Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 62 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

@emrahozsahin Senin istediğin mentaliteyi ben şuan Balıkesirspor ile uyguluyorum.
    Oynadığım sistem 3dc - 2wb -2mc-1amc - 2st
    Hatta forvetlerimi destek rolünde oynatıyorum genelde. İlk sezon PTT 1.Lig' de 30. haftaya kadar 1 mağlubiyetim vardı. Toplamda 3 mağlubiyet alarak 77 puanla 20 puan farkla lider bitirdim. 2. sezonumda - Süper Lig' e çıktığım ilk sene Fenerbahçe' nin ardından ligi 2. bitirdim. Oyuncularım çok ahım şahım değil. Genelde rakiplerimden az pas yapıyorum. Defansif duran toplardan inanılmaz kontraya çıkıyorum. Genel olarak taktiğim; adam adama markaj uygulayarak kanatları kapatmak ve rakip ortadan gelmeye çalıştığında da sert şekilde baskı yaparak ani kontralara çıkmak.

Genelde kimse uygulamaz ama, adam adama markajı fazla kullanıyorum. Kanat beklerim rakip kanatları marke ediyor. Forvetlerim de rakip bekleri marke ediyor. AMC bölgesinde oyuncum da rakip stoperler ile ortasahaları arasında dolaşarak top çıkarmalarını engelliyor. Bu şekilde baskı yaparak topu kapıp uzun toplarla direk sonuca gitmeye çalışıyorum. Golleri genelde beklere atılan uzun toplar ve sonrasında açılan ortalar sonucunda buluyorum.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Ya bir şey soracağım 4-4-2 baklava dilimi veya 4-4-2'nin kanatsız versiyonları için ne tür bir taktik önerirsiniz.(Kısa pas, rakip sahaya paslaşarak gir,koşu yoluna pas at,defanstan kısa pasla git pek etkili olamadı)

Forvet oyuncularıma nasıl pres yaptırabilirim?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Forvet oyuncularıma nasıl pres yaptırabilirim?
    Vereceğin role dikkat et öncelikle . Serbest ve Fırsatçı golcü kaçak dövüşür. Çalışkan forvet rolü max pres uygulayan roldür . Takımın pres düzeyi de önemli bunun yanında . Forvetinin direktiflerine girip adam markajı , mesela rakip stoper , verebilirsin . Ayrıca oyuncuna sıkı markaj yap diyerek rakipten çok da uzaklaşmadan oynayacaktır bu da rakibi daha rahatsız edecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    Ya bir şey soracağım 4-4-2 baklava dilimi veya 4-4-2'nin kanatsız versiyonları için ne tür bir taktik önerirsiniz.(Kısa pas, rakip sahaya paslaşarak gir,koşu yoluna pas at,defanstan kısa pasla git pek etkili olamadı)
    Tam olarak nasıl bir diziliş istiyorsun ? Çift forvet mi oynamak istiyorsun ?

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Vereceğin role dikkat et öncelikle . Serbest ve Fırsatçı golcü kaçak dövüşür. Çalışkan forvet rolü max pres uygulayan roldür . Takımın pres düzeyi de önemli bunun yanında . Forvetinin direktiflerine girip adam markajı , mesela rakip stoper , verebilirsin . Ayrıca oyuncuna sıkı markaj yap diyerek rakipten çok da uzaklaşmadan oynayacaktır bu da rakibi daha rahatsız edecektir.
    Oyunu rakip sahaya yıkmak ve rakip sahada bol pas yapmak istiyorum. Oyunu rakip sahaya yıkabilmek için de forvet oyuncularımın sürekli pres yapması gerekiyor.

Mentalite olarak kontrol mu atak mı daha uygun olur?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Oyunu rakip sahaya yıkmak ve rakip sahada bol pas yapmak istiyorum. Oyunu rakip sahaya yıkabilmek için de forvet oyuncularımın sürekli pres yapması gerekiyor.

Mentalite olarak kontrol mu atak mı daha uygun olur?
    İstediğin aksiyonu ben de seviyorum. Hatta imzamdaki taktiğimde de onu uyguluyorum. Bir göz at derim. Hücum yerine kontrolü tavsiye ederim. Bir de bu oyunda kanatlardan yapılan ortalar çok etkili. Tavsiyem kanattaki adamlara özel markaj uygula.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Tam olarak nasıl bir diziliş istiyorsun ? Çift forvet mi oynamak istiyorsun ?
    evet çift forvetle oynamak istiyorum

bir çok taktik denemesini tatile çık modunda yapıyorum deneme yanılma yöntemiyle en doğru taktiği bulmaya çalışıyorum. Bazı taktikler sezona müthiş başlıyor 5-6 galibiyet sonra tam tersine dönüyor 10 maç galibiyet alamıyor. Antrenman planını Dengeli orta seviye olarak ayarlıyorum acaba neden böyle. Bir taktik belirleyip ona göre transfer yapmak istiyorum ama bulamadım içime sinen bir taktik.

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    4-1-2-1-2 kanatsız olarak bu diziliş iyidir takımındaki oyunculara görede değiştirebilirsin yeterli forvetin yoksa çift forvet arkası tek forvet yapabilirsin yada 2 ön libero yapabilirsin

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Şu an fenerbahçe ile oynuyorum. Kafamdaki taktiği oturttum. Saat gibiyiz son zamanlarda. Sakin güvenli top çeviren, aşırı olmasada rakibe önde basan, hücumlarda genelde kanat varyasyonları kullanan bir takımız. Santraforum fernandaoyken onun gücü ve hava hakimiyetinden faydalanmak için çizgiye inmeden-havadan orta yap takım talimatlarını kullanıyorum. Bekler ofansif bek hücum, kanat oyuncuları klasik winger destek. Fikri olan arkadaşlara sorum şu. Forvetimin vuruş yapamadığı, rakip savunamadan sağa sola cepheye seken hava toplarını daha yüksek oranla toplamak için ne yapmam lazım. Orta sahada Halfback-B2B-Oyun kurucu hücum kullanıyorum. Rollerde falan değişiklik gerekli mi? Amacım pasla rakibi açamadığım zaman, seken bu topları toplayarak kaleyi gördüğünde vur talimatıyla bolca şut atmak.
    Last edited by hknshr : 19.Ocak.2016 at 16:02

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Şu an fenerbahçe ile oynuyorum. Kafamdaki taktiği oturttum. Saat gibiyiz son zamanlarda. Sakin güvenli top çeviren, aşırı olmasada rakibe önde basan, hücumlarda genelde kanat varyasyonları kullanan bir takımız. Santraforum fernandaoyken onun gücü ve hava hakimiyetinden faydalanmak için çizgiye inmeden-havadan orta yap takım talimatlarını kullanıyorum. Bekler ofansif bek hücum, kanat oyuncuları klasik winger destek. Fikri olan arkadaşlara sorum şu. Forvetimin vuruş yapamadığı, rakip savunamadan sağa sola cepheye seken hava toplarını daha yüksek oranla toplamak için ne yapmam lazım. Orta sahada Halfback-B2B-Oyun kurucu hücum kullanıyorum. Rollerde falan değişiklik gerekli mi? Amacım pasla rakibi açamadığım zaman, seken bu topları toplayarak kaleyi gördüğünde vur talimatıyla bolca şut atmak.

orta ikiliyi standart orta saha (hücum rolü) olarak oynat ve daha cok sut talimati ver belki faydasini görebilirsin. 2li mc'de bu rolleri kullandigimda oyuncularin gol ve asist olarak cok katkisini gördüm.

bende fenerbahçe ile oynuyorum orta sahanın ortasın mehmet topal ve souza var mehmet topal iki yönlü oynarken souza hücüm rolü verdim sık sık ceza sahasına giriyor ortalama 7-8 gol atıyor ligde ceza sahası dışından da atıyor arada kaleyi gördüğünde vur komutunu kullanabilirsin bendeki taktik hazır kendim yapmadım ama yapan arkadaş kafamdakileri tam olarak yansıtmış

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Hazır taktik kullanmak hiç tarzım değil. Sevmiyorum taklitçiliği. Her seride mutlaka fenerbahçe ile kariyer yaparım. Takımın tam olarak neye yatkın olduğunu anlamak için oyun başında her bölgeyi analiz ederim. Tabi olmazsa olmaz prensiplerim var. Topa özellikle rakip yarı alanda sahip olmaya çalışan, beklerini her daim hücumun bir parçası gibi kullanan, kanat varyasyonlarıyla skor üreten takımlar yaratmak birincil hedefimdir. Önerileriniz için teşekkür ederim. Hücum görevli iki tane cent mid kullanmak mantıklı. 5-6 maç deneyip buraya yazarım sonucu.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Birde unutmadan. Diegonun yerine orta saha oyuncusu arıyorum. Pas-şut-top sürme-duran top özellikleri iyi, mcye yatkın oyuncu önerisi olan lütfen yeşillendirsin. Tercihen genç. Max 15m avro bonservis verebilirim. Hakim Ziyechle ilgileniyorum kaçırırsam alternatifim yok.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Birde unutmadan. Diegonun yerine orta saha oyuncusu arıyorum. Pas-şut-top sürme-duran top özellikleri iyi, mcye yatkın oyuncu önerisi olan lütfen yeşillendirsin. Tercihen genç. Max 15m avro bonservis verebilirim. Hakim Ziyechle ilgileniyorum kaçırırsam alternatifim yok.
    Aklıma direkt Tielemans geldi

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Tielemansı yedirmezler bana ayrıca benzer tarzda salih geri dönecek çok büyük ihtimalle. Bana biraz daha skorer bi adam lazım.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

İkinci sezon özellikle kolay iç saha maçları için modifeye WM taktiği yaratma fikrim var.
    Kullanmayı düşündüğüm rol ve görevler.
    False9 veya Deep Lying Forw. (S)
    2 x Winger (S)
    2 x Central Mid. (A)
    Halfback - Defensive Mid. (S)
    2 x Fullback (D) - Ball Playing Def.

Anlayış, felsefe, talimatlar.
    Control / Fluid
    Retain Possesion, Lower Tempo, Play Narrower, Push Higher Up

Önerisi olan buyursun paylaşsın. İyi oyunlar.

hocam fenerbahçe ile 3. sezonum lider başlayıp lider bitiriyorum hep şuan bende diegoyu oynatıyorum ama neden inatla diegoyu oynatıyorum bende bilmiyorum hasan ali daha fazla katkı sağlıyor şuan skora şaka bir yana diego sakatlanınca alper potuk a bolca şans verdim o mevkide bence çok faydalı alperi elinde tutmanda fayda var rotasyonda veya sakatlık olduğunda iyi bir alternatif oluyor sezon sonu bende transfer yapıcam o mevkiye bende önerilere açığım yunus malli yi almak istedim yerli olduğu için ama pek mümkün görünmüyor

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Diegoyu neden oynatıyosun-oynatıyorum? Cevap şu. Çünkü takımda diegodan başka yaratıcı orta saha yok. Oda yetersiz kalıyor. Skor yapamıyor çok fazla. Alpere gelirsek. Alper benim gözümde daha çok kenardan ortayı sıkıştıran boşluk bulunca topla kat eden iki yönlü bir kenar oyuncusu. Bu gerçektede böyle. Diegoyu daha önde kullanmak istediğim maçlarda asimetrik 4141 dilişiyle (amr-mcr-amcl-ml) alperi sol kenarda wide mid olarak kullanıyorum gayette iyi oynuyor. Hem sık sık hücuma giden sol beki rahatlatıyor hemde sol iç attacking mid diegoyu.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

[MENTION=293943]ozanocal[/MENTION]
    Hocam duran top için aradığım meziyetlerden feragat ederek davy klaassen'i aldım ikinci sezon. Merkez orta saha hücum oynatıyorum. Resmen orta alandaki gizli forvetim oldu adam. Ayrıca gremio'dan luan'ı aldım liverpool'a dönen markovic'in yerine. Oda yardırıyor. Ofansif orta saha bölgesinde isviçre çakısı gibi. İki oyuncuyla seviye atladı takım hücum bölgesinde.
    Last edited by hknshr : 26.Ocak.2016 at 17:52

@ozanocal
    Hocam duran top için aradığım meziyetlerden feragat ederek davy klaassen'i aldım ikinci sezon. Merkez orta saha hücum oynatıyorum. Resmen orta alandaki gizli forvetim oldu adam. Ayrıca gremio'dan luan'ı aldım liverpool'a dönen markovic'in yerine. Oda yardırıyor. Ofansif orta saha bölgesinde isviçre çakısı gibi. İki oyuncuyla seviye atladı takım hücum bölgesinde.
    hocam kaçıncı sezondasın bilmiyorum sol kanata redmond adında bir oyuncu aldım hatta almadım adamın sözlemesinin bitmesine az kalmıştı bedavadan aldım potensiyeli yüksekti ilk sezonda 20 yaşında filan olması lazım ben 23 yaşında aldım gayet iyi oyuncu manchester filan peşine düştü satmadım ben istifa ettikten sonra 20m civarına satmışlar kaleye zoet i almıştım forvetede richario zivkovic i aldım ajaxtan 20m civarına fm2015 ten iyi olduğunu biliyordum zaten değeride hiç düşmüyor yaşı 19 kar ederek satılabilir

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by ozanocal View Post
    hocam kaçıncı sezondasın bilmiyorum sol kanata redmond adında bir oyuncu aldım hatta almadım adamın sözlemesinin bitmesine az kalmıştı bedavadan aldım potensiyeli yüksekti ilk sezonda 20 yaşında filan olması lazım ben 23 yaşında aldım gayet iyi oyuncu manchester filan peşine düştü satmadım ben istifa ettikten sonra 20m civarına satmışlar kaleye zoet i almıştım forvetede richario zivkovic i aldım ajaxtan 20m civarına fm2015 ten iyi olduğunu biliyordum zaten değeride hiç düşmüyor yaşı 19 kar ederek satılabilir
    İkinci sezondayım hocam. Kısaca yazayım gelen giden transferleri. Sözleşmeleri biten fabiano, ba, alves, kadlec, serdar kesimal, mehmet topuz, meireles, holmen takımdan ayrıldı. Gökhan, caner ve mehmet topal'la sözleşme uzattım. Diego'yu sevilla'ya, stoch,u werder bremen'e, emenike'yi de west ham'a sattım. Salih'i kadroya aldım. Kaleye juve'den netoyu satın alma opsiyonuyla kiraladım. Savunmaya corinthias'tan gil ve bursaspor'dan serdar aziz takviyelerini yaptım. Bütçemi biraz daha ofansif bölgeler için kullandım o yüzden 3 stoper + topal'la idare ediyorum. Orta sahaya cska'dan natkho'yu, ajax'tan klaassen'i kanat olarak gremio'dan luan'ı aldım. Forvete'de benfica'dan raul jimenez'i aldım. Toplamda 7 transfer yaptım 11 oyuncu gönderdim.

İkinci sezondayım hocam. Kısaca yazayım gelen giden transferleri. Sözleşmeleri biten fabiano, ba, alves, kadlec, serdar kesimal, mehmet topuz, meireles, holmen takımdan ayrıldı. Gökhan, caner ve mehmet topal'la sözleşme uzattım. Diego'yu sevilla'ya, stoch,u werder bremen'e, emenike'yi de west ham'a sattım. Salih'i kadroya aldım. Kaleye juve'den netoyu satın alma opsiyonuyla kiraladım. Savunmaya corinthias'tan gil ve bursaspor'dan serdar aziz takviyelerini yaptım. Bütçemi biraz daha ofansif bölgeler için kullandım o yüzden 3 stoper + topal'la idare ediyorum. Orta sahaya cska'dan natkho'yu, ajax'tan klaassen'i kanat olarak gremio'dan luan'ı aldım. Forvete'de benfica'dan raul jimenez'i aldım. Toplamda 7 transfer yaptım 11 oyuncu gönderdim.
    caneri tutamadım ben liverpool aklını çeldi sözleşme imzalatamadım bir türlü 3. sezonumda gitmişti

Fenerbahçe ile 2. Sezonumdayım, İlk sezonda Şampiyon oldum, ŞL’de ön elemeden sıyrılıp, 2. Tura kadar yükseldim ZTK da çeyrek finalde elendim.
    2. sezona Süper kupa ile başladım, ŞL’de gruptan çıktım Chelsea’ye ilk maçta sahamda 3-0 yenildim save sonrası ilk maç rövanşı oynayacağım.
    Ligde GS ve BJK Teknik direktör değiştirdi, şu an 23. Haftada Ersun Yanal’lı Rizespor la çekişiyorum 2 puan fark var. ZTK da yarı finaldeyim.
    Oyunda (tabii steam’in bilgilendirmesiyle) 30 maçlık bir yenilmezlik serim vardı, bunu Chelsea 3-0 la bozdu.
    Ama bu istatistiklere rağmen mutsuzum ve oyundan keyif almıyorum, çünkü oyunda ki takımım tıpkı gerçek hayattaki gibi futbol anlamında keyif vermiyor, 1-0 larla kazanıyor ya da 2 farklı skor avantajımı son 15 dk. Yediğim gollerle kaybedip berabere kalıyorum.
    Yani Fenerbahçe gerçek hayattaki haliyle oynuyor resmen yada Lucescu’lu Beşiktaş gibi, oyun yok skorlar 1-0 fln.
    Kafamdaki futbolu bir türlü yansıtamıyorum. Ben defansı biraz daha ileride kurup baskıyla topu kazanmak, orta sahada 2-3 pasla rakip yarı sahayı hızlı geçip rakip ceza sahası önünde set oyunuyla ve pas organizasyonlarıyla rakip ceza sahasına paslaşarak girip, forvetim yada içe kat eden oyuncularımla gol aramak istiyorum.

İdeal 11’im Volkan-Davide Zappocosta-Gil-Kjer-Joel Ward- Souza(MC)-Ozan(MC)-Nani-Diego(AMC)-Romain Alessandrini-RVP
    Kontrol ve dengeli bir tarzla akıcı futbolla kısa pas düşük tempo ile dar alanda oynuyorum olmuyor, alanı genişletiyorum, pas gitmiyor, direk oyuna geçiyorum, oyuncular pas opsiyonları ararken baskı yiyip topu kaybediyor. Akıcı felsefeyi katı yapıyorum, takım pozisyona giremiyor. Kısacası ne yapıyorsam olmuyor, olmuyor.

Benim kafamdaki oyunu şu an Şenol Güneşâ€™li Beşiktaş çok iyi sahaya yansıtıyor, Sırf istediğimi yapabilmek için BJk li kariyer açtım, oda fayda etmedi.

2 senelik başarılı bir kariyerim var ama oyun anlamında sahada istediğimi göremiyorum. Çok nadir, mesela Sivas spor, yada Kayseri spor gibi takımlara 20 dk. Da 4 gol attığım maçlarda oldu ama genel olarak kısır geçiyor maçlarım.

En azından belirttiğim 11 e uygun nasıl bir futbol oynamalıyım onun için yardımcı olursanız, belki bir mucizeyi yaratıp chelsea’yi stamford bridge te eleyebilirim ïŠ

Gil i bende transfer ettim. Gökhan'ı Tottenham, Caner'i Monaco'ya yönetim transfere el atıp kabul ettiği için sattım yerlerine Zappocosta ile Ward'ı aldım. Kjer-Gil 2 lisine alternatif olarak Papy Djilobodji ve Steven Taylor'ı transfer etmiştim.

Fabiano'nun yerine, ŞL kadro bildir0iminde SAÇMA OLAN alt yapı oyuncusu bulundurma zorunluluğundan Volkan Babacan'ı aldım. Salih'i kadroya dahil edip, Kanatlar için Markovic in yerine Romain Alessandrini yi, 4. alternatif içinde Joel i transfer etmiştim

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    Fenerbahçe ile 2. Sezonumdayım, İlk sezonda Şampiyon oldum, ŞLâ€â•de ön elemeden sıyrılıp, 2. Tura kadar yükseldim ZTK da çeyrek finalde elendim.
    2. sezona Süper kupa ile başladım, ŞLâ€â•de gruptan çıktım Chelseaâ€â•ye ilk maçta sahamda 3-0 yenildim save sonrası ilk maç rövanşı oynayacağım.
    Ligde GS ve BJK Teknik direktör değiştirdi, şu an 23. Haftada Ersun Yanalâ€â•lı Rizespor la çekişiyorum 2 puan fark var. ZTK da yarı finaldeyim.
    Oyunda (tabii steamâ€â•in bilgilendirmesiyle) 30 maçlık bir yenilmezlik serim vardı, bunu Chelsea 3-0 la bozdu.
    Ama bu istatistiklere rağmen mutsuzum ve oyundan keyif almıyorum, çünkü oyunda ki takımım tıpkı gerçek hayattaki gibi futbol anlamında keyif vermiyor, 1-0 larla kazanıyor ya da 2 farklı skor avantajımı son 15 dk. Yediğim gollerle kaybedip berabere kalıyorum.
    Yani Fenerbahçe gerçek hayattaki haliyle oynuyor resmen yada Lucescuâ€â•lu Beşiktaş gibi, oyun yok skorlar 1-0 fln.
    Kafamdaki futbolu bir türlü yansıtamıyorum. Ben defansı biraz daha ileride kurup baskıyla topu kazanmak, orta sahada 2-3 pasla rakip yarı sahayı hızlı geçip rakip ceza sahası önünde set oyunuyla ve pas organizasyonlarıyla rakip ceza sahasına paslaşarak girip, forvetim yada içe kat eden oyuncularımla gol aramak istiyorum.

İdeal 11â€â•im Volkan-Davide Zappocosta-Gil-Kjer-Joel Ward- Souza(MC)-Ozan(MC)-Nani-Diego(AMC)-Romain Alessandrini-RVP
    Kontrol ve dengeli bir tarzla akıcı futbolla kısa pas düşük tempo ile dar alanda oynuyorum olmuyor, alanı genişletiyorum, pas gitmiyor, direk oyuna geçiyorum, oyuncular pas opsiyonları ararken baskı yiyip topu kaybediyor. Akıcı felsefeyi katı yapıyorum, takım pozisyona giremiyor. Kısacası ne yapıyorsam olmuyor, olmuyor.

Benim kafamdaki oyunu şu an Şenol Güneşâ€â•li Beşiktaş çok iyi sahaya yansıtıyor, Sırf istediğimi yapabilmek için BJk li kariyer açtım, oda fayda etmedi.

2 senelik başarılı bir kariyerim var ama oyun anlamında sahada istediğimi göremiyorum. Çok nadir, mesela Sivas spor, yada Kayseri spor gibi takımlara 20 dk. Da 4 gol attığım maçlarda oldu ama genel olarak kısır geçiyor maçlarım.

En azından belirttiğim 11 e uygun nasıl bir futbol oynamalıyım onun için yardımcı olursanız, belki bir mucizeyi yaratıp chelseaâ€â•yi stamford bridge te eleyebilirim ïÅ*

Chelsea maçı gitti onu unutalım öncelikle Kafandaki taktiği ,yapmak istediğini sanırım anladım. Defansı önde kurduğunu düşünelim. Baskılı coşkulu oyun oynayıp topu rakipten bir an önce kazanmak istiyorsun (Defansı ileri çıkart - Pres yap ) .Orta sahadan rakip kaleye doğru hızlı gitmek istiyorsun . Peki hocam düşük tempo yerine yüksek tempoyu kullandın mı ? Yani aslında sen kontra futbolunda olduğu gibi topu kaptıktan sonra hızlı bir şekilde rakip yarı sahayı geçmek istiyorsun. Ancak kontra mantığında defans çizgisi önde değildir , sen mentaliteni kontra ve akıcı seçip defans çizgini de önde kurmayı deneyebilirsin.

Uzaktan şutlar ne alemde ? Bu konuda beceriksiz oyuncularına antremanda oyun içi tercih ile şut yerine pas verir özelliği kazandırabilirsin. Hem böylelikle ceza sahası etrafında ilk fırsatta uzaktan şut denemesi de yapmaz. Bir de bireysel talimatlardan bazı oyuncularına daha dikine oynamalarını söyleyebilirsin veya sık sık öldürücü pas verir oyun tercihi kazandırabilirsin. Tabi bir de oyuncularının set halinde pas yapabilmelerini istiyorsun , peki analiz kısmında oyuncuların ortalama pozisyonları ne alemde, birbirlerine olan pozisyonel uzaklık da önemli. Tabiri caizse küçük küçük üçgenler yapmalılar Son bir şey , oyunculara boş alanlara hareketlen oyun tercihini kazandırdığında oyuncu topu alabilmek için boş alanlara hareketlenecektir. Böylelikle markajcılarından sıyrılmış olup pası aldıktan sonra da pası atabilecekleri yeterli süreyi bulabileceklerdir ..
    Last edited by aytekin79 : 02.Şubat.2016 at 18:26

Selamlar, merhabalar.

2005 serisinden beri FM oyuncusuyum, büyük takımlara karşı nasıl oynamam gerektiğini halen bulmuş değilim. Yani tamam iyi oynarlar ama 20 dakikada 4 gol yemek de biraz abes kaçıyor.

Önerilerini alabilir miyim?

Nesil
    2006
    Yer
    06

[MENTION=293943]ozanocal[/MENTION]
    Mesaj kutun dolu olduğu için gönderemedim buradan göndereyim ..
    Sıkı markajı markaj yeteneği ,hız - hızlanma yüksek topçun varsa , ofsayt taktiğini de hızı düşük fakat pozisyon alması yüksek defans oyuncuların varsa tercih edebilirsin. Rakibin hızlı , ofsaytı bozmayı seven forvet oyuncuları varsa ofsayt taktiğini iptal etmekte fayda var . Topun sende daha fazla kalmasını istiyorsan topa dal direktifi de iş görür. Çok kart görürsün fakat rakibi yıldırmakta bire bir

@ozanocal
    Mesaj kutun dolu olduğu için gönderemedim buradan göndereyim ..
    Sıkı markajı markaj yeteneği ,hız - hızlanma yüksek topçun varsa , ofsayt taktiğini de hızı düşük fakat pozisyon alması yüksek defans oyuncuların varsa tercih edebilirsin. Rakibin hızlı , ofsaytı bozmayı seven forvet oyuncuları varsa ofsayt taktiğini iptal etmekte fayda var . Topun sende daha fazla kalmasını istiyorsan topa dal direktifi de iş görür. Çok kart görürsün fakat rakibi yıldırmakta bire bir
    tamam çok sağol hocam topa dal direktifini ben kullanıyım o zaman diğerlerini hiç ellemiyim rotasyon çok yapıyorum sıkı markajla ofsayt taktiğini hep değiştirmem lazım yoksa

edit:hocam valla anlamıyorum ya topa sahip olmadan önce daha iyiydim taktik oturdu şuan top hep bende ama bu seferde gol atamıyorum son maçta %68 topla oynamış 29 şut çekmişim maç 0-0 bitiyor 3-5 maçtır bu şekilde istediğim sonuçlar gelmiyo bir türlü
    Last edited by ozanocal : 22.Şubat.2016 at 21:12

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri