Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 93 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Beşiktaş

Töre'yi 30'dan aşağı satmayın. Takım biraz bozuluyor ama aldırmayın. Bir de Muhammed Besic'i kiralık katabilirsiniz. Tolgay ve Veli'nin yokluğunda ilaç gibi.

Quote Originally Posted by penguhan View Post
    Töre'yi 30'dan aşağı satmayın. Takım biraz bozuluyor ama aldırmayın. Bir de Muhammed Besic'i kiralık katabilirsiniz. Tolgay ve Veli'nin yokluğunda ilaç gibi.
    Sağolsun Fikret Orman 21 milyon euroyu görünce teklifi yönetim adına kabul etti.

3. Default

Ben maalesef oturtamadım. Avrupa liginde gayet güzel oynuyoruz ama ligde aşırı kötüyüz.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

hucum olayı betadan sonra değişti avrupa kupasını kazanan yunanistan gibiyim anca 1 gol atabiliyorum

5. Default

küçük takımlara karşı hele ligde son 5 deki takımlara karşı galibiyet alamıyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Atiba. Aksine, caliskanligiyla rakibin hareket alanini kisitlayarak savunma yapiyor Atiba.
    Özellikle rakip kanatlardan atak yaptığında bekleri rahatlatan bir oyuncu. Mesele sol bek ile sol stoperin yada sağ bek ile sağ stoperin arasına girip alanı daraltıyor. Çok fazla top kapan bir oyuncu olsa bizim ligde oynamazdı.

Fikret Başgan'ın fernandes'ten dili yandı

8. Default

Bende Tolga Zengin inanılmaz kötü. Geleni geçeni içeri alıyor. Günay çok daha iyi. Güven veriyor en azından.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Töre'yi 35.5 milyon euro'ya Arsenal'e sattım. Fakat takım oturmadı. Çok fazla taktik denedim,tuhaf maçlarda enteresan şekilde mağlup oluyoruz lig de Avrupa'da da en iyi sonuç 3.lük gibi şuan. Oyun mu zor taktik mi aşırı önemli çözemedim !

10. Default

fm 14 ve 15 serilerinde kendi yaptığım ve çok başarılı olduğum taktiği 16'da denedim .sürekli dikine oynayan taktik olmasına rağmen çok az gol atıyorum bende.
    anadolu takımlarına karşı ortasahayı çok kaptırıyoruz. topla oynama yüzdem önceki serilerde ortalama 45-50 arası olurdu.
    bu oyunda 35leri bile gördüm.
    dikine oynasam bile rakip kapandığında top çevirebiliyordum ama bu oyunda mümkün değil.taktiksel olarak yeni şeyler bulmak lazım

Beşiktaş'I alacaklara tavsiyem , kaleye PSG'den douchez'i kiraladım. çok iyi oynuyor.
    Ondrej Mazuch oyuna sakat ve serbest başladı. transfer sezonunun sonunda aldım. 2 ay sakattı , özellikler iyi. yeni iyileşti 2 maçta sonradan oyuna aldım , ona rağmen iyi rating aldı.

Gomez'den çok iyi yararlanan var mı ? çok fazla karşı karşıya pozisyon kaçırıyor bende.

bir de oyuncu talimatları kısmındaki değişiklikler iyi mi olmuş kötü mü ? misal ben ön libero ve ortasaha oyuncularıma "daha fazla dikine pas yap" diyordum. fakat bu seride öyle bir şansım yok. bunu yapabilmenin bir yolu var mıdır ya da ?

Nesil
    2007

Rekor transfer Demba Ba olarak düzeltilmemiş.

Enes Fidayeo'nun boyu 1.90 forma numarası da 41 olarak girilmeli. Veysel Sapan da 96 numara.

Nesil
    2007

İsimlerle alakalı şu düzeltmeler yapılmalı:

Kerim Koyunlu değil Kerim Frei olmalı.

KERİM FREİ - Futbolcu Bilgileri TFF

Ramon değil Ramon Motta olmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    İsimlerle alakalı şu düzeltmeler yapılmalı:

Kerim Koyunlu değil Kerim Frei olmalı.

KERİM FREİ - Futbolcu Bilgileri TFF

Ramon değil Ramon Motta olmalı.
    Kerim'in problemi yeni değilmiş.
    Kerim'in kimlik problemi var! - Spor Haberleri

Motta konusunda haklısın.Türkiye'de çok az kişi onu sadece Ramon adıyla tanır.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by caneration View Post
    Kerim'in problemi yeni değilmiş.
    Kerim'in kimlik problemi var! - Spor Haberleri

Motta konusunda haklısın.Türkiye'de çok az kişi onu sadece Ramon adıyla tanır.
    Türkiye'de öyle tanınıp tanınmamasının bir anlamı yok. Ülkesi Brezilya, ülkesinde nasıl tanındığı önemli. Brezilya'da Ramon deniliyorsa Ramon olmalı. Burası gelip geçici. Sonuçta yine ülkesine dönecek. Arda'ya Turan lakabı eklense hoşunuza gider mi?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Ben zaten sadece bilinirliği hakkında fikrimi söyledim.Ne Türkiye'de,ne dünyada bir futbolcunun sadece adıyla anıldığına pek rastlamadım.Zaten oyunda Motta'nın tam adının da "Ramon de Moraes Motta" olduğunu gördüm.Brezilya'da sadece "Ramon" ismiyle anılsa da Beşiktaş'ta giydiği formada da "R.Motta" yazıyor.
    Arda'yı zaten sadece adıyla anmıyorlar diye biliyorum hem İspanya,hem Avrupa'da.Çoğunlukla "Arda Turan",bazen de sadece "Turan" dediklerine rastladım ama daha önce de söylediğim gibi,bilinirliği üzere, "Arda Turan" olarak geçiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

İttire ittire 3. oldum ilk yıl. Savunma problemi yaşadık bol bol, stoperlerden sadece Rhodolfo güven veriyor. Fazio'yu kiraladım ikinci dönem de toparladı biraz. Beck nefis, Köybaşı ortalama katkı veriyor. Sakatlıklar sürecinde Atiba'nın yanına Cristoforo'yu kiraladım, kefilim de kendisine. Oğuzhan nefis toplar atıyor, Olcay gerçekteki oyunuyla her açıdan birebir aynı. Quaresma olması gerektiği gibi rezalet. Sosa'dan pek verim alabildiğimi söyleyemem. Gomez ise gol kralı olduysa da pek Gomezliğini hissettiremedi, bulduğu goller sıradan bir santraforun da atabileceği cinstendi yani.

İkinci senemde staffı yenileme kararı aldım, epey de uğraştırıyor bu iş -ki bizim staff rezalet ötesi- ama antrenman performansından memnunum. Bütçe de 17.5 milyon dolar bu arada.

Kafayı yiycem Beşiktaşla bi türlü sistem oturtamıyorum

Gökhan'ı bayern'e sattım 30M'a devre arasında, sezon sonunda 22M'a taksitle aldım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun bu sene baya bi kolaylaşmış. Gomez atıyorda atıyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

İlk sezon çifte kupayla kapattık. Avrupada uefa grubundan çıktık 1. turda Slaven Bilicli Westhama gücümüz yetmeyince avrupadan elendik. İkinci sezonda avrupada ölüm grubuna düştük Barcelona,City ve Ajaxın olduğu grupta işler çok kötü giderken en azından uefaya kalabilmek için işler evimizde olan son Barcelona maçına kaldı sahamızda 3-1 yenerek uefa liginde yolumuza devam ettik.1.Turda Psv 2. turda hannoveri geçerken çeyrek finalde Rakip Tottenham oldu artık buraya kadar derken deplasmanda aldığımız 2-1 lik galibiyet ile daha ilerisi neden olmasın dedik sahamızda 1-0 yenilmemize rağmen yarı finale çıktık Yarı finaldeki rakibimiz ise çok sağlam bir kadrosu olan Valencia idi sahamızdaki maç 0-0 berabere bitti Finale sadece 1 maç kalmıştı heyecanımı anlatamam 2.Maçta 0-0 ise uzatmlara gitti fakat uzatmalarda Ahmed Musanın golüyle elendik fakat süper bir sezon daha geçirdik 2. Sezonuda super kupayla birlikte 3 kupayla kapattık.Şimdi 3. Sezona gireceğiz transfer sezonundayız takımı güçlendirme peşindeyim.Bakalım neler olacak.

Tarihi Barcelona maçı

Transferlerim 1. sezon

2. Sezon

Savunmaya adam ararken Jose Gimenezin geldiğini görünce onu 2 senelik satın alma opsiyonlu kiraladım yaklaşık 20-25 gün sonra klübüne dönecek fakat masaya oturmuyor adamı o kadar geliştirdik çok içerlendim bu duruma
    Bazı oyuncuların istatisliklerini paylaşayım

Cenk Tosunu yaratıcı forvet rolünde oynattım Gomezden daha yararlı geldi bana

Takımımda olan ve önerdiğim oyuncular

Son olarak taktiğim şu şekilde

Kariyer devam ettikçe paylaşım yapacağım.Herkese iyi oyunlar

Taktik sayfasınıda paylaşın Allah aşkına

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Edit: Taktikleri paylaşın gibi bir sitemmiş sanırım, simdi anladım
    Last edited by Nocna Mora : 27.Kasım.2015 at 02:05
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Taktik mi oturtamıyorsun ? Yap boz yap boz. Doğru taktiği bulana kadar kaybet bir şey olmaz. Başkalarının paylaştığı taktiklerle oynayınca oyunun zevki hiç çıkmaz.

3 Haftadır uğraşıyorum olmuyo ben nerde hata yapıyorumun peşindeyim

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ben şöyle talimatlar ile oynuyorum.Birde kontra atağa dayalı bir taktiğim daha var.Zaten bir önceki mesajda gösterdiğim taktikte sag üstte maç antremanı odağının altında talimatlar yazıyor
    Last edited by ozan42 : 28.Kasım.2015 at 04:48

Ozan tercihlerde seninkine yakın bişe yaptım ,
    7. haftada 7 puan gerideydim,
    şu anda 26, hafta 9 puan öndeyim 2. den
    Gomez 25 maçta 32 gol attı

Arkadaşlar bende şöyle bişey var kariyer açtım beşiktaşı seçtim alt yapıda silik yazıyla gözüken oyuncular vardı bi baktım değerleri efsane yüksek ve sözleşme imzaladım takıma geldiler ve hiç para ödemedim istersem alt yapıdan as kadroya 11 kurarım messi kadar iyi oyuncular fakat bu oyundaki rekabet herşeyi öldürüyor bunu nasıl kaldırabilirim oyunu durdurdum devam etmicem bilen biri varsa yardım etsin emek verip güzel takımlar kurmak istiyorum böyle beleş 5 yıldızlı oyuncular almak rekabeti eğlenceyi öldürür.

Nesil
    2007

Default Forma Numaraları

Beşiktaş forma numaraları ile ilgili şu updateleri yaparsanız sevinirim:

24. SERKAN YAVUZ
    25. DEVRİM TAŞKAYA
    28. ÜMİT KARAAL (Oyunda 24)
    41. ENES FİDAYEO (Boy: 1.90)
    67. MUHAMMED ENES DURMUŞ
    96. VEYSEL SAPAN

Bu oyuncuları da eklerseniz numaraları şöyle:

14. FATİH AKSOY
    50. HAMZA KÜÇÜKKÖYLÜ
    54. HÜSEYİN YILMAZ (Kaleci)

Ayrıca 12 numara taraftar için ayrılan numara, 16 ise Bursa'nın plakası olduğu için kullanılmayan numara.

SİVAS BELEDİYE SPOR BEŞİKTAŞ A.Ş. - Maç Detayları TFF
    BEŞİKTAŞ A.Ş. - Kulüp Bilgileri TFF
    BeÅŸiktaÅŸ Jimnastik Kulübü

Teşekkürler

Nesil
    2007

1- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

2- Head of Youth Development Emrah Bayraktar'ın Working With Youngster özelliği bir standarda oturtulsa iyi olurdu. Bazen yeni oyun açtığımda bu özelliği 2-3 gibi değerler çıkabiliyor. Bu pozisyondaki bir adamın bu özelliği her zaman vasatın üzerinde olmalı bence.

3- Beşiktaş'ın oyunda her seferinde Saffet Sancaklı'yı Director of Football yapması gerçekte düşününce bence biraz komik oluyor. Bu tarafta bir iyileştirme yapılabilir. Ayrıca gerçekte Gökhan Keskin Beşiktaş'ta oyuncu izleme ekibinde çalışıyor sanırım. Eğer uygun görürseniz oyunda Beşiktaş Scout kadrosuna dahil edilebilir. Rhodolfo'yu Gökhan Keskin'in kulüp için izleyip önerdiğini yazmıştı medya. Ayrıca şöyle de bir haber var: Beşiktaş'ta Gökhan Keskin dönemi - Fanatik

4- Oyuncuların Preferred Squad Numbers konusu var. Gökhan Töre - 10 numara ve Ramon Motta - 33 tercihleri kaldırılabilir. Olcay Şahan'a 10 numara ve Cenk Tosun'a da 23 numara tercihi eklenebilir.

Nesil
    2007

Beşiktaş'a Director olarak Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğulları, Metin Albayrak vb. gibi kişileri ekleseniz de Director of Football almak yerine sözleşme yenileme, transfer vb. işleri onlara delege etsek daha iyi ve gerçekçi olurdu. Hatta Şenol Güneş'e Director of Football ile çalışmak istemiyor gibi bir özellik eklenebilir.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri