Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 50 sonuç

Konu: 2000 Ruhu Geri Döndü // Galatasaray SK. 2016-2017

Default 2000 Ruhu Geri Döndü // Galatasaray SK. 2016-2017

Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılmasını fırsat bilerek FM 2016 da ki ilk kariyerime Galatasaray ile başlamaya karar verdim. Şuan taktiksel anlamda sorunlar yaşıyoruz ama bu böyle sürecek değil.

Menajer Profilimiz :

Oynanan Hazırlık Maçları :

Yaşadığımız sakatlıklar , taktik tutturamamamız gibi sorunlar nedeniyle çok verimli geçtiğini söyleyemem hazırlık döneminin.

Süper Kupa :

2-0 öne geçip bunu korumayı başaramadık. Ve uzatmaların son saniyesinde yediğimiz saçma sapan bir golle kupayı elimizden kaçırdık.

Transferler :

İlk transfer dönemi bütçesine izin verme diyerek başladım kariyere. Çünkü elimizde adam gibi bir transfer bütçesi yoktu ve almak istediğim oyuncuları sezon başından kaptırmak istemedim. Transferlerde kiralık formülünü kullandım ve orta saha ile kanatları bir nebze olsun güçlendirdik.
    Supat'ı ise cm 03/04 deki üstün başarısı sebebiyle cebi 3-5 kuruş görsün diye getirdim. Oynatmayı düşünmüyorum

Supat'ın Profili :

Ve son olarak uzun uğraşlar sonucunda ayarladığım taktik :

Esasen hazırlık maçları ve kupayı kaybetmemizin nedeni bu taktiği kullanmadığım içindi. FM 2015 ve 2014'te kullandığım taktiğe birkaç rötuş çekerek bu taktiği yarattım. Umarım tutar ve sezon ortasına gelmeden kovulmayız

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar dilerim
    ADANA DEMİRSPOR

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar dilerim
    Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılar hocam

Teşekkür ederim

Ligdeki ilk 11 hafta :

Puan Durumu :

Şampiyonlar Ligi :

Şuanda iyi idare ediyoruz ligi ve kupayı , ligdeki mağlubiyetler Fenerbahçe maçı dışındakiler tamamen benim hatam. Yedek kadroyla çıktım maçlara ve ne kadar berbat bir rotasyonumuzun olduğunu anladım. Şampiyonlar liginde üst kademe şansımız hala var ama açıkçası pek çıkmak istemiyorum gruptan . Avrupa Liginde ilerlemek daha cazip geliyor

Bu arada taktiği sonunda oturttum , bundan sonra işimiz daha kolay olacak çünkü Fenerbahçe ve Beşiktaş pek iç açıcı gitmiyor . Ara transfer döneminde geleceğini umduğum bütçeyle birkaç takviye yapacağım ve bu konuda yardımınızı istiyorum.

Gaza gelip Pato'yu yada o civarda bir forvet mi alayım yoksa Pione Sisto'yu alıp Poldi'yi forvet rotasyonuna mı çekeyim ?

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

ilk maçlar biraz zorlansak da son maçlarda yakaladığımız ivmeyi devam ettirmemiz gerek. Forvete gelirsek elinde 5 forvet var yanılmıyorsam 3ü Avrupa için yaramaz elinden ne kadar çabuk verirsen daha iyi maaş vs olsun. Pato 2015 almıştım keşke almasaydım dediğim oyuncuydu elimde patlamıştı. ŞL bir şeyler istiyorsak güzel bir forvet alabiliriz eğer 3 4 sene sonra şl kupasını istersen genç ve yetenekli bir forvet almanı öneririm. Genç forvet istersen 1 2 tane elimde var denedim ve burak yılmazdan daha iyiler
    ADANA DEMİRSPOR

ilk maçlar biraz zorlansak da son maçlarda yakaladığımız ivmeyi devam ettirmemiz gerek. Forvete gelirsek elinde 5 forvet var yanılmıyorsam 3ü Avrupa için yaramaz elinden ne kadar çabuk verirsen daha iyi maaş vs olsun. Pato 2015 almıştım keşke almasaydım dediğim oyuncuydu elimde patlamıştı. ŞL bir şeyler istiyorsak güzel bir forvet alabiliriz eğer 3 4 sene sonra şl kupasını istersen genç ve yetenekli bir forvet almanı öneririm. Genç forvet istersen 1 2 tane elimde var denedim ve burak yılmazdan daha iyiler
    Hocam Dursun bey ara transfer döneminde 56 milyon lira ek transfer bütçesi verdi. Bende şuanda Balanta , Amartey ,Pato , Carrillo ( Bedava - sözleşmesi bitiyor ) , Rajkovic ve Bilal Başacıkoğlu ile görüşme halindeyim. En yüksek 6 milyon lira maaş istiyor bu görüştüklerim yani takriben 2,1 milyon euro civarı. Bu elemanları alayım mı sence ve Pato dışında onun kadar etkili olabilecek birini önerebilir misin. Paradan yana sorun yok

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar hocam. Snijder yerine Louis Schaub u kopartabilirsen Rapid Wien'den işini görür...

Quote Originally Posted by Bigboss3461 View Post
    Başarılar hocam. Snijder yerine Louis Schaub u kopartabilirsen Rapid Wien'den işini görür...
    Bakıcam profiline hocam teşekkür ederim. O bölge için Omar Abdulrahman'ı ( a.k.a pas virtüözü ) düşünüyorum ama Schaub'u da değerlendireceğim.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Rajkovici al kesinlikle ben aldım 5 sezondur acayip oynuyor.Alex telles geldiği zamanda oynat kesinlikle 25 yaşında arsenale 37 ye sattım.

Rajkovici al kesinlikle ben aldım 5 sezondur acayip oynuyor.Alex telles geldiği zamanda oynat kesinlikle 25 yaşında arsenale 37 ye sattım.
    Tamamdır hocam Deli gibi para var ya sapıttım ne yapacağımı Erik Lima mı sence yoska Pato mu ?

Rafhael Lucas var Coritiba'da. Agüero'nun klonu adam, oyun stili olarak

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

R. Lucas alabilirsin iş yapar, Marvin Ducksch Avrupada iyi iş yapıyor 2. kariyerim chelsea de yapıyorum orda bayaa güzel işler çıkardı.
    ADANA DEMİRSPOR

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    Rafhael Lucas var Coritiba'da. Agüero'nun klonu adam, oyun stili olarak
    Erik Lima'yı aldım hocam.

R. Lucas alabilirsin iş yapar, Marvin Ducksch Avrupada iyi iş yapıyor 2. kariyerim chelsea de yapıyorum orda bayaa güzel işler çıkardı.

Erik Lima'yı aldım bakalım neler yapacak hocam.

Oynanan Maçlar ( Keşke Oynanmasaydı ) :

Puan Durumu :

Şampiyonlar Liginden Averajla Elendik

Avrupa Liginde ise Embolo efendinin bize atacağı golleri bekliyoruz :

Ve son olarak transferler :

Yönetimin verdiği 54 milyon liralık bütçenin üzerine bir o kadar da oyuncu satışı yaptık ve elimize çok sağlam bir bütçe geçti. Ancak bendeki bu genç oyuncu hastalığı yüzünden o kadarda mantıklı kullanamadık .

Sneijder ve Muslera gitmek istediler yol verdik. Muslera nın yerine Rajkovic , Sneijder'in yerine ise Omar Abdulrahman'ı kadromuza kattık. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Lucas Romero'yu bedavaya kaptık ancak hemen al dediğimiz için 1-2 milyon lira ödemek durumunda kaldık.
    Hakan Balta bu kulüpte her şeyi başardım artık gitmek istiyorum dedi bende serbest bıraktım ve yerine büyük ümitlerle Balanta isimli kardeşimizi getirdim. Sezon sonu Kirchhoff da gelecek o bölgeye.
    Grosskreutz için çok ümitliydim ama adam gelir gelmez 2 ay sakatlandı . Denayer devam edecek bir süre daha sağ bek mevkisinde.
    Amartey'e değinecek olursam ; kendileri FM 2015 de benim açık ara en sevdiğim oyuncuydu. Melo'nun yokluğunda onu kullanmak için yüklü miktarda harcama yaptık umarım beni yanıltmaz.
    Açık bölgesi için sezon sonunda Mustafa Saymak , Özkan Yıldırım ve Carrillo gelecek. Hepside bedava bu arada. Carrillo ve Bruma'ya önümüzdeki 3 4 yıl boyunca kanatlarımızı emanet edeceğiz. Bu bölgeye bu sezonu çıkartması için Gonzalo Martinez isimli arkadaşımızı kiraladık , profili gayet güzel umarım profili kadar iyi oynar.
    Ve forvet takviyesi :Bu bölge için elimde 3 aday vardı. Pato , Erik ve Elkeson. Elkeson için çok uğraştık ama takımı çok yüksek bonservis istedi. Pato imzaya kadar geldi ancak Erik Lima ondan daha ucuza geleceği için Lima'yı tercih ettik.

Ligde berbat durumdayız ama İnşallah bu kadar transfer boşuna olmaz ve en az lig ve kupayı alırız. Avrupa Liginde ise şansımız yaver gider ve taktiksel anlamda sıkıntı yaşamazsak bir ihtimal bir yerlere gelebiliriz. Bir sonraki güncellemede görüşürüz.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Cengiz in ileri profili merak ediyorum pazarlık ile bana 28M TL istediler alamadım.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Bende oynarken ilk sezon çok zorlandım özellikle deplasman maçlarında.Bu seride TR ligi kolay değil diyordum.Bir sende gördüm bir de kendimde bir bize zor heral de Transferlere gelince bence çok fazla para harcamışız. Balanta transferi iyi ama Bilal verimsiz di benim kariyerde.Taktiğinide çift forvete çek bence Bu seride 4-5-1 den verim alamadım.Mbaye niangıda almanı öneririm.Oyuna girince yine oyuncu tavsiyesinde bulunurum.Çok uzun oldu ama

Bende oynarken ilk sezon çok zorlandım özellikle deplasman maçlarında.Bu seride TR ligi kolay değil diyordum.Bir sende gördüm bir de kendimde bir bize zor heral de Transferlere gelince bence çok fazla para harcamışız. Balanta transferi iyi ama Bilal verimsiz di benim kariyerde.Taktiğinide çift forvete çek bence Bu seride 4-5-1 den verim alamadım.Mbaye niangıda almanı öneririm.Oyuna girince yine oyuncu tavsiyesinde bulunurum.Çok uzun oldu ama
    Taktiği düzelttik biraz hocam savunmayı 5 ledim en azından gol yemiyoruz Bu arada Bilal harbiden verimsiz , Omar berbat boşa aldık o kadar adamı

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Taktiği düzelttik biraz hocam savunmayı 5 ledim en azından gol yemiyoruz Bu arada Bilal harbiden verimsiz , Omar berbat boşa aldık o kadar adamı
    Bence ilk seneden boşa para harcadık.Çünkü seneye Bruma ve Telles gelecek ve takımı sırtlayacaklar.Nuri şahini alabilirsin sezon sonu.Birde Takımda Yerli oyuncun az olmasın ona dikkat et.Cengizde hiç gelişmiyor onuda söyliyim.

Bence ilk seneden boşa para harcadık.Çünkü seneye Bruma ve Telles gelecek ve takımı sırtlayacaklar.Nuri şahini alabilirsin sezon sonu.Birde Takımda Yerli oyuncun az olmasın ona dikkat et.Cengizde hiç gelişmiyor onuda söyliyim.
    Bence de fazla harcadık hocam ama takım şuan gayet iyi , sezonun en iyi form grafiğini tutturduk. Telles ve Bruma'yı dört gözle bekliyorum kadro çok rahatlayacak onlar gelince.

Oynanan Maçlar :

Puan Durumu :

Avrupa Ligi :

Sezon boyunca abartısız söylüyorum en az 5 taktik değiştirdik ve fikstürde göreceğiniz üzere Bursaspor maçıyla beraber nihai taktiğimizi bulduk . Avrupa liginde çeyrek final bence başarıdır. Hem oyuna tam alışamadım hemde taktik konusunda çok sorun oldu. Bu arada Avrupa Liginde Rajkovic ve Amartey'i oynatamıyorum ama Cenk gayet iyi götürüyor. Poldi sezonu kapattı , yeni aldığımız Martinez isimli arkadaş keza öyle. Selçuk sürekli sakatlanıyor ama Allahtan Grosskreutz sonunda oynamaya başladı. Yeni forvet Erik ve Lucas Romero efsane oynuyorlar

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Rajkovic ve Amartey profilini paylaşma imkanın var mı hocam?
    ADANA DEMİRSPOR

Rajkovic ve Amartey profilini paylaşma imkanın var mı hocam?

Buyur hocam

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Teşekkür ederim.
    Amartey gizli ön libero rolünde oynaya biliyor mu hocam?
    ADANA DEMİRSPOR

Teşekkür ederim.
    Amartey gizli ön libero rolünde oynaya biliyor mu hocam?
    O bölgede hiç denemedim hocam defansif orta saha ve stoper oynatıyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Keşke rajkovici kiralasaydın.Ben ilk sezon aldım kiraladım.İkinci sezon muslerayı 25 e sattım.Kiralasaydık gelişimi daha rahat olurdu ama yinede muslerayı aratmıcak.

Keşke rajkovici kiralasaydın.Ben ilk sezon aldım kiraladım.İkinci sezon muslerayı 25 e sattım.Kiralasaydık gelişimi daha rahat olurdu ama yinede muslerayı aratmıcak.
    Haklısın hocam gaza geldim işte parayı görünce

Oynanan Maçlar :

Puan Durumu :

Avrupa Ligi :

Ligde son düzlüğe girdik artık ve 3 şampiyonluk adayından kopan olmadı hala. Ama Kasımpaşa büyük ihtimalle 2 hafta içinde havluyu atar. Sondan 2. hafta oynayacağımız Beşiktaş maçı ise şampiyonu belirler. Bu arada Poldi ve Gross iyileşti sayılır , ligin son 4 maçı oynayacaklar.

Avrupa Liginde ise ölüp ölüp diriliyoruz ama bir şekilde tur atlamayı başarıyoruz. Yarı finalde Sporting'le eşleştik ve bence Schalke ve West Ham'ı elemiş takım Sporting'e zorlanmaz. 1 ,2 saate kalan maçları yapıp son güncellemeyi paylaşırım.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Ligde ve avrupada çok iyi ilerliyoruz.

Ligde ve avrupada çok iyi ilerliyoruz.
    İkisini de aldık

Spor Toto Süper Lig 30 - 34. Hafta Maçları :

Son Puan Durumu:

Spor Toto Süper Lig Takım Verileri :

Oyuncu Verileri :

Ve 11 Maç üst üste gol yemeyen kalecimiz :

Bu kaleciye ne desem az arkadaşlar tam tamına 11 maç gol yemedi üst üste. Ligdeki şampiyonlukta herkesin payı var ama Rajkovic bir başka. İyi ki Muslera'yı satıp onu almışım.

Avrupa Ligi Yarı Final :

Yeni sezonda bizimle olacak Carillo isimli kanat oyuncumuz bize karşı gayet istekli oynadı ancak iyi savunmamız ve sağlam hücum hattımız sayesinde finale kaldık.

Avrupa Ligi Final :

Sezon boyunca kornerden neredeyse hiç gol atamamıza rağmen böyle önemli bir maçta 2 korner golü kupayı evimize getirdi. Bu kupa için de Cenk'i özellikle tebrik ediyorum çünkü adam neredeyse hiçbir lig maçında oynamamasına rağmen Rajkovic seçilemediği için Avrupa Liginde kalemizi gayet başarılı bir şekilde korudu ve bize şampiyonluğu getirdi.

Genel Değerlendirme :

FM 2016 yı alır almaz açtım bu kariyeri o yüzden taktiksel anlamda çok sorun yaşadım. Ligin ikinci yarısıyla beraber defansı 5 ledik ve istikrar geldi takıma. Bence ilk kariyerimde yaşadığım amatörlüğe rağmen 2 kupayı ilk sezondan almak büyük bir başarı. Ne save-load nede başka bir hile kullandım bu kariyerde bunu da söyleyeyim de.

Oyun kayıt durumu :

Oyundaki '' blur '' ve crash dumps hataları olmasa sadece 5 save ile bitirecektim lakin bu hatalar yüzünden 18 kere kayıt etmek durumunda kaldım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Önümüzdeki sezon için önerilerinizi bekliyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Şampiyonluk için tebrik ederim.Al de kura şansıda yanımızda olmuş

Şampiyonluk için tebrik ederim.Al de kura şansıda yanımızda olmuş
    Aynen hocam Dortmund falan gelse hiç şansımız yoktu Bu arada şey sorucam Poldi yine sakatlandı 6-7 ay yok onu satmaya çalışsam mı yada direk sözleşmesini mi fesih etsem ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri