Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 457 sonuç

Konu: 3. Geleneksel Football Manager Türkiye Araştırması Eleştiri Başlığı

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    Almanlarda değil de başkalarında tolgay düşmanlığı olabilir hatta küçük görebilirler.dönünce neler yapacağını hep beraber görücez.

Türkiyenin en iyi orta sahanın ortası oyuncusu.

Dediğim gibi ben karşılaştırma yapıyorum.tabiki her oyuncunun belli özellikleri güclü belli özellikleri gücsüz olabilir.Ancak hem oyun dışında izlediğim oyuncular hem oyundaki profillere baktığımda şu soruyu sormak isterim.aşagıdaki oyuncuların fiziksel ve teknik özellikleri tolgaydan ve birbirlerinden farklılık gösterebilir buna saygı duyarım.ancak zihinsel özelliklerde nasıl olur da bu kadar fark olur?sorarım tolgayı inceleyen arkadaşa.

Leicester cityli drinkwater
    Southamptonlı jordie clasie
    Newcastle unitedlı anita
    Westhamlı noble

Beyler bir şeyleri yaparken kafanıza göre veya subjektif değerlendirme yapmayın.bu oyuncularla tolgay arasında uçurum var değil mi?vallahi yazık.bakın tekrar söylüyorum zihinsel özelliklerin bir kısmı için söylüyorum.bu oyuncuların maçlarını defalarca izlemiş biri olarak ya bu oyunculara o değerler girilmeyecek ya da ezbere tolgay arslan profili yapılmayacak.
    değerlendirmenizin objektif olduğunu bende pek düşünmüyorum açıkçası.
    evet tolgay yetenekli ve potansiyeli olan bir oyuncu ancak yukarıda belirtmiş olduğunuz oyunculardan özellikle anita ve noble uzun süredir premier lig sevisyesinde top oynuyor. Yetenekleri tartışılabilir ama zihinsel ve mental olarak tolgayın çok üzerindeler bana göre. drinkwater ve clasie bunlarda tecrübe olarak bir tık altta olsalarda biri manu alt yapısından çıkma diğeriyse futbolun fabrikası hollandadan çıkma oyuncular. Evet Tolgayda almanyada yetişmiş ama daha kaç yaşında ve kaç senedir sürekli top oynuyorki bu oyunculardan daha iyi özelliklere sahip olsun ayrıca çok ciddi bir sakatlık geçirdi ve şuan eski haline dönüp kendini yukarı taşıyıp taşıyamayacağıda muamma.

sizde değerlendirme yaparken kendi takım oyuncularınızdan ziyade genel olarak düşünmeyi denerseniz doğru sonuca daha çabuk ulaşacağınızı düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Adana Demirspor - Adanaspor Göztepespor-Adana Demirspor bu 2 maçda çok güzel oynadı. 4 4lük değil ama bölgede hiç sırıtmadı hocam. Pas dağıtımı vs hepsini üstlendi.
    Her iki maçta da defans hattı ; Şenol Can, Attamah, Fereira, Ahmet Burak

Değil miydi ben mi yanlış biliyorum yoksa bunlardan birisi ön libero mu oynadı Aykut'la değişmeli ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Quote Originally Posted by illet View Post
    evet tolgay yetenekli ve potansiyeli olan bir oyuncu ancak yukarıda belirtmiş olduğunuz oyunculardan özellikle anita ve noble uzun süredir premier lig sevisyesinde top oynuyor. Yetenekleri tartışılabilir ama zihinsel ve mental olarak tolgayın çok üzerindeler bana göre. drinkwater ve clasie bunlarda tecrübe olarak bir tık altta olsalarda biri manu alt yapısından çıkma diğeriyse futbolun fabrikası hollandadan çıkma oyuncular. Evet Tolgayda almanyada yetişmiş ama daha kaç yaşında ve kaç senedir sürekli top oynuyorki bu oyunculardan daha iyi özelliklere sahip olsun ayrıca çok ciddi bir sakatlık geçirdi ve şuan eski haline dönüp kendini yukarı taşıyıp taşıyamayacağıda muamma.

sizde değerlendirme yaparken kendi takım oyuncularınızdan ziyade genel olarak düşünmeyi denerseniz doğru sonuca daha çabuk ulaşacağınızı düşünüyorum.

ya arkadaşım düşünceni kendine sakla.bana objektif değil diyorsun en ufak objektif bir kriter koymadan kişisel düşüncelerini yazıyorsun.nasıl olacak bu?

clasie'yi beşiktaş karşısında feyenoord formasıyla gördük.anita,noble yıllardır premier ligde oynuyor demişsin.yıllardır premier ligde oynamak bir oyuncunun diğer oyuncudan daha iyi olduğunu gösteren en önemli faktör galiba?kaç senedir oynuyor demişsin.ne saçma saçma kriterler bunlar ya.adam 100ün üzerinde bundesliga maçına çıkmış.diyelim ki çıkmadı ayrıca.bir oyuncunun kalitesini yıllardır oynuyor olması mı gösterecek?

hay allahım ya.

ya arkadaşım düşünceni kendine sakla.bana objektif değil diyorsun en ufak objektif bir kriter koymadan kişisel düşüncelerini yazıyorsun.nasıl olacak bu?

clasie'yi beşiktaş karşısında feyenoord formasıyla gördük.anita,noble yıllardır premier ligde oynuyor demişsin.yıllardır premier ligde oynamak bir oyuncunun diğer oyuncudan daha iyi olduğunu gösteren en önemli faktör galiba?kaç senedir oynuyor demişsin.ne saçma saçma kriterler bunlar ya.adam 100ün üzerinde bundesliga maçına çıkmış.diyelim ki çıkmadı ayrıca.bir oyuncunun kalitesini yıllardır oynuyor olması mı gösterecek?

hay allahım ya.
    birader sen önce insanlarla konuşmayı öğren sonra futbol konuş hadi işine bak

insanlar öyle değerlendirmeler yapıyor ki.şeffaf olmak lazım da futbolun doğasında yok bazen şeffaflık.

julian weigl.bu sene transfer oldu 1860 münihten dortmunda.ya ben eminim bu oyuncuyu bazı arkadaşlara sorsaydım temmuzdan önce yapacakları değerlendirmeyle temmuzdan sonraki değerlendirmeleri çok farklı olurdu.halbuki aynı oyuncu.kumaş aynı.gösterdiği performans,kalite aynı.ama dortmunda transfer oldu ya hemen değişir gözünüzdeki tablo.halbuki iyi oyuncuysa temmuzdan önce de aynı değerlendirme yapılmalı temmuzdan sonra da.sakatlık olayını ayırıyorum.tolgay bu sene southamptonda ,west hamda ,newcastleda,evertonda ilk onbir oyuncusu olurdu.çok net.bakın çok net.ama olmadı ya beşiktaşta kaldı.onunla ilgiyi değerlendirme hep en alt seviyeden yapılsın.clasie 150 maça çıkmış hollandada.tolgay almanyada 120.clasie gitti ya daha iyi oyuncu daha iyi zihinsel özellikler.ne güzel bir kriter bu ya..anita o harikalar yaratan hollanda milli takımında niye yok çok merak ediyorum.

inanılır gibi değil ya şu yorum.

Ne Tolgay'mış arkadaş ya beğenmeyen gitsin editorden ayarlasın kafasına göre güçlerini. Sanki kariyeri öyle böyle ahım şahım adamında bu kadar üstüne düşüyorsunuz.

birader sen önce insanlarla konuşmayı öğren sonra futbol konuş hadi işine bak
    objektif değilsin diyip son derece subjektif şeyler söylüyorsun sonra da ne cevap vermemi bekliyorsun?konuşmalarımda da terbiyesizce ve küfürlü şeyler olmadıktan sonra bir sorun yok kendı açımdan.

halbuki yaratılan profillerin kusursuzluğunu veya kendi inandığın düşüncenin doğruluğuna kanıtlamaya çalışacağına şunu desen katılabilirim.örneğin anita veya clasienin profilleri olduğundan abartı desen(tolgayla karşılaştırdıgımız özellikleri açısından) buna diyecek hiçbir şeyim olamaz ve doğru derim.ama sen bunlar böyle olabilir dersen tek taraflı bakarsın ve asıl sen subjektif bakarsın.ben tolgayı bu profillere bakarak değerlendiriyorum yoksa hepsi 15 üstü olsun dediğim yok.sen kendi düşüncen dışındaki bir şeye objektif değil diyip subjektif olursan buna benim yorumum böyle olur.

Bir eleştiri değilde merakimdan soruyorum. Tolgay Arslanin erken iyilesmesinin sebebi kamp ortasinda sakatlandigi icin ve oyunda da takimi haziranda aldigimiz icin ve mecbur sakat baslamasi ve sakatlanan tarihle arasinda 2 ay oldugu icinmi?

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Her iki maçta da defans hattı ; Şenol Can, Attamah, Fereira, Ahmet Burak

Değil miydi ben mi yanlış biliyorum yoksa bunlardan birisi ön libero mu oynadı Aykut'la değişmeli ?
    Attamah DOS bölgesinde oynadı hocam. Aykutta o bölgede oynadı. Oyunda Aykutu biraz DC çalışması yapınca kabiliyetli oluyor onu 10 hafta da farkettim
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

İyi futbol iyi futbolcularla oynanır yani bir futbolcunun etrafındakiler ne kadar kaliteliyse her futbolcunun o takımdaki performansı artar.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ben bir gariplik goruyorum. Ozellikle ligdeki diger oyuncularla da karsilastirinca.
    Gecen sezon
    Selcuk Inan 90 dakika basina 2 sut pasi veriyor. Vizyon 15.
    Bilal 90 dakika basina 2 sut pasi veriyor. Vizyon 16.
    Emre Belozoglu 1.6, Vizyon 16.
    Bunlarin ucu de orta sahanin merkezinde oynadi gecen sezon. Forvet arkasi degil.

Bu sezon,
    Ozer Hurmaci 1.6 sut pasi veriyor. Vizyon 12.
    Donk 1.3 sut pasi veriyor. Vizyon 11.
    Mahmut Tekdemir 1.2 sut pasi veriyor. Vizyon 8.

Tolgay ise 1.05.

Bunlara da bakinca Tolgay'in vizyonu su an icin bile oldukca yuksek sanki. Oyunda ne kadar etkili oldugunu bilmiyorum ama gormek lazim.

Sonucta bence Tolgay'in oyunda pas dagitici bir rol ile oynayan bir oyuncu olmamasi lazim (yani deep lying playmaker).

Kafa konusunda cok dikkat etmedim. Ama gecen sezon toplamda 6 defa kafa topuna cikmis Tolgay. 171 dakikada bir kafa topu mucadelesi. Bu savunmanin onunde oynayan bir orta saha oyuncusu icin cok az bir rakam. Emre Belozoglu ile beraber ligde hava topuna en az cikan orta saha oyuncusu Tolgay. Yani dikkat cekmemis olmasi da dogal sanki. Bu durumda kafa vuruslarinin kalitesinin hic de onemi yok cunku kafa topuna cikmayan bir oyuncu Tolgay. Agresifligin yuksek olmasina ragmen kafa toplarina cikmamasini da dusuk konsantrasyon sagliyor (

Kararlar ve takim oyunu'nun mevcut seviyeleri de Tolgay gibi cok dripling tercihi yapan ve bu nedenle daha basit oynayan oyunculardan daha fazla top kaptiran bir oyuncu oldugu icin bana normal geliyor.

Tolgay'in ne anlamda daha etkili oldugunu tam anlayamadim. Belki Necip'in daha fazla faul yapmasi yuzundendir bu yorum. Necip'in daha fazla faul yapmasi da olmayacak pozisyonlarda bile birseyler yapmak icin debelenmesi denilebilir. Yani belki de Necip'in daha caliskan, daha agresif olmasi, oyunun daha fazla icinde olmasi onu daha fazla hataya tasiyordur.
    Tolgay rakip hücumdayken rakibi yavaşlatabiliyor. Bunu presle değil kritik pas yollarını keserek yapıyor. Rakibi kötü pas tercihine zorluyor. Katılır mısınız bilmem...
    Bu tolgay'ın oyun zekası ile alakalı.

Vizyon meselesine gelince.. Sizin verdiğiniz örneğe göre hiçbir stoperin vizyonu yüksek olamaz yani öyle mi? İlla ki hücum istatistiklerine katkı mı sağlamalı bi oyuncu? Yani şöyle olamaz mı mesela adamın oyun görüşü gerçekten top classtır ama bunu sahaya yansıtabilecek yeteneği yoktur. Ya da teknik adam oyuncudan daha farklı oynamasını istiyordur vs..
    Tabi oyunda vizyon farklı işlev görüyor olabilir ama benim anladığım şekliyle vizyonun asist sayısıyla ya da gol pasıyla doğru orantılı bi değişken olmaması lazım.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Tolgay rakip hücumdayken rakibi yavaşlatabiliyor. Bunu presle değil kritik pas yollarını keserek yapıyor. Rakibi kötü pas tercihine zorluyor. Katılır mısınız bilmem...
    Bu tolgay'ın oyun zekası ile alakalı.
    Izlemeye devam o zaman. Ancak yukarida yazdigim gibi bunu yapan bir oyuncunun pas aralarina cok daha fazla giren ve bu sekilde top kapan bir oyuncu olmasi lazim. Ama Tolgay kaptigi toplarin buyuk cogunlugunu rakibe mudahale ile kapiyor. Atilan pasi sezip, iyi konumlanip, araya girip topu kaparak degil.

Vizyon meselesine gelince.. Sizin verdiğiniz örneğe göre hiçbir stoperin vizyonu yüksek olamaz yani öyle mi? İlla ki hücum istatistiklerine katkı mı sağlamalı bi oyuncu? Yani şöyle olamaz mı mesela adamın oyun görüşü gerçekten top classtır ama bunu sahaya yansıtabilecek yeteneği yoktur. Ya da teknik adam oyuncudan daha farklı oynamasını istiyordur vs..
    Tabi oyunda vizyon farklı işlev görüyor olabilir ama benim anladığım şekliyle vizyonun asist sayısıyla ya da gol pasıyla doğru orantılı bi değişken olmaması lazım.
    Mevkiler arasinda mutlaka ayirim olmak zorunda. Mesela bir stoperin vizyonu 20 olabilir mi? Eger gercekten bu vizyon varsa, neden stoper oynuyor?
    Driplingi 16-17 olan bir stoper gormemiz muhtemel mi?
    Veya top kapma hamleleri 16-17 olan bir santrafor?
    Veya adam markaji 16-17 olan bir kanat oyuncusu?

Cok ust duzey vizyonu olan bir orta saha oyuncusunun da normalde oynamasi gereken yer forvet arkasi. Cunku rakibe en fazla zarar verecegi mevki burasi.

Ya Pirlo veya Xabi Alonso? Ikisi de oldukca agir, cok fazla driplingi olmayan oyuncular. Vizyonlarini kullanabilmek icin genis alana ihtiyaclari var. Bu alan da kendilerine daha geride oynatilarak veriliyor.

Ancak Tolgay boyle bir oyuncu degil. Driplingleri forvet arkasinda oynayabilecek kadar iyi ama daha hep daha geride oynatilmis. Onde oynatildiginda da skora etkisi cok daha fazla olmamis. Zaten kaleye yakin oynadiginda skora etkisi olmadigi icin cogunlukla daha geride oynatilmis. Hatta bu nedenle zaman zaman kanatta da oynatilmis Tolgay.

Bilic de Tolgay'i onde denedi. Tolgay'in burada oynadigi 4 lig macinda Besiktas gol bulamadi. Tolgay'in bu bolgede oynadigi iki Turkiye kupasi macinda da Besiktas gol bulamadi. Sadece Tolgay'in bu bolgede oynadigi Liverpool macinda Tolgay'in ayagindan Besiktas bir gol atti. Yani 7 mac, takim olarak 1 gol. O da Tolgay'in ayagindan. Butun kariyerinde forvet arkasi olarak Tolgay 2135 dakika oynamis. Yaklasik 23 mac. Toplamda 2 gol, 2 asist.

Bu verimsizligi profilinin acikliyor olmasi gerekli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Bir eleştiri değilde merakimdan soruyorum. Tolgay Arslanin erken iyilesmesinin sebebi kamp ortasinda sakatlandigi icin ve oyunda da takimi haziranda aldigimiz icin ve mecbur sakat baslamasi ve sakatlanan tarihle arasinda 2 ay oldugu icinmi?
    Geri donus tarihi girmedigimiz icin. Oyun sakatligi oldugundan hafif degerlendirmis.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Izlemeye devam o zaman. Ancak yukarida yazdigim gibi bunu yapan bir oyuncunun pas aralarina cok daha fazla giren ve bu sekilde top kapan bir oyuncu olmasi lazim. Ama Tolgay kaptigi toplarin buyuk cogunlugunu rakibe mudahale ile kapiyor. Atilan pasi sezip, iyi konumlanip, araya girip topu kaparak degil.

Mevkiler arasinda mutlaka ayirim olmak zorunda. Mesela bir stoperin vizyonu 20 olabilir mi? Eger gercekten bu vizyon varsa, neden stoper oynuyor?
    Driplingi 16-17 olan bir stoper gormemiz muhtemel mi?
    Veya top kapma hamleleri 16-17 olan bir santrafor?
    Veya adam markaji 16-17 olan bir kanat oyuncusu?

Cok ust duzey vizyonu olan bir orta saha oyuncusunun da normalde oynamasi gereken yer forvet arkasi. Cunku rakibe en fazla zarar verecegi mevki burasi.

Ya Pirlo veya Xabi Alonso? Ikisi de oldukca agir, cok fazla driplingi olmayan oyuncular. Vizyonlarini kullanabilmek icin genis alana ihtiyaclari var. Bu alan da kendilerine daha geride oynatilarak veriliyor.

Ancak Tolgay boyle bir oyuncu degil. Driplingleri forvet arkasinda oynayabilecek kadar iyi ama daha hep daha geride oynatilmis. Onde oynatildiginda da skora etkisi cok daha fazla olmamis. Zaten kaleye yakin oynadiginda skora etkisi olmadigi icin cogunlukla daha geride oynatilmis. Hatta bu nedenle zaman zaman kanatta da oynatilmis Tolgay.

Bilic de Tolgay'i onde denedi. Tolgay'in burada oynadigi 4 lig macinda Besiktas gol bulamadi. Tolgay'in bu bolgede oynadigi iki Turkiye kupasi macinda da Besiktas gol bulamadi. Sadece Tolgay'in bu bolgede oynadigi Liverpool macinda Tolgay'in ayagindan Besiktas bir gol atti. Yani 7 mac, takim olarak 1 gol. O da Tolgay'in ayagindan. Butun kariyerinde forvet arkasi olarak Tolgay 2135 dakika oynamis. Yaklasik 23 mac. Toplamda 2 gol, 2 asist.

Bu verimsizligi profilinin acikliyor olmasi gerekli.
    Anladım abi teşekkürler.
    Güç konusunda hemfikiriz sanırım. Bunun dışında ben hala tolgay'a daha kaliteli savunma yaptıracak 1-2 değişiklik yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bunu oyun için değil gerçekten böyle olduğuna inandığım için söylüyorum. Yoksa oyunda 2 puan fazla eksik hiç önemsemem. Zaten ilk 1-2 sezon sonrası takımı gençlerle dolduran biri olarak mevcut yerlileri rotasyonda kullanıyorum.
    Sadece konusu açıldığı için fikirlerimi söyledim. Laf lafı açtı

Nesil
    2003

hay allahım ya.
    Biraz daha sakin. Burada senin yorumlarina saygi gosterilmesini istiyorsan, senin de herkesin yorumlarina saygi gostermen gerekir.

Bu arada ufak bir not. Tolgay 83 defa Bundesliga'da maca cikmis.

Biraz daha sakin. Burada senin yorumlarina saygi gosterilmesini istiyorsan, senin de herkesin yorumlarina saygi gostermen gerekir.

Bu arada ufak bir not. Tolgay 83 defa Bundesliga'da maca cikmis.
    bir ufak not da benden.tolgay 83 defa Bundesliga'da maça çıkmamıştır.tolgay yaklaşık 114 bundesliga maçına çıkmıştır.almanyada bundesliga ilk 2 ligin genel ön ismidir.83 defa birinci ligde 31 kez de bundesliga 2 de forma giymiştir.

Evet Tolgayda almanyada yetişmiş ama daha kaç yaşında ve kaç senedir sürekli top oynuyorki bu oyunculardan daha iyi özelliklere sahip olsun.

ortalama olarak da bir oyuncu için 4 sezon eder.kaç senedir sürekli top oynuyor diyenlere gelsin bu da.tekrar söylüyorum objektif değil diye eleştiri yapılıyorsa subjektif şeylerle ve önyargılarla gelinmeyecek.

Nesil
    2003

bir ufak not da benden.tolgay 83 defa Bundesliga'da maça çıkmamıştır.tolgay yaklaşık 114 bundesliga maçına çıkmıştır.almanyada bundesliga ilk 2 ligin genel ön ismidir.83 defa birinci ligde 31 kez de bundesliga 2 de forma giymiştir.
    Kelime oyunu.

ortalama olarak da bir oyuncu için 4 sezon eder.kaç senedir sürekli top oynuyor diyenlere gelsin bu da.tekrar söylüyorum objektif değil diye eleştiri yapılıyorsa subjektif şeylerle ve önyargılarla gelinmeyecek.
    Iyi bir ogut. Bu konuya senin de dikkat etmeni tavsiye ederim.

Tolgay kusacagım yemin ederim. Bu kadar büyütülecek bi adam mı acaba ? Tamam yetenekli ama sizde adamı İniesta yaptınız..

aynen kaç sayfadır tolgay konuşuluyor boş yere, troll arkadaş uzatmasa iyi olacak.

Quote Originally Posted by alexalexalex View Post
    aynen kaç sayfadır tolgay konuşuluyor boş yere, troll arkadaş uzatmasa iyi olacak.
    arkadaşım cevap veriliyor ben de veriyorum.su an sana yaptıgım gibi.buraya troll falan yazmasan bos yere ben de cevap vermem uzamaz anladın mı?ya da anlayabildin mi?

arkadaşım cevap veriliyor ben de veriyorum.su an sana yaptıgım gibi.buraya troll falan yazmasan bos yere ben de cevap vermem uzamaz anladın mı?ya da anlayabildin mi?
    Doğru söyle Tolgay sen misin yoksa he ?

yazılan tüm mesajları okudum. düzgünce eleştirin yaptığın birkaç nokta haricinde genelde laf kalabalığı yapmışsın. neyse, uzatmayacağım. güzelim konu mundar olmasın.

Bence konu kilit

Quote Originally Posted by caner485 View Post
    Bence konu kilit

olması gereken bu işte

Quote Originally Posted by caner485 View Post
    Bence konu kilit

Ya beyler neden demagoji yapıyorsunuz bakın bu tolgayla ilgili de son kez yazıyorum.Ne tolgay muhabbeti dönmüş deniliyor tolgay muhabbeti yapılmasın deniyor yazılan şeylere bakın.İşin esprisi bunu yapmış olabilirsin de allah aşkına ben bunu mu kastettim bütün yazdıklarımda.Niye başka tarafa çekiliyor konu.Burası eleştiri sayfası değil mi?Oyuncularla ilgili kendimize ait düşüncemizi söyleyemeyecek miyiz?Ben tolgay her konuda kusursuz bir futbolcu mudur dedim?Ben sadece benzer oyunculara bakarak(clasie,anita)gibi karşılaştırma yaptığımda bazı zihinsel özellikleri düşük buldum.Toplamda da yaklaşık 5-6 özeliğin 3-4 puan yükseltilmesi gerektiğinini düşündüğüm için tolgay konusunda profilin daha güçlü olması gerektiğini belirttim.Bu abartma niye?

Nesil
    2003

Ya beyler neden demagoji yapıyorsunuz bakın bu tolgayla ilgili de son kez yazıyorum.Ne tolgay muhabbeti dönmüş deniliyor tolgay muhabbeti yapılmasın deniyor yazılan şeylere bakın.İşin esprisi bunu yapmış olabilirsin de allah aşkına ben bunu mu kastettim bütün yazdıklarımda.Niye başka tarafa çekiliyor konu.Burası eleştiri sayfası değil mi?Oyuncularla ilgili kendimize ait düşüncemizi söyleyemeyecek miyiz?Ben tolgay her konuda kusursuz bir futbolcu mudur dedim?Ben sadece benzer oyunculara bakarak(clasie,anita)gibi karşılaştırma yaptığımda bazı zihinsel özellikleri düşük buldum.Toplamda da yaklaşık 5-6 özeliğin 3-4 puan yükseltilmesi gerektiğinini düşündüğüm için tolgay konusunda profilin daha güçlü olması gerektiğini belirttim.Bu abartma niye?
    Ilk bastan rica ettigim profili yazsaydin is buraya gelmezdi.

Hangi 5-6 ozellik 3-4 puan yukselmeli sence ve neden?

Ben bu kadar seninle yazistim, senin tam olarak hangi ozelliklerin yukselmesi gerektigini ve neden bunu dusundugunu hala bilmiyorum. Altinti yaptigin resim, yazdiklarinla okuyanlara verdigin imajin resmi. Eger vermek istedigin imaj bu degilse, daha net olman gerekli ki anlatmak istedigin anlasilsin.

Ilk bastan rica ettigim profili yazsaydin is buraya gelmezdi.

Hangi 5-6 ozellik 3-4 puan yukselmeli sence ve neden?

Ben bu kadar seninle yazistim, senin tam olarak hangi ozelliklerin yukselmesi gerektigini ve neden bunu dusundugunu hala bilmiyorum. Altinti yaptigin resim, yazdiklarinla okuyanlara verdigin imajin resmi. Eger vermek istedigin imaj bu degilse, daha net olman gerekli ki anlatmak istedigin anlasilsin.

Bak şimdi hocam işin tadı kaçmaya başladı.Çünkü artık eleştiriyi kabul etmeyip artniyete gidiyor iş.Ben çok net ve sade bir şeyden bahsettim.Dedim ki bana göre oyundaki bazı oyuncularla tolgay arasında böyle bir uçurum olması yanlış geliyor.Ayrıca tolgayın bazı özellikleri en düşük kabulden girilmiş.Bu.bu.Özde budur benim eleştirim.Ya onlar şişirilmiş ya tolgay yapılamamış.Ama sen bu kadar söylediklerimden benim tolgayın özelliklerinin o resimdeki gibi olmasını istediğimi çıkartıyorsan burada neden eleştiri sayfası açılıyor?

Ama senin için tek tek de bahsedicem.Bunlar salt doğrudur demiyorum.Kabataslak benim görüşümdür.Tolgayın canlı ve cansız birçok maçını seyretmiş bir insan olarak clasieyi de seyretmiş biri olarak hadi ikisi üzerinden gidelim ve senin istediğin özellikleri de net bir şekilde bahsedeyim.

Agresiflik 16 olarak girilmiş sanırım.Bence 15 ya da 14 olabilirdi.

Takım oyunu=TOLGAY/10 - CLASİE/18 ---12 veya 13 olmalıydı.
    Pozisyon alma=TOLGAY/8 - CLASİE/14 ---11 veya 12 olmalıydı.
    Konsantrasyon=TOLGAY/8 -CLASİE/14 ---11 veya 12 olmalıydı.
    Kararlılık= TOLGAY/11 - CLASİE/18 --- 13 veya 14 olmalıydı.
    Karar verme=TOLGAY/10 - CLASİE/14 --- 12 veya 13 olmalıydı.

Fiziksel özelliklere katılıyorum.1 az veya 1 fazla olabilirdi.Çok bariz bir şey çarpmadı gözüme.
    Teknik özelliklerde serbest vuruş veya korner 2-3 puan fazla olabilirdi.serbest vuruş 9 değil tolgayın o kadar da kötü kullanmaz.12 verilebilirdi.

Nesil
    2003

Bak şimdi hocam işin tadı kaçmaya başladı.Çünkü artık eleştiriyi kabul etmeyip artniyete gidiyor iş.Ben çok net ve sade bir şeyden bahsettim.Dedim ki bana göre oyundaki bazı oyuncularla tolgay arasında böyle bir uçurum olması yanlış geliyor.Ayrıca tolgayın bazı özellikleri en düşük kabulden girilmiş.Bu.bu.Özde budur benim eleştirim.Ya onlar şişirilmiş ya tolgay yapılamamış.Ama sen bu kadar söylediklerimden benim tolgayın özelliklerinin o resimdeki gibi olmasını istediğimi çıkartıyorsan burada neden eleştiri sayfası açılıyor?

Ama senin için tek tek de bahsedicem.Bunlar salt doğrudur demiyorum.Kabataslak benim görüşümdür.Tolgayın canlı ve cansız birçok maçını seyretmiş bir insan olarak clasieyi de seyretmiş biri olarak hadi ikisi üzerinden gidelim ve senin istediğin özellikleri de net bir şekilde bahsedeyim.

Agresiflik 16 olarak girilmiş sanırım.Bence 15 ya da 14 olabilirdi.

Takım oyunu=TOLGAY/10 - CLASİE/18 ---12 veya 13 olmalıydı.
    Pozisyon alma=TOLGAY/8 - CLASİE/14 ---11 veya 12 olmalıydı.
    Konsantrasyon=TOLGAY/8 -CLASİE/14 ---11 veya 12 olmalıydı.
    Kararlılık= TOLGAY/11 - CLASİE/18 --- 13 veya 14 olmalıydı.
    Karar verme=TOLGAY/10 - CLASİE/14 --- 12 veya 13 olmalıydı.

Fiziksel özelliklere katılıyorum.1 az veya 1 fazla olabilirdi.Çok bariz bir şey çarpmadı gözüme.
    Teknik özelliklerde serbest vuruş veya korner 2-3 puan fazla olabilirdi.serbest vuruş 9 değil tolgayın o kadar da kötü kullanmaz.12 verilebilirdi.
    Tesekkurler. Degerlendiririz.

Bu arada fiziksel ozellikler 1 az veya 1 fazla olabilirdi yazmissin. 1 az olmasi ile 1 fazla olmasi arasinda oldukca buyuk bir fark var. Ismail Koybasi ile Beck arasinda ne kadar fark varsa, Tolgay'in fiziksel ozelliklerinin 1 puan daha az veya 1 puan daha fazla olmasi arasinda o kadar fark var.

Tesekkurler. Degerlendiririz.

Bu arada fiziksel ozellikler 1 az veya 1 fazla olabilirdi yazmissin. 1 az olmasi ile 1 fazla olmasi arasinda oldukca buyuk bir fark var. Ismail Koybasi ile Beck arasinda ne kadar fark varsa, Tolgay'in fiziksel ozelliklerinin 1 puan daha az veya 1 puan daha fazla olmasi arasinda o kadar fark var.
    olurdu demedim zaten.katılıyorum dedim.belki bazı özelliklerde bir ikisinde başkalarına göre + veya - 1 farklılık olabilir dedim.ama bence fiziksel+teknik özelliklerde serbest vurus ve korner hariç pek bir sorun gözüme çarpmadı.penaltıyı da ekleyebiliriz buna.neye göre penaltı 10 bilmiyorum ama o da düşük.

Nesil
    2003

olurdu demedim zaten.katılıyorum dedim.belki bazı özelliklerde bir ikisinde başkalarına göre + veya - 1 farklılık olabilir dedim.ama bence fiziksel+teknik özelliklerde serbest vurus ve korner hariç pek bir sorun gözüme çarpmadı.penaltıyı da ekleyebiliriz buna.neye göre penaltı 10 bilmiyorum ama o da düşük.
    Iste anlasamamamizin nedeni burada sakli. Sen futbolcunun bazi seyleri yapabildigini, daha yaptigini gormeden, varsayiyorsun. Bizim boyle bir luksumuz yok.

Tolgay kariyerinde 7 defa serbest vurusu sut ile kullanmis. Golu yok. 72 defa pas olarak serbest vurus kullanmis. Bunlardan 2 tane sut pasi uretmis.

Hic penalti kullanmamis.

37 tane korner kullanmis. Bu kornerlerden sadece 12 tanesi takim arkadasi ile bulusmus. Bir tanesi sut pasi olmus.

Peki Tolgay'in bu ozelliklerinin daha yuksek olmasini gerektiren neden ne?

Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri