Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 142 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Galatasaray

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Betadaki Galatasaray'ın tadını çıkarmayı unutmayın arkadaşlar. PSG yönetimi el atmış gibi hey maşallah.

Sürekli taktik denemeleri yaptığım ilk Galatasaray kariyerimde 70 puan sınırında şampiyon oldum ama çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Herkesin herkesi yenebildiği bir lig yarışı oldu. Birden fazla kulvarda yarışmak da ligi domine etmeyi zorlaştırdı.

Ben de fark atarak şampiyonluk yolunda rakipsiz gidiyorum. Bu oyun bariz şekilde 15e fark attı her konuda.

En önemlisi artık tam anlamıyla, takıma verdiğimiz talimatların ve taktiğin sahaya yansıdığını söyleyebilirim. Bunu yaklaşık 2-3 senedir göremiyorduk bu oyunda. Kendimi tam anlamıyla menajer hissine kaptırmamı sağlıyor böyle olunca da

Örnek bir maç paylaşayım,

Ligin 2.yarı Fenerbahçe deplasmanı ve 38.dk da Jose rakibe dirsek atma gerekçesiyle direkt olarak kırmızı kart ile oyundışı kaldı. Bu direk atılmayı genelde rakibe sert dalma, çift dalma pozisyonlarında görüyorduk. Bu sefer topsuz alanda rakibe dirsek gerekçesi ile oyundan atılma olayı bence oyuna getirilmiş yeni bir yenilik.

Kırmızı karta rağmen topu ayakta tutup bol bol pas yaparak rakibe topla oynama fırsatı vermemeyi amaçladık ve maç sonunda sahadan 1-0 galip ayrılarak bunu ne denli başarılı olarak yaptığımızı ortaya koyduk. Geçmiş serilerde 10 kişi kalınca rakip takımın gol veya goller atacağı artık tam anlamıyla kesindi ve maç sonu galip gelmek neredeyse imkansızdı.

Bu arada gol de yeni transfer Insigne'den geldi.

Bu da ısı haritası ( bu özellik için bile oyun oynanmaya değer bence )

Betadaki Galatasaray'ın tadını çıkarmayı unutmayın arkadaşlar. PSG yönetimi el atmış gibi hey maşallah.

Sürekli taktik denemeleri yaptığım ilk Galatasaray kariyerimde 70 puan sınırında şampiyon oldum ama çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Herkesin herkesi yenebildiği bir lig yarışı oldu. Birden fazla kulvarda yarışmak da ligi domine etmeyi zorlaştırdı.
    Bana ek butce verilmedi Aytekin abi benim gunahim ne???

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by ultraslanbe View Post
    Bana ek butce verilmedi Aytekin abi benim gunahim ne???
    Allah Allah Devre arasına yakın ligdeki gidişata göre mi veriyorlar acaba .

Bu arada daha önce bu forumda da söylemiştim , hatta size de sormuştum . Prozone ile ilgili böyle bug varmış gerçekten de. Ortalama pozisyonda tüm oyuncular gözükmeyebiliyor.

Allah Allah Devre arasına yakın ligdeki gidişata göre mi veriyorlar acaba .

Bu arada daha önce bu forumda da söylemiştim , hatta size de sormuştum . Prozone ile ilgili böyle bug varmış gerçekten de. Ortalama pozisyonda tüm oyuncular gözükmeyebiliyor.
    Abi liderdim, kasimda hatta yeni sozlesme teklif ettiler bana.. ama butce falan artmadi maas durumumda iyidi devre arasi kimseyi alamadim. Yeni sezona kaldi galiba benim sisirilmis butce

İlk sezonu namağlup şampiyon tamamlarken, Türkiye Kupasını aldık. Şampiyonlar Liginde Bayern, Porto ve Plzen takımlarıyla aynı grupta mücadele ettik ve malesef grubu 3.sırada tamamlayarak Avrupa Ligine kaldık. 1.turda Olympiakos, 2.turda da Dnipro'yu eledikten sonra çeyrek finalde Valencia'ya elendik.

Takımın Golcüleri

Asist

Abi bu Denayer nedir yahu ?!?!?!

İlk sezon ligde neredeyse tüm maçlarda forma giydi. Çoğunlukla sağ stoper ve sağ bek oynattım. 2 pozisyonda da muazzam katkı sağladı.

1 sezonda değeri 15m'den 31m'e fırladı ve City tekrardan kiralamaya yanaşmıyor. Bonservis olarak da 50m'a yakın bir bedel istiyor.

Yeni sezonda takımda gençleştirme yaptık.

Hamit emekli oldu. Bilal ise satış listesinde ve yedek takıma yolladım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

İlk sezon başında ne kadar bütçe veriliyor?

Bir de oyun başlarında bedelsiz alınabilecek tecrübeli ya da genç kim var?

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    İlk sezon başında ne kadar bütçe veriliyor?

Bir de oyun başlarında bedelsiz alınabilecek tecrübeli ya da genç kim var?
    1.3-1.5m arası bi bütçeydi sanırım tam hatırlamıyorum. Fakat hatalı yapılmış bir sponsorluk maddesi yüzünden, devre arasından itibaren Dursun başkan para yağdırıyor.

Oyun başında dikkatimi çeken serbest oyuncular ;

Sonni Nattestad
    May Mahlangu
    Nuno A.Coelho
    Ziri Hammar
    Brandur Hendriksson
    Last edited by Saul17 : 08.Kasım.2015 at 15:50

Ziraat Türkiye Kupasını da garanti edersen 1.5m para veriyor oyun başında arkadaşın dediği gibi.

Burak ve Chedjou satılarak 25-30m gelir sağlayabilirsin pazarlığına bağlı olarak.

Umut, Sabri, Yasin, Bilal de çerez parasına gönderilip maaş bütçesini biraz daha rahatlatabilirsin.

Muhammet Demir'i Gaziantepten 3.5m a alarak ve ucuz genç bir yabancı forvet almanı tavsiye ederim. Ayrıca Altınordudan Fatih Aktay da genç olmasına rağmen ligde ve kupada yardımcı olur rotasyonuna 500k ya. İkinci sezonundayım şu anda ve Muhammet ligdeki tüm maçlarda gol atarak 2 si yedekten 13 maçta 16 golle açık ara gol krallığı liderliğinde.

Altınordudaki başka bir yetenek Cengiz Ünder'i ise 1m a falan alıp sağ açıkta devamlı oynatırsan çok verim veriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

mali sıkıntı malumunuz. Geçen seriye göre takıma lig kupa ve avrupada yüksek prim veremiyoruz, en fazla orta seçilebiliyor. Oyuncu konusuna gelecek olursak kadro yapısı ve özellikleri ilk sezon için ideal. Şampiyonlar liginde gruptan çıkarır ama ilerisi gelmez

Oyuncu özelinde bakmak gerekirse Olcan Adın'ın sol bek performanı efsane... Bildiğin otoban yapıyor sol kanadı ve kanattan yaptığı ortalar mükemmel. Sanırsın Real Madrid'den Marcelo Öyle güzel ortalar yapıyorki ceza sahasında sabri bile olsa gol atıyor. Ayrıca takıma bir transfer önerisi vermek istiyorum. Santrafor kıtlığı malumunuz. Johan Elmander'i tekrar alabilirsiniz. Maksimum 200K bedelle geliyor ve oyunda olduğu müddetçe gerçekten çok verimli oluyor. Şuana kadar bende 9 haftada 7 gol 2 asist ile oynadı. Podolski konusuna girmeyeceğim bile. Gerçekten efsane. Ayrıca elinizin altında Sinan Gümüş bir cevher var. Gelişime çok açık ve heyecan verici. Jose Rodriguez'e ayrı bir parantez açmak istiyorum, çok başarılı ve görevini yerine getiriyor. Gelişime çok açık gibi gözüküyor ve antrenmanlara çok çabuk tepki verebiliyor. Sneijder ligin ilk haftaları çok tutuk görünsede aldırış etmeyin, kendisine şans tanıyın ilerleyen haftalarda kendini toparlıyor ve takımı sırtlayan isim oluyor. (Ben forvet arkasında Takımın Beyni olarak kullanıyorum) Denayer'i görünce içiniz eriyecek. Bu adamı alamamak kötü bir şey, çok para istiyorlar.

Galatasaraydan genel anlamda memnun kaldım ancak antrenör ekibi sıkıntılı. 5 tane kaleci antrenörü var ve hiçbiri fayda etmez. Tafo hariç herkesi kovdum Galatasaray ile ilgili ilk izlenimlerim şuanlık bunlar, oynadıkça yazacağım tekrar.

Haa unutmadan daha Aralık ayına gelmedim ama 35 M iyimiş alırım bi dal Muhakkak kullanmam lazım. Ayrıca eklemek istediğim birşey var; yönetim gerçekten çok ılımlı yaklaşıyor ve elinden geldiğince önerilerileriniz kabul ediliyor, yada bana öyle geldi.

Herkese merhaba,

Oyunda ilk sezonu bitirdim. İlk izlenimlerimi paylaşmam gerekirse ;

Sağlam bir taktikle oyunda başarısız olmanızın olanağı yok gibi birşey. Sezon başında ayarladığım taktikle sezon sonu Uefa Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası'nı kazandım. Ligde ise son 2 maçta şampiyonluğu Beşiktaş'a kaptırdım.

Elimizdeki kadro ilk sene için yeterli düzeyde. Tabi burada sakatlık mevzusu olmaması lazım. Ben diğer birçok arkadaş gibi sakatlık sorunu çok yaşamadım. Yani Burak 2-3 hafta sakatlandı, onun haricinde sürekli oynadı. Burak, Podolski, Sneijder ve Grouskruetz gerçekten mükemmel hücum ekibi olmuş. Yasin'i de göz ardı etmemek lazım tabi.

Maddi yönden ise bugdan faydalandım ve devre arası 30 küsür milyon euro takviye ile takıma yeni oyuncular kattım. Sezon sonu transfer bütçem 80 küsür milyon euro oldu Paraya para demedik anlayacağınız 2. sezona köklü değişiklikler ile başlayacağım diyebilirim. Kadronun son halini akşam paylaşacağım. Şu an işte olduğumdan dolayı

Sormak istedikleriniz varsa buyrun

Quote Originally Posted by Mottcalem View Post
    Herkese merhaba,

Oyunda ilk sezonu bitirdim. İlk izlenimlerimi paylaşmam gerekirse ;

Sağlam bir taktikle oyunda başarısız olmanızın olanağı yok gibi birşey. Sezon başında ayarladığım taktikle sezon sonu Uefa Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası'nı kazandım. Ligde ise son 2 maçta şampiyonluğu Beşiktaş'a kaptırdım.

Elimizdeki kadro ilk sene için yeterli düzeyde. Tabi burada sakatlık mevzusu olmaması lazım. Ben diğer birçok arkadaş gibi sakatlık sorunu çok yaşamadım. Yani Burak 2-3 hafta sakatlandı, onun haricinde sürekli oynadı. Burak, Podolski, Sneijder ve Grouskruetz gerçekten mükemmel hücum ekibi olmuş. Yasin'i de göz ardı etmemek lazım tabi.

Maddi yönden ise bugdan faydalandım ve devre arası 30 küsür milyon euro takviye ile takıma yeni oyuncular kattım. Sezon sonu transfer bütçem 80 küsür milyon euro oldu Paraya para demedik anlayacağınız 2. sezona köklü değişiklikler ile başlayacağım diyebilirim. Kadronun son halini akşam paylaşacağım. Şu an işte olduğumdan dolayı

Sormak istedikleriniz varsa buyrun
    UEFA dediğin Avrupa Ligi sanırım. Eğer ŞL ise gerçekten helal olsun. Ben 3 büyük takımı da deniyorum şuanda. İlk GS ile 2 sezon oynadım. Birinci sezon ŞLden AL'ye düşüp Çeyrek final, ikinci sezon da yarı finale geldiğimde crash dump yedim sonra da "kayıtlı oyun açılamadı" hatası yüzünden kariyeri sonlandırmak zorunda kaldım.

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    UEFA dediğin Avrupa Ligi sanırım. Eğer ŞL ise gerçekten helal olsun. Ben 3 büyük takımı da deniyorum şuanda. İlk GS ile 2 sezon oynadım. Birinci sezon ŞLden AL'ye düşüp Çeyrek final, ikinci sezon da yarı finale geldiğimde crash dump yedim sonra da "kayıtlı oyun açılamadı" hatası yüzünden kariyeri sonlandırmak zorunda kaldım.
    Aynen hocam Avrupa Ligi. Gruplardan çıkınca 2. turda Beşiktaş geldi karşıma şansıma )) Ligde de yenmiştim zaten onları. Finalde Lazio'yu yendim, ilk sene için iyi oldu.

Ancak 2. sezon umduğum gibi başlamadı. Önce Avrupa Süper kupasında Juventus'a elendim. Daha sonra Türkiye Süper Kupası'nda Beşiktaş'a. Şimdi de ligin ilk maçında Eskişehir'le berabere kaldım.

Aynı taktik ancak kadro da köklü değişiklikler oldu. Taktik anlayışı başarılı olmasına rağmen futbolcularda bir gariplik var. Fellaini, Burak, Valencia, Denis, Lincoln, Telles, Grouskruetz gibi adamlardan oluşan takım afalladı.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Yeni güncelleme ile sponsorluk bug ı düzeltildi . Hadi gözünüz aydın

Bence o bug değildi, herkes gibi oyunu hazırlayanlar da Dursun Özbek'in "çok büyük sponsorlar bulacağım." sözüne kandı :P

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by MelihTrezeguet View Post
    Bence o bug değildi, herkes gibi oyunu hazırlayanlar da Dursun Özbek'in "çok büyük sponsorlar bulacağım." sözüne kandı :P
    Hehe Olabilir bak bu

Nesil
    2003

Heheh.. Yok degil.

Gecen sene Deloitte reporunda Galatasaray'in ticari gelirleri 60 milyon Euro civarinda gozukuyordu.
    Bu rakam dogru olsa da bu rakami kendi basina kullanmak yanlisti. SI'da calisanlardan birisi tam olarak bilmeden bunu Galatasaray'in toplam ticari geliri olarak veritabanina eklemis (biz veritabanini yolladiktan sonra).

Peki bu rakami kendi basina kullanmak neden yanlis? Bu 60 milyon Euro'nun yaklasik 25 milyon Euro'luk bolumu GS Store'larda yapilan urun satislari. Ancak bu urun satislarinin kazanilmasi icin bir de giderler var. En azindan 24 milyon Euro'luk giderlerin de oyunda olmasi gerekirken, oyunun boyle bir gider kalemi olmadigi icin gelirler ekleniyor ama giderler eklenmiyordu. Bu sayede Galatasaray'a oyun fazladan gelir yaratiyordu.

Avrupa'daki diger kuluplerde bizdeki gibi bir model yok. Kulupler uretim yaptirip, kendi dukkanlarinda urun satmiyorlar. Yapsalar da bu urun satisi bizim kulupler kadar buyuk miktarda satislar degiller. Bunun yerine kulupler logolarinin kullanimi icin lisans verip bunun karsiliginda gelir kazaniyorlar. Bu nedenle de ticari gelirlerinin giderleri, bizim kulupler gibi, yuksek degil.

Bu nedenle kulubun toplam ticari gelirlerini veritabanina girerken, ticari gelirlerin kazanilmasindan kaynaklanan giderlerden arindirilmis bir sekilde girmek gerekli. Bizdeki sistemi bilmeyen veya muhasebeden pek anlamayan birisinin bu hataya dusmesi kacinilmazdi zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Güncelleme sonrası ilk yarı puan durumu

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Logo paketi güncelleme istiyor gibi. Osmanlıspor'da Ankaraspor'un, Başakşehirspor'da İBB logosu var. Bu arada maç motorunda değişiklikler veya arayüzde kasmalar gibi şeyler var mı 16.1'de?
    Bu arada dikkat ettim de Bursaspor güzel transferler yapmış yerli piyasadan

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by caneration View Post
    Logo paketi güncelleme istiyor gibi. Osmanlıspor'da Ankaraspor'un, Başakşehirspor'da İBB logosu var. Bu arada maç motorunda değişiklikler veya arayüzde kasmalar gibi şeyler var mı 16.1'de?
    Bu arada dikkat ettim de Bursaspor güzel transferler yapmış yerli piyasadan
    hehe Güncel büyük logo paketi bulabilirsem yükleyeceğim. Oyun hızlandı gibi geldi bana. Gerçi ben henüz Touch mod dışında denemedim. Onun dışında oyun motoru tabiki değişmiş. Hatalı gollerin sayısı artmış + çok penaltı veriliyor onu da farkettim.

Bu tema ismi nedir ? Oyunu daha almadım denemeden almak istemiyorum. Orjinal tema mı bu? Baya şık duruyor.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by edgaras1905 View Post
    Bu tema ismi nedir ? Oyunu daha almadım denemeden almak istemiyorum. Orjinal tema mı bu? Baya şık duruyor.
    Touch mode (hızlı mod ) birden fazla tema ile gelmiş bu sene. Oyunun orjinal temalarından birisi

Ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim, hem kulübün sponsorluk gelirleri hem de oyunda nasıl hesaplandığı ile ilgili epey bir şey öğrenmiş olduk. Türkiye'de bu işler çok karışık diye biliyorum, Galatasaray SK isim, arma haklarını zamanında Galatasaray A.Ş.'ye satıyor, A.Ş. de bu hakkı GS Store'a kiralıyor, öyle bir şeydi sanki. Bunun sebebi de sadece sportif faaliyet yapan şirketlerin ve spor kulüplerinin KDV'den muaf olması. Fenerbahçe Fenerium'u A.Ş'de değil kendi bünyesinde işletiyor. Bunlar oyuna nasıl aktarılacak, financial manager 2017 oyunu yapılması gerek

Sizi bulmuşken bir şey söylemek istiyorum, oyunda golden sonra alttaki çubukta kulüp ismi Galatasaray A.Ş. olarak geçiyor. Bu hoş değil bence, sadece Galatasaray yazılması daha güzel olmaz mı? En azından oyun içindeki kısaltmalarda, çubuklarda falan.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim, hem kulübün sponsorluk gelirleri hem de oyunda nasıl hesaplandığı ile ilgili epey bir şey öğrenmiş olduk. Türkiye'de bu işler çok karışık diye biliyorum, Galatasaray SK isim, arma haklarını zamanında Galatasaray A.Ş.'ye satıyor, A.Ş. de bu hakkı GS Store'a kiralıyor, öyle bir şeydi sanki. Bunun sebebi de sadece sportif faaliyet yapan şirketlerin ve spor kulüplerinin KDV'den muaf olması. Fenerbahçe Fenerium'u A.Ş'de değil kendi bünyesinde işletiyor. Bunlar oyuna nasıl aktarılacak, financial manager 2017 oyunu yapılması gerek

Sizi bulmuşken bir şey söylemek istiyorum, oyunda golden sonra alttaki çubukta kulüp ismi Galatasaray A.Ş. olarak geçiyor. Bu hoş değil bence, sadece Galatasaray yazılması daha güzel olmaz mı? En azından oyun içindeki kısaltmalarda, çubuklarda falan.
    Bu benim de ilgimi çekti.Bence de pek hoş durmuyor gibi.

hangi kamera ile oynadığımızda menejerin verdiği tepkileri görebiliyoruz? ben henuz göremedim...

Nesil
    2014

Vay arkadaş Pereira oyunda bile takıma gol attıramamış Çok gerçekçi olmuş bak o,

Bursaspor'da devre arası iyi transferler yapmış, Koray ve Emrah
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2003

Sportif faaliyet yapan sirketler KDV'den muaf degil. Sportif faaliyet yapan bolumler gelir vergisinden muaf.
    Sattikleri her urun icin devlet icin musterilerden KDV toplamak ve bunu devlete odemek yukumlulukleri var.
    Urun satislarini yapan sirketlerin, spor faliyeti yapan sirketin bir alt kurulusu olsa da, gelir verigisi muafiyeti yok.

Galatasaray Store'un %51 sahibi su anda Dernek. Gectigimiz yil AS'ye kar yazma amaciyla Dernege satilmisti. Geri kalan %49 ise Galatasaray AS'ye ait. Bu nedenle konsolidasyon yontemiyle Galatasaray Store gelirleri ve giderleri Galatasaray AS'nin bunyesinde gorunmuyor. Sadece karin (veya zararin), Galatasaray AS'ye dusen kismi Galatasaray AS gelir tablosunda gorunuyor.

Fenerium'un sahibi ise Fenerbahce AS (iki yil once Dernegin, AS'ye olan borclarina karsilik satisi yapilmisti ama hala satis fiyati ihtilafli). Bu nedenle Fenerbahce AS'nin gelirleri ve giderleri arasinda Fenerium'un gelirleri ve giderleri de yer aliyor.

Ikisinin arasindaki tek fark toplam urun satisi karinin %49'unun Galatasaray'a gidiyor olmasi, 100%'unun ise Fenerbahce'ye gidiyor olmasi. Onun disinda pek bir fark yok. Rakamlarin da aslinda cok kucuk degerler oldugunu goz onunda bulundurursak cok da onemli bir fark degil bu.

Iki kulup son yillarda urun satisindan ya zarar ediyor, veya 1-2 milyon euro'luk kar ediyor. Yani taraftarlarin aldigi urunlerin aslinda kuluplere mali olarak cok fazla faydasi yok. Oyunda ise, yanlis hatirlamiyorsam, Galatasaray'a yaklasik 7 milyon Euro, Fenerbahce'ye ise 14 milyon Euro urun satisindan (kemiksiz) gelir giriyor. Halbuki ikisinin da azami 2-3 milyon Euro kazaniyor olmasi lazim. Bu hata gectigimiz surumlerde biraz da sponsorluk gelirlerinde gozden kacirdigimiz veya bilgi sahibi olmadigimiz rakamlarin gelirlere yansimasini sagliyordu. Ancak artik toplam ticari gelirleri belirleyebildigimiz icin bu rakami daha gercekci rakamlara dusurmemiz daha dogru olur.

Son yoruma gelince, liglerimiz oyunda lisansli oldugu icin kulup isimlerinin TFF ile bire bir ayni olmasi isteniyor.

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Sportif faaliyet yapan sirketler KDV'den muaf degil. Sportif faaliyet yapan bolumler gelir vergisinden muaf.
    Sattikleri her urun icin devlet icin musterilerden KDV toplamak ve bunu devlete odemek yukumlulukleri var.
    Urun satislarini yapan sirketlerin, spor faliyeti yapan sirketin bir alt kurulusu olsa da, gelir verigisi muafiyeti yok.

Galatasaray Store'un %51 sahibi su anda Dernek. Gectigimiz yil AS'ye kar yazma amaciyla Dernege satilmisti. Geri kalan %49 ise Galatasaray AS'ye ait. Bu nedenle konsolidasyon yontemiyle Galatasaray Store gelirleri ve giderleri Galatasaray AS'nin bunyesinde gorunmuyor. Sadece karin (veya zararin), Galatasaray AS'ye dusen kismi Galatasaray AS gelir tablosunda gorunuyor.

Fenerium'un sahibi ise Fenerbahce AS (iki yil once Dernegin, AS'ye olan borclarina karsilik satisi yapilmisti ama hala satis fiyati ihtilafli). Bu nedenle Fenerbahce AS'nin gelirleri ve giderleri arasinda Fenerium'un gelirleri ve giderleri de yer aliyor.

Ikisinin arasindaki tek fark toplam urun satisi karinin %49'unun Galatasaray'a gidiyor olmasi, 100%'unun ise Fenerbahce'ye gidiyor olmasi. Onun disinda pek bir fark yok. Rakamlarin da aslinda cok kucuk degerler oldugunu goz onunda bulundurursak cok da onemli bir fark degil bu.

Iki kulup son yillarda urun satisindan ya zarar ediyor, veya 1-2 milyon euro'luk kar ediyor. Yani taraftarlarin aldigi urunlerin aslinda kuluplere mali olarak cok fazla faydasi yok. Oyunda ise, yanlis hatirlamiyorsam, Galatasaray'a yaklasik 7 milyon Euro, Fenerbahce'ye ise 14 milyon Euro urun satisindan (kemiksiz) gelir giriyor. Halbuki ikisinin da azami 2-3 milyon Euro kazaniyor olmasi lazim. Bu hata gectigimiz surumlerde biraz da sponsorluk gelirlerinde gozden kacirdigimiz veya bilgi sahibi olmadigimiz rakamlarin gelirlere yansimasini sagliyordu. Ancak artik toplam ticari gelirleri belirleyebildigimiz icin bu rakami daha gercekci rakamlara dusurmemiz daha dogru olur.

Son yoruma gelince, liglerimiz oyunda lisansli oldugu icin kulup isimlerinin TFF ile bire bir ayni olmasi isteniyor.

Abi sen gerçekte ne iş yapıyorsun bunu cidden merak ediyorum. Bu kadar bilgi birikim sadece oyun araştırması ile olması pek mümkün gözükmüyor.
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Vay arkadaş Pereira oyunda bile takıma gol attıramamış Çok gerçekçi olmuş bak o,
    Aynen öyle

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Abi sen gerçekte ne iş yapıyorsun bunu cidden merak ediyorum. Bu kadar bilgi birikim sadece oyun araştırması ile olması pek mümkün gözükmüyor.
    Danismanlik.
    Egitimim muhasebe ve finans.

FM arastirmasi hobi.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri