1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: As Takımda Oynama İsteği

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Default As Takımda Oynama İsteği

Arkadaşlar as takımda oynamadığı için sorun çıkaran oyuncuları kaybetmemek için yada takım uyumunu bozmamak için ne yapabiliriz?

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Yedek veya rotasyon statüsünde bir oyuncuysa sat gitsin. Süre versen bile sonra gelip "Oynatmaya başlamıştın şimdi yine oynatmıyorsun" diye zırlayacak. Bu statüdeki adamlar yeri dolmayacak adam değiller. Genç oyuncuysa kiraya yollarsın.
    As kadro veya kilit oyuncu statüsündeyse zaten oynatmaman senin hatan. Ya yedek/rotasyon statüsüne düşür ya da sat.
    Yedek kalecin mutlaka yedek statüsünde olsun. Rotasyon yaparsan gelip zırlar. Ben yedek statüsündeki kalecilerimden hiç zırlama duymadım.

Satmak istemiyorum diyorsan "xxx hayatının topunu oynuyor. takım dengesini bozamam" faydalı olabilir. Ama xxx isimli oyuncu bariz kötüyse bahaneyi kabul etmeyecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu konudan kim en çekti derseniz kendimi gösterebilirim. yapım gereği kadroyu bol alternatifli kuruyorum. bu sorunun önüne geçmek için sözleşmede ''rotasyon'' ve ''yedek'' seçenklerini kullanıyorum transfer yaparken. bazen bu bile yeterli olmuyor.

oyuncularla konuşarak ya da çok yönlü oynayan oyuncular transfer edip kadroyu 19-20 kişiden oluşturabilirsiniz. eğer 25-27-28 oyunculu bir kadro kuruyorsanız sözleşmede ''rotasyon'' ve ''yedek'' seçeneklerini kullanmak daha mantıklı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben 21 kişilik kadro kuruyorum ve bahsi geçen sorun bende pek olmuyor. 10 maçtan aşağı oynayan oyuncu olmadığı için herşey yolunda gidiyor. Arada böyle biri çıkıp beni oynat diyor, oynamak isteyeni ertesi maç 11 başlatıyorum. Sonra susuyor
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Zirlayani sat hic kimse vazgecilemez degildir! Takimin kimyasini bozanin kimyasini boz

Nesil
    2006
    Yer
    London

Ben şahsen 18 kişiden daha büyük kadro kurmuyorum, aldığım oyuncularınde as takım veya kilit seçeneğini seçmemeyi tercih ediyorum, yedek oyuncularıda kupa maçlarında veya önde olduğum maçlarda sonradan oyuna alıyorum, ha yaşamıyor muyum bu sorunu en çok yşaayanda benim, oynatsam bir dert oynatmasam bir dert, mesela bir oyuncu oynamak istiyordu, formda oyuncum vardı o oynamalı form tutturdu dedik, adam 1-2 hafta sonra form bozuldu adamı 2-3 maç ilk 11 çıkarttım bu defa takımdaki diğerleri çıkmış önceden verdiğiniz sözü tutmuyorsunuz, size nasıl güvenelim diyor. Yani diyeceğim o ki;

Kısacası gitmek isteyen adamı ilk transfer sezonunda yollarım, herkesin yeri dolar, ama formdaki adamıma haksızlık yapıp kadrodan kesemem. Zaten oynatmıyorsam benim için yeri dolabilecek bir oyuncudur o yüzdn dert etmiyorum gidip gitmemesini.

Şunuda belirtmek isterim ki, takımınızı kilit oyunculardan kurmayın. Bir askeri birliği 100 general yönetirse karmaşa çıkar, yani 1 takımda 100 tane general olmaz, bir generaliniz varsa 1 teğmen 2 çavuş 7 eriniz olsun ki takımda dengeyi sağlayabilesiniz.

Zayıf maçlarda oyuncuları rotasyonda kullanmak mantıklı olacaktir.

Birde kadroyu en fazla 23 kişiden kurarsan dönüşümlü oynayabilirsin bol bol.

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Zirlayani sat hic kimse vazgecilemez degildir! Takimin kimyasini bozanin kimyasini boz
    zırlayanı satarım acımam

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri