlere, Leverkusen'e deplasmanda 7 atınca bırakmıştım Ama FB'ye rakip olursan küçük bir takımla uzun yıllar sürecek bir rekabet ortamı oluşabilir.
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Merak etmeyin Fenerbahçe'Nin yapmış olduğu hiçbir transfer TÜrkiye ekibine dokunmadan gelicek ellerinize Yani; Van Persie'yi en son MANU araştırmacısı nasıl yaptı ise o şekilde izleyeceksiniz.

Finansal anlaşmaların hemen hemen hepsi oyuna eklendi, o konuda sıkıntınız olmasın.

Cevap için teşekkürler sağolun

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Bak bu güzel haber işte Ama FB, FM'de hiç sarmıyor. Almanya'da Bayer Münih'i almış gibi oluyorsun. Transfer güncellemesinde oynamıştım en fazla 6 ay dayanabildim sürekli galibiyetlere, Leverkusen'e deplasmanda 7 atınca bırakmıştım Ama FB'ye rakip olursan küçük bir takımla uzun yıllar sürecek bir rekabet ortamı oluşabilir.
    Ben zaten avrupada hakimiyet kurmak ve altyapıdan oyuncu çıkarmak için oynuyorum Fenerle lig çekişmesi bir sene sarıyor

Zaten yapay zeka sıkıntılı olduğu için ister feneri ister galatasarayı ister beşiktaşı yönet en fazla ilk yıl çekişme yaşarsın sonra lig sende

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post

Neden RvP,Nani gibi oyunlar Manu'da ki gibi geliyor?

TR Araştırmacıları hiçbir şekilde müdahale edemiyorlar mi?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post

Sanırım geçen sene veya ondan önce seneydi bunu bir başka konuda açıklığa kavuşturmuşlardı. Biri yeni transfer olduğunda eski takımının araştırmacılarına göre oyuna aktarılıyormuş. Araştırmacılar genelde takım takım ayrılıyor. Neticede bir takımın araştırmacısının bütün ligleri, bütün takımları izleyecek hali yok. Bu oyuncu konusundaki en büyük bilgi eski takımının araştırmacısında

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Araştırmacılardan özellikle de [MENTION=4751]perpetua[/MENTION] 'dan bi isteğim var. Yapay zeka malum. Takımlar bi süre sonra oyuncu çöplüğüne dönüyor. En azından bunun önüne bi nebze geçebilmek adına bizim takımların scouting ağlarını daha geniş, scoutlarını daha kaliteli, başkanların transfer anlayışlarını olduğundan daha ileri şekilde yansıtabilirseniz belki bu saçmalıktan biraz olsun kurtuluruz. Ne bileyim başkanlar genç oyuncu istese, scoutlar da bulsa hiç değilse 1-2 wonderkid alır takımlar.. Ya da mümkünse hem yıldız isteseler hem de ayrıca genç isteseler falan
    siz hakimsiniz işleyişe daha iyi çözersiniz.

Tr ligi 2.ve 3 sezondan sonra rekabet olmadigi icin zevksiz hala geliyor. Öncelikle bunu düzeltmeleri lazim.

Bir EPL bir Bundesliga kadar zevk verse süper olur.

Yapay zeka oyunun yıllardır kanayan yarası. Gerek maç içi gerek transferlerde yapay zeka yetersiz kalıyor. Maç motoru yada diğer başka yeniliklerden önce yapay zeka geliştirilmeli. Bence

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Her sene biri aynı başlığı açıp kaçıyor.

Neden bir ön yargı var, neden bir eksik beklentisi var? En son ne zaman gördünüz tarafımızdan yapılan ciddi bir eksik ile oyunun çıktığını?

Belki bir harf hatası yapmış olabiliriz zamanında, olur öyle şeyler. Düzeltildi de hemen zaten, çok güzel bir deyim var; bu kadar kusur kadı kızında da bulunur.

Resmi olarak açıklanan her veri giriliyor oyuna. Hatta bilançoyu çıkarıp hesaplıyorlar aylık, haftalık, günlük her neyse; gerçekçi halde mi diye oyunda da kalem kalem test ediliyor.

Zaman sıkıştıkça kendi işini gücünü bırakıp saatlerce uğraşan [MENTION=4751]perpetua[/MENTION]'ya biraz saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Fazlası ile tevazü gösteriyor, böbürlenmek gibi asla bir niyeti de yok. İşin yoğunluğundan hiç bahsetmiyor. Değerini bilelim. İnsaüstü bir çaba var, hiçkimseye aksettirilmemesi onu değersiz yapmamalı. Eğer yapılan işi kalem kalem açıklarsa hepimiz çok utanırız.

Teşekkür etmek yerine yıkmaya çalışmayalım. Neredeyse kusursuz profesyonel bir iş var.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    Her sene biri aynı başlığı açıp kaçıyor.

Neden bir ön yargı var, neden bir eksik beklentisi var? En son ne zaman gördünüz tarafımızdan yapılan ciddi bir eksik ile oyunun çıktığını?

Belki bir harf hatası yapmış olabiliriz zamanında, olur öyle şeyler. Düzeltildi de hemen zaten, çok güzel bir deyim var; bu kadar kusur kadı kızında da bulunur.

Resmi olarak açıklanan her veri giriliyor oyuna. Hatta bilançoyu çıkarıp hesaplıyorlar aylık, haftalık, günlük her neyse; gerçekçi halde mi diye oyunda da kalem kalem test ediliyor.

Zaman sıkıştıkça kendi işini gücünü bırakıp saatlerce uğraşan @perpetua'ya biraz saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Fazlası ile tevazü gösteriyor, böbürlenmek gibi asla bir niyeti de yok. İşin yoğunluğundan hiç bahsetmiyor. Değerini bilelim. İnsaüstü bir çaba var, hiçkimseye aksettirilmemesi onu değersiz yapmamalı. Eğer yapılan işi kalem kalem açıklarsa hepimiz çok utanırız.

Teşekkür etmek yerine yıkmaya çalışmayalım. Neredeyse kusursuz profesyonel bir iş var.
    Yıkmaya çalışmak gibi bir niyetim yok kesinlikle. Sadece gördüğüm eksikleri belirtmek amacındayım. Yapay zekayla ilgili ise o konuda sizin yapabileceğiniz birşey yok biliyorum. Belki yapımcılara eksikleri hataları iletirsiniz en fazla.

Oyuna emek veren herkese teşekkürü borç biliriz

Nesil
    2006
    Yer
    London

Kim ne derse desin bence en dengeli düzenlemeler Türkiye Liginde yapılıyor. Dğer liglerin oyuncuları çok abartılıyor. Rusya gibi liglerde TR liginde ilk 11 oynayamayacak oyuncular 160-170 potansiyelle oyuna ekleniyorlar. Gençleri hiç gerçekci yansıtılmıyor. Aynı şekilde sırf ingilterede oynuyor diye hiç bir yeteneği olmayan adamlar 170-180 potansiyelle ekleniyor. Türkiye liginin daha doğrusu oyunun tek eksiği yapılan transferler. Takımlar kendi seviyesinde oyuncular almıyorlar. Ama bunun içinde araştırmacıların yapabileceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Oyunun tamamen adam gibi transferlere yönelmesi lazım. Bu nedenle ki biz 2. sezondan daha iyi oyuncular alıp kadro güçlendirirken diğer takımlar hep aynı seviyede kalıyorlar. Bu durumun bütce ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bide başkanlara şöyle bir özellik eklenmeli bence, Yıldız transferi yapmayı sever. Gerçi var mı bilmiyorum ama Ünal Aysal gibi başkanlara bu özellik verilip takıma 1-2 yıldız (aysalın değimi ile çilek) alması gerçekciliği arttırır diye düşünüyorum. Gerçi şimdi sınır kalktı belki takımlar artık yabancı oyuncularla kadrosunu güçlendirebilecek ama korkarımda direkt yabancı almaktan 14 yabancı sınırını direkt dolduracaklar. Sıradan oyuncular olmamasını yeğleyelm bari

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post

Istesek mudahale edebiliriz. Ancak en azindan oyuncuyu bizden once arastirmis kisilere saygi gostermek icin boyle degisimler yapmiyoruz. Eger bir oyuncuda aklimiza yatmayan bir ozellik varsa, bunu oyuncunun geldigi kulubun arastirmacisi (veya ulkesinin arastirma sorumlusu) ile muzakere edip duzenlemeler olabiliyor. Ancak bu oldukca nadiren yasanan bir durum cunku arastirma sona erdiginde oyunculari en fazla 3-4 tane resmi macta izlemis oluyoruz. Bu da oyuncunun ozellikleri hakkinda kesin bir karar vermek icin cok kisa bir sure.

Nesil
    2003

Takimlarin transferlerinin biraz daha hareketli olmasi benim de arzu ettigim bir sey. Yabanci kisitlamasinin degismesi bu konuda elimizi rahatlatacaktir. Kurallarin gercekci yansimasiyla beraberer, transferlerin biraz daha kaliteli olmasini ben de arzu ediyorum.

Ancak kuluplerin (avrupa'ya katilsin veya katilmasin) artik finansal fair play'e uymak zorunda oldugunu unutmamak gerekli. Bizim takimlarimizin transfer yapmasinin onundeki en buyuk engel oyunda bu olacaktir. Cunku kuluplerin cogu transferlerini, bu transferleri yapmalarini saglayacak gelirleri henuz kazanmadan yapiyor (yani once borclaniyor, sonra odemenin bir yolunu ariyor) ve FFP icin bu metod kuluplerin ilerleyen sezonlarda ellerini kollarini bagliyor. Buna uzun sureli yapilan ve kisa vadede kirilarak harcanan sponsorluk gelirleri veya loca gelirleri vs. de dahil.

Kuluplerin ksa donemde yaptigi sorumsuza harcamalar da ilk once FM'de sizleri vuruyor cunku bu hamlelerden dogan borclarla ilerleyen sezonlarda ilk once sizler karsi karsiya kaliyorsunuz.

17. Default

Konu açacaktım fakat bu tarz bir konu açılmışken yazayım dedim.
    Süper Lig'e çıkan bir takımın örneğin Adana Demirspor olsun bu takım. Hiç transfer yapmaması oyunun mu suçu yoksa araştırmacıların mı suçu?
    Ya hiç transfer yapmıyor bu takımlar ya da 1-2 Ptt Lig kalitesinde oyuncu alıyorlar.
    10-20 oyuncu kaybetmişler fakat yerini doldurmamışlar düzgün bir şekilde. Diğer orta sıra takımları da buna benzer.
    10 oyuncusunu beleşe bırakmış. 5-6 tanesi ilk 11 oyuncusu bunların. Yerine 1 tane adam almışlar. Takımın borcu falan da yok.
    Mesela Eskişehir oyunda Uefa'ya katılma hakkı elde etmiş. 3-4 oyuncusunu kaybetmiş as takımdan. 5-6 tane de rotasyon oyuncusunu.
    Tek transfer falan yapmışlar aldığı oyuncu kendi oyuncularından kötü.

GS,FB,BJK gibi takımlara geliyorum. Bazen bu takımlarımız gerçeğe uygun(!) olarak 2-3 sezonu transfer yapmadan geçiriyorlar. Sattıkları oyuncular da var. Ama alınan oyuncu yok!

Ayrıca sözleşmesi biten oyuncuların çoğu boşta kalıyor. Örneğin Gençlerbirliğine bakıyorum oyuncu kaybetmiş güçsüzleşmiş. Takımın başına geçtim bak 2-3 milyon transfer bütçesi var. 2 milyon da sanırım maaş bütçesi vardı. Alabileceği oyunculara bakıyorum. Kiralık iyi oyuncular var listede. Satılık listesinde de var.
    Boşta ise bu takıma gelebilecek sınıf atlatabilecek oyuncular var. Ama takım transfer sezonunu boş geçirmiş. Mesela takımın sol beki yok. Forveti yok parası var oyuncu almıyor. Türkiye liginde bir de çok transfer yapılıyor. 5 oyuncu gidiyorsa 7-8 oyuncu alıyor takımlar.
    GS mali yapı diyip diyip durdu. Melo ve Telles'i son dakika gönderdi. Bir kaç tane adam kiraladı sözleşmesi biten oyuncular da vardı. Ama gitti Jem'i,Bilal'i,Gross'u,Poldi'yi falan aldı. Oyuna dönüyoruz 20 oyuncu kaybediyor bir tane adam almıyor?

Süper Lig'te hangi takım olursanız olun siz hep güçlenirken diğer tüm takımlar güçleneceğine güçsüzleşiyor. GS-FB ve diğer takımlar ilk sezonki kadroları ile 2-3 sene sonraki kadrolarını kapıştırsalar ilk kadroları 5-6 tane atar herhalde.

Oyunun en büyük sıkıntısı bu. Buna çözüm bulunması lazım.

Bu örneği pekiştirecek güzel bir örnek de aklıma geldi. İBB'yi iyi bir takım yapıyorum mesela. İstifa ettiğimin 2-3 gün sonrası 10 milyona satmadığım adamı 2-3 milyona, Takımda 2 sağ bek var diyelim 2'sini de satıyorlar. Yerlerine gene adam alınmıyor. Ertesi sezon da aynı şekilde iyi adamlar satılabileceği değerin altında satılıyor ve yerlerine adam alınmıyor.

Quote Originally Posted by SahteFWRasit View Post

Bu örneği pekiştirecek güzel bir örnek de aklıma geldi. İBB'yi iyi bir takım yapıyorum mesela. İstifa ettiğimin 2-3 gün sonrası 10 milyona satmadığım adamı 2-3 milyona, Takımda 2 sağ bek var diyelim 2'sini de satıyorlar. Yerlerine gene adam alınmıyor. Ertesi sezon da aynı şekilde iyi adamlar satılabileceği değerin altında satılıyor ve yerlerine adam alınmıyor.
    yalnız bu bahsettiğin sıkıntı tüm liglerde mevcut.

bu oyunun yapay zekasıyla alakalı. ben geçenlerde 7-8 yıl çalıştırdığım bir kulüpten ayrılırken yetiştirdiğim bütün oyuncuları sattım, ayrılırken derken başka takımla sözleşme imzalayıp sözleşmeyi 1 hafta ertelettim.

yeni gelen teknik direktöre bol bütçe ve bomboş bir kadro bıraktım, gelen adam hakikaten sağlam adamlarla kadroyu doldurdu..

yapay zeka kaliteyi 2. planda tutarak transfer yapıyor, öncelikle takımdaki oyuncu sayısına bakıyor bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Test ettiğim kadarıyla bu durum özellikle lig popülaritesinin düşüklüğünden kaynaklı. Ve de ffp kurallarından.. Burada bi arkadaşın tavsiyesi ile ligin rep. seviyesini 8500 civarına çektim. Ödülleri de 50m dolar civarına. Sezon sonu takımlar önceki yıllara oranla çok iyi transferler yaptı. Gerçi yine de istediğim kadar değil ama hiç değilse eksiklerini tamamladılar. Bir önceki sezon lig ve kupayı namağlup almıştım rahat rahat. Bu sezon ligde gs'ye kupa'da fb'ye yenildim. Puan farkı da çok çok açılmadı. Başından beri böyle yapmış olsam daha rekabetçi bi lig olurdu diye düşünüyorum. Yani gerçek hayatta "reputation" oyundaki kadar etkili değil. Ayrıca gerçek hayatta takımlar ffp'yi bi şekilde atlatacak yöntemler buluyor ancak oyunda bu imkansız. Bu iki sorun ortadan kalkınca oyun daha makul hareket ediyor. Yine de beklenen seviyede değil.

20. Default

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Test ettiğim kadarıyla bu durum özellikle lig popülaritesinin düşüklüğünden kaynaklı. Ve de ffp kurallarından.. Burada bi arkadaşın tavsiyesi ile ligin rep. seviyesini 8500 civarına çektim. Ödülleri de 50m dolar civarına. Sezon sonu takımlar önceki yıllara oranla çok iyi transferler yaptı. Gerçi yine de istediğim kadar değil ama hiç değilse eksiklerini tamamladılar. Bir önceki sezon lig ve kupayı namağlup almıştım rahat rahat. Bu sezon ligde gs'ye kupa'da fb'ye yenildim. Puan farkı da çok çok açılmadı. Başından beri böyle yapmış olsam daha rekabetçi bi lig olurdu diye düşünüyorum. Yani gerçek hayatta "reputation" oyundaki kadar etkili değil. Ayrıca gerçek hayatta takımlar ffp'yi bi şekilde atlatacak yöntemler buluyor ancak oyunda bu imkansız. Bu iki sorun ortadan kalkınca oyun daha makul hareket ediyor. Yine de beklenen seviyede değil.
    Başka takımla birlikte çıkıyoruz lige. Ben tüm bütçemi harcıyorum başarısız olsam bile bir sıkıntı olmuyor. Bazı bütçesi biraz daha büyük PTT takımları benim 2-3 katım parası olmasına rağmen transfer yapmıyor yeni lige çıktığında.
    Rep ile alakası da olabilir ama o takımın başına geçiyorum yeni menajer açıp. 2 milyon maaş bütçesine eksiklerini dolduruyorum 5-6 boştan adam alarak. Adamlar normal 300-400-500 bin alıyor. Sonra istifa ediyorum son sıradaki takım yükselişe başlıyor o transferlerden sonra.
    Kendi takımıma maaş vermeden çok az aylık ücret vererek falan çok ucuza kiralık oyuncu buluyorum. Bunda da tık yok. Aylık 10 binden aşağı oyuncu kiraladığım oluyor.
    Yabancı takımla oynuyorum diyelim. Aa bakıyorum sevdiğim takım süper ligte ama gene oyuncu almamış düşecek. Gidip bir oyuncusunu 30-40 milyona alıyorum. Gene tık yok!

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri