Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 107 sonuç

Konu: Oyun İçerisinde Karşılaştığınız İlginç ve Komik Olaylar

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Quote Originally Posted by caneration View Post

Yardırmak nedir allahaşkına
    Ceviren arkadasa sormak lazim

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Çeviri bombaları devam ediyor."Bey amca" harika

Not:O seçeneği seçtim ve başkan kabul etti.Orası da ayrı güzel oldu.

Bu sene bu tarz çevirilere çok rastgeldim. Acaba böyle bir karar mı alındı bundan sonra oyunun çevirisi böyle mi yapılacak acaba ? Açıkcası benim pek hoşuma gitmedi.

Karın Kası zorlanmasından 6 hafta sakatlık nedir hocam ya? Ne yaptı bu adam sabahtan akşama kadar mekik mi çekti idmanda?

Şu anda yeni bi kariyer açtım şansa bakın gerçekteki gibi şampiyonlar liginde fenerbahçe shakhtar donetsk ile eşleşti.

Quote Originally Posted by ilkaysf View Post
    Bu sene bu tarz çevirilere çok rastgeldim. Acaba böyle bir karar mı alındı bundan sonra oyunun çevirisi böyle mi yapılacak acaba ? Açıkcası benim pek hoşuma gitmedi.
    ben de ciddiyetsiz buldum bazı çevirileri.

İlk defa gördüğüm bir gelir kalemi. Çok ilginç geldi.

Aşağıda ürünün resmi var. Biliyorsunuz borç batağındayız. Kulübe destek olalım beyler, pamuk eller cebe.

Last edited by serkankeyvan : 09.Ocak.2016 at 18:57

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by serkankeyvan View Post
    İlk defa gördüğüm bir gelir kalemi. Çok ilginç geldi.

Aşağıda ürünün resmi var. Biliyorsunuz borç batağındayız. Kulübe destek olalım beyler, pamuk eller cebe.

Hoş detay

Yukarıda çeviriler hakkında pek iyi şeyler söylenmemiş. Ancak ben diğer bir tanesine denk geldim ve gayet hoş ve yerindeydi.

Ankaragücü ile sıkıntılı zamanlar geçirirken başkandan maddi isteklerde bulundum kabul etmedi. Ben de şansımı deneyip basınla konuştum bu durumu. Ardından başkanla papaz olduk ve kovdu beni. İyi kavga ettik ama.

Seçenekler arasında Türkiye siyasetinden bir alıntı da vardı. Hatırlayanınız olacaktır.

Nesil
    2014

Erteleme talebinde bulunma önerisi.İlk kez karşıma çıktı.Rastlayan var mı bilmem.

Geçen seride de vardı bu
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by martymcfly View Post

ilginç bir frikik olmuş gerçekten ben hep 2d izlediğim için denk gelemiyorum böyle şeylere

bu arada türkçe çeviri gayet güzel bence bizim ülkemize özel şeylerde katılmış olduğu gibi çevrilmemiş yani şuan resim yok ama basın toplantısında savunmamı övdüğümde haber olarak çanakkale geçilmez diye yayınlanmıştı çok hoşuma gitti

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Önceden buralarda sohbet alanı altında bir başlık bulunurdu. Yazacak, paylaşacak en uygun bu başlığı buldum.

Final gibi finaller. Üç tane ardı ardına final.

Ligde, Avrupa liginde ve FA Cup'ta... Ligde berbat sonuçlar aldım ama yinede 10.sıralardan gelip Avrupa kupalarına katılmak için şansımı son haftaya taşıdım.

Galatasaray'ı yönetiyorum, sürekli de Ispartaspor'u takip ediyorum. Ispartaspor'da bütün oyuncular gri, işlem yapılamıyor yani. Bi' baktım Ispartaspor'da oyuncu var, beyaz, yani işem yapılabiliyor. İşe yaramaz bi' futbolcu. Yani halı sahaya gitsen eksik olmadan çağırmazsın öyle kötü. Baktım ıspartaspor'a 400k klüp değeri. Ispartaspor için değer lan dedim, bastım 29 milyon 500 bin avroyu. Dedim bunlar trasfer yapar, 2 lige çıkar, ben de başına geçerim takılırım Isparta'da. Lan aradan 3 sezon geçti Ispartaspor'un değeri hala 400k, ne transfer var ne bir gelişme, ben o paraya Mammana'yı alabiliyodum lan. Kim yiyor bu parayı Ispartaspor'da, nereye gitti benim paralar.
    Şaka bir yana bunun için bir çözümü olan var mı, Ispartaspor nasıl çıkar 2. lige?

Çeviri yapan arkadaşlar çok bariz hatalar yapmışlar. Maçta penaltı olmadı, penaltılarda diye çevirmişler aşağıdaki cümleyi tamamen sallama.

Oyuncu gelişiminde daha önce böyleydi deniyor ama yine tamamen sallama bir çeviri yapılmış.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by NeCRiS View Post
    Çeviri yapan arkadaşlar çok bariz hatalar yapmışlar. Maçta penaltı olmadı, penaltılarda diye çevirmişler aşağıdaki cümleyi tamamen sallama.

Oyuncu gelişiminde daha önce böyleydi deniyor ama yine tamamen sallama bir çeviri yapılmış.

Merhaba

Çeviri bölümüne de yazabilir misiniz bunu ? Teşekkür ederim

Çeviri bölümü : http://forum.turksportal.net/vb/show...=124319&page=4

Yazdım kardeş.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by NeCRiS View Post
    Yazdım kardeş.
    Teşekkür ederim

arkadaşlar ara sıra fm15 oynuyorum da. acayip ilginç bir şeyle karşılaştım. ispanya liginde barcelonayla oynuyorum. türkiye ligi de izleme modunda seçili. Şampiyon Bursaspor ama şampiyonlar ligine direkt katılan Galatasaray, elemelere katılan da ligin üçüncüsü Beşiktaş. Bursasporun Avrupa cezası mı vardı. Hatırlayan var mı?

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    arkadaşlar ara sıra fm15 oynuyorum da. acayip ilginç bir şeyle karşılaştım. ispanya liginde barcelonayla oynuyorum. türkiye ligi de izleme modunda seçili. Şampiyon Bursaspor ama şampiyonlar ligine direkt katılan Galatasaray, elemelere katılan da ligin üçüncüsü Beşiktaş. Bursasporun Avrupa cezası mı vardı. Hatırlayan var mı?
    Evet Bursa ilk sezon Avrupa'ya gidemiyor cezalı

edit: fakat fm 15'ten bahsediyormuşsun o zaman 2. sezonda gidememesi lazım

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Komik değil ama trajikomik bir ss paylaşıyorum. Yer Signal Iduna, ŞL çeyrek final 2.maçı. İlk maç Etihad'da 2-2 berabere kaldığımız City'i ağırlıyoruz. 2 kez geriye düşüp eşitliği sağlıyoruz. Normal süre bitmesi gerekirken 3 dakika uzatılan maçta 90+5'te Kompany'nin golü... Araplar parayı basmış anlaşılan, sinirden elim ayağım titredi...

bariz ofsayttan gol oldu ilk defa karşılaştım ya da dikkatimi çekti.

https://www.youtube.com/watch?v=rvM2AG7hzMM

[IMG][/IMG]

Bari milli içeceğimiz ayran yazsaydınız daha iyi olurdu. Zaten ingilizcesinde 'sharing a drink' diye geçiyor oyunda bizimkiler hemen birayı yapıştırmış. Belki viski içicez, belki rakı sofrası kurucaz

Şaka bir yana gerçekten çeviri ekibi google translate'ten beter.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    [IMG][/IMG]

Bari milli içeceğimiz ayran yazsaydınız daha iyi olurdu. Zaten ingilizcesinde 'sharing a drink' diye geçiyor oyunda bizimkiler hemen birayı yapıştırmış. Belki viski içicez, belki rakı sofrası kurucaz

Şaka bir yana gerçekten çeviri ekibi google translate'ten beter.
    Aslında bu konuda haklılık payınız var.. Maalesef oyunun çevirilerinin çoğunu eski çeviriler oluşturuyor(bizden önceki çeviriler yani).. Ayrıca bazen, cümle çevirirken, cümlenin nerede geçtiğini yani bağlamını bilmediğimiz için de birtakım sorunlar çıkıyor.. Ama şuna inanın ki ortaya gerçekten çok büyük bir emek koyuyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bu arada, bu cümledeki "bey amca" kelimesi bize ait değil belirtmek isterim.. Gerekli düzeltme yapıldı bu cümleyle ilgili

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Quote Originally Posted by burc ugur View Post
    Şu anda yeni bi kariyer açtım şansa bakın gerçekteki gibi şampiyonlar liginde fenerbahçe shakhtar donetsk ile eşleşti.

baya komikmiş

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Bu Hüseyin nasıl 16 yaşında kardeşim ??

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Hayat, çocuk yaşta vurmuş senin adam
    ----------------------------------------------
    Zabaleta daha orta yapma düşüncesinde bile değilken De Vrij, Aguero'yu düşürdü ve son adam diye kırmızı yedi.

Ayila Yussuf'un jübilesinde kadroda Ayila Yussuf yok, ama benim takımımla hiç alakası olmayan, Al Raed'de oynayan Ismael Bangoura var ne iş anlamadım

Bundan daha ilginç olanı asla bulamazsınız ve bugüne denk geldi çok şaşkınım 😃

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri