Sayfa 3 / 18 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 530 sonuç

Konu: Football Manager 2016 16.3 Yaması Çıktı

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Son bahsettigin önemli maclar isimli gizli bir özellige bagli. Her oyuncunun degeri farklı.
    Bu özelliği iyi olan oyunculardan bahsediyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bu menajeri kendin tasarlama olayı güzelmiş. Aslında FM çok sıkıcı bir oyun haline gelmeye başladı. FIFA Manager'den ilham alıp yapılsa çok daha iyi bir oyun haline gelir.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yeni özellikler güzel olmuş,sanki yeni bir oyun çıkacakmış gibi heyecanlıyım ancak o kadar heyecan yapıp hemen almayacağım,yılbaşı için olan indirimi bekleyeceğim ben,oyun her geçen yıl daha pahalı oluyor.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bu özelliği iyi olan oyunculardan bahsediyorum.
    Bilemiyorum olabilir böyle şeyler. Maç öncesi yorumlarda çok etkili.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

*Gerçekçi fikstür. (2 gün art arda resmi maç oynamama)
    *Transfer için istenilen bonservislerin çok yüksek olması.
    *Takımım en kötü oyuncularınım bile "hoca beni oynat sıkıldım artık" diye sürekli trip atması.
    *Maç motorundaki tutarsızlıklar..

Ya bizim fmden zevk aldığımız bu simulasyonun bi hayli gerçekçi olmasıydı. Ben fifa manager tarzı bi oyun istemiyorum. Ha o yenilikler de güzel ama yani gereksiz değil mi şu yukardaki hatalar varken? Bu miles denen eleman harbi egoist. Bazı arkadaşların da dediği gibi. Fm ye öyle sağlam bi rakip gelmeliki, azcık toparlanmalılar. Bütün o zırva yenilikleri çöpe atıp, "arkadaşlar oyun artık daha gerçekçi. O eski fm ruhunu size yeniden yaşatacağız" deseler, oyun 200 tl olsa da alırım. Kim ne derse desin, belki bana bağnaz diyeceksiniz ama.. Oyun 3D ye geçince bozdu. Fm 2005,2006,2007 ve 2008 kusursuz oyunlardı. Bunların haricinde 2012 belki iyiydi diyebiliriz.. Neyse..

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2003

Ben bu maçı 5-2 kazandım. Sabri sahada yokken böyle bir uyarı çıkıyor. Ben bunların yalan dolan olduğunu düşünüyorum. Artık tecrübeli bir FM oyuncusuyuz, 10 küsür sene oldu. Sabri'ye alan daraltma uygulayınca bunun maç içinde bir değişikliği sağladığını düşünmüyorum.
    Tamam. Ancak yardimci antrenorunun her zaman dogru (ve zamanli) tavsiyeleri verdigini varsaymamak lazim. Son karari vermesi gereken teknik direktor. Yardimcilarindan 100 tane farkli fikir cikabilir, ancak bu fikirlerden hangilerinin senin yapmak istedigine uygun oldugunu, hangilerinin uygun olmadigini senin secmen gerekli.

Nasil gozlemcilerin her buldugu oyuncu senin aradigin oyuncu degilse, yardimci antrenorlerin tavsiyelerinin hepsi senin ihtiyacin olan bilgi olmayacaktir.

Bu konuda biraz aldatmaca var. Bazen sadece defans veya rölantiyi seçtiğimde daha çok pozisyon buluyorum. Bazen full atak oynadığımda uzaktan şut bile çekemiyorum.
    Bu daha cok senin oyuncularin ve rakiplerin sana nasil oynadigi ile alakali.
    Hucum oynamak demek, topu en hizli sekilde ileriye yollamak ve pozisyon aramak demek (doldur-bosalt). Onde baski yapmak demek.
    Defans veya rolanti demek, daha kisa ve garanti paslarla oynamak ve daha net pozisyonlar yakalamaya calismak demek.

Eger kadronda teknik kapasitesi yuksek oyuncular varsa, defans ve rolanti oynayarak daha etkili hucum edebilirsin.
    Eger kadronda fiziksel kapasitesi yuksek oyuncular varsa, daha ofansif oyun anlayislari ile daha etkili hucum edebilirsin.

Sectigin oyun anlayisi, savunmayi da hucumu da ayri ayri nasil yapacagini belirler. En ofansif oyun anlayisi da (belli bir sekilde) savunma yapar, en defansif oyun anlayisi da (belli bir sekilde) hucum eder.

Onemli olan sectigin oyun anlayisinin kendi kadrona ne kadar uygun oldugu ve oyuncularinin bu anlayis ile rakip oyunculari ve oyun anlayisina ne kadar iyi cevap verdigi.

Eger defans secerek daha cok pozisyon buluyorsan, rakibin sana saldiriyor ve sen bu oyun anlayisiyla rakibinin hucumlarini basariyla savusturup, hucuma cikabiliyorsun demektir. Eger hucum oynayip, sut bile cekemiyorsan bu oyun anlayisiyla yaptigin savunma rakipten topu kapamiyor (rakip paslariyla veya driplingleriyle topu saklayabiliyor) demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tamam. Ancak yardimci antrenorunun her zaman dogru (ve zamanli) tavsiyeleri verdigini varsaymamak lazim. Son karari vermesi gereken teknik direktor. Yardimcilarindan 100 tane farkli fikir cikabilir, ancak bu fikirlerden hangilerinin senin yapmak istedigine uygun oldugunu, hangilerinin uygun olmadigini senin secmen gerekli.

Nasil gozlemcilerin her buldugu oyuncu senin aradigin oyuncu degilse, yardimci antrenorlerin tavsiyelerinin hepsi senin ihtiyacin olan bilgi olmayacaktir.

Bu daha cok senin oyuncularin ve rakiplerin sana nasil oynadigi ile alakali.
    Hucum oynamak demek, topu en hizli sekilde ileriye yollamak ve pozisyon aramak demek (doldur-bosalt). Onde baski yapmak demek.
    Defans veya rolanti demek, daha kisa ve garanti paslarla oynamak ve daha net pozisyonlar yakalamaya calismak demek.

Eger kadronda teknik kapasitesi yuksek oyuncular varsa, defans ve rolanti oynayarak daha etkili hucum edebilirsin.
    Eger kadronda fiziksel kapasitesi yuksek oyuncular varsa, daha ofansif oyun anlayislari ile daha etkili hucum edebilirsin.

Sectigin oyun anlayisi, savunmayi da hucumu da ayri ayri nasil yapacagini belirler. En ofansif oyun anlayisi da (belli bir sekilde) savunma yapar, en defansif oyun anlayisi da (belli bir sekilde) hucum eder.

Onemli olan sectigin oyun anlayisinin kendi kadrona ne kadar uygun oldugu ve oyuncularinin bu anlayis ile rakip oyunculari ve oyun anlayisina ne kadar iyi cevap verdigi.

Eger defans secerek daha cok pozisyon buluyorsan, rakibin sana saldiriyor ve sen bu oyun anlayisiyla rakibinin hucumlarini basariyla savusturup, hucuma cikabiliyorsun demektir. Eger hucum oynayip, sut bile cekemiyorsan bu oyun anlayisiyla yaptigin savunma rakipten topu kapamiyor (rakip paslariyla veya driplingleriyle topu saklayabiliyor) demektir.
    Mantık olarak böyle ama teknik olarak böyle işlediğini düşünmüyorum ki öyle olsa güncelleme ile takım taktiğini değiştirecek kadar bocalamayız.

Geçen yıl beta sürümünde beni heyecanlandıran değişiklikler yaptılar ama bazı sıkıntıları çözemeyince bu yenilikleri kaldırdılar. Betada takım tam olarak istediklerimizi yapıyordu, direkt pas, kısa pas, uzaktan şut, kafa vuruşları, plase vuruşlar... Fakat kolay gol atma ve bazı sorunlar nedeniyle olsa gerek bu yenilikleri kaldırdılar. Ben bu beta sürümü ile asıl oyunu ara ara karşılaştırıyorum, ciddi fark var. Ben bunlardan bahsediyorum. Normalde takıma savunma yap talimatı verirsen bunu sahada bariz olarak görürsün, oyunda kesinlikle gözükmüyor. Bu konuda çok şey yazabilirim. 2015 kadro kalitesine endeksli bir oyun, dilerim bu sene farklı olur.

Play Store'da oyun ön siparişe açılır mı acaba ? Geçen sene indirimle cok ucuz fiyata kapatmıştık oyunu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION]
    abi belli ki SI transfer olayını çözemiyor. umarım bu sene farklı olur ama pek umudum yok. sizin datada bi takım düzenlemeler ile bunu çözme şansınız yok mu en azından bizim lig için.
    kendi oyunumdan örnek vereyim. beşiktaş'ı yönetiyorum. fb ilk sezon şampiyon oldu ve şl'ye gitti. yaz döneminde 4 tane as oyuncuyu sattılar iyi paralara (caner, nani, alves ve bi oyuncu daha orta sahadan) sadece sol beke takviye yaptılar. devre arasında da bi sağ açık ve benim sattığım franco'yu aldılar.
    özetle para var ama huzur yok.
    gs tam facia zaten.
    takımların gözlem ağlarını, scoutların yeteneklerini vs. biraz abartarak bu sorun bi nebze çözülemez mi?

Nesil
    2007

Taktik tablosu CM 00/01'de çok basit ama çok güzeldi bence. Oyunculardan ok çıkarmak bir taktik tablosunun olmazsa olmazıdır ya. FM15'e kadar kabulümdür de, FM16'daki taktik tablosu rezalet ötesi. Ulan bu oyunu oynamanın en zevkli yönlerinden biri zaten emek verip kurduğun 11'e taktik tablosundan bakıp mutlu olmak değil mi? Yok sadece başarıdan başarıya koşmaksa, save et baştan başlat kazanana kadar. Ne fonksiyonel olur ama! Bu dizaynı yapan bu işten gerçekten zevk alan biri olamaz.

Nesil
    2007

Şu serideki klası hiç bir zaman yakalayamadılar. Harf puntoları bile güzeldi. Beni bu oyuna aşık eden seri... Tek eksiği maç motoruydu. O zaman da maç motoru olmamasını şu şekilde savunuyorlardı: maç motorunu özellikle yapmıyoruz, oynayanlar hayalgücünü kullansın diye diyorlardı

Nesil
    2006
    Yer
    London

Mantık olarak böyle ama teknik olarak böyle işlediğini düşünmüyorum ki öyle olsa güncelleme ile takım taktiğini değiştirecek kadar bocalamayız.

Geçen yıl beta sürümünde beni heyecanlandıran değişiklikler yaptılar ama bazı sıkıntıları çözemeyince bu yenilikleri kaldırdılar. Betada takım tam olarak istediklerimizi yapıyordu, direkt pas, kısa pas, uzaktan şut, kafa vuruşları, plase vuruşlar... Fakat kolay gol atma ve bazı sorunlar nedeniyle olsa gerek bu yenilikleri kaldırdılar. Ben bu beta sürümü ile asıl oyunu ara ara karşılaştırıyorum, ciddi fark var. Ben bunlardan bahsediyorum. Normalde takıma savunma yap talimatı verirsen bunu sahada bariz olarak görürsün, oyunda kesinlikle gözükmüyor. Bu konuda çok şey yazabilirim. 2015 kadro kalitesine endeksli bir oyun, dilerim bu sene farklı olur.
    Oyun motorunu savunacak değilim ki eminim ki oyun en çok şikayeti olan insanda benimdir ancak şöyle diyebilirim, eğer sen geniş veya önemli anları izliyorsan maçta defans kısmını görmemen çok normal çünkü oyun sadece önemli veya ciddi pozisyonları gösteriyor, tam maç izleyince defansif oyunun etkilerini görebiliyorsun, yani şahsen ben görüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Oyun motorunu savunacak değilim ki eminim ki oyun en çok şikayeti olan insanda benimdir ancak şöyle diyebilirim, eğer sen geniş veya önemli anları izliyorsan maçta defans kısmını görmemen çok normal çünkü oyun sadece önemli veya ciddi pozisyonları gösteriyor, tam maç izleyince defansif oyunun etkilerini görebiliyorsun, yani şahsen ben görüyorum
    Kaç kişi tüm maçı izliyor? Eskiden özetlerde bu söylediklerimi görüyorduk.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

yeni oyunu alıp almama konusunda kararsızdım fakat 100 TL fiyat görünce vazgeçtim açıkcası.G2A'dan almak bir seçenek olabilir tabi türkçe versiyon bulabilirsem.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Enpara ile 75'e geliyor. Daha ucuzu olmaz herhalde.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post

Şu serideki klası hiç bir zaman yakalayamadılar. Harf puntoları bile güzeldi. Beni bu oyuna aşık eden seri... Tek eksiği maç motoruydu. O zaman da maç motoru olmamasını şu şekilde savunuyorlardı: maç motorunu özellikle yapmıyoruz, oynayanlar hayalgücünü kullansın diye diyorlardı

şimdi de maç motoru yapıyorlar ama hayallerimizi söndürüyorlar her yeni oyunda

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Yaş olmuş 31 neredeyse 15 yıldır aralıksız oynuyorum bu oyunu.Ne kadrolar,ne oyuncular,ne başarılar gördüm bu oyunda. 13 maç üstüste 10 tam puanla oynayan oyuncum da oldu 14 özelliği 20 olan 25 yaşında kalecimde,10 yıl üstüste lig,kupa ve şl aldığımı bilirim. Bu oyun benim hayallerimi ekran karşısında bile olsa gerçeğe dönüştüren,egolarımı tatmin eden yegane oyundu. Ne zaman ki 3D çıktı mertlik bozuldu. Ben 3D nin kötü olduğunu kastetmiyorum,çok sevindim ilk duyduğumda. Çıkdığı gün aldım FM09'u. Buglar,hatala,kaleci performansları,direkler,korner taktikleri vs. derken oyun yavaş yavaş soğuttu kendinden. Fm 2012 bir anda ''Tamam olacak bu'' dedirtti bana. 3D sonrası çıkan en iyi oyundu. 3 sene oynadım aralıksız. FM13 ve 14 teki rezaletler sonucunda dünya para verip aldığım oyunların yüzüne bakmadım. Saatlerce editörle uğraşıp 12 ye devam ettim. Bu yıl 15 i 700 saatten fazla oynamışım beğenmediğim oyunu. Şimdi 16 nın özellikleri açıklandı. Şöyle bir bakıyorumda beni heyecanlandıran,şöyle kanımı kaynatan tek bir özellik bile yok.O eski oyunun verdiği hazzı artık teknolojininde ilerlemesiyle yeni oyun kesinlikle vermiyor.Ben bu oyunu yine alacağım,ama uzun süre oynayacağımı hiç sanmıyorum.İnternette bir çok arkadaşın yaptığı pacth lerle 12 ya da 14 oynamaya devam edeceğim...

Football Manager 2016 hepimize hayırlı olsun diyelim en başta.

Yapılan yorumların büyük bir kısmına katılıyorum, görüntü olarak estetikten çok uzak bir ekran oluşturulmuş. Bu görüntü çirkinliği ne gibi bir işlevsellik ile telafi edilebilir büyük bir soru işareti olarak kafamızı karıştıracaktır. Benim için 12 serisi özeldi, 13 serisi katlanılabilirdi ama 14-15 hiç bir zaman onların yanına yaklaşamadı.

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Özel tema kullanmayan var mı ki..
    Sanırım Bir Tek Ben Varım

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    abi belli ki SI transfer olayını çözemiyor. umarım bu sene farklı olur ama pek umudum yok. sizin datada bi takım düzenlemeler ile bunu çözme şansınız yok mu en azından bizim lig için.
    kendi oyunumdan örnek vereyim. beşiktaş'ı yönetiyorum. fb ilk sezon şampiyon oldu ve şl'ye gitti. yaz döneminde 4 tane as oyuncuyu sattılar iyi paralara (caner, nani, alves ve bi oyuncu daha orta sahadan) sadece sol beke takviye yaptılar. devre arasında da bi sağ açık ve benim sattığım franco'yu aldılar.
    özetle para var ama huzur yok.
    gs tam facia zaten.
    takımların gözlem ağlarını, scoutların yeteneklerini vs. biraz abartarak bu sorun bi nebze çözülemez mi?
    Ulke bazinda, transfer tercihleri girebiliyoruz. Bir kac surum once bunu kullanmaktan vazgectik cunku bunu kullandigimizda takimlar fazlasiyla yabanci aliyor ve bir cogunu kadroya sokamiyordu.

Bu transfer tercihleri FM 2016 icin tekrar duzenlendi. Yabanci sinirlamasi da eskisi kadar kisitlayici olmadigi icin umuyorum ki takimlar biraz daha canli olacaktir bu konuda.

Bundan daha onemlisi, transferleri oyunda engelleyen takimlarin finansal yapilari. Bu yil Besiktas ve Galatasaray mecburen oyuncu satarak transferlerini finanse etti cunku FFP buna zorladi. Kuluplerimiz finansal yapilarini, FFP'ye uydurana kadar da bu degismeyecek.

Peki FFP konusunda kulupler nasil rahatlar? Oyunculari ucuza alip, yuksege satarak. En ucuz oyuncu da alt yapidan cikan oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ulke bazinda, transfer tercihleri girebiliyoruz. Bir kac surum once bunu kullanmaktan vazgectik cunku bunu kullandigimizda takimlar fazlasiyla yabanci aliyor ve bir cogunu kadroya sokamiyordu.

Bu transfer tercihleri FM 2016 icin tekrar duzenlendi. Yabanci sinirlamasi da eskisi kadar kisitlayici olmadigi icin umuyorum ki takimlar biraz daha canli olacaktir bu konuda.

Bundan daha onemlisi, transferleri oyunda engelleyen takimlarin finansal yapilari. Bu yil Besiktas ve Galatasaray mecburen oyuncu satarak transferlerini finanse etti cunku FFP buna zorladi. Kuluplerimiz finansal yapilarini, FFP'ye uydurana kadar da bu degismeyecek.

Peki FFP konusunda kulupler nasil rahatlar? Oyunculari ucuza alip, yuksege satarak. En ucuz oyuncu da alt yapidan cikan oyuncu.
    Bizim kulüplerin çok kredi borcu ve doğal olarak faiz ödemesi var. Para bulsalar da krediyi kapatmak gibi bi seçenek olmadığı için oyunda yıllarca faiz ödüyorlar. O yüzden borç zaten bitmiyor. FFP olayını kulüpler gerçek hayatta aşıyor. Ama oyunda öyle değil. Kulüpler "ben şu adamı iyi paraya satayım gelen parayla 2-3 takviye yaparım" demiyorlar. Çünkü yapay zeka sıfır.

Bu neyin egosudur? Görüntü FM15'teki gibi olup fonksiyonları yenilenemez mi? Adama derdimizi anlatamadık yahu...

Bence, yine türlü abukluklarla dolu bir oyun olacak.

*2000 yeni hareket diyorlar; Ekle tümünü içeren bir video, görelim. Eminim benim gibi üşenmeden seyredecek ve kıyaslayacak bir sürü çılgın vardır.

*Kendi takımımızı yaratabilecekmişiz; Bunu zaten editörden yapıyoruz. Hatta kendimizi, arkadaşlarımızı yaratıp tüm özelliklerini yirmi yapar, takıma koyarız. Onda sıkıntı yok zaten. Yıllarca kazandığımız paralara gerçek bir takım satın alma olayından haber versinler bize...

*Gençlerle ilgilenmek adına son on dakika şans verdiğin 15'lik velet iki hafta sonra ilk onbirde oynamak istiyorum diye kazan kaldırmasın.

*Performansı iyi olan oyuncu aklına estikçe zam isteyip durmasın. Fenerbahçe oyuncusunun temsilcisi menajere gelip de "oyuncuma K.Erciyes talip, sen bi çek karala bakalım" diyemesin.

*Yapay zeka 500-600k değerindeki potansiyelli genç oyuncuya teklif yaptığınızda 60 milyon fiyat çekip, sonra üçte biri değerine başka bir kulübe satmasın.

*Takımın kırk şut çektiği maçı golsüz ya da bala göze (o da şanslıysak) bir gol atarak kapatmayalım.

*Kasada duran 100 milyon avroyu kulübün bilmemkaç yıl vadelendirilmiş borcuna aktarabilelim.

Bize bunlarla gelsinler ama yok. Her sezon başı data güncelle - makyajla - sat nereye kadar? Karşılarına şöyle sağlam bir oyun dikilmedikçe de olmayacak. Fm12 sonrası oyunlara dair zevk aldığım tek nokta; burada sizlerin kariyer hikayelerini okumak. Aktif olmaya karar vermemin baş sebebi de budur.
    Last edited by wakashimazu : 09.Eylül.2015 at 01:12 Reason: Yazım hatası

Nesil
    2003

Ben hic mac motoru yuzunden takim taktigini degistirmek zorunda kalmadim.

Mac motorundaki en ciddi eksik oyuncularin birbirleriyle carpismamalari. Yani esasinda fiziksel mucadele henuz oyunda yok. Bu nedenle oyunun savunma yonunu dengelemekte zorlaniyorlar. Savunmacilar cok fazla top kapmaya calismak ve bu nedenle pozisyonlarini kaybetmek zorunda kaliyorlar.

Yamadan yamaya ortaya cikan taktik istikrarsizligi da cogunlukla bundan kaynaklaniyordu. FM 2015'te bu eksige ragmen zevk alinabilir bir mac motoru cikartmak icin degisiklikler yapildi.

Eger taktigin mac motorunun eksikliklerinden faydalanarak basarili oluyorsa, mac motoru gelistikce taktiginin eskisi kadar verimli olmamasi da gayet dogal.

Son olarak, savunma oyun anlayisiyla oynarken eger takimin savunmada basariliysa ozetlerde kalende pozisyon olmayacagi icin takimini savunma yaparken gormezsin.
    Ancak rakip, bu oyun anlayisin yuzunden kalende pozisyon ustune pozisyon buluyorsa bol bol oyuncularinin savunmada alan kapatmak icin kosusturdugunu gorursun.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ben hic mac motoru yuzunden takim taktigini degistirmek zorunda kalmadim.

Mac motorundaki en ciddi eksik oyuncularin birbirleriyle carpismamalari. Yani esasinda fiziksel mucadele henuz oyunda yok. Bu nedenle oyunun savunma yonunu dengelemekte zorlaniyorlar. Savunmacilar cok fazla top kapmaya calismak ve bu nedenle pozisyonlarini kaybetmek zorunda kaliyorlar.

Yamadan yamaya ortaya cikan taktik istikrarsizligi da cogunlukla bundan kaynaklaniyordu. FM 2015'te bu eksige ragmen zevk alinabilir bir mac motoru cikartmak icin degisiklikler yapildi.

Eger taktigin mac motorunun eksikliklerinden faydalanarak basarili oluyorsa, mac motoru gelistikce taktiginin eskisi kadar verimli olmamasi da gayet dogal.

Son olarak, savunma oyun anlayisiyla oynarken eger takimin savunmada basariliysa ozetlerde kalende pozisyon olmayacagi icin takimini savunma yaparken gormezsin.
    Ancak rakip, bu oyun anlayisin yuzunden kalende pozisyon ustune pozisyon buluyorsa bol bol oyuncularinin savunmada alan kapatmak icin kosusturdugunu gorursun.
    Her şeye bir cevap.

Ben SI Games ile de bunu tartışmaya hazırım. Hatta çok ileri gidersem de söylediklerimin doğru olduğunu FM 2005 - FM 2006 oyunlarıyla sonraki yıllarda çıkan oyunları kıyaslayarak ispatlayabilirim. Tabi çok zamanımı alacaktır, o yüzden yapmayacağım. Geçen yıl benim gibi, betadaki oyundan memnun olan çok kişi olduğunu biliyorum. Maç motorunun geliştiğini düşünmüyorum, sadece oyuncuların aptallaşmasını engellediler. Buna gelişme demiyorum. Benim taktiğimin, senin deyiminle, maç motoru geliştikçe verimsiz hale gelmesi söz konusuysa maç motoru değişmeden önce hiçbir taktiğin tutmaması gerekirdi. Çünkü maç motoru hatalıysa verdiğimiz doğru taktiklerin de yanlış sonuç vermesi gerekirdi. Belki söylediğin 2012 için geçerli olabilir. 2012 yakın direğe kesilen ortalar kesin gol oluyordu. Maç motoru gelişince bu durumdan faydalanamaz olunması normal. Futbol hatalar oyunu, oyuncu arkaya top kaçırmayacaksa, kaleci uzaktan gol yemeyecekse futbol olmaz. Ben önyargılı konuşmuyorum. Yıllarca kendimce analiz yaptım. Belki bunları kağıda dökseydim, şu anda her şey açılığa kavuşurdu. Tamam mükemmel bir FM oyuncusu değilim, sıradan forvetlere 60-70 gol attıranlar var ama bir şeyleri artık aştığımı düşünüyorum.

Ben rekabet olmamasının firmanın cesaretli işler yapmasına engel olduğunu düşünüyorum. Risk almıyorlar, gerek de yok onlar için. Ee oyuncular yenilik beklerken dalga geçer gibi geliştirmeler açıklıyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Bizim kulüplerin çok kredi borcu ve doğal olarak faiz ödemesi var. Para bulsalar da krediyi kapatmak gibi bi seçenek olmadığı için oyunda yıllarca faiz ödüyorlar. O yüzden borç zaten bitmiyor. FFP olayını kulüpler gerçek hayatta aşıyor. Ama oyunda öyle değil. Kulüpler "ben şu adamı iyi paraya satayım gelen parayla 2-3 takviye yaparım" demiyorlar. Çünkü yapay zeka sıfır.
    Hiç alakası yok FFP ile inan ki denedim hatta gittim Türkiye liginin galibiyet bonusunu 10m yaptım her galibiyete 10m veriyor bütün klüpler milyar dolarları geçmiş ama gidip 90-100 potansiyelli oyunculara 25000 haftalık veriyorlar ama ısrarla 150 üzeri oyuncu almıyorlar, her sezon 500-600m kar yapıyor takımlar ama hiç iyi oyuncu transferi yok. Kulüp tanınmışlıklarını 10000 yaptım yine aynı, en son ligi aldım 10000 yaptım 1. sıraya getirdim o zaman takımın üstünde oyuncular almaya başladılar. Yani anladığım kadarı ile oyun ligin kalitesine göre oyuncular getiriyor, hiç ligin üstüne oyuncu alayım kafası yok. Kasada 1milyar transfer bütcesi var gidip 100k lık oyuncular alıyorlar, haftalık 25-30 bin para veriyorlar, yani 1 aylığı oyuncunun değerinden fazla Ama oyuna suç bulmuyorum çünkü bilgisayar gelecek vaad eden oyuncular için 60m den aşağı para istemiyor anca şanslıysan ve küçük bir takımda regen çıktıysa ve gördüysen zaten hemen sen kapıyorsun yine onlara kalmıyor, bulunan regenleride ya büyük takımlar kapıyor yada büyük takımda çıkıyorlar transfer ücretleride 60m den aşağı olmuyor doğal olarak oyun bu kadar bütce harcamıyor transfere. 190lık Neymar bile brezilyadan 40m muydu unuttumda neyse bu kadara gelmişken, 10 yıl sonra neymar kadar olacak adama 60-70m isterse oyun hiç bir takım transfer yapamaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Hiç alakası yok FFP ile inan ki denedim hatta gittim Türkiye liginin galibiyet bonusunu 10m yaptım her galibiyete 10m veriyor bütün klüpler milyar dolarları geçmiş ama gidip 90-100 potansiyelli oyunculara 25000 haftalık veriyorlar ama ısrarla 150 üzeri oyuncu almıyorlar, her sezon 500-600m kar yapıyor takımlar ama hiç iyi oyuncu transferi yok. Kulüp tanınmışlıklarını 10000 yaptım yine aynı, en son ligi aldım 10000 yaptım 1. sıraya getirdim o zaman takımın üstünde oyuncular almaya başladılar. Yani anladığım kadarı ile oyun ligin kalitesine göre oyuncular getiriyor, hiç ligin üstüne oyuncu alayım kafası yok. Kasada 1milyar transfer bütcesi var gidip 100k lık oyuncular alıyorlar, haftalık 25-30 bin para veriyorlar, yani 1 aylığı oyuncunun değerinden fazla Ama oyuna suç bulmuyorum çünkü bilgisayar gelecek vaad eden oyuncular için 60m den aşağı para istemiyor anca şanslıysan ve küçük bir takımda regen çıktıysa ve gördüysen zaten hemen sen kapıyorsun yine onlara kalmıyor, bulunan regenleride ya büyük takımlar kapıyor yada büyük takımda çıkıyorlar transfer ücretleride 60m den aşağı olmuyor doğal olarak oyun bu kadar bütce harcamıyor transfere. 190lık Neymar bile brezilyadan 40m muydu unuttumda neyse bu kadara gelmişken, 10 yıl sonra neymar kadar olacak adama 60-70m isterse oyun hiç bir takım transfer yapamaz.
    O halde lig reputationını yükseltirsek düzgün oyuncular alabilirler bi umut. kayıtlı oyunumu silmem ama sanırım fmrte ile olur bu iş.
    gerçi tek saçmalık bu da değil ki. 18-19 yaşında alıp adam ettiğim gençler 2 sene sonra ben sıkıldım gideceğim diye tutturuyor.
    biraz başarılı olunca tüm aksilikler üst üste geliyor. ligde 11de 11 yaptım, milli maç arasında 2 as oyuncum sakatlandı, 2 as oyuncum beni gönder dedi, 18 yaşındaki çocuk beni oynat diye isyan çıkardı, 3. kalecim kendisini satmaya çalışmama rağmen kimse istemedi diye elde kaldı buna rağmen isyan etti.
    bunları düzelteceklerine bi çubuğu soldan alıp sağa koyarak büyük yenilik yaptık diyorlar.

Nesil
    2014

YIL Olmuş 2016 Şu TR ve sakatlıkları gerçekçi yapsınlar artık, ne çektik bunlardan ya
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

bir de soyle bir ozellik koyulsa su koyuna artik: ben yeri geldiginde oyuna jose mourinho, aykut kocaman ya da herhangi bir teknik direktorun ozellikleriyle oyuna baslasam, onlarin isimleri ve ozellikleriyle chelseayi yonetsem, konyayi yonetsem. olmaz mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sanırım Bir Tek Ben Varım
    Bende kullanmıyorum aslında ama böyle bir grafik çıkarsa ve alışamazsam indiririm kesinlikle.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sayfa 3 / 18 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri