Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 70 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Fenerbahçe

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Resime sol tıklarken çek sürükle varolan sekmenin yanına. Yeni sekmede açılır. (Firefox)
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Resme sağ tıklayıp "Resmi yeni pencerede aç diyebilirsin"
    kıroluk iste hocam napalım
    tesekkurler...

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    kıroluk iste hocam napalım
    tesekkurler...
    Est. sıkıntı yok çözdüysen

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Taktik yapabilme konusunda hala sıkıntılar çekiyorum çok ilginç bir seri olmuş gerçekten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Konuda çok güzel bilgiler paylaşılmış. Teşekkürler..

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

İlk sene ligde 7.Olurken Avrupa Kupasını kazandım çok ilginç

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Hasan ali kaldırım, alper potuk profillerinde herhangi bir değişiklik var mıdır? Alper potuk için plase şut vurur ppm'i eklenmiş mi?

LT28h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'nin teknik ekibinin oyunun en kötülerinden olması hiç şaşırtmadı nedense? Her pozisyon gole çeviriliyor adeta.

Nesil
    2005
    Yer
    Copenhagen

Arkadaslar aranizda profilleri karsilastirmali yükleyebilecek birisi varmi acaba?

Benim merak ettiklerim FB - GS.
    Sponsorluk gelirleri
    Borclar
    G.G, Sener (Sabri)
    Caner (Olcan)
    Kjær, Alves (Semih)
    Alper (Selcuk)
    V. Persie (Burak)
    Fernandao (Umut)

benim merak ettigim ve karsilastirma yapmak istedigim profiller bunlar.. Paylasan olursa sevinirim.

Tesekkurler..

4-1-1-3-1

Dmc-Mc- Amcrl

Hücum - Çok akıcı

Daha fazla pres, dikine pas, savunma orta sahaya en yakın, ayakta savun, savunmadan kısa pasla çık, rakibin üstüne git, koşu yoluna pas at. İçerideki ve dışarıdaki zayıf takımlara taktik budur. Manuyu 4-3 yendim içeride. Dışarıda aynı taktikle 5-0 yenildim.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar gitmek isteyen oyunculara kesinlikle taviz vermeyin.bir süre sonra kalmaktan memnun mesajı geliyor zaten..ayrıca her sözleşme isteyene cart diye yeni sözleşme teklif etmeyin.patronun kim olduğunu anlayınca yelkenleri indiriyolar.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by okocha6 View Post
    4-1-1-3-1

Dmc-Mc- Amcrl

Hücum - Çok akıcı

Daha fazla pres, dikine pas, savunma orta sahaya en yakın, ayakta savun, savunmadan kısa pasla çık, rakibin üstüne git, koşu yoluna pas at. İçerideki ve dışarıdaki zayıf takımlara taktik budur. Manuyu 4-3 yendim içeride. Dışarıda aynı taktikle 5-0 yenildim.
    aynı taktiği deplasmanlarda kısa pas topa hakim olma,daha az pres(takım bütünlüğünü korumak adına) defans çizgini de biraz geriye çekip oyunu orta sahaya yıkarsan biraz da şanslıysan puan çıkarırsın

İnternet kotam doldugu icin hala betayi oynuyorum. Oyun zor. Mesela eli ayagi duzgun bir takima karsi 2-0 yapar yaomaz hucumdan kontrollu ya da satandarta gecmek gerekiyir. Yoksa bi bakmiaain 2-2 ya da 2-3 olmus. Gercek menajerlik bu iste.

Mali durumu ciddi anlamda çok iyi takımın.
    İlk sene sonunda kontrat ve transfer bütçesini toplam 50 m euro arttırdı Aziz başkan

her oyunda sadece fenerbahçe´yi seçerim. bizim oyuncuların değerleri çok yerinde bence, sezon başında doğru hamleler yaparsanız lige fırtına gibi başlarsınız.

oyuna başlar başlamaz diego, alves ve meireles´i sattım. diego gerçek hayattaki gibi verimsiz, AMC oynattığınızda hayal kırıklığı. alves kağnı, oyunu öne yıkmak istediğinizde arkasına paso adam kaçırıyor. meireles ise yine gerçekçi bir şekilde gamsız, ikili mücadele denen şeyden haberi yok. üçünü de postaladım, toplamda 5 milyon pound ekstra geldi. yönetimden biraz sakal da istedim 7 de oradan geldi. cengiz ünder (AMRL), hirving lozano (AMR) ve andrija zivkoviç´i (AMRLC) aldım. ligin devre arasında palermolu giancarlo gonzalez´i (DC) aldım.

kadlec ve ba şaşırtıcı derecede çok iyiler, ligin ilk devresinde kjaer´i kızağa çektiler resmen. hasan ali caner´den daha çok asist yaptı bende. ozan her maç oynatırsanız 3-4 ayda harika bir performansa ulaşıyor, oynatın yani. souza da hiç fena değil. volkan şen büyük maçların oyuncusu. van persie FALSE 9, fernandao klasik AF olarak çok iyi katkı veriyorlar, asla birlikte oynatmayın ama. nani ise oyunun süperstarlarından.

taktiğim 4-2-3-1 ve 4-3-3. ligde 3 puan farkla liderim. uefa´da guruplardan çıkıp ilk turda zenit ikinci turda schalke´yi eledim. ikisinde de ilk maç deplasmandaydı ve 3-1 yenildim, ikinci maçlar kadıköy´deydi, zenit´i 4-1 schalke´yi 4-0 yendim. yani kadroya bütün hafta defans antremanı yaptırdığım halde deplasmanlarda iyi takımlara karşı gol yememe kabiliyeti kazandıramıyorum, ama hücum antremanı yaptırırsanız rakip kim olursa olsun ortalığı süpürebiliyor.

edit: devam ettim oyuna, ligde şampiyon oldum, uefa'da yarı finalde lazio'ya elendim. sözleşmeleri biten kadlec, topuz, kesimal gibi oyuncular gitti. kiraları biten markoviç, fabiano ve ba da gitti. augsburg'dan ragnar klavan'ı (DC), paraguaylı gustavo gomez'i (DC), eder balanta'yı (DC), ajax'tan bazoer'i (DMC), basel'den embolo'yu (AMRLC/ST), free transferden jeronimo rulli'yi (GK), ve mert günok'u aldım. ertuğrul'u ve emenike'yi yine kiraya gönderdim, salih ve can değirmencioğlu'nu kadroya aldım.

şöyle bir kadrom oldu:

gk: rulli, mert, volkan

dr: gökhan, şener

dl: caner, hasan

dc: klavan, gustavo, giancarlo, kjaer, can

dmc: topal, balanta

mc: ozan, bazoer, souza

amc: zivkoviç, salih

amr: lozano, volkan şen

aml: nani, alper

st: van persie, fernandao, embolo

ana taktiğim 4-2-3-1, ilk sezonumda sorunsuz bir şampiyonluk yaşadım, yeni başlayacaklar için transfersiz kadroya adapte ederek anlatacağım:

gk: volkan
    dr: gökhan (complete wing back)
    dl: caner (complete wing back)
    drc: ba (central d)
    dlc: kadlec (central d)
    mrc: ozan (box to box)
    mlc: topal (central midfielder (defence))
    amc: diego (advanced playmaker (attack))
    amr: markoviç (winger (attack))
    aml: nani (winger (attack))
    st: van persie (false 9 (support))

team instructions: attack - very fluid - ayağa pasla çık - kanatlardan oyna - work ball into box - defans çizgisi en önden bir gerideki - takım boyu fairly narrow - pres en çoktan bir düşük olan - kaleciye baskı yap
    Last edited by tevfikken : 20.Kasım.2015 at 14:35

Diego aml inside forward talimatında iyi işler yapabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

ikinci sezonun başındayım. oyuna başlarken takıma hiç dokunmadım. devre arası diego ve fernandao yu satıp zivkoviç ve sebastien haller'i transfer ettim. son dk da temsilci önerisiyle de atleticodan stoper gimenez'i aldım. biraz tuzlu ama 21 yaşında ve 4.5 yıldız potansiyeli var.

şampiyonlar liginde çok ballıydım. 9 puanla gruptan çıkıp çeyrek final oynadım. aralık ayında nanı ballon d'or yarışına girdi ve 3. oldu. baya şaşırdım. o kadar senedir oynarım hiç fenerbahçedeyken bir oyuncum o listeye bile girememişken nani son 3'ün içine girdi.

caner,topal ve gökhan ile sezon başı kadlec ile de sezon sonu kontrat yaptım. alves,topuz,meireles'e sezon sonu yol verdim. sociedad kalecisi rulli'yi bedava aldım ama volkandan kurtulamadım. caner ile geçinmek büyük sıkıntı. adam sürekli kart görüyor 3 maça bir atılıyor ceza verince de takımın huzurunu bozuyor. teklif gelseydi 12-15 arası satacaktım ama gelmedi. yine de siquera yı aldım. ozan skora pek katkı yapmadı ama acayip gelişti. 5 yıldız potansiyeli var. serbast kalma maddesini değiştirmemiştim yeni kontrat imzalatıp , monaco da geldi 25 milyonu bastı aldı elimden.

hasan ali,nani,markoviç,volkan şen, topal, gökhan,rvp,alper çok iyi sezon geçirdi.

18. Default

3.Sezonuma giriyorum her sene şampiyonluğu çok basit hatalar ile kaptırdım 1-2 puan fark ile artık çok farklı bir takım yapma kararı aldım ve takım inanılmaz iyi oynuyor.

Forvet sıkıntım var fakat direk santrafor bulamıyorum kanattan devşirme olanlar taktik de işe yaramıyor. Bony bile iş yapmadı sattım. Erick Torres'i denedim 30 maç 3 gol onu da sattım.

4. sezonuma başlarken geçen 3 senede avrupada kayda değer başarı yakalayamadım, ilk iki sene uefa yarı final, son sezon uefa 3. turda elendim. bunda en büyük etken stoperlerimin kritik anlarda yaptığı hatalardı.

ozan tufan çok iyi bir hale geldi, dmc (half back) ve mc (box to box) olarak harikalar yaratıyor. emenike'yi kadroda tutmanızı öneririm, poacher olarak çok acaip işler yapabiliyor, iki sezon kiraya verdikten sonra son sezon kadroma aldım, 22 gol attı.

bir sezon önce marcos rojo'yu satış listesinde ucuz fiyatla görünce hemen kaptım, ama rojo'yu sevdiğimden midir bilmem niye bu kadar ucuza satış listesine konduğunu düşünmemiştim, sebebini acı bir şekilde öğrendim. her önemli maçta kırmızı kart gören, garip gurup hatalar yapan biri. yüksek maaş ödediğim için de kimse almaya yanaşmıyor, bir sezon daha oynatıp maksimum verimle pazarlamaya çalışacağım. o yüzden mümkünse almayın bu adamı. eder balanta'yı almıştım o da çok hata yapıyor, fm 15'teki halinden eser yok.

emre taşdemir'i mutlaka alın, sol bekte 10 seneniz kurtulur. daniel amartey ise savunmanın kalesi, fırsatınız olursa alın, oyunda barcelona'ya gitmişti ama malum pique, bartra gibi adamlar varken oynayamadığı için ucuza kapattım. walace diye bir dmc/mc var, yeni aurelio'm oldu. arkadius milik de yeni lewandowski adeta.

tam kadro şöyle:

gk: mert, ertuğrul

dr: şener, gökhan

dl: caner, emre taşdemir

dc: n'kolou, gustavo gomez, rojo, balanta, can d.

dmc: amartey, walace, topal

mc: adama traore, tielemans, dembele, ozan

amr: lozano, cengiz ünder

aml: embolo, alper, regen

amc: zivkoviç, salih, uygar

st: milik, emenike

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

oyunda ilerleyenler cvp verebilirse sevinirim. Emenike ve salih'in durumları ne oldu. Opsiyonlar kullanıldı mı ?

yine ben devam ettikçe tavsiyelerimi yazacağım.

kaldığım yerden devam:

4. sezona girerken rojo'yu gabriel paulista ile takas ettim, ilaç gibi geldi. o sezon da avrupada hüsranla sonuçlandı, kulüp ekonomik darboğaza girmişti ve ocak ayında embolo'yu 32 milyon pound'a chelsea'ye satmak zorunda kaldım. sonraki süreçte uefa'da çeyrek finalde elendim.

sezon sonunda n'kolou ve balanta'yı toplamda 22.5 milyona sattım, ikisi de iyi özelliklere sahip ancak avrupada büyük hedefleriniz varsa asla kadroda bulundurmamanız gereken türden oyuncular. aynı rojo gibi en önemli maçlarda garip gurup hatalarla sizi yüz üstü bırakıyorlar. almayın. yaşı gelen dembele ve topal'ı da üç otuz paraya bıraktım, ihtiyacım kalmayan alper'i de gönderdim. bütçede epey yer açıldı. 5. sezona girerken arjantinli genç kaleci augusto batalla'yı, ki kesinlikle alın, şl grup maçlarında iki kere penaltı kurtardı ki ikisi de deplasmandı, düşünün artık, sonra boştaki divock origi'yi ve yine boştaki bryan heynen'i (MC/AMLC) aldım.

size şiddetle tavsiye edeceğim bir defans var; almamy toure. amartey'e defansın kalesi demiştim, toure ise defansın kralı çıktı. 20 milyon pound verdim ama değdi. tarih yazdığım 5. sezonumdaki başrol oyuncusu. ocak ayına geldim, real madrid, chelsea ve lyon'lu gruptan 11 puanla lider çıktım.

kadro şöyle:

gk: batalla, mert, ertuğrul

dr: lozano, şener

dl: caner, emre taşdemir

dc: toure, gustavo gomez, gabriel paulista, amartey, can d.

mc: adama traore, tielemans, walace, ozan, salih, heynen

amr: zivkoviç, cengiz ünder

aml: origi, regen

st: milik, emenike

bir arkadaş emenike ve salih'i sormuş. ikisini de muhakkak kadroda bulundurun, salih göbekte deep lying playmaker olarak, emenike de poacher olarak rotasyonda her zaman üst düzey katkı veriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Pereira'nın antrenör tayfasını ve vasat altı çöp personelleri kovun. Bedelsiz takviyelerle kulübün personel kalitesini artırın. Uzun vadede faydasını göreceksiniz. Sezon başlarında takıma bolca hazırlık maçı yaptırın ve sezon öncesi antrenmanlarında 3-4 hafta yüksek seviyede kondisyon yükleyin, 2-3 hafta da takım uyumu çalıştırın. Taktiğe uyum yüksek seviyeye gelene kadar maç öncesi hazırlıklarında maç taktiklerini tercih edin. Taktiğiniz oturunca maç öncesi hazırlıkları barını bir tık artırın ve maç içinde gözlemlediğiniz eksiklikleri (hücum-savunma duran topları, top kontrolü, takım uyumu vb.) takıma çalıştırın. Özellikle iç saha maçları için sade ve normal tempoda topa sahip olan, baskılı bir taktik yaratmaya çalışın. Takımın bekleri gerçekten çok kaliteli ve ofansif, hücum ederken onlardan maximum verim almaya çalışın. Ozan'da mükemmel bir potansiyel mevcut, sık sık oynatın. Nani bencil ama takımın çilingiri. Alper İsviçre çakısı gibi, çok yönlü. Markoviç hızlı ve delici, giderken üzüleceksiniz. RvP sahte 9, Fernandao çalışkan forvet olarak gayet faydalı. Savunmanın ortası Kjær hariç vasatın altında. En az iki tane atlet stoper bulun ve kadroya katın. Orta saha kaliteli ama tek yönlü. Mesela Mehmet Topal çok defansif, Diego çok ofansif, Souza'da her şeyden var ama tam olan bir şey yok, Alper desen kanatta daha faydalı. İki yönlü oynayan bir tek Ozan var birazda Alper. Meireles vitaminsizini saymıyorum bile. Pas kalitesi yüksek iki yönlü bir orta saha oyuncusu transfer edin. Sezon sonunda Alves, Kadlec, Serdar Kesimal, Meireles, Mehmet Topuz gibi yetersiz oyuncuların kontratları bitiyor bırakın gitsinler maaş bütçenizi rahatlatın. Topal, Caner ve Gökhan'ı takımda tutun. Fabiano ve Ba'nın satın alma opsiyonlarını kullanmayın bırakın onlarda gitsin. Markovic'in bonservisini almak imkansız dediğim gibi giderken üzüleceksiniz. Stoch ve Emenike'yi satın ekstra kaynak yaratın. Roma Salih'in bonservisini almıyor elde tutun, Diego'yla beraber yaratıcı orta saha eksiğinizi giderir. Kanatlara forvet özellikli oyuncular transfer edin ki sakatlık-ceza vb. durumlarda santrafor pozisyonunda da kullanın. Bütçeniz el verirse kaleye de kaliteli bir takviye yapın.
    Taktik önerisi isteyenlere detaylı anlatım yapabilirm. Herkese iyi oyunlar.

Caner'in 2-3 seridir her maç sarı kart, 4-5 maçta bir kırmızı kart görmesinden bıktım. Tamam bu adam agresif adam, savunması en iyi tarafı değil gerçekte de çok kart görüyor ama bir sezonda 20 sarı kart 4-5 kırmızı karta Vinnie Jones bile görmez ya.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by BoMccalebb View Post
    Caner'in 2-3 seridir her maç sarı kart, 4-5 maçta bir kırmızı kart görmesinden bıktım. Tamam bu adam agresif adam, savunması en iyi tarafı değil gerçekte de çok kart görüyor ama bir sezonda 20 sarı kart 4-5 kırmızı karta Vinnie Jones bile görmez ya.
    Diğer serileri hatırlamıyorum ama bu seride her maç sarı kart görüyor neredeyse. Sürekli sarı kart cezalısı oluyor.

Fenerbahçe iyi takım zorlanmadan alırsınız ligibi oyunun yapımcıları isimlere bakarak profil oluşturmuşlar Allahtan ocak güncellemesinde yenilerler malum gerçek özellikler yansıtılsa van persie mustafa pektemekle nani gökhan töreyle aynı özellikte olmalıydı hatta nani bir tık daha kötü ama transfer yapacak gücü var fenerin canerle oyun başında sözleşme yenileyin mutlaka

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Oyuncu rolleriyle alakalı sormak istediğim bazı şeyler var fenerbahçeli arkadaşlara. Şöyle giriş yapayım konuya. Oyundan bağımsız olarak fenerbahçeli bazı oyuncuların realdeki rollerini tam olarak çözümleyemiyorum. Alper potukla başlayalım. Vitor alperi kanatta kullandı sakatlanana kadar. Pozisyon olarak sahada nani veya markodan biraz daha geride konumlanıyordu oyuncu. Taktiksel açıdan olaya bakarsak ilk amaç savunma yaparken alperle merkezi sıkıştırıp diegoyu rahatlatmak ve diegonun enerjik kalmasını sağlamak. İkinciside geniş alanda alperin deliciliğinden faydalanmak. Merkezde bu özelliğini eskişehirdeki kadar sık kullanamıyordu rakipler çok kapandığı için. Bunu fmye tercüme edelim. Pozisyon orta saha sol, rol geniş orta saha. Daha çok top sür, daha fazla hücuma çık direktiflerinide verirsek gerçeğe yakın bir tercüme olur. Ama fernandao, rvp, topal, souza, gökhan, caner için aynı şekilde yorum yapamıyorum. Mesela fernandao tam olarak pivot oynamıyor. Tam anlamıyla defansif forvette değil. Yada rvp sahte 9 mu? Yoksa trequartista mı? Souza mesela. B2b gibi ama daha geride konumlanıyor. Temposu bir b2b için yavaş sayılır. Topal halfback mi çapa mı? Caner ersunla beraberken comple bir bek oyuncusuydu. Peki ya şimdi? Yorum yeteneği üst düzey çok arkadaş var sitede. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    Last edited by hknshr : 26.Ocak.2016 at 15:39

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

16.3 güncellemesinde Kjaer ve Hasan Ali'nin profilleri aynı bırakılmış. Neden?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    16.3 güncellemesinde Kjaer ve Hasan Ali'nin profilleri aynı bırakılmış. Neden?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Birerbir aynı mı hocam? Editörden baktıysan eğer kjær CA-PA değeri nedir?

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Kjær ve Hasan Ali'de değişimler var gözle görülebilir dikkatli bakın.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Kjær ve Hasan Ali'de değişimler var gözle görülebilir dikkatli bakın.
    Hocam sana zahmet gir şu editöre CA-PA ve zihinsel fiziksel özellik fotosu alıp paylaşıver.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri