Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 133 sonuç

Konu: Dengeli Taktik - 2016 | Pas Oyunu | aytekin79 | 16.3.2

Hocam Antrenman ve antrenör olayını hallettim ama hala tık yok. Bazı mevkileri değiştirdim mesela forveti fırsatçı golcü yaptım bekleri standart bek ve ofansif bek denedim. Burak bir maçta coştu devre arası klinici forvete aldım oda bir maçta 3 gol attı 4 hafta iyi gitti ama bir şeyler sanki eksik birde bireysel talimatlar ağır geldi bana taktiğe odaklanacağız diye sneijder gibi adam ve ilerideki adamların şut çekmesi ve yaratıcılığı yasaklanması gibi durum kötü etki ediyor. kalenin dibine gelmeden vurmuyorlar.

Kesinlikle kötü taktik değil ama belki benim oyuncu grubum ile alakalı belkide ben bir şeyleri eksik yapıyorum. Her maç topa sahip olma farklı bir şekilde bizde hatta şampiyonlar liginde atl. %60'a %40 fark attım ama golleri onlar attı. Kondisyon olayı %20'ye kadar da ayarladım 70. dakika ya kadar türkiye kupası maçlarına gelene kadar hiç kondisyonları düşmüyordu. Sorunu çözemedim hala.

aytekin hocam tekrardan merhaba.zivkovici sezon basında aldım ben ama pek bi icratını görmedim daha.sağ acık poz. oynatıyorm.senin özel yaptıgın bi hamle var mı onla ilgili?bi de salneas ı hangi mevkide oynattıgını öğreneblir miyim ? [MENTION=40794]aytekin79[/MENTION]

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by ugurayz View Post
    aytekin hocam tekrardan merhaba.zivkovici sezon basında aldım ben ama pek bi icratını görmedim daha.sağ acık poz. oynatıyorm.senin özel yaptıgın bi hamle var mı onla ilgili?bi de salneas ı hangi mevkide oynattıgını öğreneblir miyim ? [MENTION=40794]aytekin79[/MENTION]
    Hocam kaç hafta oldu ligde ve bu arada ortasahadaki oyuncuların kim? Regista olarak oynatıyorum onu. Oyuncularının kondisyonları düşükse örneğin %90 altında ise oynatma derim. Ben öyle yapıyorum. Rotasyonu iyi yapabilmek çok önemli

[MENTION=280923]cilqin[/MENTION] Ben o yüzden Sneijder ve Burak'ı sattım bu taktikte verimli olamayacaklarını düşünüyorum.Bu arada Fırsatçı golcü rolünü verdiğin zaman hem pres anlamında hem de bloklar arasındaki pas trafiği sıkıntılı olabilir.Tavsiye etmem. Orta 3'lüdeki oyuncularının hem güçlü hem ayağı iyi top tutan takım oyuncusu bulman lazım. Kanatlarda kim oynuyor. Gol yükü ileri 3 lüde olacak çünkü

regista salneas.ortada selcuk ve ıver fossum.6 haftayı oynadım.3G 2B 1Y aldım

Nesil
    2006
    Yer
    06

regista salneas.ortada selcuk ve ıver fossum.6 haftayı oynadım.3G 2B 1Y aldım
    Biraz daha bekleyelim derim. Taktiğe tam alışsın takım. Unutmadan devre arasında gelebilecek muhtemel 15 milyon euroyu iyi kullanmaya bak. Carrillo (Sporting) 2016 da sözleşmesi bitiyor kancayı atabilirsin.

Ortada Selçuk ve Salneas ok fakat diğer elemanı bilmiyorum. Bir de bunların yedekleri kim ya da var mı . Bu arada ben Jose'yi ilk sezon sonu 10 milyona okuttum gelişmeye açık bilgin olsun. Tabi satmadıysan

Edit: Zivkovic ile ilgili soruyu atlamışım. Sağ açıkta çok başarılı sadece sabret biraz. İçekateden antremanı çalıştırıyorum

hocam jose var.bentancur var uruguaylı(kiralık).jem ve bilal var ek olarak.ha bi de chelsea den ruben loftus cheek diye bi eleman kiraladım.carrilo nun profil cok güzel duruyor joseyi kimin yedeği olarak oynattın hocam genelde ? yani verim aldıgın mevkisi neydi ?

bu arada poldi forvette cidden cok iyi.sağa da origiyi koydum cok manyak oynuyorlar tavsiye için tesekkürler hocam

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    3.SEZON LİG PUAN DURUMU ve ZTK

ŞAMPİYONLAR LİGİ

Taktik Değerlendirme

Geçen sezonun ortasında kullanmaya başladığım sistemin üzerine kendimce bir şeyler katarak 3.sezonda çok başarılı işlere imza attım.Aytekin hocanın da üzerinde durduğu gibi takım antrenmanı çok önemli ancak Avrupada oynuyorsanız ligin devre arasında "Savunma" üzerine yoğunlaşmak gerekiyor.Taktik üzerinde yaptığım değişiklikler beklerin Ofansif-Destek olması ile birlikte özelleştirilmiş bireysel talimatlar ve favori olduğumuz maçlarda ilerdeki 3lünün markaj talimatını çıkartmak oldu.

-Şampiyonlar Ligi için Takım Talimatları-

Eğer takımımız öndeyse Defans çizgisi "Geriye Yaslan" ile birlikte "Ofsayt Taktiğini Kullanma" Pres olarak ise "Daha Az" Tempoyu ise "Daha Düşük" olarak ayarladım..

Son olarak Taktiğe iyi bir duran top organizasyonu eklemelisiniz,maçlarda sürekli oyuncuları maç içinde tutacak onları motive edecek şekilde oyunculara bağırmalısınız.Basın Toplantılarında da dikkatli olmanız size skor olarak geri dönecektir
    Eğer takımın öndeyse ayarladığın direktifler sadece şampiyonlar ligi maçları için mi geçerli

Sneijder'i sattıktan sonra Emre Çolak'ı denedim AMC mevkisinde en az Sneijder kadar iyi oynuyor emin olun. Ben de şuan 5-6 ay sakat, fakat öncesinde harika işler yaptı, bilginize..

Nesil
    2006
    Yer
    06

Galatasaray Taktik Denemesi 2. Sezon

Transferler

Birçok isimden iyi para kazandık. Muslera , Groskreus , Telles vs . Alınan ve yollanan oyuncular arasında 15 milyon euro gibi kar vardı.

Sezon ortasından sonra genelde şu dizilişle çıktım maçlara

Fikstür

Lig ve Avrupa Puan Tablosu

Ligde defansif anlamda çok iyi işlere imza attık. Ligde sadece BJK 3 gol attı onun dışında hiçbir maçta 2 gol yemedik. Toplamda sadece 11 gol yedik

Bu da Avrupa'dan elendiğimiz grup. Avrupa ligine kalabilseydik kupayı bile alabilirdik fakat şanssızlık, olmadı.

Takım İstatistikleri

Oyuncu İstatistikleri

Özet

Takımın yaş ortalaması 23. Bunu özellikle vurguluyorum çünkü Avrupa'daki şanssız geçen 2 sezonda bunun etkisi büyük. Aşağıda 2. sezon gruptaki puan kaybı yaşadığımız maçlardan bazılarını görebilirsiniz. Onun dışında oyuncu bazlı bakacak olursak Bruma ve kanat olan Zivkovic müthiş işler başardı. Ajax'tan aldığım Zivkovic'i de geçtiğimiz seride favori oyuncularımdandı bu seride de gollerini atmaya devam ediyor. Onu da almanızı tavsiye ederim. Gaston Gil Romeno da bir başka verim aldığım oyunculardan. MC rolünde oynattım kendisini. Defans için ise Jesus Vallejo muazzam bir isim. 2 sene kiraladım ama öyle görünüyor ki 40 milyon euro parayı basıp alacam Defansta müdahaleleri çok başarılı.

Avrupa'da şanssız geçen maçlarımızdan bazıları ;

[MENTION=40794]aytekin79[/MENTION], O Saul'u orada gördüm ya ağladım 3 sezondur almaya çalışıyorum bir türlü başaramadım. Nasıl başardın ??

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    [MENTION=40794]aytekin79[/MENTION], O Saul'u orada gördüm ya ağladım 3 sezondur almaya çalışıyorum bir türlü başaramadım. Nasıl başardın ??
    Hehe canın sağolsun . Transfer listesindeydi ,16.5 milyon euroya bırakıyorlardı kaçırmadım tabiki

@aytekin79 hocam kadronda 14 yabancı mı var? bana biraz fazla gibi geldi de sanki

Nesil
    2006
    Yer
    06

@aytekin79 hocam kadronda 14 yabancı mı var? bana biraz fazla gibi geldi de sanki
    16 hatta 2 tanesini kayıt etmeyip kupada Avrupa'da kullanırım diye tutmuştum kadroda 2. sezon.
    3. sezon da bu sayıyı 14'e düşürdüm, kiralık oyuncuların bir kısmını eritme yoluna gittim. Yerlerine gene yabancı aldım fakat kiralık değil. Ayrıca 2 regen + 1 normal olmak üzere 3 tane de oyuncu var kiralık yolladığım .Bol yabancılı sisteme hasret kaldık yıllarca ne yapalım Hakkımızı sonuna kadar kullanıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    06

Galatasaray ile 3. ve Efsane Sezon

İlk 2 sene ligi domine etmemize rağmen Avrupa'da başarı yakalayamadığımızdan bahsetmiştim. 3. sezon ise yarıştığımız her kulvarda ipi göğüslemeyi başardık. Grupta puan alamadığımız Barcelona'yı çeyrek finalde her iki maçta da yendiğimiz bir sezon oldu. Burada en önemli noktadan bahsedeceğim. ROTASYON ! Evet rotasyon ile takım içinde huzur da arttı ve bu Takım uyumuna çok ama çok etki yaptı. %80 - %90 arasında gidip gelen takım uyumu başarıda çok büyük etken.
    Barcelona deplasmanında ilk golü erkenden bulup üstüne de Selçuk frikikten golü atınca müthiş bir savunma anlayışı ile skora yatmayı bildik. Burada bu maç ve diğer büyük maçlarda öne geçtikten sonra skoru korumak için hangi komutları kullandığımdan da bahsedeceğim.
    Öncelikle sezon istatistiklerini , puan durumlarını , oyuncu performanslarını ve de yapılan transferleri paylaşacağım.

Transferler

Pastore'ye dikkat Yarım sezonda fırtına gibi esti başrolü kaptı. Bruma'yı serbest kalma maddesinden dolayı kaybedince ilaç gibi geldi. Kazandığı yüksek maaşa değdi diyebilirim rahatlıkla

Fikstür

Puan Durumu

Oyuncu ve Takım Performansları

Merak edenlere bazı oyuncu profilleri

Nesil
    2006
    Yer
    06

Şimdi de dediğim gibi büyük maçlarda öne geçtikten sonra skora yatmak için kullandığım taktikten bahsedeceğim .

Diziliş

Anlayış ve Felsefe : Savunma - Katı

Otobüse kaleye çektikten sonra hızlı kanat oyuncularınıza atılacak toplar ile atağa çıkmaya çalışacaksınız. Ama dediğim gibi amaç savunma hücum değil. Bu taktiği de yedekte tutmanızı tavsiye ederim. O yüzden indirme linkini de aşağıya veriyorum. Kenarda dursun bu taktik maksat taktiğe alışsın takımınız.

Link : TIKLA İNDİR

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

oyun güzel diyolağğ öylemi adaşım ?
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by nannar View Post
    oyun güzel diyolağğ öylemi adaşım ?
    Vaaay abi nerelerdesin sen ya Özlettin kendini.
    Güzel güzel, sen de satın al da beraber bir kariyer patlatalım

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

"last online 177 days ago" yazıyor bende

FM'e vakit bulamıyorum artık maalesef. Aklıma geldi de bir girip selam vereyim foruma dedim sadece...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    06

FM'e vakit bulamıyorum artık maalesef. Aklıma geldi de bir girip selam vereyim foruma dedim sadece...
    Sen de haklısın be abi

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

Hasan hocam sen nerelerdesin yahu askere gittim geldim kariyerin vardır diye direk siteye girdim hüsran

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Öncelikle taktik için teşekkürler.Beşiktaşta kullanıyorum şuanda tam anlamıyla sizdeki gibi gitmiyor maalesef benim oyuncu seçimlerimde falan sıkıntı olabilir.Anadolu takımlarına karşı oynadığım maçlarda eze eze oynuyorum fakat 1 ya da 2 kere geliyolar ve her geldikleri pozisyon gol oluyor.Osmanlı maçında 1-0 öndeyken 80.dk dan sora 2 kere geldiler 2 gol yiyip yenildim şaka gibi.Forvet hattında Mario Gomez bu taktikte pek etkili olamıyor,forvet için bir öneriniz var mı?

Edit: 4 maçtır Cenk i forvete monte ettim ve 6 gol attı. Gomez 9 maçta 4 gol atmıştı artık Cenk i oynatacam. Bu arada tam toparladım lider oldum derken Fenerbahçe karşısında 3-1 önde olduğum maçı 60.dk dan sonra 4-3 kaybettim.Bu ağır oldu.
    Last edited by Suicider : 04.Aralık.2015 at 03:24

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Suicider View Post
    Öncelikle taktik için teşekkürler.Beşiktaşta kullanıyorum şuanda tam anlamıyla sizdeki gibi gitmiyor maalesef benim oyuncu seçimlerimde falan sıkıntı olabilir.Anadolu takımlarına karşı oynadığım maçlarda eze eze oynuyorum fakat 1 ya da 2 kere geliyolar ve her geldikleri pozisyon gol oluyor.Osmanlı maçında 1-0 öndeyken 80.dk dan sora 2 kere geldiler 2 gol yiyip yenildim şaka gibi.Forvet hattında Mario Gomez bu taktikte pek etkili olamıyor,forvet için bir öneriniz var mı?

Edit: 4 maçtır Cenk i forvete monte ettim ve 6 gol attı. Gomez 9 maçta 4 gol atmıştı artık Cenk i oynatacam. Bu arada tam toparladım lider oldum derken Fenerbahçe karşısında 3-1 önde olduğum maçı 60.dk dan sonra 4-3 kaybettim.Bu ağır oldu.
    Forvette Ajaxtan Zivkovic'i öneriririm. Ben 50 milyon euroya sattım öyle söyleyeyim. Defansta ofsayt taktiğini kullanmayabilirsin. Savunma'da Vallejo'yu kiralamanı şiddetle öneririm. Ayrıca öne geçtikten sonra yukarıda paylaştığım taktiği de kullanabilirsin.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Taktik güzel hoş ama bir kaç fotoğraf atacağım bakalım neler diyeceksin

Topla oynayıp küme düşme hattında olan tek takımım

Nesil
    2006
    Yer
    06

[MENTION=279035]Burak Akmanoğlu[/MENTION] Defans göbeğinde oynayan oyuncularının hız ve hızlanma düşük olabilir mi ? Ofsayt taktiğini kullanmayıp defansı bir kademe geri çekebilirsin. Bir diğer seçenek de defansı çakılı oynatman olabilir. O zaman da defans ve ortasaha arasındaki koordinasyonu sağlamak zor olabilir. Takımın taktiğe tam anlamıyla alışmasını bekleyip 1 sezon devam etmeni öneririm.

Ek olarak DC lerinden pres yapmayı bırakmalarını isteyebilirsin.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Taktiği inceledikden sonra istatislik ve sonuçlara bakınca herşey ortada eline sağlık hocam. Bu taktiği pazartesi açacağım kariyerde kullanacağım.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Taktiği inceledikden sonra istatislik ve sonuçlara bakınca herşey ortada eline sağlık hocam. Bu taktiği pazartesi açacağım kariyerde kullanacağım.
    Teşekkür ederim , iyi oyunlar

Nesil
    2006
    Yer
    06

Güncelleme sonrası taktik çalışıyor Gerek topla oynama gerek bulunan pozisyonlar olarak gördüğüm bu.
    Deneyen arkadaşlar geri dönüş yapabilirler mi ?

Güncellemeden sonra yaptığım 2 maç

Kendi hatalarımı, eksik yanlarımı görmek için ilk defa hazır taktik indirip kullandım. Taktik çok çok başarılı. Yıllardır foruma yorum atmıyordum emeğiniz için çok teşekkür ederim Aytekin Hocam. Liverpool'la oynuyorum, ne yaptıysam başarı elde edemedim. Ligin orta sıralarında bitiriyordum 2 sezondur ligi. Taktiği kullanmaya başladıktan sonra Uefa Kupasını kazandım. Ertesi sene Şampiyonlar ligi yarı finalinde elendim, ligi 1. bitirdim. Bu senenin en bomba taktiği budur herhalde diye düşünüyorum. Bir de sizden bir ricam olacak, zamanınız varsa kontra atak bir taktik yapabilir misiniz ? Tekrardan emeğinize sağlık.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by metonava View Post
    Kendi hatalarımı, eksik yanlarımı görmek için ilk defa hazır taktik indirip kullandım. Taktik çok çok başarılı. Yıllardır foruma yorum atmıyordum emeğiniz için çok teşekkür ederim Aytekin Hocam. Liverpool'la oynuyorum, ne yaptıysam başarı elde edemedim. Ligin orta sıralarında bitiriyordum 2 sezondur ligi. Taktiği kullanmaya başladıktan sonra Uefa Kupasını kazandım. Ertesi sene Şampiyonlar ligi yarı finalinde elendim, ligi 1. bitirdim. Bu senenin en bomba taktiği budur herhalde diye düşünüyorum. Bir de sizden bir ricam olacak, zamanınız varsa kontra atak bir taktik yapabilir misiniz ? Tekrardan emeğinize sağlık.

Deneyip yorum atmış olduğun için asıl ben teşekkür ederim Kontra taktiği var aklımda ama forvetsiz bir taktik . 3-4-2-1 olabilir. Zaman bulabilirsem uğraşırım.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri