Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
301 ile 330 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 16 ilk izlenimler

Eski serilerde beni en çok delirten şey oynamayan oyuncuların takımı karıştırmasıydı. Sanırım bu seride bu durum tamamen aşılmış. Bilal ve Yasin bu konuda sıkıntı çıkarttı iyi tamam gidin dedim caydılar Normalde takım arkadaşlarının bana cephe alması gerekirken Bilal ve Yasin'e cephe aldılar , buda sanırım o bölgede oynayan oyuncular arasındaki rekabetten kaynaklanıyor. İkisini de 1 er maçta sonradan aldım oyuna ve hemen mutlu oldular.

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum var. Bu oyuncu özellikleri örneğin 12-18, 11-16 gibi gösteriyor. Kafamı allak bullak ediyor bu durum. Yeni mi geldi bu? 2012'den beri oynamıyordum açıkçası Yanlış hatırlamıyorsam "Oyuncu özelliklerini gizle" diye seçenek vardı eskiden ve bunu deaktif edince tam profillerini görebiliyorduk oyuncunun. Ayrıca oyuncu profil ekranları eski oyunlarda ki gibi olanları gördüm. Yaşı maşı ıvırı zıvırı oyuncunun fotoğrafının altında yazan yer hani. Bu temayla mı alakalı bi durum?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by akorkmaz View Post
    Arkadaşlar merhaba. Bir sorum var. Bu oyuncu özellikleri örneğin 12-18, 11-16 gibi gösteriyor. Kafamı allak bullak ediyor bu durum. Yeni mi geldi bu? 2012'den beri oynamıyordum açıkçası Yanlış hatırlamıyorsam "Oyuncu özelliklerini gizle" diye seçenek vardı eskiden ve bunu deaktif edince tam profillerini görebiliyorduk oyuncunun. Ayrıca oyuncu profil ekranları eski oyunlarda ki gibi olanları gördüm. Yaşı maşı ıvırı zıvırı oyuncunun fotoğrafının altında yazan yer hani. Bu temayla mı alakalı bi durum?
    11-16 ,12-18 diye belirtilen özellikler gözlemci tam bilgisi olmadığında çıkar. Oyuncunun o aralıkta bir değer aldığını söyler gözlemci. Yeni bir oyun kurarken eskiden olduğu gibi oyuncu özellikleri gizlenmesi seçeneği hala vardır.

transfer ekranında gezerken oyuncunun profilini açıyorum, geri dönünce kaydırma çubuğu listenin en üstüne geri dönüyor. var mıdır bi çözümü ?

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

yahu şu son dakika gollerinden gına geldi artık be. kaç zamandır şu sorunu çözmediler. bu golleri deplasmanda yememi cidden sorun etmem ama çok baskılı oynadığım bir rakibe karşı kendi evimde üstelikte neredeyse elle tutulur hiç bir güçlü yanları yokken son dakike içinde hele hele serbest vuruş kullanıp ceza sahasına orta açarlarsa KESİN yiyorsun golü..bu yapımcı adamlar buna bir çözüm bulamıyor mu yoksa bulmak için çaba harcamaya gerek duymuyorlar mı?

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    yahu şu son dakika gollerinden gına geldi artık be. kaç zamandır şu sorunu çözmediler. bu golleri deplasmanda yememi cidden sorun etmem ama çok baskılı oynadığım bir rakibe karşı kendi evimde üstelikte neredeyse elle tutulur hiç bir güçlü yanları yokken son dakike içinde hele hele serbest vuruş kullanıp ceza sahasına orta açarlarsa KESİN yiyorsun golü..bu yapımcı adamlar buna bir çözüm bulamıyor mu yoksa bulmak için çaba harcamaya gerek duymuyorlar mı?
    dostum bende çok nadir oluyor son dakika golü enteresan. defansında uzun boylu ve zıplama , kafa vuruşu iyi olan adamları seçersen iyi olur . duran top ayarlarında gözden kaçırdığın birşey olabilir bir boşluk varsa rakip oraya yükleniyordur

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    11-16 ,12-18 diye belirtilen özellikler gözlemci tam bilgisi olmadığında çıkar. Oyuncunun o aralıkta bir değer aldığını söyler gözlemci. Yeni bir oyun kurarken eskiden olduğu gibi oyuncu özellikleri gizlenmesi seçeneği hala vardır.
    Hocam cevabın için teşekkür ederim. Fakat ben şu oyuncunun tam özelliklerini gösterme seçeneğini bulamadım hala? Tercihlerde göremedim öyle bir tıklama yeri. Ben çalıştığım için çok fazla vakit ayıramıyorum oyuna gözlemci falan. Zaten fm scoutu bekliyorum bir yandan da. Böyle 11-16 gibi değilde direk 15 veya 18 gibi görmek istiyorum. Sanırım anladınız demek istediğimi.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Quote Originally Posted by akorkmaz View Post
    Hocam cevabın için teşekkür ederim. Fakat ben şu oyuncunun tam özelliklerini gösterme seçeneğini bulamadım hala? Tercihlerde göremedim öyle bir tıklama yeri. Ben çalıştığım için çok fazla vakit ayıramıyorum oyuna gözlemci falan. Zaten fm scoutu bekliyorum bir yandan da. Böyle 11-16 gibi değilde direk 15 veya 18 gibi görmek istiyorum. Sanırım anladınız demek istediğimi.
    Yeni oyun acman lazim görmek icin.Ligleri sectikten sonra Gelismis seceneklere tikla. Orada sagdan ikincide "Oyuncu özellikleri gizlenmesin" secenegini aktif et böylelikle özellikleri direk görürsün.

Quote Originally Posted by GicaHagi View Post
    Yeni oyun acman lazim görmek icin.Ligleri sectikten sonra Gelismis seceneklere tikla. Orada sagdan ikincide "Oyuncu özellikleri gizlenmesin" secenegini aktif et böylelikle özellikleri direk görürsün.
    Teşekkür ederim hocam.

Trabzon'un kadrosundan şuan itibariyle giden oyuncular oldu. Yeni sezon açtığımızda giden oyuncuları Kasım ayı içerisinde serbest kalacak şekilde görebilecek miyiz? Böyle bir güncelleme gelir mi?
    (Devre arası transferleri yamasından önce tabi ki.)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu bu nedir? Tamam yabancı alamıyordur belki Altınordu ama Meksika nedir

FM Gazetesi

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    Trabzon'un kadrosundan şuan itibariyle giden oyuncular oldu. Yeni sezon açtığımızda giden oyuncuları Kasım ayı içerisinde serbest kalacak şekilde görebilecek miyiz? Böyle bir güncelleme gelir mi?
    (Devre arası transferleri yamasından önce tabi ki.)
    Ben yaptım hocam atayım istersen ama oyuna başlar başlamaz serbestler. Yeni teknik direktörleri de ayarladım.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Oyunda wonderkid diye nitelendirdiğimiz gençler sizce de çok fazla değil mi ? Oyunda ilk kez bu kadar ilerlediğimden (2. sezon ortası ) bunu daha iyi gördüm. Bir de yetenekli bir kadro kurmak çok da zor değil gibi

Messi ve Ronaldo sizinde dikkatinizi çektimi hiç bir zaman insanüstü yani normal yaşamlarındaki istatistiğe ulaşamıyorlar oyunda ben bi kez zevk için Barca yı alıp denemiştim 7-8 maçta Messi 20 golü geçmişti. yıllardır dikkat ederim ikiside 15/16 golde bitiriyor sezonu

Arkadaşlar bilmiyorum "eğer bu bir sorunsa tabi" sizde de oluyor mu?

1.Türk takımları ne Avrupa Şampiyonası Elemelerinde ne UEFA Şampiyonlar Ligi Elemeler ve Gruplarında ne de UEFA Avrupa Ligi Eleme ve Grup Maçlarında "genel" olarak bakarsak başarı sağlayamıyor kendi yönettiğim takımda dahil olmak üzere köy takımlarına yeniliyorlar nedense??

Eğer bu sorun database ile alakalı ise Turksportal Türkiye Araştırma Ekibinin Sports Interactive verdiği yanlış raporlar sonrası böyle olduğunun kanatindeyim..Yani bu sorunun sebebi o zaman Turksportaldır diyebiliriz ve düzeltilmesi için yeni updatede bilgilendirme yapılması gerekir diye düşünüyorum.

2.sorun ise Süper Lig maçlarında galibiyet alınca 1.5 1.3 1.7 milyon tl galibiyet parası kazanıyoruz bence çok saçma kupa finali değil ki bu normal lig maçı..Federasyon takımlara galibiyet alınca bu kadar paramı veriyor ki hayır bence düzeltilmesi lazım.

Bana bu konu hakkında bir geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

[MENTION=160464]burc ugur[/MENTION]

Galibiyet primi doğrudur. Yayın gelirlerinin bir bölümü prim olarak dağıtılmakta.

Quote Originally Posted by nostalgia View Post
    @burc ugur

Galibiyet primi doğrudur. Yayın gelirlerinin bir bölümü prim olarak dağıtılmakta.
    bence çok saçma ne yani gerçekte diyelim fenerbahçe - trabzonsporu bugün 2-0 yendi mesela tff 1 milyon tl ya da daha fazla para mı veriyor ki galibiyet aldığı için? ya da şöyle diyeyim yayın gelirlerinin bir bölümü diyorsun bu her hafta neden 1 trilyon pardon 1 milyon ya da üstü şeklinde? o zaman şöyle ele alalım fb - ts yi yendi tff ve lig tv yayın geliriyle beraber fb bu hafta milyon tl galibeyet ve yayın geliri ücreti mi alacak bence böyle bir şey yok lütfen uydurmayalım !!

bu arada Türk takımları yenilgi sorununa bir cevabı olan varsa bekliyorum...

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by burc ugur View Post
    bence çok saçma ne yani gerçekte diyelim fenerbahçe - trabzonsporu bugün 2-0 yendi mesela tff 1 milyon tl ya da daha fazla para mı veriyor ki galibiyet aldığı için? ya da şöyle diyeyim yayın gelirlerinin bir bölümü diyorsun bu her hafta neden 1 trilyon pardon 1 milyon ya da üstü şeklinde? o zaman şöyle ele alalım fb - ts yi yendi tff ve lig tv yayın geliriyle beraber fb bu hafta milyon tl galibeyet ve yayın geliri ücreti mi alacak bence böyle bir şey yok lütfen uydurmayalım !!

bu arada Türk takımları yenilgi sorununa bir cevabı olan varsa bekliyorum...
    Dostum neden uydurayım. Araştırmadan saçma ithamlarda bulunma. Googleden çok basit bir araştırma ile cevap bulabilirsin.

''Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF), Süper lig takımlarına dağıttığı performans primlerine yeni sezon öncesinde zam yaptı. TFF yönetimi, 1 milyon 200 bin liragalibiyetprimini 1 milyon 300 bin liraya çıkardı. Beraberlikte alınacak rakam ise 600 bin liradan 650 bin liraya yükseltildi.''

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

oyuna hiç update çıkmıyor mu yahu? her sene patchler yüzünden oyunu bırkaıyorum diye bu kez satın almakta acele etmedim fakat sitede hiç güncelleme haberi görmüyorum?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by nessus View Post
    oyuna hiç update çıkmıyor mu yahu? her sene patchler yüzünden oyunu bırkaıyorum diye bu kez satın almakta acele etmedim fakat sitede hiç güncelleme haberi görmüyorum?
    Güncelleme yok henüz.

Nesil
    2006

Penaltılar ile sıkıntısı olan var mı? Robin Van Persie'nin attığı üç penaltının ikisini rakip kaleci kurtardı.

2.sezonun sonlarına doğru oyun acayip kasmaya başladı. 6-7 lig açık ve büyük db seçili. acaba hızlandırmanın bir yolu var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Penaltılar ile sıkıntısı olan var mı? Robin Van Persie'nin attığı üç penaltının ikisini rakip kaleci kurtardı.
    Penaltılarda evet biraz beceriksizlik var . Bir ayar gelecektir diye düşünüyorum

Quote Originally Posted by Matteo Ferrari View Post
    2.sezonun sonlarına doğru oyun acayip kasmaya başladı. 6-7 lig açık ve büyük db seçili. acaba hızlandırmanın bir yolu var mı?
    Birkaç ligi kaldırabilirsin.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ne kadar zor olursa ol FM ! Ben her zaman bir yolunu bulurum !!

ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Ne kadar zor olursa ol FM ! Ben her zaman bir yolunu bulurum !!

ouw yea taktiği isteriz

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Penaltılarda evet biraz beceriksizlik var . Bir ayar gelecektir diye düşünüyorum
    Sigames forumlarında da dile getirilmiş bu durum. Son güncelleme ile düzeltildi mi tam anlayamadım daha.

Şimdilik böyle gidiyoruz.
    Doğru oynatırsanız Marsilya ortantısız güç oluyor resmen .

Yakında bir Marsilya rehberi hazırlayacağım isteyen arkadaşlar için.

29. Default

Ligin 29. haftasındaki maçı kazanırsak şampiyon olacağız.
    oyuncularla toplantı yapıp " bu maçı da kazanırsak şampiyonuz!" diyorum.
    aradan bir tanesi çıkıp "bizi gerçek dışı hedeflerle gereksiz sıkıntıya sokuyorsun." diyor.
    zaten hepsini kaybetsek bile şampiyon oluruz , neyin stresinde bu oyuncular
    puan tablosuna hiç bakmadan mı cevap veriyorlar ?

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    Şimdilik böyle gidiyoruz.
    Doğru oynatırsanız Marsilya ortantısız güç oluyor resmen .

Yakında bir Marsilya rehberi hazırlayacağım isteyen arkadaşlar için.

Resimleri görsek güzel olurdu

SM-G360H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri