Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
271 ile 300 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 16 ilk izlenimler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Betada sıfıra inip salakça kaleye vuran kanat oyuncusu yoktu,benim için devrimdi bu,full sürümde tekrar eskiye dönmüşker
    haha bak onu da bir tek ben keşfetmemişim demek ki.ya gerçekten şey edip bırakmışlar oyunu.maçların içinden pozisyonları seçip sigames'e onu da göndermiştim.ben oyunu dün itibariyle oynamayı bıraktım çünkü zevk alamıyorum.bir sonraki güncelleme ile düzelir inşallah diyecem ama kesin başka yerleri bozarlar.
    Last edited by yıldo_23 : 17.Kasım.2015 at 14:25

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Her seride tekrar şikayet ediyorum ama FM olmuş 2016, hala tek top var.

Sezon başı Chelsea ile Terry nin jubile maçını oynadım Chelsea de Lampard ve Gudjohnsen oynadı, hoş olmuş bunu yapmaları

An itibariyle aldım oyunu inmesini bekliyorum Bir elimde kalem bir elimde kahvem şimdiden alınacak oyuncuları ve taktiği hesaplamaya çalışıyorum , iyi ki varsın FM

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    An itibariyle aldım oyunu inmesini bekliyorum Bir elimde kalem bir elimde kahvem şimdiden alınacak oyuncuları ve taktiği hesaplamaya çalışıyorum , iyi ki varsın FM
    Hadi hayırlı olsun

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Sezon başı Chelsea ile Terry nin jubile maçını oynadım Chelsea de Lampard ve Gudjohnsen oynadı, hoş olmuş bunu yapmaları
    Ben de oynadım. 2 hafta sonra ligde karşılaştım chelsea ile terry kadrodaydı pişman olmuş demek ki

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Ben de oynadım. 2 hafta sonra ligde karşılaştım chelsea ile terry kadrodaydı pişman olmuş demek ki
    O jübileler biraz sembolik oluyor galiba . Kıytırık topçulara bile yapılabiliyor.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Hadi hayırlı olsun
    Teşekkür ettim Akşama GS kariyeri açarım artık

Nesil
    2003

Oyundaki kariyer sonunda yapilan jubile degil, "testimonial".

Yani bir nevi futbolcunun kulup ile yasadigi basarilar karsiliginda futbolcu onuruna yapilan bir gosteri maci. Bazi futbolcular bu mactan kazanilan gelirleri bir hayir kurumuna bagisliyor. Boylece hem kulup, hem de futbolcu bir toplumsal hizmet saglamis oluyor. Bazilari ise parayi cebe indiriyor.

Mesela Man Utd, Giggs icin, 2001 yilinda "testimonial" yapmisti. Bundan sonra Giggs 13 sene daha oynadi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyundaki kariyer sonunda yapilan jubile degil, "testimonial".

Yani bir nevi futbolcunun kulup ile yasadigi basarilar karsiliginda futbolcu onuruna yapilan bir gosteri maci. Bazi futbolcular bu mactan kazanilan gelirleri bir hayir kurumuna bagisliyor. Boylece hem kulup, hem de futbolcu bir toplumsal hizmet saglamis oluyor. Bazilari ise parayi cebe indiriyor.

Mesela Man Utd, Giggs icin, 2001 yilinda "testimonial" yapmisti. Bundan sonra Giggs 13 sene daha oynadi.
    Çeviride sıkıntı var o halde. Düzeltilse fena olmaz aslında.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

oyundaki felaket başarısızlığım devam ediyor.taktik değiştirdim yine hüsran

ekran görüntüleri Imgur: The most awesome images on the Internet

Nesil
    2003

Çeviride sıkıntı var o halde. Düzeltilse fena olmaz aslında.
    Aslında çeviri sorunu da yok gibi. TDK'ya baktığımızda

1. isim Evliliğin ellinci yılında düzenlenen kutlama şenliği
    2. Bir sanat veya spor dalında uzun süre çalışanların onuruna düzenlenen kutlama töreni

Türkçe'de Jübile sadece kariyer sonunda yapılan bir aktivite olarak tanımlanmamış.
    Testimonial'ın Türkçesi takdirname veya başarı belgesi. Ancak biz bunu Türkçe'de Jübile olarak kullanıyoruz.
    Ancak Jübile'nın tanımı sadece kariyer sonunda futbolcuyu uğurlamak için yapılan törenle kısıtlı değil.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    oyundaki felaket başarısızlığım devam ediyor.taktik değiştirdim yine hüsran

ekran görüntüleri Imgur: The most awesome images on the Internet
    Eğer o taktiği kullanıyorsan iyi sonuçlar bile almışsın.
    Butun orta saha 2 kisi ustune yikilmis.
    Herhalde rakip pas yapip duruyor, sen de izliyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION]
    abi hala savunmadayken defansif orta saha gibi oynayıp hücumda kenarlara açılan bi rol yok oyunda.
    ve ben 2 senedir bunun için uğraşıyorum. bi yolu yok mu bunun?

Nesil
    2003

@perpetua
    abi hala savunmadayken defansif orta saha gibi oynayıp hücumda kenarlara açılan bi rol yok oyunda.
    ve ben 2 senedir bunun için uğraşıyorum. bi yolu yok mu bunun?
    Tek defansif orta saha mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Tek defansif orta saha mi?
    Yok hayır 3-3-3-1 oturtmaya çalışıyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

barça'da busquest'in iki stoperin arasına girip bekleri ileri atılan taktiğimi diyorsun?

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION] taktik oturtma konusunda ben de çok sıkıntı yaşıyorum. Bu konudaki rehberi Fm 2016 ya uyarlayabilir misiniz veya yeni bir rehber hazırlama imkanınız var mı ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CNC123 View Post
    @perpetua taktik oturtma konusunda ben de çok sıkıntı yaşıyorum. Bu konudaki rehberi Fm 2016 ya uyarlayabilir misiniz veya yeni bir rehber hazırlama imkanınız var mı ?
    Yeni bir rehbere ihtiyac yok cunku yazdigim temel prensiplerde degisiklik yok.

Nesil
    2003

Defansif orta sahalari kanatlara yayma gibi bir tercih yok.

Ama Bielsa'nin 3331'ini yapmaya calisiyorsan soyle bir baslik var.

Emulating Marcelo Bielsa's 3-3-3-1 formation: Problem Solved

beyler eski serilerde olan 'use playmaker' seçeneğini bulamıyorum taktik ekranında

yerini bilen varsa lütfen tarif etsin :/

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Oyunu kurdum. Liverpool ile yeni bir oyun açtım. Ligde 6 maç sonunda 5 puan ile 16.sıradayım. 1 galibiyet, 2 beraberlik, 3 mağlubiyet. Avrupa liginde de bir maç kazandım. İlk gözüken şu ki; taktik oturtmak zaman alacak. Özellikle bu oyunda DMC kullanmadan ben aldığım takımlara savunma yaptıramıyorum. Çok kolay gol yiyorum. Her ne kadar DMC kullanmamak istesem de olmuyor. Önceki serilerde hep 4-5-1, 4-1-4-1 kullandım bu seride de bu değişmeyecek gibi gözüküyor. Şimdi farklı farklı dizilişleri deniyorum. Kanatsız 4-2-3-1 oynatıyorum. Hayaller 4-3-3 gerçekler 4-5-1 gibi bir şey

arkadaşlar oyun zor mu yoksa bende mi bi sıkıntı var

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by yakamoz0347 View Post
    arkadaşlar oyun zor mu yoksa bende mi bi sıkıntı var
    dün sigames moderatöründen cevap aldım.oyunun kontra atak sisteminin değiştirmişler.muhtemelen aldığın sonuçlar canını sıkıyor.taktik oturtmak baya zorlaşmış.yani sende sıkıntı yok.sıkıntı oyunda.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Eğer o taktiği kullanıyorsan iyi sonuçlar bile almışsın.
    Butun orta saha 2 kisi ustune yikilmis.
    Herhalde rakip pas yapip duruyor, sen de izliyorsun.
    hiç alakası yok..o maçların çoğunda topa en %55 hükmettim.oyun motorunu fazlasıyla değiştirmişler.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

dün sigames moderatöründen cevap aldım.oyunun kontra atak sisteminin değiştirmişler.muhtemelen aldığın sonuçlar canını sıkıyor.taktik oturtmak baya zorlaşmış.yani sende sıkıntı yok.sıkıntı oyunda.
    bence sıkıntı bizde. biz eskiden hep oyunun açıklarından faydalanıp taktik oluşturuyorduk. mesela yanlış hatırlamıyorsam 2012'de wing backler resmen bug gibiydi. neredeyse gol kralı çıkarıyordum corchia'dan
    her serinin böyle bi sıkıntısı vardı. ama bu seride şu ana dek çoğumuz sıkıntı yaşadık. oturup her maç için tek tek taktik yapmak durumunda kalabiliriz artık.

aslında buna sıkıntı olarak bakmak yerine gelişme olarak bakmalı. oyunun zor olması inanın insanları daha çok oyuna bağlayacaktır. çünkü erken gelen başarılardan doyunca oyundan soğuyorsun. oyunun açığından değil de sizin zekanızdan dolayı başarı kazandığınızı görmek daha güzel gelecektir.

tabii bu benim düşüncem. herkesin aynı şeyi düşünmeyebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    06

bence sıkıntı bizde. biz eskiden hep oyunun açıklarından faydalanıp taktik oluşturuyorduk. mesela yanlış hatırlamıyorsam 2012'de wing backler resmen bug gibiydi. neredeyse gol kralı çıkarıyordum corchia'dan
    her serinin böyle bi sıkıntısı vardı. ama bu seride şu ana dek çoğumuz sıkıntı yaşadık. oturup her maç için tek tek taktik yapmak durumunda kalabiliriz artık.
    Vallahi istediği kadar değişiklik yapsınlar ben asla ve asla her maça özel taktikle çıkma taraftarı değilim.Gerekirse kaybedeyim ama ben doğru bildiğim sistemden vazgeçmeyi sevmiyorum. Beni buna zorlayamazlar

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    aslında buna sıkıntı olarak bakmak yerine gelişme olarak bakmalı. oyunun zor olması inanın insanları daha çok oyuna bağlayacaktır. çünkü erken gelen başarılardan doyunca oyundan soğuyorsun. oyunun açığından değil de sizin zekanızdan dolayı başarı kazandığınızı görmek daha güzel gelecektir.

tabii bu benim düşüncem. herkesin aynı şeyi düşünmeyebilir.
    oyun tabiki gelişecektir.gelişmeli de ama kaş yapayım derken de göz çıkarmamak lazım.benim paylaştığım ekran görüntülerinde o kadar çok geriden gelip berabere biten maç var ki.sigames moderatörü bunları yorumlarken kontra atak sistemini değştirdik diyor.tamam eyvallah da her takım aynı ayarda kontra yapamıyor ki.10 tane maçta olsun 2-3 tane böyle olsun.her maç benzer şeyler.ben abarttıklarını düşünüyorum ve hala betadaki maç motorunun daha tutarlı olduğu kanısındayım.bunu da defaatle sigames'de yazdım.başka yazanlar da var.kabul etmiyolar.kendileri bilirler tabi

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Vallahi istediği kadar değişiklik yapsınlar ben asla ve asla her maça özel taktikle çıkma taraftarı değilim.Gerekirse kaybedeyim ama ben doğru bildiğim sistemden vazgeçmeyi sevmiyorum. Beni buna zorlayamazlar
    aynen katılıyorum sana.benim takımım benim sistemim.çok üst düzey takımla rakip olmadıktan sonra taktikte oynamam kolay kolay...

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri