Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 16 ilk izlenimler

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    ben güncellemedim galiba 1 2 ay güncellemem gibi
    Bilgisayarı yeniden başlatayım deme sakın

Beyler transfer pazarlıkları çok basitleşmiş sanırım. Grosskreutz'u 18m'a Chelsea'ye iteledim.

şunu farkettim şuana kadar 50 den fazla oyuncu gözlemlettim gözlemcinin transfer etmeye değmez dediği adamda gözlemci raporunu incelediğimde eksi yönlerinde birşey yazmıyor ama artı yönlerinde en az 5-6 özellik yazıyor

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by illet View Post
    şunu farkettim şuana kadar 50 den fazla oyuncu gözlemlettim gözlemcinin transfer etmeye değmez dediği adamda gözlemci raporunu incelediğimde eksi yönlerinde birşey yazmıyor ama artı yönlerinde en az 5-6 özellik yazıyor
    evet onu bende farkettim. gözlemci transfer etmeye değmez diyor adamın tek olumsuz özelliği dil öğrenmesi gerektiği???

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Mevcut oyuncularınızla kıyaslıyor gözlemlediğiniz adamı. Mevcut oyuncularınız daha iyiyse gözlemlediğiniz oyuncuda potansiyel de pek yoksa öyle söyleyebilir.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Buna Mario Gomez demişler ama bildiğin gol makinesı olmuş Adam her türlü fazla Türkiye Ligine. Beşiktaş onun sayesinde her türlü kafaya oynuyor.

Edit: Yazım hatası

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Buna Mario Gomez demişler ama bildiğin gol makinesı olmuş Adam her türlü fazla Türkiye Ligine. Beşiktaş onun sayesinde her türlü kafaya oynuyor.

Hangi rolde oynatıyorsun ?

Quote Originally Posted by RodiMood View Post

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Bilgisayarı yeniden başlatayım deme sakın
    Güncelleme kısmini sürekli güncelleme yapmadim oyuna girerken diye bi secenegi isaretledim
    ADANA DEMİRSPOR

arkadaşlar maç motoru hakkında cidden ne düşünüyorsunuz? ben gerçekten diğer oyunlara göre gelişme gördüm. kusursuz bir oyun değil tabi ama yine de iyi gibi.

steamdan, sigames forumlarından, ordan burdan oyuncu yorumları okurum her sene.. ve her sene oyunu beğenmeyen yüzdelik genelde daha fazla oluyor. maç motoru hatalarıi sakatlıklar, yüksek bonservis ücretleri gibi falan.. bu tarz şikayetler fm2006,2007 ve 2008'de falan hiç olmazdı. 2010'dan sonra yavaş yavaş her oyundan şikayet gelmeye başladı. yani kime hak versem bilemiyorum. yeni nesil fm oyunları 2006-2008'deki gibi falan kusursuza yakın olamaz malesef. çünkü gittikçe ayrıntılaşıyor ve böyle oldukça elbette buglar ortaya çıkıyor. ama napalım yani gidip 10 sene öncesinin oyununu da oynayacak halimiz yok ya. her sene her sene şikayet. başka çaremiz yok işte. fm türünün tek örneği. rakip firma da yok, olsa bile asla fm kadar ayrıntılı bi oyun yapamayacaklar. o yüzden son oyunu oynamak dışında şansımız yok. şimdi fm2008 yüklesem de zevk alacağımı biliyorum ama sanki windows 10'dan windows xp'ye geçmiş gibi hissedeceğim o zamanda. bilemiyorum.. seve seve (!) sevmek zorundayız. :/

Quote Originally Posted by alexalexalex View Post
    arkadaşlar maç motoru hakkında cidden ne düşünüyorsunuz? ben gerçekten diğer oyunlara göre gelişme gördüm. kusursuz bir oyun değil tabi ama yine de iyi gibi.

steamdan, sigames forumlarından, ordan burdan oyuncu yorumları okurum her sene.. ve her sene oyunu beğenmeyen yüzdelik genelde daha fazla oluyor. maç motoru hatalarıi sakatlıklar, yüksek bonservis ücretleri gibi falan.. bu tarz şikayetler fm2006,2007 ve 2008'de falan hiç olmazdı. 2010'dan sonra yavaş yavaş her oyundan şikayet gelmeye başladı. yani kime hak versem bilemiyorum. yeni nesil fm oyunları 2006-2008'deki gibi falan kusursuza yakın olamaz malesef. çünkü gittikçe ayrıntılaşıyor ve böyle oldukça elbette buglar ortaya çıkıyor. ama napalım yani gidip 10 sene öncesinin oyununu da oynayacak halimiz yok ya. her sene her sene şikayet. başka çaremiz yok işte. fm türünün tek örneği. rakip firma da yok, olsa bile asla fm kadar ayrıntılı bi oyun yapamayacaklar. o yüzden son oyunu oynamak dışında şansımız yok. şimdi fm2008 yüklesem de zevk alacağımı biliyorum ama sanki windows 10'dan windows xp'ye geçmiş gibi hissedeceğim o zamanda. bilemiyorum.. seve seve (!) sevmek zorundayız. :/
    Son 2 seriden sonra bu sene ilaç gibi geldi bana vallahi. Maç motoru tam isabet olmuş şuan. İnşallah güncellemeler ile daha da iyi yapalım derken batırmazlar..

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Betada bu kadar güzel maç motoru takdire şayan vallahi.Umarım ince ayar çekelim derken içine etmezler.

güncelleme sonrası devam ettiğim kayıtlı oyunumda hafif donmalar hissediyorum profile veya başka zımbırtılara tıklayınca sizde de aynı sorun var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by UgurcanOrhan View Post
    güncelleme sonrası devam ettiğim kayıtlı oyunumda hafif donmalar hissediyorum profile veya başka zımbırtılara tıklayınca sizde de aynı sorun var mı ?
    Evet var . Tam sürüme kadar ara verdirecekler illaki

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Evet var . Tam sürüme kadar ara verdirecekler illaki
    anladım teşekkürler bilgi için abi

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by alexalexalex View Post

olumlu yönleri fazla.
    ancak çok penaltı kaçıyor bence. ayrıca ofsayt sayısı da fazla. denedim taktikle falan alakasız. ufak tefek düzenlemeler ile adam olur.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

merhaba arkadaşlar,

oyunun betasını ben de 3 gündür oynuyorum.İzlenimlerimi şöyle sıralayabilirim.
    1-Taktik ayarlama ekranını beğendim diyebilirim.Daha basit ve anlaşılır olmuş.Takım savunma hattnın nerde duracağını görsel olarak belirleme yine aynı şekilde genişliği görsel olarak görme harika olmuş.
    2-Oyuncuların bireysel talimatlarında top takımdayken,top rakipteyken ve top oyuncudayken olarak ayırıma gidilmesini de beğendim.Herşey gayet açık ve anlaşılabilir.Yalnız burda bişey ekliyeyim bu hatamıdır bilmiyorum ama takımın genel taktiğinde presi çok yapıp,top kazanan orta saha oyuncusunun bireysel taktiğine girdiğiniz zaman onun bireysel pres ayarı bazen olarak görülüyor.Bunu sigames'in forumuna da yazdım.
    3-Fm'nin maç motorunu yapan yazılımcılar kimse benden selam olsun.Yaw arkadaş tamam anladık beta versiyon da futbolun en temel hareketi olan presi neden bir türlü tam ayarlayamazlar anlamam.Savunma oyuncularını tam maç da bi izleyin.Rakip forvetlere eşlik ediyolar sadece.Zaten uzun zamandır seriyi oynayan biri olarak maç motorunu oldum olası sevmedim.FM 2010 hariç
    4-Taktik ekranında oyuncuları dizdiğimiz şablonda neden koca koca simgeler kullanmışlar anlamadım.Estetik olmamış.
    5-Topla oynama oranların uçuk istatistikler görüyorum.Galatasaray'a karşı deplasmanda oynadığım maçta topa %92 ile sahip olarak bitirdim.Tabiki bu koca bir bug düzelteceklerdir.
    6-Yine topla oynama oranlarıyla ilgili ama bu bir bug mıdır yoksa bu sene oyunun zorlaşması ile ilgilidir bilmiyorum topa sahip olmak çok zor.Kendi sahamda kısa paslı oynasam bile taş çatlasın %52-55 ile oynuyorum.Antreman programını bu oyun tarzına uygun yaptırmama rağmen.!

Şu an için izlenimlerim bu kadar.Maç motoru saçmaladığı için 3 gün sonunda bıraktım.Final sürümüne kadar inşallah bugları temizlerler.Ben hala gerçekliğe daha yakın bir maç motoru bekliyorum.inşallah görürüm ilerde

buda fm2016 wonderkid listesi exel olarak bulundurmak isteyenler için yararlı olabilir.

shortlist olarakda var ama şuan işyerindeyim burda mevcut değil

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

savunma oyuncularının sadece rakibe eşlik ettiğini söyleyen arkadaşla aynı sorunu yaşayan var mı? yoksa sizde gayet iyi müdahaleler yapılıyor mu?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    merhaba arkadaşlar,

oyunun betasını ben de 3 gündür oynuyorum.İzlenimlerimi şöyle sıralayabilirim.
    1-Taktik ayarlama ekranını beğendim diyebilirim.Daha basit ve anlaşılır olmuş.Takım savunma hattnın nerde duracağını görsel olarak belirleme yine aynı şekilde genişliği görsel olarak görme harika olmuş.
    2-Oyuncuların bireysel talimatlarında top takımdayken,top rakipteyken ve top oyuncudayken olarak ayırıma gidilmesini de beğendim.Herşey gayet açık ve anlaşılabilir.Yalnız burda bişey ekliyeyim bu hatamıdır bilmiyorum ama takımın genel taktiğinde presi çok yapıp,top kazanan orta saha oyuncusunun bireysel taktiğine girdiğiniz zaman onun bireysel pres ayarı bazen olarak görülüyor.Bunu sigames'in forumuna da yazdım.
    3-Fm'nin maç motorunu yapan yazılımcılar kimse benden selam olsun.Yaw arkadaş tamam anladık beta versiyon da futbolun en temel hareketi olan presi neden bir türlü tam ayarlayamazlar anlamam.Savunma oyuncularını tam maç da bi izleyin.Rakip forvetlere eşlik ediyolar sadece.Zaten uzun zamandır seriyi oynayan biri olarak maç motorunu oldum olası sevmedim.FM 2010 hariç
    4-Taktik ekranında oyuncuları dizdiğimiz şablonda neden koca koca simgeler kullanmışlar anlamadım.Estetik olmamış.
    5-Topla oynama oranların uçuk istatistikler görüyorum.Galatasaray'a karşı deplasmanda oynadığım maçta topa %92 ile sahip olarak bitirdim.Tabiki bu koca bir bug düzelteceklerdir.
    6-Yine topla oynama oranlarıyla ilgili ama bu bir bug mıdır yoksa bu sene oyunun zorlaşması ile ilgilidir bilmiyorum topa sahip olmak çok zor.Kendi sahamda kısa paslı oynasam bile taş çatlasın %52-55 ile oynuyorum.Antreman programını bu oyun tarzına uygun yaptırmama rağmen.!

Şu an için izlenimlerim bu kadar.Maç motoru saçmaladığı için 3 gün sonunda bıraktım.Final sürümüne kadar inşallah bugları temizlerler.Ben hala gerçekliğe daha yakın bir maç motoru bekliyorum.inşallah görürüm ilerde
    %92 ile oynadığın oyunda gerçekten top sende miydi yoksa istatistikler mi yanlıştı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

%92 iyiymiş

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    savunma oyuncularının sadece rakibe eşlik ettiğini söyleyen arkadaşla aynı sorunu yaşayan var mı? yoksa sizde gayet iyi müdahaleler yapılıyor mu?
    Duruma göre değişiyor bence.Defans kurgum oturduktan sonra defans oyuncularımın rakibi orta sahayı geçtikleri gibi karşılayıp,topu ayaklarından aldıkları pek çok pozisyona rastgeldim.Ama tabi arasıra rakibin paslaşmalarını tren seyreder gibi seyrettikleri olmuyor da değil O sırada kanser olup bağrınıp,çıldırdığım da olmuştur

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Topla oynama oranının tersi oldu bende.
    Pas sayıları nerdeyse aynıydı rakiple, diğer istatistikler de yakın ama rakip ilk yarı %92 le falan oynadı sonra 87 lerle falan bitti oyun.
    Bulursam maçı ss atarım ben united la oynuyorum bu arada rakip çok daha gucsuzdu.

Süper Lig'deki bütün takımların U21, U18 oyuncularının maaşı 115 bin euro seviyesinde. Oyunun başında 2.lig 3.lig kiralarında olan oyunculara takımları 100k maaş ödüyor, ne oyuncuyu kiralayabiliyoruz ne de tazminat ödeyip sözleşme feshedebiliyoruz. Eğer kulüp başkanlarının kara para aklama yöntemi olarak düşünülmemişse tam sürümde muhakkak kaldırılmalı bu. Man United gibi kulüplerde bile böyle bir şey gözükmüyor!

Topla oynama kesinlikle bug. Rakiple aynı pası yapıp yüzde 18 topa sahip olma ile maç bitirdim ve maçın en az üçte ikisi hiç gösterilmedi. Bir de bug mı bilmiyorum ama Fransa ligini Lyon ile üçüncü bitirdim ve bir sürü oyuncum alanında şov yaptı. Buna rağmen ligde yılın 11'ine bir tane bile futbolcum giremedi ki içlerinde dakika başına en çok gol atan forvetim ( 29 gol attı Lacazette ), asist kralı sağ bekim ( Jallet ) ve en çok başarılı pas yüzdesine sahip orta sahalarım vardı. Garip geldi.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Oyun güzele benziyor..Aralık sonu indirimini bekleyeceğim 100 lira çok para

Oyuncu arama kısmındaki istatistikler yerinde 0 ile 100 arasında degerler var. Mesela isabetli pas oranı. Bu yüzde olarak mı yoksa baska bı acıklaması var mı ?

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

az önce 211.8KB güncelleme geldi.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Güncellemeyi ben de mi kapatsam ki? Korkuyor insan
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ben şimdi pres yap dediğimde oyuncular gerçekten pres yapıyorlar mı?
    Derin paslarla oynamak istediğimde hâlâ sağa sola topu atıyorlar mı?
    İleri hızlı çıkın dememle normal oyunum arasında fark var mı?

Bunları böyle uzatabilirim, sayısız soru ile. Kısacası verdiğimiz taktiği sahada görebiliyor muyuz? Yoksa 2015 gibi mi?

Diğer bir sorum oyuncuları 2015'teki gibi 2 maç oynamayınca isyan ediyor mu?

Sayfa 5 / 12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri