1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: Çağlar Söyüncü

Default Çağlar Söyüncü

Oyuncunun profili random girilmiş. Bu sene oynadığı futbol göz dolduruyor ve ayrıca A milli takım hazılık maçları için kadroya çağırıldı. Bir sonraki veritabanı güncellemesinde iyi özellikler bekliyorum.

Nesil
    2003

Ozelliklerinin nasil olmasi gerektigi konusunda biraz yorum da yapsaydiniz keske.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ozelliklerinin nasil olmasi gerektigi konusunda biraz yorum da yapsaydiniz keske.
    Gözümden kaçmış pardon.

Aslında Lugano'ya benzeyen bir futbolcu. Kafa toplarında çok etkili. Korner ve serbest vuruşlarda ileri çıktığında goller atabiliyor(Bu sezon bu şekilde 2 golü var.) Hız olarak da boyuna ve fiziğine göre çok da yavaş bir stoper değil. Ayağı da iyi seviyede diyebilirim. Fazla risk almaz ama oyun zekası da fena değildir. Liderlik özelliklerine de kısmen sahip diyebilirim.

Tekniğini ve oyun zekasını geliştirip, fiziğini de daha iyi kullanmaya başlarsa üst düzey bir stopere dönüşebilir.

Hava toplarına hakim,dengeli,topa agresiflik konusunda göze çarpan hamleleri var ayrıca top kullanma konusunda da iyi seviyede diyebilirim.Tek handikabı hızlanması.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Çağlar'ın hamle özellikleri çok iyi. Yani top kapma ve markajının en az 12-13 olması gerek bence. Fiziksel olarak da hem hava toplarında üstünlük sağlarken, hem arkaya kaçan adamlara çok hızlı bir biçimde yetişip müdahalesini yapıyor. Mental olarak ise ceza sahasında en kritik anlarda bile penaltıya sebebiyet verecek müdahale yapmaması artısı iken, maç içinde bazen kısa süreli kopmalar yaşayabiliyor. Yani maç boyunca kusursuz oynayan bir Çağlar izlerken bir anda öyle bir pozisyon oluyor ki kenarlardan gelen orta, bomboş kalmış rakip santraforla buluşuyor. Konsantrasyon ve stoper partneriyle iletişimini etkileyen özellikler nispeten daha düşük verilebilir bence. Ek olarak;

Ayaklarına çok hakim. Oyuna katılmayı fazla tercih etmese de mecbur kaldığında ya dribbling'le yararak çıkıyor ya da isabetli pas veriyor. Korner organizasyonlarında da bu sene (ayakla) 2 gol attı, bir tane de muhteşem bir vuruşunu hatırlıyorum kalecininin kurtardığı.

Tüm Altınordu futbolcularını Instagram'dan takip ediyorum, elimden geldiğince de her futbolcu hesabı gördüğüm zaman fotoğraflarına, yorumlarına bakmaya çalışıyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim ki düzenli bir şekilde kız fotoğrafı layklamayan tek oyuncu Çağlar. Diğer tüm genç oyuncular garip garip şeyler peşinde. Bu çocukta bir şey var. Tam bir profesyonel. Efendi. Çok büyük bir futbolcu olacak bence ilerleyen yıllarda.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2007

Sağ Ayak: 20
    U21 Maç: 1
    U21 Gol: 0

Aşağıdaki linkte oyuncu ile ilgili bir analiz bulabilirsiniz:

Oyuncu Raporu: ÇaÄŸlar Söyüncü | Transfer Merkezi

Bu arada PA'sı kaç bilmiyorum ama -8 gibi bir şey olmalı.
    Last edited by ttarlabasi : 05.Ocak.2016 at 16:35

Nesil
    2007

8. Default

Devre arası güncellemesinde Altınordu Futbol Meslek Okulu,potansiyel regen çıkma oranı,Çağlar Söyüncü,Cengiz Ünder,Yusuf Acer,Alim Harlak gibi oyuncuların PA,CA'ları mutlaka gözden geçirilmeli,şu anda birçok oyuncu ve detay yeterince incelenmemiş gibi gözüküyor.İyi çalışmalar.

Nesil
    2007

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri