Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 16 ilk izlenimler

Quote Originally Posted by caneration View Post
    Arayüz ayarlarında "Geçici dosyaları temizle" kutusuna tıkladıktan sonra,"Tercihlerde yapılan değişiklikleri onayladıktan sonra temayı yenile" kutusuna tik koyup onaylarsan doğru yere attığın resim dosyaları aktif olacaktır.
    Eyvallah

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by BlackAnaconda View Post
    Barça'dan Sergi Roberto'nun profilini atabilir mi biri acaba ?

15 de kiralayabiliyorduk ama sanırım bu sezon olmayacak. Barça'nın transfer yapamayışıyla beraber fazla süre almaya başladı.

Isı haritası hakkında detaylı bilgiye sahip olan var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    Isı haritası hakkında detaylı bilgiye sahip olan var mı ?
    Neyini anlamadın mesela ? Takımın sahada en çok bulunduğu yer o kadar kırmızı. Aynı şekilde tek tek oyuncuyu seçip de sahanın neresinde ne kadar bulunmuş görebilirsin.

Teşekkürler Marty. Beklediğimden düşük tutulmuş profili.. Teknik, Kararlılık ve özellikle Özel Yeteneği daha yüksek beklerdim.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Neyini anlamadın mesela ? Takımın sahada en çok bulunduğu yer o kadar kırmızı. Aynı şekilde tek tek oyuncuyu seçip de sahanın neresinde ne kadar bulunmuş görebilirsin.
    Onu azçok anladım da bu haritadan özetle taktiksel anlamda ne gibi değişiklikler yapılabilir ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Onu azçok anladım da bu haritadan özetle taktiksel anlamda ne gibi değişiklikler yapılabilir ?
    Eğerki takımını sahanın belirli yerinde etkisiz yani oyunda olmadığını görüyorsan ona göre dizilişte değişikliğe gidebilirsin. Mesela rakibin oyunu belirli bir kanada yıktıği görülüyorsa ve takımın o kanatta etkisizse ona göre önlem alabilirsin

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Verdiğin role göre oyuncunun aldığı pozisyonu, yeterince koşup koşmadığı, taktiğine göre takımının aldığı pozisyonu vb. Bir çok şey. Benim en cok begendigim özellik bu oldu acıkcası.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Oyuncuya sigorta yaptırma özelliği eklenmişti diye hatırlıyorum. Bulamadım, bilen var mı?

Yabancı oyuncu transfer edince Hızlandırılmış Dil Kursu'na gönder seçeneği var süper olmuş bu yahu

Isı haritasına gelince, Bursaspor ile Süper Kupa finali oynadık ve 2-1 kazandık. Takıma dar alanda basan, rakibe top oynattırmayan ve topu kazanınca hızlı bir şekilde rakip ceza sahasına girmeye dayalı bir taktik yaptım.

Maç sonu ısı haritası bu şekilde. Maçın 2.yarısını Chedjou'nun 43te kırmızı görmesiyle 10 kişi oynadık ayrıca.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Benim Bursa'yı 4-1 yendiğim maçta da böyle bir harita ortaya çıktı. Haritadan da görüldüğü üzere, taktiksel olarak ortanın solunu kullanıyorum. Sneijder orada olduğu için ataklar oradan dönüyor
    Football is simple,but Football Manager is not

[MENTION=186966]Corpus[/MENTION], bende Sneijder çok etkisiz kalıyor, sende nasıl performansı ?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

[MENTION=301009]Saul17[/MENTION], Sneijder hazırlık maçlarıyla beraber 5 maç 1 gol 2 asist 7.23 ortalaması var. Ama 3 mc 2 amc oynuyorum ben, o yüzden daha çok beyin gibi oynuyor. Emre Çolak yine çok iyi. Sneijder den verim alamazsan Emre Çolak ı bir dene derim.
    Football is simple,but Football Manager is not

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    @Saul17, Sneijder hazırlık maçlarıyla beraber 5 maç 1 gol 2 asist 7.23 ortalaması var. Ama 3 mc 2 amc oynuyorum ben, o yüzden daha çok beyin gibi oynuyor. Emre Çolak yine çok iyi. Sneijder den verim alamazsan Emre Çolak ı bir dene derim.

Emre, yurtdışı diye tutturunca üçe beşe bakmadan yolladık kendisini. İlerde parlar da başka bir takıma transfer olursa %40 satış yüzdesi kazanacağız. Sana kötüledim adamı, sonra oyuna girdim 4 maç oynadım, efsane oynamaya başladı. Golden çok yaptığı asistlerle sırtladı takımı

sizce 13 kasımı bekleyeyim mi yoksa betayla başlayayım mı?kadroda vs değişiklikler olur mu?

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    sizce 13 kasımı bekleyeyim mi yoksa betayla başlayayım mı?kadroda vs değişiklikler olur mu?
    13 kasımı bekle bence. Ben betayı aldım ancak full sürümü bekliyorum. Zira oyunda büyük hatalar var. Galatasarayın uçuk sponsorluk geliri gibi...

Tam başlayacaktım kursagımda bıraktın hata olması cok önemli değil.çok bariz ve uçuk ollmadıkça.Sonucta adı üstünde beta.hatalar olabilir.ancak ben mesela ingiltere alt ligi takımlarıyla başlayacağım.çok büyük kadro farklılıkları vs yoksa başlamak istiyorum.başka düşüncesi olan?

[MENTION=278229]asg23[/MENTION] Bence şimdi al 13 Kasım oyun çıkana kadar oynarsın. Hem bu arada oyuna ısınmış olur, yeni özellikleri keşfedip,oyuncuları denemiş olursun.

Oyun çıktığında da yeni kariyer açar başlarsın.

Herkese açık beta olacak mı ? Oyunu denemeden almak istemiyorum FM 15 nerdeyse hiç oynamadım. Bir daha aynı hatayı yapmak istemiyorum

Hocam bir şey sormak istiyorum, Sinan Kurt türk statüsünde mi oynuyor? FM15te alman milli takımını seçtiği için öyle değildi.

Quote Originally Posted by MelihTrezeguet View Post
    Hocam bir şey sormak istiyorum, Sinan Kurt türk statüsünde mi oynuyor? FM15te alman milli takımını seçtiği için öyle değildi.
    Hayır yabancı statüsünde oynuyor. Bu sebeple kiralık sözleşmesi bitince yollayacagım.

tekrar yenı acmak ıstemıyorum.bir kariyerde baslayıp devam etmek istiyorum.ingiltere alt ligi takımları için pek bir şey değişmez sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

+lar

+transfer yapmak kolaylaşmış, transfer bedelleri daha normal.
    +maç motorunda nispeten derli toplu duruyor.
    +arayüz daha hoş.

-ler

-çok fazla ofsayt oluyor.. bilmiyorum benim taktiğimle mi alakalı ama can sıkıcı boyutta.
    -savunma yapmak benim için şu ana kadar mümkün olmadı. en boş takımlar bile rahat gol buluyor. taktikle de alakası vardır ama adı sanı belli olmayan total değeri 1-2m'luk takım da gelip çatır çatır pozisyona girememeli.
    -direkten dönen toplar hala fazla. şunu 5 senedir çözemediler.

diyeceksiniz ki "e maç motoru nasıl derli toplu?"

en azından futbol oynanıyor sahada. oyuncular beyinleri olduğuna dair emareler veriyor aptalca işler yapmıyor.

Bu olay canımı sıkıyor değiştiğinden beri, sonuçta Türk vatandaşı kardeşim bu adamlar

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by serwan View Post
    -çok fazla ofsayt oluyor.. bilmiyorum benim taktiğimle mi alakalı ama can sıkıcı boyutta.

-direkten dönen toplar hala fazla. şunu 5 senedir çözemediler.
    Ofsayt sayısından şikayet edenler arasında yanlız değilim demek ki . Ayrıca direkten dönen toplar da oldukça fazla. 3-0 yendiğim maçta bile 5 tane topum direkten dönmüştü bir keresinde

Şu dikkatimi çekti , kanat oyuncuları sahanın yeterince kenarına yayılmıyor gibi . Yani sanki içe kat eden gibi sürekli içeri girme eğiliminde. Oyun genişliğini en geniş seçsem de bu böyle. Kullandığım rol "Kanat oyuncusu / destek" . Sanki bu durum bilerek böyle yapılmış ki bekler geriden gelip bindirsinler diye. O yüzden de beklerin verimliliği çok artmış Yanlış mıyım sizde de üstte yazdığım gibi mi ? Yani gidip de defans bekinin dibinde mi yoksa sahayı enlemesine kullandırabiliyor musunuz kanat oyuncunuza ?
    Ben istiyorum ki oyuncum taç çizgisine yakın 3. bölgede beklesin. Ceza sahasına doğru hareketlenmesin her topu aldığımızda. Bunu başarabilen görselle gösterebilir mi ?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Hayır yabancı statüsünde oynuyor. Bu sebeple kiralık sözleşmesi bitince yollayacagım.
    Created by TFF. Oyun ile alakası yok. Yeni yabancı kuralı içindeki Milli Takım istisnası.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

ben bir de maç içinde yaptığımız konuşmalar , oturmuş taktiğimizdeki değişiklikler ve oyunculara verdiğimiz direktifler daha gelişmiş halde. hani boşluğa basıyım oynasın 70lerde 2 3 oyuncu değiştiririm kısmından çok maç içerisinde daha çok üstüne düşmemiz gerektiğini düşünüyorum. sevmediğim kısım yukardaki arkadaşlarımızın/abilerimizin de belirttikleri üzere kale önüne kamyon parketme mevzusunda oyun bize sınır tanıyor. 5 otobüs park edip 2 tane de kanat/forvet arkası çıkarıp ön liberoya tır çekiyorum ; takım hala gol yiyor 80+larda

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Artjoms Rudnev benim yeni oyunda Hamburg'tan Başakşehir'e 1 yıllık kiralık gitti, çılgın atıyor. 6 haftada lider yaptı Başakşehir'i, 18 attı, 4 yedi takım.
    6 maç, 10 gol, 1 asist
    (27 yaş, 5.5ME ederi /// Aylık 11.750E kiralama bedeli, 1.075.000E vergi dahil maaş)

Hızlanma (Acceleration) 14 ->> Dar alanda nispeten çabuk, yavaş savunmalar ilk adımda dahi kaçırabilir.
    Hız (Pace) 19 ->> Olağanüstü hızlı, kontrada defans arkasına uzun top geldiğinde yakalanamıyor.
    Vücut Zindeliği (Natural Fitness) 17 ->> Üstüste tempolu maç kaldırabiliyor.
    Dayanıklılık (Stamina) 16 ->> Kolay yorulmuyor.
    Güç (Strenght) 14 ->> Nispeten güçlü, rakibi itebiliyor.
    Denge (Balance) 16 ->> Omuzomuza mücadelede kolay yıkılmıyor.
    Kafa Vuruşu (Heading) 14 ->> Nispeten iyi bir kafa golcüsü. Jumping 12 olduğundan bir kule değil.
    Aggression (Agresiflik) 18 ->> Topa sürekli baskı.
    Çalışkanlık (Work Rate) 18 ->> Yüksek pres, pres istenirse rakibi defanstan çıkartmıyor.
    Kararlılık (Detemination) 16 ->> Yılmıyor, mücadeleden kaçmıyor.
    Önsezi (Anticipation) 15 ->> Doğru alanlara hakeret ediyor, kendini boşa çıkarıyor.
    Topsuz Oyun (Off The Ball) 13 ->> Ortalama bir koşucu, ara sıra tam zamanlamalı defans arkası koşu yapıyor.
    (Off The Ball ortalama olduğu için sık sık top atılırsa defans arkası koşularda ofsaytta kalabilir. Hızı 19 olduğundan Anadolu takımlarında 4-5 kere deneyip 1 kere ofsayt olmadan yakalayıp atsan kafi, zarar değil. Bana maçta 2 kere zamanlamalı yaptı, sonuç efsane.)

Büyük takımda oynamasını etkileyen noktalar da şunlar:
    Bitiricilik (Finishing) 10 ->> Ortalama altı bir golcü. Vuruşları 3 büyükler için çok sıkıntılı.
    Teknik (Technique) 10 ->> Estetik pas ve vuruşlar beklemeyin. Çoğunlukla açı daraldıkça sert ama etkisiz vurarak kurtarmaya çalışır.
    Pas (Passing) 8 ->> Pas oyununa katkısı yok. Basit oynaması istenmeli. Topun şiddetini, sertliğini ve açısını ayarlayamaz.
    Vision (Vizyon) 7 ->> İnceci bir arkadaş değil. Sıkışan oyunda geniş alanda oyuncuları seçip etkili pasla oyunu açamaz, yaratamaz. Al-ver, yana-geri.
    Dribbling 9 ->> Topla marke iken hiç alan katedemez. Rakip ekarte etmesi istenmemeli.
    Soğukkanlılık (Composure) 12 ->> Savunmacısı tarafından daraltıldıkça acele edip hatalı karar ve vuruşlar yapabilir.
    İlk Kontrol (First Touch) 8 ->> Sert topları istop ederken çoğu zaman ayağından açabilir. Katlanılması gerekir.
    Karar Alma (Decisions) 8 ->> Şut çekecek yerde pas, pas verecek yerde şut çekebilir. Umut Bulut effect.

Geri kalan özelliklerinde de standart bir santrafor için büyük eksi ya da artısı yok. Büyük takımlar için kontra yedeği de olabilir.
    Rakip defansa pres yapsın istiyorsanız Çalışkan Forvet -Destek, orta sahaya pres yapsın istiyorsanız Çalışkan Forvet - Savunma rolünde oynatılabilir.
    Last edited by Cengo : 03.Kasım.2015 at 00:30
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

personel araması yaparken özelliklerde gizli diye bir secenek cıkıyor.bu seceneğin içinde de hırs-sportmenlik vs oluyor.ama arattığımda hiç bir sonuç bulamıyorum.bu nedir tam olarak?

Benim gibi 3D problemi yasayan yokmu ? 2d den baska secenek yok maci izlerken

Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri