Sayfa 4 / 18 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 530 sonuç

Konu: Football Manager 2016 16.3 Yaması Çıktı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Bizim kulüplerin çok kredi borcu ve doğal olarak faiz ödemesi var. Para bulsalar da krediyi kapatmak gibi bi seçenek olmadığı için oyunda yıllarca faiz ödüyorlar. O yüzden borç zaten bitmiyor. FFP olayını kulüpler gerçek hayatta aşıyor. Ama oyunda öyle değil. Kulüpler "ben şu adamı iyi paraya satayım gelen parayla 2-3 takviye yaparım" demiyorlar. Çünkü yapay zeka sıfır.
    Ayrilmak isteyen veya diger teklifleri gormek isteyen oyuncu mevcut kulubunden yuksek maas istiyor. Yuksek maas isteyince baska turlu elestiri geliyor.
    Yeterince oynamayan ve bu nedenle ayrilmak isteyen oyuncu takimdan ayrilmak istedigini soyluyor, bu olunca da baska turlu elestiri geliyor.

Yani transfer piyasasinin daha canli olmasini saglayacak oyuncu bazli mekanizmalar var ancak bunlar da farkli yonde elestiri kaynagi.

Kulubun satmasi da sonucta oyuncuya bagli. Oyuncunun maas beklentilerini karsilayabilecek kuluplere, oyuncu daha dusuk seviye lig oldugu icin, gitmek istemiyorsa kuluplerden teklif de gelmiyor. Bu teklifleri oyuncunun kabul etmesi icin kisisel ozelliklerinin biraz daha radikal olmasi gerekli. Ornegin daha paragoz olmasi gerekli. Oyuncular icin bu degerlendirmeleri yapmak da kolay degil. Cunku bir oyuncu paragoz bir davranista bulunmadan, onun paragoz oldugu kararini vermek ve bu yonde ozelliklerini ayarlamak pek mumkun degil.

Bence bu anlattigin yapay zekadan daha cok veritabani sorunu. Halbuki newgen oyuncularla oynamaya basladiginda, oyuncularin daha keskin kisisel ozelliklere sahip olduguna ve biraz daha gercekci davrandigina sahit oluyorum ben.

Kisa donemde veritabanini bu yonde duzeltmek zor cunku takim bazli arastirmacilari ortalama degerler vermek yerine (bilhassa) cok dusuk veya cok yuksek kisisel ozellik degerleri vermeye ikna etmek zor. Ornegin yillardir Burak Yilmaz'in bitiriciliginin 18 olmasi tartisiliyor, elestiri nedeni oluyor. Halbuki Burak'in bitiriciliginin 18 olmasi sayesinde diger ozellikleri daha dusuk seviyede kalarak Burak'in oyundaki performansini daha gercekci hale getiriyor. Bu tip elestirilere muhattap olmak yerine Burak'in bitiriciligini dusurup, zayif olan baska ozelliklerini daha ortalama seviyelere cekebiliriz. Bu sayede elestirilerden (daha dogrusu elestiriyi de asip kisisel saldiriya ulasan kufurlerden vs.) basimiz da agrimaz. Ama oyundaki Burak, gercekteki Burak gibi bir oyuncu da olmaz.

Ben editor'den oyuncularin sadakat ve hirs ozelliklerinde toplu bir degisim yapmanin (ornegin sadakat her oyuncu icin 2 puan duser, hirs her oyuncu icin 1 puan yukselir) bu konuyu duzeltmede etkili olacagini dusunuyorum.

Yenilik diye sunduklari bizi tatmin etmese de bu oyunu almamiza engel olamayacagimiz bir kac sebep:

-Güncel kadrolarla baslayan bir oyun (Yok veritabani dosyasi falan diyen olacak gecin bunlari, sirf oyun guncel kadrolarla diye insana etki yapiyor)
    -Yabanci sinirinin en dogru ve hatasiz sekilde oyuna yansitilmasi
    -Bagimlilik

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ayrilmak isteyen veya diger teklifleri gormek isteyen oyuncu mevcut kulubunden yuksek maas istiyor. Yuksek maas isteyince baska turlu elestiri geliyor.
    Yeterince oynamayan ve bu nedenle ayrilmak isteyen oyuncu takimdan ayrilmak istedigini soyluyor, bu olunca da baska turlu elestiri geliyor.

Yani transfer piyasasinin daha canli olmasini saglayacak oyuncu bazli mekanizmalar var ancak bunlar da farkli yonde elestiri kaynagi.

Kulubun satmasi da sonucta oyuncuya bagli. Oyuncunun maas beklentilerini karsilayabilecek kuluplere, oyuncu daha dusuk seviye lig oldugu icin, gitmek istemiyorsa kuluplerden teklif de gelmiyor. Bu teklifleri oyuncunun kabul etmesi icin kisisel ozelliklerinin biraz daha radikal olmasi gerekli. Ornegin daha paragoz olmasi gerekli. Oyuncular icin bu degerlendirmeleri yapmak da kolay degil. Cunku bir oyuncu paragoz bir davranista bulunmadan, onun paragoz oldugu kararini vermek ve bu yonde ozelliklerini ayarlamak pek mumkun degil.

Bence bu anlattigin yapay zekadan daha cok veritabani sorunu. Halbuki newgen oyuncularla oynamaya basladiginda, oyuncularin daha keskin kisisel ozelliklere sahip olduguna ve biraz daha gercekci davrandigina sahit oluyorum ben.

Kisa donemde veritabanini bu yonde duzeltmek zor cunku takim bazli arastirmacilari ortalama degerler vermek yerine (bilhassa) cok dusuk veya cok yuksek kisisel ozellik degerleri vermeye ikna etmek zor. Ornegin yillardir Burak Yilmaz'in bitiriciliginin 18 olmasi tartisiliyor, elestiri nedeni oluyor. Halbuki Burak'in bitiriciliginin 18 olmasi sayesinde diger ozellikleri daha dusuk seviyede kalarak Burak'in oyundaki performansini daha gercekci hale getiriyor. Bu tip elestirilere muhattap olmak yerine Burak'in bitiriciligini dusurup, zayif olan baska ozelliklerini daha ortalama seviyelere cekebiliriz. Bu sayede elestirilerden (daha dogrusu elestiriyi de asip kisisel saldiriya ulasan kufurlerden vs.) basimiz da agrimaz. Ama oyundaki Burak, gercekteki Burak gibi bir oyuncu da olmaz.

Ben editor'den oyuncularin sadakat ve hirs ozelliklerinde toplu bir degisim yapmanin (ornegin sadakat her oyuncu icin 2 puan duser, hirs her oyuncu icin 1 puan yukselir) bu konuyu duzeltmede etkili olacagini dusunuyorum.
    Abi datanın düzelmesi imkansız. Tüm data tek bi kişinin elinden çıkmadıkça datanın düzelmesi mümkün değil. Ancak ben transfer sorununun sadece data kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum. Evet dedikleriniz mantıklı ama büyük takımların ca/pa'sı 50/100 civarı adamları alması sadece bununla açıklanamaz. Sadece TR değil tüm liglerde sıkıntı var. Adam ronaldo'yu 40 yaşına kadar oynatıyor 35-36 yaşında 50-60m veriyorlar satmıyor. Teknik adamlar voleybolda dönen oyuncular gibi yer değişiyor, takımda 3 tane sol bek var gidip sol bek alıyor, yedek golcüsü yok oraya takviye yapmıyor.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Bu kadar gereksiz yenilik yerine
    -daha gerçekçi ve makul transferler
    -gerçeğe çok daha yakın maç motoru ve hamlelerinize karşılık verebilen yapay zeka
    -adam gibi fikstür
    -normal tepkiler veren, yedek olduğunu bilmesine rağmen "hoca messi'yi kes beni oynat" demekten vazgeçmiş oyuncular

şeklinde iyileştirmeler olsaydı açıkçası mutlu olurdum. Ama transfer ekranında taksit bölümünün alttan sağa alınması gibi über bi yenilik varken kim ne yapsın yapay zekayı.

Aynen dediklerinin hepsine katiliyorum mac motoru yapay zeka adam edilmedikten sonra yemisim tac kenarindaki menajeri

Nesil
    2003

Abi datanın düzelmesi imkansız. Tüm data tek bi kişinin elinden çıkmadıkça datanın düzelmesi mümkün değil. Ancak ben transfer sorununun sadece data kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum. Evet dedikleriniz mantıklı ama büyük takımların ca/pa'sı 50/100 civarı adamları alması sadece bununla açıklanamaz. Sadece TR değil tüm liglerde sıkıntı var. Adam ronaldo'yu 40 yaşına kadar oynatıyor 35-36 yaşında 50-60m veriyorlar satmıyor. Teknik adamlar voleybolda dönen oyuncular gibi yer değişiyor, takımda 3 tane sol bek var gidip sol bek alıyor, yedek golcüsü yok oraya takviye yapmıyor.
    Buyuk takimlarin 50/100 CA/PA'lik adamlar aldigini hic gormedim acikcasi. Yerli oyuncular icin kitliktan veya parasizliktan belki, ancak yabancilar icin mumkun degil cunku zaten yabanci siniri oldugu donemde kadroda ilk 11 veya yildiz oyuncu kalibresinde olmayacak oyuncularin yapay zeka tarafindan alinmasi engellenmisti.

Neyse artik yabanci sinirlamasi olmadigina gore cok farkli bir strateji cizebilir kulupler. Oyun cikana kadar bunun testlerini yapip en iyi hale getirmeye calisacagiz.

Cahilliğime verin, bu yapay zeka ne kadar geliştirilebilir.?

Gelişirse neler yapabilir? Bizler kadar sıkı çalışır mı,iyi transfer yapar mı?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maç motoru, taktik teknik vs umrumda değil açıkçası

her sene olduğu gibi bu sene de oyunu alacağım.

benim fm oynamadaki anlayışım, oyuncu alıp satma ve ekonomi yapma, oyundan zevk aldığım nokta bu...

fakat ; gelecek vaadeden ve regen oyunculara inanılmaz derecede yüksek fiyat istemeleri sorunu ne zaman bitecek ?

şu sorunun hiç mi çözümü yok yahu ?

kolombiyadan şiliden vs yüksek pa lı oyuncular çıkıyor. teklif yapıyorum

istedikleri rakam 25-30 m euro !

gerçek hayatta 30 m euroya şili ligini komple satın alırsın.

2020 ye geldiğim kariyerimde belaruslu bi regen çıktı, 17 yaşındaki çocuğa 40 m euro istediler

bu tarz örnekler çok çok fazla.

sadece regenlerle ilgili bi sorun değil ;

İlk sezon sonu demba bayı satmaya kalkıyorum, gelen teklif 6-7 m euro

enes ünalı almaya çalışıyorum bursa 18-20 m euro istiyor

Reelde noluyor mesela ? demba 14 e satıldı, enes 2 'ye

sadece bu sorunu çözseler yeter bana

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Cahilliğime verin, bu yapay zeka ne kadar geliştirilebilir.?

Gelişirse neler yapabilir? Bizler kadar sıkı çalışır mı,iyi transfer yapar mı?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yapay zekanın önümüzdeki 10 yıl içinde çalışan her üç kişiden birini işsiz bırakacağı tahmin ediliyor. FM'de beklentimiz 3-5 transfer bikaç taktik ama onu da beceremiyor

Nesil
    2006
    Yer
    London

Buyuk takimlarin 50/100 CA/PA'lik adamlar aldigini hic gormedim acikcasi. Yerli oyuncular icin kitliktan veya parasizliktan belki, ancak yabancilar icin mumkun degil cunku zaten yabanci siniri oldugu donemde kadroda ilk 11 veya yildiz oyuncu kalibresinde olmayacak oyuncularin yapay zeka tarafindan alinmasi engellenmisti.

Neyse artik yabanci sinirlamasi olmadigina gore cok farkli bir strateji cizebilir kulupler. Oyun cikana kadar bunun testlerini yapip en iyi hale getirmeye calisacagiz.
    Şimdi aşağıdaki resimleri az açıklayayım, 3. yıl ben Nazilli Belediye itibar puanım 2275, Galatasaray 7000. İki takımında kasasında 1,5 milyar transfer bütcesi ve FFP sınırı galatasaray için yaklaşık +875 milyon pound.

Benim yaptığım transferler;

Galatasaray'ın yaptığı transferler;

Bakın ilk 2 transfere lafım yok Türkiye ligi için üst seviye transferler orada hem fikiriz ama kasanda 1,5 milyar pound varken ben bile memphis depayı odegaardı alabiiyorken galatasarayın gidip samed çeliği , mark schnattereri alması ne kadar mantıklıdır? Tamam parası olmayan bir kulüp olsa bu transferler yeterli transferler olabilir ama 1,5 milyar paradan bahsediyorum.

Şimdi Galatasaray seviyesinde bir takımdna bahsediyoruz Şampiyonlar liginde oynuyorsun sen, paran var, taraftarın şampiyonluk istiyor ve yaptığın transferlere bak 110, 120 current. 130 luk luis bilmemkimi alıyorsun. Bakın para olmasa tamam bu transferler iyi ki para olmasa ilk 2 transferide yapamıyor kulüp gerçekci olalım, para olmasa ilk 2 transfer zaten olmazdı, ama para varken bile bir şampiyonlar ligi takımının 110 luk oyuncu transfer etmesi nedir? Bide resimde Trezequet var onuda atlamışım işaretlemeye. Demek istediğim şu tamam parası olmayan bir kulüp için bu transferler iyi transfer olabilirdi ama kasanda 800m kar ve 1,5 milyar transfer bütcen varken bu transferleri yapmak mantıksız değil midir? Tamam biz alıyoruz iyi oyuncuyu ligi yükseltiyoruz ama biz şampiyonlar ligini alsakta Galatasaray falan gidiyor avrupa liginde grupları bile geçemiyor. Şampiyonlar ligini kazanıyorsun ama lig itibarı düşüyor bide çünkü bir tek başarı kazanan sensin. Lig değeri artmadıkcada iyi oyuncu transfer etmiyor kasasında milyarlarda olsa, ki ben 2000 itibarla depayı odegaardı alabiliyorken Galatasarayın gidip 110 120 potansyelli adamlara 10larca milyon yatırması espiriden daha öte değildir benim için.

Şunuda belirteyim ben hiç bir zaman oyuncuları potansiyeline göre yada mevcut yeteneğine göre yargılamam, mesela odegaard benim takımda hep ilk 11 oynamıyor mesela, yedek oynuyor genelde tecrübesiz olduğu için, bide mevkisinin özelliklerni tam taşımadığı için 2. seçim her zaman benim için. Ama ben alıp odegaardı mevkisi olmayan bir yerde oynatayım mesela forvette, Galatasarayın Luis bilmem kiminden 10 kat fazla iş yapar. Bu oyun ciddi bir oyun değl sadece göstermek için açtım bu benim fantezi ligim, ama benim isyanım şu biz 2700 itibarla bu adamları alabiliyorsak 7000 itibarlı galatasaray fenerbahçe beşiktaş niye almıyor?

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post
    maç motoru, taktik teknik vs umrumda değil açıkçası

her sene olduğu gibi bu sene de oyunu alacağım.

benim fm oynamadaki anlayışım, oyuncu alıp satma ve ekonomi yapma, oyundan zevk aldığım nokta bu...

fakat ; gelecek vaadeden ve regen oyunculara inanılmaz derecede yüksek fiyat istemeleri sorunu ne zaman bitecek ?

şu sorunun hiç mi çözümü yok yahu ?

kolombiyadan şiliden vs yüksek pa lı oyuncular çıkıyor. teklif yapıyorum

istedikleri rakam 25-30 m euro !

gerçek hayatta 30 m euroya şili ligini komple satın alırsın.

2020 ye geldiğim kariyerimde belaruslu bi regen çıktı, 17 yaşındaki çocuğa 40 m euro istediler

bu tarz örnekler çok çok fazla.

sadece regenlerle ilgili bi sorun değil ;

İlk sezon sonu demba bayı satmaya kalkıyorum, gelen teklif 6-7 m euro

enes ünalı almaya çalışıyorum bursa 18-20 m euro istiyor

Reelde noluyor mesela ? demba 14 e satıldı, enes 2 'ye

sadece bu sorunu çözseler yeter bana

Regen olayında ben de çok rahatsızım. Saçma buluyorum. 2018 yazında 11,5 milyon euro'luk bir oyuncuya BMG takımı 101 milyon euro istedi ayrıca pazarlıklar ile bu hale geldi rakam...bunu twitter'dan resmi hesaba ilettim ama bana gidip teenager Martial'ın bu yaz 50 milyon pound'a sattılar sen 3 yıl sonrasını oynuyorsun bu normal dediler.. Gareth Bale için kırılan rekor ortadayken bana bunu savundular.

Nesil
    2014

Oyuncunun profilini de atar mısın? Potansiyeli çok yüksekse kulüp satmamak için bu rakamı isteyebiliyor. Özellikle Almanlardan bu tür oyuncuları almak çok zor.
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Şimdi aşağıdaki resimleri az açıklayayım, 3. yıl ben Nazilli Belediye itibar puanım 2275, Galatasaray 7000. İki takımında kasasında 1,5 milyar transfer bütcesi ve FFP sınırı galatasaray için yaklaşık +875 milyon pound.

Benim yaptığım transferler;

Galatasaray'ın yaptığı transferler;

Bakın ilk 2 transfere lafım yok Türkiye ligi için üst seviye transferler orada hem fikiriz ama kasanda 1,5 milyar pound varken ben bile memphis depayı odegaardı alabiiyorken galatasarayın gidip samed çeliği , mark schnattereri alması ne kadar mantıklıdır? Tamam parası olmayan bir kulüp olsa bu transferler yeterli transferler olabilir ama 1,5 milyar paradan bahsediyorum.

Şimdi Galatasaray seviyesinde bir takımdna bahsediyoruz Şampiyonlar liginde oynuyorsun sen, paran var, taraftarın şampiyonluk istiyor ve yaptığın transferlere bak 110, 120 current. 130 luk luis bilmemkimi alıyorsun. Bakın para olmasa tamam bu transferler iyi ki para olmasa ilk 2 transferide yapamıyor kulüp gerçekci olalım, para olmasa ilk 2 transfer zaten olmazdı, ama para varken bile bir şampiyonlar ligi takımının 110 luk oyuncu transfer etmesi nedir? Bide resimde Trezequet var onuda atlamışım işaretlemeye. Demek istediğim şu tamam parası olmayan bir kulüp için bu transferler iyi transfer olabilirdi ama kasanda 800m kar ve 1,5 milyar transfer bütcen varken bu transferleri yapmak mantıksız değil midir? Tamam biz alıyoruz iyi oyuncuyu ligi yükseltiyoruz ama biz şampiyonlar ligini alsakta Galatasaray falan gidiyor avrupa liginde grupları bile geçemiyor. Şampiyonlar ligini kazanıyorsun ama lig itibarı düşüyor bide çünkü bir tek başarı kazanan sensin. Lig değeri artmadıkcada iyi oyuncu transfer etmiyor kasasında milyarlarda olsa, ki ben 2000 itibarla depayı odegaardı alabiliyorken Galatasarayın gidip 110 120 potansyelli adamlara 10larca milyon yatırması espiriden daha öte değildir benim için.

Şunuda belirteyim ben hiç bir zaman oyuncuları potansiyeline göre yada mevcut yeteneğine göre yargılamam, mesela odegaard benim takımda hep ilk 11 oynamıyor mesela, yedek oynuyor genelde tecrübesiz olduğu için, bide mevkisinin özelliklerni tam taşımadığı için 2. seçim her zaman benim için. Ama ben alıp odegaardı mevkisi olmayan bir yerde oynatayım mesela forvette, Galatasarayın Luis bilmem kiminden 10 kat fazla iş yapar. Bu oyun ciddi bir oyun değl sadece göstermek için açtım bu benim fantezi ligim, ama benim isyanım şu biz 2700 itibarla bu adamları alabiliyorsak 7000 itibarlı galatasaray fenerbahçe beşiktaş niye almıyor?

Sorun hiç bir zaman bence de maddi durum olmadı. Ama hep maddi durum savunuldu. Henüz oyun çıkma aşamasındayken. Bu tür saçmalıklar FM 16'da da devam edecek mi diye yapımcıya sormanın imkanı var mı acaba [MENTION=4751]perpetua[/MENTION] herkesin rahatsız olduğu en büyük husus bu

Bu yıl FB'nin transferleri emsal gösterilebilir bu duruma ya da TS'nin transferleri
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Valla Ben Regen Alacaksam Gider Afrika'dan ve Asya'dan Alırım. Çok Sık Takip Ederim Gözüme Kestirdiklerimi Ucuz Ucuz Alırım. Öyle Gidipte Tok Satıcı Bölgelerden (Güney Amerika ve Avrupa'dan) Kolay Kolay Oyuncu Almam.

Bazen Oyuncu Portföyü Dar Olmasına Rağmen Kuzey Amerika'dan Meksika Hariç Diğer Ülkelerden Ucuz Regenler Alabilirsiniz.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

-Regenler pahalı değil. Siz gidip pişmiş ve kalitesini belli etmiş regenlere teklif atarsanız. 5-10 milyona kimse satmaz. Direk serbest kalma maddesini isterler.Mesela Lyondan bir solbek gördüm özellikleri muhteşem hız hızlanma 19 felan haliyle bunu 10-15 satmıyorlar.
    -Daha kendini göstermemiş ve genç sözleşmesinde olan regenler ucuza alınabilir. Güney Amerika dakiler de fazla para istemiyorlar.Ben 2 ay boyunca gözlemlediğim adamı 1 milyon avro ya aldım Kolombiyadan.Harika çocuk ayrıca çok da iyi gelişmiş geldi elime.

Yoo! 17 Yaşındaki Brezilyalı Regene Adam 30M'den Teklif Açıyor

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sen benim kariyere laf çarpmak için değil birazda transferlerime bakmak için gel Görürsün bu akşam aldıklarımı.

Nesil
    2014

Aynen abi adam bir çocuk aldı Kolombiyalı Messi, hatta Messi'den öte 17 yaşında Dünya Kupasını kaldırarak geliyor. Çek Cumhuriyetine ve 875 K'ya aldı inanamadım.
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Guzel ornek.

Ancak benim burada gordugum kadariyla her ne kadar Galatasaray biraz kadro olarak itibarina gore biraz zayif kalmissa, esas senin yarattigin kadro gercekten cok uzak kalmis. Belki de sorun daha cok kullanicinin yapabildigi transferlerden kaynaklaniyor. Cunku kullanici oyuna dahil olmadigi zaman takimlarin yaptigi transferler oldukca mantikli geliyor bana.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION]
    Yeri burası değil ama bir sorum olacak. Bir oyuncuyu satarken ; seçeneklerden ''Gelecek satışlardan kazanç oranı'' ve ''Sonraki Satıştan Pay'' şeklinde iki seçenek var. Aralarında ki farkı açıklar mısın? bir tahminim var ama emin olmak istedim.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Guzel ornek.

Ancak benim burada gordugum kadariyla her ne kadar Galatasaray biraz kadro olarak itibarina gore biraz zayif kalmissa, esas senin yarattigin kadro gercekten cok uzak kalmis. Belki de sorun daha cok kullanicinin yapabildigi transferlerden kaynaklaniyor. Cunku kullanici oyuna dahil olmadigi zaman takimlarin yaptigi transferler oldukca mantikli geliyor bana.
    Dediğim gibi bu transferler sadece gösterme olsun diye yapılmış transferler tamamiyle gerçek dışı olduğunun farkındayım ki zaten yazımda da fantezi ligim olduğunu söyledim, zaten normal şartlarda nazilli ile 60-70m verip odegaard alabilmem mümkün değil, ama benim değinmek istediğim nokta şu, para varken dahi hiç bir şekilde takımlar iyi bir oyuncu transfer etmeye yanaşmıyor, tamam 170 almasın ama 160 alsın. Ama 1,5 milyar para varken dahi 140 üzerine çıkmıyorlar ki paraları varken 10-15m verip 140 lık oyuncu alıyorlar, para yokken 3-4m vrip anca 120-130 luk oyuncu alıyorlar, şimdi elbette gerçeğe yakın olması için transferlerin bu alanda olmasından şikayet yk ama muslera gibi oyuncular satılınca 160 sattığın kalecinin yerine 130 luk 120 lik kaleci alınca sonrada yine iyi 160 üstü yıldızlarını satıp yerine 120-130 luk oyuncu alınca bu defa anadolu takımlarından hiç bir üstünlüğü kalmıyor 4 büyüklerin. Ki zaten yazımda da belirttiğm gib ben 2000 itibarla odegaard ı getirebiliyorsam galatasaray bir odegaard getiremesede parası varken en azından iyi 1-2 tane yıldız getirmeli takıma. Parası yokken yapılan transferlere kızdığımda şu Galatasaray zaten belli seviyede olan bir takım ve yıldız bir oyuncya 8m verip getirebilecek durumu varsa 5 tane 110 seviyesinde olan oyuncu yerine 1 tane 160 seviyesinde oyuncu getirmeyi düşünmesi gerekiyor, ama hç bir şekild ki resimde görüyorsunuz parası 1,5milyarken dahi yıldız bir oyuncu getirmeyi düşünmüyor bile yani sizinde dediğiniz gibi benim kadrom tamamen gerçek dışı ki zaten normal bir oyunda bunu yapamam ama normal bir oyunda 1-2 sene geciksede 2-3 sene sonra Galatasaraydan iyi bir takım oluşturabilirim parasız başlayarakta, ve ben her oynadığım oyunda 3. sezondan sonra galatasaraya fenerbahçeye 4-5 tane atıp 30 puan farkla şampiyon olmak istemiyorum, Nazilli ile şampiyon olmak için 10 sene uğraşmak istiyorum, yada ne bileyim kayserisporu alıp ilk sezon şampiyon olmak istemiyorum, yani benim verdiğim örnek dediğim gibi sadece biz yapabiliyorsak bilgisayarın neden yapmadığıydı, yoksa kariyer hikayelerine bakarsanız bir çok kanıtı var bunun adam kayserispor ilk sezon 20 puan farkla şampiyon yada ne bileyim sivassporla 2 sezonda şampiyonlar ligini kaldırıyor falan. Şimdi bu oyun bir simulasyon oyunu ve gerçeğe en yakın şekilde yapılması gerekiyor, tamam oyunlar her zaman bizler kazanalım diye yapılıyor ve bizler bazen abartı transferler yapabiliyoruz ama param varsa niye yapmayayım ki, Galatasaray'ın bütcesi olsa ve parası olsa gerçekte de iyi bir transfer yapmaz mı? Yani eğer ki gerçeğe yakın olunacaksa o zaman Galatasaray sivas seviyesind oyuncular almasın yada alacaksada en azından kadrosunda 1 yıldız barındırsın, ek olarakta bize verilen abartı transfer ücretleri azaltılsın, yada bilgisayarda bizler gibi gelişmeye yönelik transferler yapsın, çünkü belki galatasaray falan değil ama bazı takımlar bir yerden sonra öyle bir oluyor ki kadrolarında 8-9 kaleci, 10-15 defans, 10-15 orta saha, 8-9 forvet bir takım oluyorlar güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum. Ki ben her zamanda türkiye liginin oyundaki en gerçekci lig olduğunu savunmuşumdur ancak dediğim gibi kariyer hikayelerine baktığınızda çoğu hikayede görürsünüz zaten ilk senede şampiyonluk yada alt ligden çıkıp direk şampiyon olan çok kişi var, mesela ben burağı 1 sezon oynattığımda 54 gol attığını görebiliyorm ama bilgisayar oynattığında 20-25, ve yani sırf bizle biraz eşit olsun diye bilgisayarın her geldiği pozisyonun gol olmasınıda istemiyorum, bizim kadar zorlasınlar, ben galatasarayı tek kaleye sıkıştırıp 50 şut atmak istemiyorum kalesine, R. madrid bile olsa karşısındaki Galatasaray, Fenerbahçe tek kale oynamaz, ben galatasaraya 15 m verip oyuncu transfer ettiğimde yerine 1-2 m luk oyuncu alırlarsa asla büyüyemezler, o yüzden para örneğini verdim, yani en basit örneği bu sene fenerbahçe, bu takımlar 10 tane olmasada 1,2 tane yıldız transferi yapmalı, en azndan yıldızını sattıktan sonra yerine 2. lig seviyesinde oyuncular almasınlar yıldız olmasa bile en azından iyi oyuncular alsınlar, yani ben gözlemci gönderiyorum bakıyorum sneijder satıyorlar 4,5 yıldız aldıkları oyuncu 1,5 yıldız oynuyor aynı mevkide, 1,5milyar para varken kasada niye böyle bir şey yapıyor. Beni 30m e sattığım adamla aynı seviyedeki adamı 8m e satıyorsa, o zaman bilgisayarda bir sorn var ama galatasarayda değil bana 30 milyon veren takımda, zaten benimde isyanım gerçek dışı olan transferlere, bilgisayar mantıklı işler yapmıyor 8m lik oyuncuya 30m veriyor 600klık oyuncuya 70m istiyor, 1 1,5 yıldız oyuncuya 10-15bin haftalık veriyor, evet sorun bizim yaptğımız transferlerde çünkü adil olmuyor bizim yapabildiğimiz transferleri bilgisayar yapmıyor, parası yokken fazla bir şey beklemiyorum ama parası varken bu takımlardan şöyle bir habr duymayı beklerim Galatasaray 30m vererek chelsea nin bilmem kim isimli yıldız oyuncusunu kadrosuna kattı. Ben şu oyunda bizden başka hiç bir takımın yıldız bir oyuncu kattığını görmedim takıma, R.madrid falan genç oyuncuları gdip transfer edip as takıma çıkarıyor, iyi bir oyuncuya 50-60m verip almıyor, yani oyuna bıraksan R.madrid baleyi 40 yıl almaz, c.ronaldoyu 40-41 yaşına kadar oynatıyor haftalık 800 bin veriyor, R.madrid de 90a 80e kadar düşmüş ronaldo sırf ronaldo diye 40 yaşında ilk 11 çıkıyor sonra r.madrid niye avrupa kupasnda gruplardan bile çıkamıyor bu yüzden işte

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Oyuncunun profilini de atar mısın? Potansiyeli çok yüksekse kulüp satmamak için bu rakamı isteyebiliyor. Özellikle Almanlardan bu tür oyuncuları almak çok zor.

Bahsettiğim 101 milyon euroluk çocuk bu

Nesil
    2014

Bu çocuğa 2 sezon zihinsel yüklense World Class olur. Gladbach'ın satmamak için o rakamı istediğini düşünüyorum.
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    @perpetua
    Yeri burası değil ama bir sorum olacak. Bir oyuncuyu satarken ; seçeneklerden ''Gelecek satışlardan kazanç oranı'' ve ''Sonraki Satıştan Pay'' şeklinde iki seçenek var. Aralarında ki farkı açıklar mısın? bir tahminim var ama emin olmak istedim.
    Benim Bildiğim Şu Şekilde Eksiğim Varsa Ömer Hocam Tamamlar.

Gelecek Satışlardan Kazanç Oranı; Alt Yapısı Senin Takımından Yetişmiş Oyuncuyu Sattığın Zaman Yetiştirme Bedelini Alırsın Ayrıca O Takımdan Başka Takımlara Satıldığında Sen Yine Pay Almaya Devam Edersin.

Sonraki Satıştan Pay ise; Herhangi Bir Oyuncuyu Kulübünden Almak/Satmak İçin Bir Seferliğine Geçerli Sonraki Satıştan Pay Alabiliyorsun

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Aynen adam da yok yok. Markaj ı bile var. Sol kanadı tek başına emanet edebilirsin

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Benim Bildiğim Şu Şekilde Eksiğim Varsa Ömer Hocam Tamamlar.

Gelecek Satışlardan Kazanç Oranı; Alt Yapısı Senin Takımından Yetişmiş Oyuncuyu Sattığın Zaman Yetiştirme Bedelini Alırsın Ayrıca O Takımdan Başka Takımlara Satıldığında Sen Yine Pay Almaya Devam Edersin.

Sonraki Satıştan Pay ise; Herhangi Bir Oyuncuyu Kulübünden Almak/Satmak İçin Bir Seferliğine Geçerli Sonraki Satıştan Pay Alabiliyorsun
    Ama öyleyse neden benim takımdan yetişmemiş bir oyuncuya öyle bir seçenek koymuşlar. Tuzak mı kurmuşlar Tuzak kurdularsa başardılar,ben düştüm

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Ama öyleyse neden benim takımdan yetişmemiş bir oyuncuya öyle bir seçenek koymuşlar. Tuzak mı kurmuşlar Tuzak kurdularsa başardılar,ben düştüm
    Değil. Genç Oyuncuların Belli Döneme Kadar Kendini Geliştirebilmesi Tek Bir Kulüpte de Olabilir, Birden Fazla Kulüpte de Olabilir. Sen Misal Başka Takımdan Almışsın Yetiştirmişsin Belli Bir Çıtanın Üzerine Çıkarmışsın Oyuncuyu O Yüzden Sattığında da Oyun Bu Emeğini Boşa Çıkarmıyor Sana Bu Hakkı Veriyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Adamlar satmıyorlarsa satmıyorum desinler, ne öyle 50-60 milyon Eurolar istemeler?

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Değil. Genç Oyuncuların Belli Döneme Kadar Kendini Geliştirebilmesi Tek Bir Kulüpte de Olabilir, Birden Fazla Kulüpte de Olabilir. Sen Misal Başka Takımdan Almışsın Yetiştirmişsin Belli Bir Çıtanın Üzerine Çıkarmışsın Oyuncuyu O Yüzden Sattığında da Oyun Bu Emeğini Boşa Çıkarmıyor Sana Bu Hakkı Veriyor.
    Adam 23 yaşında. Yarım sezon oynattım sadece

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by mmllhh View Post

Bahsettiğim 101 milyon euroluk çocuk bu
    Hocam sen bir empati kur bu adam sende olsa sana teklif getirseler sen de 101 milyon istemez misin

aga o adama ben sana 200 çekerdim 100 iyi

Sayfa 4 / 18 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri