Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 93 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Beşiktaş

Default Football Manager 2016 | Beşiktaş

Merhaba arkadaşlar,
    FM 16'da Beşiktaş ile ilgili screenshotları, taktik analizleri ve transferleri bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

İyi oyunlar, başarılar.

2. Default

oğuzhan töre gomez miloseviç beck profilini paylaşabilecek kimse var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by BLAZİN1903 View Post
    oğuzhan töre gomez miloseviç beck profilini paylaşabilecek kimse var mı ?
    Var. Buyur kardeşim. Bu arada Gökhan Töre'den süper kazanç elde etmiş Beşiktaş 22 milyon ile. Oyun başında peşinde Bayern bile vardı

Geçen sene Ba'nın profili. Gomez'e yazık olmuş.

yalnız gomez'in ca'sı, ba dan daha yüksek olabilir.

Gomez´in bitiriciligi ve ilk kontrol ozellikleri bence daha yuksek olmali

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Gomezi ne hale sokmuşlar yazık yahu

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ayrıca Atibada en ufak iyileştirme yok! nasıl izliyor bunlar maçları şimdi biri çıkıp oyuncu profilleri çok önceden ayarlandı diyecek Atibanın profilide çok önceden düzeltilmeliydi.Bütün hevesim kaçtı..

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Atiba için merak etmeyin arkadaşlar şuanda Beşiktaş yönetiyorum Atiba gayet iyi oynuyor pas yüzdesi olarak %86 ile oynuyor 10 maç yaptım ligde . Profile göre düşük ama oyun anlamında gayet verimli . Onun dışında Gomez gayet iyi goller atıyor iyi de oynuyor ben de daha iyi bir profil beklerdim ama iş yaptığı sürece sıkıntı yok tabii ki ..

Nesil
    2003

Atiba'nin zihinsel ozellikleri cok yuksek seviyede. Teknik ozelliklerinin dusuk olmasinin nedeni Atiba'nin nasil bir futbolcu oldugunda sakli.

Ornegin Atiba'dan 30-40 metrelik paslari pek fazla gormeyiz. Daha cok basit paslarla oynar ve bu nedenle passing cok yuksek seviyede degil. Ancak bu paslari dogru kullanir (kararlar ve takim oyunu).

Ayrica Atiba rakibin ayagindan cok fazla top kapan bir oyuncu degil. Daha cok pozisyon sezip, pas aralarina giren veya rakibin hareket alanini kisitlayip hata yapmasini bekleyen bir yapiya sahip. Bu nedenle top kapma her ne kadar dusuk olsa da Atiba caliskanligi ve diger zihinsel ozellikleriyle savunmanin onunde guven verecektir.

Gomez icin de benzer bir durum gecerli. Ilk olarak her iki ayagini da cok iyi kullandigi icin topun sagdan veya soldan gelmesi Gomez'e fark etmiyor. Ornegin Ba sol ayagini Gomez kadar etkili kullanmiyordu. Buna Gomez'in daha ustun topsuz alan oyunu, sezilerini ve oldukca iyi top kontrolu/teknigini ekledigimizde verimli olmamasi icin pek neden yok. Tek dikkat etilmesi gereken konu sakatliktan ne kadar uzak kalacagi.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Atiba'nin zihinsel ozellikleri cok yuksek seviyede. Teknik ozelliklerinin dusuk olmasinin nedeni Atiba'nin nasil bir futbolcu oldugunda sakli.

Ornegin Atiba'dan 30-40 metrelik paslari pek fazla gormeyiz. Daha cok basit paslarla oynar ve bu nedenle passing cok yuksek seviyede degil. Ancak bu paslari dogru kullanir (kararlar ve takim oyunu).

Ayrica Atiba rakibin ayagindan cok fazla top kapan bir oyuncu degil. Daha cok pozisyon sezip, pas aralarina giren veya rakibin hareket alanini kisitlayip hata yapmasini bekleyen bir yapiya sahip. Bu nedenle top kapma her ne kadar dusuk olsa da Atiba caliskanligi ve diger zihinsel ozellikleriyle savunmanin onunde guven verecektir.

Gomez icin de benzer bir durum gecerli. Ilk olarak her iki ayagini da cok iyi kullandigi icin topun sagdan veya soldan gelmesi Gomez'e fark etmiyor. Ornegin Ba sol ayagini Gomez kadar etkili kullanmiyordu. Buna Gomez'in daha ustun topsuz alan oyunu, sezilerini ve oldukca iyi top kontrolu/teknigini ekledigimizde verimli olmamasi icin pek neden yok. Tek dikkat etilmesi gereken konu sakatliktan ne kadar uzak kalacagi.
    Atiba oyun tarzı konusunda söylediklerinizin bir kısmına katılıyorum fakat hepsine katılmam mümkün değil Neden mi Atiba ligde takımını ortasahada en fazla rahatlatan oyunculardan biri, sebebi ise söylediğiniz gibi pasları uzun atmak yerine garanti oynayıp(Bu sezon aldığı rolden itibariyle daha fazla dikine oynuyor) veya topu ayağında saklayarak takımın Rıdvan Dilmen tabiriyle "Emniyet Sibobu" gibi.Topu ona atarsınız ve takımınız nefes alır bu özellik içinde teknik özellikleri iyi olabilmeli Top kontrol 11? En basit oynayan bir adam için topu kontrol etmek ve çevirmek en hassas özellik olmalıdır.Girdiği ikili mücadelelerin çoğunu kazanmış bir oyuncu için Güç değeri 12 çok az.Herkes biliyorki ikili mücadelenin çoğunu güç belirliyor.Siz Atibayı tanımlarken daha çok top rakibin ayağından top kazanmaya çalışan bir oyuncu değil yerinde durup doğru pozisyon alarak pas arasına girmeyi bekleyen biri olarak belirtmiştiniz doğru bir tanımlama peki aynı modele yakın Mehmet Topal var 2li savunmanın önünde sizin belirttiniz işi yapmaya çalışan bir oyuncu fakat top kapması 16 ? Lucas Leiva gibi Tereyağından kıl çeker gibi topmu kapıyor hayır, Veli Kavlak gibi Sürekli ikili mücadelelerde topmu kazanıyor hayır., peki belirlediğiniz Atiba modelinden ne farkı var ? Hiçbir farkı yok gibi gözüküyor.

Nesil
    2003

1. Ilk kontrol'un 11 olmasi
    Atiba'yi dikkatle izleyince dar alanda top kontrolunun cok harika olmadigini, bunun icin (takim oyunu ozelligi sayesinde) kendisini topu takim arkadasindan rahat alabilecegi bolgelere attigini gorebilirsiniz. Atiba'yi ozel yapan surekli kendisini gostererek top sirkulasyonuna fayda saglamasi. Tabii bununla beraber Atiba'nin paslari genelde kisa oldugu icin, dripling tehtidi olmadigi icin ve takim arkadaslarina pek golluk pas hazirlayan bir oyuncu olmadigi icin Atiba, daha yaratici orta saha oyunculari gibi yakin markajla karsilasmayan bir oyuncu. Bu sezon bunda ozellikle Senol Gunes'in de payi var. Onunde daha yaratici Sosa ve Oguzhan'in oynamasi Atiba'yi bir hayli rahatlatiyor ve basit oynamasina izin veriyor.

Atiba'yi emniyet sibobu yapan ise takim oyunu, konsantrasyon ve caliskanlik ozellikleri. Emniyet sibobunundan guvenilir olmasi, ihtiyac oldugunda devreye girmesi beklenir. Bu ozellikler de Atiba'yi guvenilir bir oyuncu yapiyor.

2. Mehmet Topal ile karsilastirma:
    Mehmet Topal, mac basina Atiba'nin 4 kati kadar rakibin ayagindan top kapiyor. Hatta Oguzhan ve Sosa Atiba'nin 2 kati kadar rakipten top kapiyor. Atiba mac basina rakibin ayagindan 1.2 tane top kapiyor. Gecen sene de surekli oynayan mevkidaslarinin arasinda rakipten en az top kapan oyunculardan birisiydi Atiba. Ornegin bu konuda Bilal Kisa, Mehdi Taouil, Goran Causic gibi ofansif gucu daha fazla olan oyuncularla benzer sayida top kapiyordu. Bu konuda Mehmet Topal ile Atiba'nin karsilastirilmasi hic dogru gorunmuyor. Belki de sizin Mehmet Topal'i biraz daha fazla izlemeniz gerekli.

3. Guc
    Atiba'yi rakibe guc uygulayan bir oyuncu olarak gormuyorum. Hatta rakipten cok az top kapmasini fiziksel mucadeleye fazla girmemesinden kaynaklandigini da soyleyebiliriz. Bu da gucunu belirlemeyi tabii zorlastiriyor. Atiba'nin sahada saglam durmasini ben daha cok dengesine bagliyorum. Yoksa rakibine omuz atip dengesini bozup topu ayagindan alan bir oyuncu olarak gorunmuyor Atiba. Aksine, caliskanligiyla rakibin hareket alanini kisitlayarak savunma yapiyor Atiba.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Atiba'nın 2 özelliği dışında tüm özellikleri yerinde lakin 2 özelliği istediğim seviyede kesinlikle değil Atiba'nın birisi pas diğeri ise soğukkanlılık. 2 özellikte değerinin en az 2 kademe altında bunu görmezden gelemeyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    Atiba'nın 2 özelliği dışında tüm özellikleri yerinde lakin 2 özelliği istediğim seviyede kesinlikle değil Atiba'nın birisi pas diğeri ise soğukkanlılık. 2 özellikte değerinin en az 2 kademe altında bunu görmezden gelemeyiz.
    Sogukkanlılıga katılıyorum. Chedjou'dan az olması anlamsız.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

İyi işler yapmanız halinde Fikret Orman 15 Milyona yakın bütçe veriyor bu arada .. Ayrıca diğer serilere göre Quaresma'dan hiç verim alamadım

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İçe kat eden ''hücum'' rolünde bende harikalar yarattı sol AML de.. Bu şekilde deneyebilirsiniz. Sağ kanatta oynatırsanız çok etkisiz kalıyor.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2013
    Yer
    Coventry/UK

Gökhan Töre denim save im de de ilk session PSG ye gait 24 million euro civarı bir paraya. Bu sezon en mantıklı şey satıp gelir getirmek herhalde Töreyi

18. Default

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    İçe kat eden ''hücum'' rolünde bende harikalar yarattı sol AML de.. Bu şekilde deneyebilirsiniz. Sağ kanatta oynatırsanız çok etkisiz kalıyor.
    hangi futbolcudan bahsedıyorsunuz töre mi ?

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BLAZİN1903 View Post
    hangi futbolcudan bahsedıyorsunuz töre mi ?

Quaresma'dan bahsediyoruz.. Ben sağda oynattım hiç verim alamadım sol kanatta nadiren oynattım

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Töreyi 30m Euroya okuttum

Atiba kendi kale cizgisinde olsun topta ayginda ama,rakipten de uc kisi karsisinda olsun arkama yaslanir izlerim. Soguk kanliligi daha yuksek olmali bence

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Gökhan Töre'yi 70M ve üzeri satmayı deneyen oldu mu? Olabiliyor mu?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Ben 36 ya sattim pazarlik falan ugrasmadan

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oynadıgım oyundan Kadroyu atıcam ama alt+f9 ile ekran görüntüsü alamıyor muyuz
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

Galatasaray sponsor yaması düzelmeden başlamak istemiyorum Beşiktaş kariyerine kalakaldım

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Galatasaray sponsor yaması düzelmeden başlamak istemiyorum Beşiktaş kariyerine kalakaldım
    Düzeltildi o sorun ,başlayabilirsin

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Töre'yi satanlar için sağ tarafa Andrija Zivkovic'i öneririm. Harika oynuyor harika gelişiyor ayrıca çok ucuz.

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Biri Beşiktaş için Ca ve Pa paylaşabilir mi rica etsem?

Quote Originally Posted by fotosuki View Post
    Töre'yi satanlar için sağ tarafa Andrija Zivkovic'i öneririm. Harika oynuyor harika gelişiyor ayrıca çok ucuz.
    Bende milan ve porto gibi kulüpler kapıyor hemen onu

Beşiktaşile sistemoturtabilen varmı ?

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri