Sayfa 5 / 18 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 530 sonuç

Konu: Football Manager 2016 16.3 Yaması Çıktı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    @perpetua
    Yeri burası değil ama bir sorum olacak. Bir oyuncuyu satarken ; seçeneklerden ''Gelecek satışlardan kazanç oranı'' ve ''Sonraki Satıştan Pay'' şeklinde iki seçenek var. Aralarında ki farkı açıklar mısın? bir tahminim var ama emin olmak istedim.
    Gelecek Satislardan Kazanc Orani: Eger sattigin oyuncu satis bedelinin ustunde bir bedelle baska takima transfer olursa, aradaki kardan pay aliyorsun. Yani diyelim oyuncuyu 1 milyon + gelecek satisin karindan 50%'si karsiligi satiyorsun. Iki sezon sonra bu adam 10 milyon'a baska takima transfer oluyor. Senin oyuncuyu sattigin kulup sana (10m - 1m) x %50 = 4.5m oduyor.

Sonraki Satistan Pay: Oyuncunu bir sonraki transferinden pay aliyorsun. Ornegin oyuncuyu 1 milyon + sonraki satistan %50 karsiliginda satiyorsun. Adam iki sezon sonra 10 milyon'a baska takima transfer oluyor. Senin oyuncuyu sattigin kulup sana 10m x %50 = 5m oduyor.

Ceviri biraz daha aciklayici olabilirmis. Mustafa'ya ilettim bunu.

Ulan Çok Sallamışım Yav İnsan Biraz Salladığımızın Yanından Geçer Ömer Hocam

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Özellikleri pek beğenmedim beklediğim yenilikler gelmemiş. Ben bir süre daha FM 15 ile idare edeceğim.

Nesil
    2014

@perpetua abi 10 numaralık bir uzmanlık sorusu, şimdi bir oyuncuyu bir takıma sattık sonraki satıştan da %50 pay istedik. Soru şu bu oyuncuyu biz geri alırsak sonraki satıştan pay ne oluyor?
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION] Cevap için teşekkür ederim Para diye bir sol bek i 7.5 milyon+%50 gelecek satışlardan kazanç oranı yaptım.Kötü yapmışım demek ki O kadar düşündüm hangisini seçsem diye.Yanlış seçim yapmışım
    [MENTION=1532]BaGa TaRKaN[/MENTION]
    Sanada sallama kabiliyetini gösterdiğin için teşekkürler

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by Barak View Post
    @perpetua abi 10 numaralık bir uzmanlık sorusu, şimdi bir oyuncuyu bir takıma sattık sonraki satıştan da %50 pay istedik. Soru şu bu oyuncuyu biz geri alırsak sonraki satıştan pay ne oluyor?

Denedik veriyomuş
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Ulan Çok Sallamışım Yav İnsan Biraz Salladığımızın Yanından Geçer Ömer Hocam
    Kusura bakma, senin yazdigina bakmadan cevap yazmistim.

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Usta Türkiye ligini düzeltin yeter ya. Takımlar adam gibi transfer yapsın zaten saçma sapan bir yabancı kuralı var oyuna nasıl entegre edilecek muamma. Antalyaspor bile Eto'o itibarında birini alabiliyor, oyunda imkansız. Çoğu zaman transfer yapmıyor takımlar, yapınca da garip garip adamlar alıyorlar.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bu kadar sorunun içerisinde belki çok küçük ama bu kadar basit birşeyin atlnması gerçekten garip.PTT 1.Lig playoff final maçını tarafsız sahada yapmayı unutmayın 2 ya da 3 senedir tek maç ev sahibi deplasman mantığıyla oynanıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Usta Türkiye ligini düzeltin yeter ya. Takımlar adam gibi transfer yapsın zaten saçma sapan bir yabancı kuralı var oyuna nasıl entegre edilecek muamma. Antalyaspor bile Eto'o itibarında birini alabiliyor, oyunda imkansız. Çoğu zaman transfer yapmıyor takımlar, yapınca da garip garip adamlar alıyorlar.
    O kadar da imkansız değil. Eto'o 34 yaşında Antalya'ya geldi. Benim kariyerimde Seydou Doumbia ve Schweinsteiger 2018'den beri Kasımpaşa'da. Beşiktaş'ta M'Vila, Jeffrey Bruma, Atsu gibi oyuncular var. Tabii bu Galatasaray'ın 1 AL finali, 1 AL yarı finali; Beşiktaş'ın da 1 ŞL yarı finali oynamasıyla yükselen reputationın etkisi olabilir.

Bu Miles yillardir ayni. Kendisine egoist diyen ve fm serisini bozduğunu söyleyen arkadaşı iyi azarlamış. Gerçi miles da haklı ama kullanıcının yazdığına çok güldüm.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Paylaştığı videoyu izledim Miles'ın. Anladığım kadarıyla "more functional" dediği şey karelerin köşesine pozisyon yeterliliğinin koyulabilmesi mi? Yanlışsam düzeltin. Eğer öyleyse hiçbir önemi yok bu özelliğin.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Paylaştığı videoyu izledim Miles'ın. Anladığım kadarıyla "more functional" dediği şey karelerin köşesine pozisyon yeterliliğinin koyulabilmesi mi? Yanlışsam düzeltin. Eğer öyleyse hiçbir önemi yok bu özelliğin.
    Bir kac neden siraliyor.
    Oyuncu ismini kesmek zorunda kalmadan sigdirma
    Rol yeterliligi
    Fiziksel hazirlik
    Mac temposuna hazirlik (sakatliklara etken olarak bu verinin oneminden bahsetmis)
    Son olarak da kutularin buyuk olmasiyla beraber, eger oyuncunun mevkisi ve rolu bir baska oyuncu ile saha icinde ayni bolgeyi paylasiyorsa kutular ust uste biniyor. Tani kutuyu bir bakima oyuncunun kontrol ettigi alan gibi de dusunebiliriz.

Fonksiyonel olarak bana mantikli geldi ancak kutularin cirkinligi fonksiyonun onune geciyor bence. Goze daha guzel gorunen bir tercih yapabilirlerdi.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Maç motoruna 2000 animasyon ekledik (isterse 1 milyon tane eklesin 2d kaldırılana kadar 3d ye geçmem), transfer ekranını şöyle böyle yaptık diyene kadar kale vuruşunda zaman geçiren kaleciye kart vermeyi akıl etsinler önce. Adam 40sn kullanmıyor hiç bişey yok. Yıllardır aynı olay devam ediyor bu kadar basit bişeyi niye eklemezsin ?
    Biz rölanti, çok yavaş tempo, zamana oyna dediğimiz halde 6-7 sn içinde topu oyuna sokuyor kaleci.

Bir de "az kalsın istemeden de olsa gol atıyordu " cümlesi baydı artık.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bir kac neden siraliyor.
    Oyuncu ismini kesmek zorunda kalmadan sigdirma
    Rol yeterliligi
    Fiziksel hazirlik
    Mac temposuna hazirlik (sakatliklara etken olarak bu verinin oneminden bahsetmis)
    Son olarak da kutularin buyuk olmasiyla beraber, eger oyuncunun mevkisi ve rolu bir baska oyuncu ile saha icinde ayni bolgeyi paylasiyorsa kutular ust uste biniyor. Tani kutuyu bir bakima oyuncunun kontrol ettigi alan gibi de dusunebiliriz.

Fonksiyonel olarak bana mantikli geldi ancak kutularin cirkinligi fonksiyonun onune geciyor bence. Goze daha guzel gorunen bir tercih yapabilirlerdi.
    açık yüreklilikle ifade etme erdeminde bulunduğunuz için teşekkürler; aynen katılıyorum size. Ek olarak; bu kadar da taktik ekranındaki sahayı veriyle doldurmak için kasmaya gerek yok bence; sol taraftaki panel ne işe yarayacak aksi takdirde, sadece futbolcu isimlerini mi listeleyecek!? Aynı şey yani; ha saha üzerinden değişiklik ha da sol taraftaki listeden değişiklik, ufacık bir mouse hareketi. Eski yaklaşım idealdi bence; rol ve görev seçimi sahadan da yapılabilsin; diğer bilgiler (kondisyon vs.) soldaki panelden.

Son olarak; forma çok jenerik bir anlam ifade ediyordu sadece görselliğinin yanında. Yani bakın dünyadaki bütün futbol istatistik/rapor sitelerine; hepsi forma ile formasyonu temsil eder. Formanın ayrıca taraftarlar için ayrı da bir bağlılığı var - hani mesela Fenerbahçe'nin çubuklu formasının taraftarlarına çok özel duygular hissettirmesi gibi. Ya da Liverpool'un sade kırmızı formasının. Tabii iş işten geçti artık ama ben Sports Interactive'in er ya da geç bu tasarımdan vazgeçip ve eskideki gibi formaya geri döneceklerini düşünüyorum. Geriye bu sıra öne sürülen sebepler ve ekran görüntüleri kalacak.

Aşağıya resmi forumda bir kullanıcının(kaynak: vpaulus) paylaştığı örnek bir tasarım ekledim, görsel olarak oldukça güzel gözüküyor:

Edit: Tam boyutlu görsel için tıklayın
    Last edited by tiktik : 12.Eylül.2015 at 21:21

Şu taktik ekranı hiç hoşuma gitmedi.

Bir de geçen sene oyunu 60 TL'ye almıştım. Bu sene daha pahalı olacak galiba. :/

Oyunda "buy-back" seçeneği var mı?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by fenerliyildiz2 View Post
    Şu taktik ekranı hiç hoşuma gitmedi.

Bir de geçen sene oyunu 60 TL'ye almıştım. Bu sene daha pahalı olacak galiba. :/
    steamde 100 tl ye satışa sunuldu.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Steam kur çevirimine karşı olduğu için pahalı gelicektir oyun. Reklam yapmamak adına paylaşmak istemedim belki forumda hoş karşılanmaz diye düşünerek; ama daha ucuza alabileceğiniz siteler var. Problem olmaz.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ben merak ediyorum, yapımcılar ürettikleri oyunda ne kadar başarılılar. Acaba kendileri oynadığında her şey söyledikleri gibi mi işliyor. Bununla ilgili bir veri, video var mı?

Quote Originally Posted by tiktik View Post
    açık yüreklilikle ifade etme erdeminde bulunduğunuz için teşekkürler; aynen katılıyorum size. Ek olarak; bu kadar da taktik ekranındaki sahayı veriyle doldurmak için kasmaya gerek yok bence; sol taraftaki panel ne işe yarayacak aksi takdirde, sadece futbolcu isimlerini mi listeleyecek!? Aynı şey yani; ha saha üzerinden değişiklik ha da sol taraftaki listeden değişiklik, ufacık bir mouse hareketi. Eski yaklaşım idealdi bence; rol ve görev seçimi sahadan da yapılabilsin; diğer bilgiler (kondisyon vs.) soldaki panelden.

Son olarak; forma çok jenerik bir anlam ifade ediyordu sadece görselliğinin yanında. Yani bakın dünyadaki bütün futbol istatistik/rapor sitelerine; hepsi forma ile formasyonu temsil eder. Formanın ayrıca taraftarlar için ayrı da bir bağlılığı var - hani mesela Fenerbahçe'nin çubuklu formasının taraftarlarına çok özel duygular hissettirmesi gibi. Ya da Liverpool'un sade kırmızı formasının. Tabii iş işten geçti artık ama ben Sports Interactive'in er ya da geç bu tasarımdan vazgeçip ve eskideki gibi formaya geri döneceklerini düşünüyorum. Geriye bu sıra öne sürülen sebepler ve ekran görüntüleri kalacak.

Aşağıya resmi forumda bir kullanıcının(kaynak: vpaulus) paylaştığı örnek bir tasarım ekledim, görsel olarak oldukça güzel gözüküyor:

Edit: Tam boyutlu görsel için tıklayın
    Söylediklerine aynen katılıyorum. Ayrıca takik ekranı küçük bir değişiklikle efsane olmuş. Bunu yetkililere iletmek lazım.

Quote Originally Posted by CNC123 View Post
    Söylediklerine aynen katılıyorum. Ayrıca takik ekranı küçük bir değişiklikle efsane olmuş. Bunu yetkililere iletmek lazım.
    Teşekkür ederim kardeşim. Bu arada yetkililere iletilmiş ve cevaplanmış:

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar bu seride belirtilen duran top ayarlama seçenekleri Cm 10 daki gibi izlenebilen bir ayarmı getirmişler yoksa öyle birşey yok mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Eleman taktik ekranı ile mutlu baksana cevaba. Tam dayaklık şu Miles

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Rakip lazım bunlara.AH CM gitmeseydin ya

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Çare 2K. Şu futbol oyunlarına bi el atsalar iyi olacak.

2K firmasının yeni nesil üzerinde NBA serisinin MyGM modunu alanında devrim bir seviyeye getirmesi çok özel bir başarı. Ne kadar bir FM olgunluğunda ve tarzında oyun yapacak bir ekibe sahip olmasalar da pazarda rekabet denilen olay için çok verimli olacağı aşikar.

Çünkü 2K, sadece basketbol oynanan bir oyunun içine çok fazla interaktif olayı katabilmiş ve opsiyon sunabilmiştir. Lakin kendisi de pazarda rakipsiz olduğu için yavaştan el frenine asılmış durumdadır.

Konuyu dağıtmadan devam edeyim bende katılıyorum orta-şut karışımı olayının oyunda gereğinden fazla yer tuttuğuna.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

kanatlardan içeri bindiren adam gol pası versin artık

resmi forumdaki arkadaş yepyeni ve hepsi birbirinden ve FM16'dan güzel taktik ekranı tasarımları paylaşmış link

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Adam 3-4 farklı taktik ekranı tasarlamış koymuş hepsi de orjinalden çok daha iyi. Miles hala inadım inat .... iki kanat modunda illa ki kutu olacak diyor. Adam bildiğin "ego"nun yeryüzündeki tanımı..

Sayfa 5 / 18 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri