Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 93 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Beşiktaş

Nesil
    2007

Beşiktaş Club Legends'ta Hakkı Yeten'in adı düzeltilirse sevinirim. "Hakki" olarak girilmiş.
    Yine Favourite People'da Tayfur Havutçu'nun soyadı Havutcu olarak girilmiş.
    Aslında sıkıntı diğer isimler Türkçe karakterlerle yazılmışken bu isimlerin İngilizce karakterlerle girilmiş olması.

Ben senelerce bu sitede Beşiktaş ile ilgili bir bilgiyi düzelttirmek için mücadele ettim ama söz geçiremedim bayadır yazmıyordum ama şimdi yazma ihtiyacı hissettim koskoca federasyon Beşiktaş'ın 2 federasyon kupası şampiyonluğunu lig şampiyonluğu saymış mahkeme tescillemiş oyunda hala lig ve federasyon kupası ayrı olarak yazılıyor bu nedenle Beşiktaş 13 yerine 11 şampiyonluk gözüküyor.Federasyon ve mahkeme bunu kabul etmişken yazmamak bunu oyuna geçmemek büyük yanlış lütfen artık bunu oyuna aktarın .

Nesil
    2007
    Yer
    Bandırma

Mario nasıl aldınız? Adamlar nakit 5.75 m euro yada sterlin istiyorlar. Bunu taksitle almanın yolu yok mu? Çünkü ilk sezon sonunda adamı bir daha bu fiyata alamam.

Bayern 15m paraya Gökhan'ı sattım. Ayrıca atiba ve Franko sattım. İlk sezonda

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ben ilk iş tüm kadroyu yeniliyorum hep. Dayanamıyorum çünkü çöplere. Boyko ve Aras takımda başladım oyuna zaten.
    Töre'ye sağlam teklif vardı Bayern'e verdim. Pektemek'i 3e 5e bakmadan yolladım. Günay, Olcay, Kerim'i kiraladım.
    Rhodolfo'ya iyi teklif geldi onu da sattım. Ersan'ı da yerli ama TR'de yetişme koşuluna uymuyor diye sattım.
    Grimaldo(kira), Lucas Romero, Marcelo Meli, Bentancur, Gustavo Gomez, Mammana(kira), Serdar Aziz transferleri ile başladım sezona. Berbat bi performansın ardından rakiplerin de benzer durumda olması sayesinde 62-63 civarı bi puanla şampiyon oldum ilk yıl. Bu çok mantıksız bence.

Oyunun başında Kerim, Oğuzhan ve İsmail gibi formda oyuncularımız çok düşük bir CA ile oyuna başlıyorlar. Acaba bu seneki yükselen formları yeni gelecek güncelleme ile birlikte oyuna yansıtılır mı?

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by gzbjk View Post
    Ben senelerce bu sitede Beşiktaş ile ilgili bir bilgiyi düzelttirmek için mücadele ettim ama söz geçiremedim bayadır yazmıyordum ama şimdi yazma ihtiyacı hissettim koskoca federasyon Beşiktaş'ın 2 federasyon kupası şampiyonluğunu lig şampiyonluğu saymış mahkeme tescillemiş oyunda hala lig ve federasyon kupası ayrı olarak yazılıyor bu nedenle Beşiktaş 13 yerine 11 şampiyonluk gözüküyor.Federasyon ve mahkeme bunu kabul etmişken yazmamak bunu oyuna geçmemek büyük yanlış lütfen artık bunu oyuna aktarın .
    Aynen öyle. Maalesef buradaki yetkililer türlü nedenlerle bunu kabul etmek istemiyor nedense. Zorlarına gidiyor diye düşünüyorum açıkçası.
    Last edited by ttarlabasi : 09.Şubat.2016 at 23:55

En kötü 13 diye belirtirsin alta bir not düşersin TFF nin yaptığı gibi ''toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.'' diye .Ortada büyük bir haksızlık var.Oyunda her ne kadar yıldız sayısı olmasa da şampiyonluk sayıları bunun yansımasıdır.2 şampiyonluk aldığımızda 15 şampiyonluk ile 3 yıldıza ulaşacağız ama oyun bunu yansıtmayacak bu oyunu sadece Türkler oynamıyor yabancılar için de ortada yanlış bilgi var.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

boşverin bu işleri ozan tufan bile daha iyi nerdeyse ve senin yazdıklarına göre atiba anca 2.lig oyuncusu oluyor saygılar..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    1. Ilk kontrol'un 11 olmasi
    Atiba'yi dikkatle izleyince dar alanda top kontrolunun cok harika olmadigini, bunun icin (takim oyunu ozelligi sayesinde) kendisini topu takim arkadasindan rahat alabilecegi bolgelere attigini gorebilirsiniz. Atiba'yi ozel yapan surekli kendisini gostererek top sirkulasyonuna fayda saglamasi. Tabii bununla beraber Atiba'nin paslari genelde kisa oldugu icin, dripling tehtidi olmadigi icin ve takim arkadaslarina pek golluk pas hazirlayan bir oyuncu olmadigi icin Atiba, daha yaratici orta saha oyunculari gibi yakin markajla karsilasmayan bir oyuncu. Bu sezon bunda ozellikle Senol Gunes'in de payi var. Onunde daha yaratici Sosa ve Oguzhan'in oynamasi Atiba'yi bir hayli rahatlatiyor ve basit oynamasina izin veriyor.

Atiba'yi emniyet sibobu yapan ise takim oyunu, konsantrasyon ve caliskanlik ozellikleri. Emniyet sibobunundan guvenilir olmasi, ihtiyac oldugunda devreye girmesi beklenir. Bu ozellikler de Atiba'yi guvenilir bir oyuncu yapiyor.

2. Mehmet Topal ile karsilastirma:
    Mehmet Topal, mac basina Atiba'nin 4 kati kadar rakibin ayagindan top kapiyor. Hatta Oguzhan ve Sosa Atiba'nin 2 kati kadar rakipten top kapiyor. Atiba mac basina rakibin ayagindan 1.2 tane top kapiyor. Gecen sene de surekli oynayan mevkidaslarinin arasinda rakipten en az top kapan oyunculardan birisiydi Atiba. Ornegin bu konuda Bilal Kisa, Mehdi Taouil, Goran Causic gibi ofansif gucu daha fazla olan oyuncularla benzer sayida top kapiyordu. Bu konuda Mehmet Topal ile Atiba'nin karsilastirilmasi hic dogru gorunmuyor. Belki de sizin Mehmet Topal'i biraz daha fazla izlemeniz gerekli.

3. Guc
    Atiba'yi rakibe guc uygulayan bir oyuncu olarak gormuyorum. Hatta rakipten cok az top kapmasini fiziksel mucadeleye fazla girmemesinden kaynaklandigini da soyleyebiliriz. Bu da gucunu belirlemeyi tabii zorlastiriyor. Atiba'nin sahada saglam durmasini ben daha cok dengesine bagliyorum. Yoksa rakibine omuz atip dengesini bozup topu ayagindan alan bir oyuncu olarak gorunmuyor Atiba. Aksine, caliskanligiyla rakibin hareket alanini kisitlayarak savunma yapiyor Atiba.
    boşverin bu işleri ozan tufan bile daha iyi nerdeyse ve senin yazdıklarına göre atiba anca 2.lig oyuncusu oluyor saygılar..

Nesil
    2007

1- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

2- Kaan Baysal'ın forma numarası: 28. Uyruk 1: TUR, Uyruk 2: BEL olmalı.

3- Şenol Güneş Preferred Formation: 4-2-3-1 Wide olmalı.

4- Vodafone Arena açılış tarihi: 11.4.2016

5- Şampiyonluk sayısı: 13
    Last edited by ttarlabasi : 26.Mart.2016 at 17:47

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    1- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

2- Kaan Baysal'ın forma numarası: 28. Vatandaşlıkları: 1.Türkiye, 2.Belçika olmalı.

3- Şenol Güneş Preferred Formation: 4-2-3-1 Wide olmalı.

4- Vodafone Arena açılış tarihi: 11 Nisan 2016

5- Şampiyonluk sayısı: 13
    Takmazlar kardeş Beşiktaş'ı sevmiyorlar .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben yayınlayacağım yama da düzenleyeceğim.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007

Oyunda Şenol Güneş genellikle -şampiyon da olsa- ilk sezon sonunda emekli oluyor. Bence bu gerçekçi değil, düzeltilmeli.

Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi Şenol Güneş'in kendisini diğer teknik adamlardan farklılaştıran başlıca özelliklerinden biri sarkık ön liberosuz bir dizilişle takımlarını oynatmasıdır. Her zaman Selçuk-Colman, Ozan-Belluschi örnekleri verilir. Hutchinson-Oğuzhan ile de bunu yaptığını düşünüyorum. Hutchinson defansif bir CM mi yoksa DM mi oynuyor orası tartışılabilir fakat Ş.Güneş kesinlikle AMR-AML kullanıyor. Dolayısıyla favori formasyonu 4-2-3-1 Wide olsa bence daha doğru olur. İkinci tercihi 4-1-4-1 varyasyonu bir diziliş olabilir.

katılıyorum nasıl bir taktik analizi yapıp oyuna yansıtmışlarsa oyunda 4-4-1-1 dos sol şeklinde oynatıyor oyunda şenol güneş ve beşiktaşı ne zaman türkiye kariyeri yapsam ilk 5 e bile giremiyor böyle saçma bişey olmaz şampiyon takım oyunda nasıl ilk 5 e giremez 10. bitirdiğini gördüm ilk sezon

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Gomez'in rolünü ne yapıyorsunuz arkadaşlar ?

Yaklaşık 7-8 maç boyunca kendim oynadım ve golleri sadece kanat oyuncuları attı Gomez'in attığı gol 2-3 ancadır.Daha sonra asistana oynattım ve 3 maçta 7 gol attı
    Kanatlarımda da Sarabia ve Olcay ikilisi var onların rollerini ne yapayım ? Gomeze topu götüremiyorum ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by pele96 View Post

Yaklaşık 7-8 maç boyunca kendim oynadım ve golleri sadece kanat oyuncuları attı Gomez'in attığı gol 2-3 ancadır.Daha sonra asistana oynattım ve 3 maçta 7 gol attı
    Kanatlarımda da Sarabia ve Olcay ikilisi var onların rollerini ne yapayım ? Gomeze topu götüremiyorum ...
    Yaratıcı forvet. 3 maç 6 gol şimdilik
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Yaratıcı forvet. 3 maç 6 gol şimdilik
    Kanatları ne yapıyorsun hocam ?

Ve Sosa'yı ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kanatları ne yapıyorsun hocam ?

Ve Sosa'yı ?
    Olcay ike d, quaresma ko h, sosa oos h, atiba iyo, oğuzhan ok d şekline oynatıyorum.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Olcay ike d, quaresma ko h, sosa oos h, atiba iyo, oğuzhan ok d şekline oynatıyorum.
    Birded böyle deneyeyim sağolun Oğuzhanıda başgan sağolsun satta bu sezondan beklentim yok zaten ikinci sezon için hazırlarım takımı artık

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Birded böyle deneyeyim sağolun Oğuzhanıda başgan sağolsun satta bu sezondan beklentim yok zaten ikinci sezon için hazırlarım takımı artık
    Tabii ki taktiğin detayları da önemli fakat bu rollerde çok iyi performans veriyorlar.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Gomez'i neredeyse her rolde oynattım. Adam çatır çutur atıyor. Komple forvet, yaratıcı, yardımcı, fırsatçı ve hatta sahte forvet olarak bile oynattım. Tek oynattım çift oynattım.. Hep attı. 2 sezon 20 küsür golle gol kralı oldu ki 1-2 ay sakatlıktan oynamadı. Yeter ki ceza sahasında topla buluşturun ve kısıtlamayın.
    Taktiği kontrol edin bence genel olarak.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Olcay'ı oynatıyor musunuz bu arada ciddi ciddi? Ben ilk iş Töre'yi 20küsüre okutup gelen parayla stoper, sol bek ve kanat alıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Olcay çok etkili bir oyuncu bence hem gerçekte hem de oyunda. En azından benim futbol anlayışımda çok yararlı oynuyor.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007

@perpetua

1- Adem Çalı Beşiktaş Staff'tan çıkarılmalı. Bkz: Serdar Aziz'in fotoÄŸrafı olay yarattı

2- Beşiktaş'ın Fitness Coach Miguel Peiró'nun tam adı oyuna girilmeli: Miguel Peiró Montañana

3- Beşiktaş GK Coach José Sambade de görevinden ayrıldı. Bkz: https://twitter.com/JSAMBADEC

Nesil
    2007

Teknik kadroda bir takım değişiklikler oldu. Umarım atlanmaz bunlar.

- Beşiktaş altyapı koordinatörü Emrah Bayraktar, görevinden ayrıldı. Altyapıya izleme komitesi Başkanı Gökhan Keskin getirildi. Bkz: Beşiktaş'ta altyapı operasyonu

- Yeni Kaleci Antrenörümüz Mrmic'in adı oyunda "Marijan" olarak girilmiş fakat doğrusu Marjan'mış sanırım.

+ bir önceki mesajımda yazdıklarım vb. gibi durumlar var

BeÅŸiktaÅŸ Jimnastik Kulübü

Nesil
    2007

Burada genç oyuncuların forma numaralarını bulabilirsiniz:

Last edited by ttarlabasi : 09.Ağustos.2016 at 20:15

Nesil
    2007

Yeni transfer Oğuzhan Aydoğan Beşiktaş Supporter.

Nesil
    2007

Beşiktaş bence tam olarak bu dizilişle oynuyor. Şenol Güneş'in formasyon tercihi de buna göre güncellenmeli. 4-2-3-1 Wide yani.

Nesil
    2007

BJK resmi websitesine göre yeni transferlerin boyları (daha doğrusu oyundan farklı olanlar):

-> Fabricio 1.85 (oyunda 1.84)
    -> Adriano 1.72 (oyunda 1.73)
    -> Utku Yuvakuran 1.92 (oyunda girilmemiş)

Nesil
    2007

-> Talisca 1.91 (oyunda 1.88)
    -> Vincent Aboubakar 1.84 (oyunda 1.82)

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri