Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 62 sonuç

Konu: Veda Sezonu | Galatasaray | 4.Sezon

Default Veda Sezonu | Galatasaray | 4.Sezon

Yeniden merhaba arkadaşlar;

Bir önceki kariyerimi, kayıt dosyasının bozulmasından dolayı 2.sezonda kapatmak zorunda kalmıştım. Kaldığım yerden devam etmek de kabak tadı vereceği için yepyeni bir kariyer açmaya karar verdim.

Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesiyle birlikte daha anlamlı bir kariyer olacak bence.

Bu kariyerimde, başlıktan da anlaşılabileceği gibi savunma mentaliteli bir Galatasaray kurmayı hedefliyorum. Çok gol atıp kaybedilen maç sayımızın artacağına, az gol atıp kazandığımız maç sayısını arttırabiliriz diye düşünüyorum.

Transferler, taktiğimiz ve hazırlık maçları şu şekilde;

Süper Kupa

Oyunda bayağı aşama kaydettik. Normalde devre arasına kadar oynayıp, ardından güncelleme yapacaktım fakat kariyer konum biraz geç onaylandığı için bu olmadı. Ben de devam ettim ve şuanda sezonun bitimine 2-3 ay kala oyuna devam etmekteyim.

Şuana kadar oluşan tablo ;

Devre arasında yönetim yeni sözleşme önerdi. 16 milyon avro da transfer bütçesi verdiler sağolsunlar. Biz de bu doğrultu da eksik gördüğümüz mevkilere takviyeler yaptık.

Performanslarından memnun kaldığımız Hamit ve Emre ile sözleşme uzattık.

TRANSFERLER

Takımda kiralık oynayan Rolando Aarons ve Lindsay Rose'un kiralık sözleşmelerini feshederek takımdan gönderdik.

Sağ bek mevkisine Atletico Mineiro'nun sağ beki Brezilyalı Alex Silva'yı transfer ederken(2.4m) , Altınordu'dan Cengiz Ünder'i de geleceğe yatırım projemiz altında takımımıza kazandırdık. (900k)

Transfer döneminin son saatlerinde Feyenoord'ta oynayan genç gurbetçi Bilal Basacikoglu'nun transfer listesinde olduğunu gördük ve kendisini 900k ya transfer ettik.

Orta alanda eksikliğini hissettiğimiz libero oyuncu eksiğimizi de bonservisi elinde bulunan M.City referanslı oyuncu Bismark Adjei-Boateng ile kapattık.

SporToto SüperLig'de Puan Durumu

29.haftadayız ve şampiyonluğu garantilemek üzereyiz. Sneijder ve Podolski takımı sırtladı götürüyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi

Avrupa'da etkileyici işler başardık. Sezon başı gruplardan çıkmak olan hedefimizi, yarı final olarak belirleyerek bu alandaki çıtayı yükselttik.

İlk sezon iyi işler çıkarmışsın. Hocam hangi yüz paketini kullanıyosun ?

Quote Originally Posted by Proudlion View Post
    İlk sezon iyi işler çıkarmışsın. Hocam hangi yüz paketini kullanıyosun ?
    Teşekkür ediyorum öncelikle.

Cut-out Mega Pack kullanıyorum. Yaklaşık 8gb. Sortioutsi'den indirdim. Torrenti var

2015-16 SEZONU ŞAMPİYONU : GALATASARAY

Şampiyonluğu, bitime 4 hafta kala garantiledik ve bundan sonra full rotasyon oynayacağız ligde. Çünkü, Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli maçlarımız var.

Origi'den Şampiyonluk Golü

1 sezon daha kiralık olarak takımımızda olacak kendisi. Bonservisini almaya çalışıyoruz.

UEFA Şampiyonlar Ligi

1.Tur

Her ne kadar 2-0 öne geçsek de, maç motorunun doğası gereği bu skoru koruyamadık. İstersek 11 kaleci ile oynayalım mutlaka gol yiyeceğiz orası kesin..

Sezon başından beri sergilediğimiz katı savunma anlayışının meyvelerini bu maçta tam olarak aldık ve İspanyol temsilcisini kupanın dışına ittik.

Çeyrek Final

Deplasmanda yine sert ve savunmaya dayalı bir oyunla gol yememeyi başardık. 2 tane de mutlak gol pozisyonundan yararlanamadık. Bunun aksine rakibe çok ciddi pozisyon da vermeden maçı istediğimiz doğrultuda tamamladık.

İkinci maçta bizden beklenilenin aksine hücum futbolu oynadık ve yapamaz denileni yaptık, ezber bozduk. Yarı Finaldeyiz..

Yarı Final

1.Maç

Savun, savun ve vur. Kısaca böyle özetleyebiliriz bu maçı. Maçın son çeyrek dilimlik dakikasına kadar sabırla savunduk ve çok talihsiz bir gol yedik. Lichsteiner, Denayer ile girdiğini ikili mücadelede istemeden de olsa topu filelerimize yolladı. Tam 2. maçın hesaplarını yapmaya başlamışken, rakip oyuncu Morata stoperimiz Chedjou'yu korner karambolünde güreşe davet edince hakem penaltı noktasına yürüdü ve o anda tüm nefesler tutuldu ve herşey Kaptan Selçuk'un ayağına bağlıydı. O da görevini en iyi şekilde yerine getirdi ve final adına çok önemli bir skor alarak İstanbul'a döndük.

Sezon içinde Kadıköy deplasmanından yine 3 puan alamadık ama bence taraftarın aklını aldık, bu golle ;

Dünyada yılın golüne aday olmalı bence

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Sezon kopmuş gitmiş. Bayaa iyi bir kadro var elinde hocam kupayı aldık aldık yoksa diğer sene biraz daha zor olacak.
    ADANA DEMİRSPOR

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Sezon kopmuş gitmiş. Bayaa iyi bir kadro var elinde hocam kupayı aldık aldık yoksa diğer sene biraz daha zor olacak.
    Kadro olarak iyi olduğumuzu düşünmüyorum. Rotasyona gittiğimiz çoğu maçta puan kayıpları yaşadık şuana kadar. Kadro derinliğimiz iyi değil.

ŞL'de entersan işler oldu. Paylaşacağım birazdan

34 hafta sonunda en yakın rakibimize 16 puan fark atarak şampiyonluğumuzu resmi olarak ilan ettik.

Poldi, Sneijder ve Muslera, bu sezon için takımın en iyi isimleri konumundalar.

Bu sezon 29 farklı oyuncu kullanarak tüm oyuncularımızdan verim almayı başardık.

Yönetim ile yaptığımız toplantı sonucunda, antrenman tesislerimizi geliştirme çalışmalarına başlanıldı.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

İlk açtığın kariyerde de bu kariyerde de ilk sezondan Şampiyonlar Ligi Tabrikler

- UEFA Şampiyonlar Ligi -

Yarı Final 2.Maç

Maçı izlerken zaman zaman oyunu alta alıp zamanın geçmesini bekledim. İlk yarı golsüz eşitlikle sona erdikten sonra, artık önümüzde sadece tek bir 45 dakika kalmıştı ve aynı performansı bu devrede de sergileyebilirsek tarihimizde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde Final oynayacaktık. Hatta belki de ilk kez bu kupayı kazanacaktık.

İkinci yarının hemen başında yediğimiz golle demoralize olduk ve rakip farkı açabilirdi fakat birkaç taktik hamle ile oyunu önce dengede götürdük daha sonra da genç yıldızımız Origi'nin bireysel çabası ile penaltı kazandık. İlk maçta olduğu gibi kaptan Selçuk yine topu rakip filelere yolladı ve tekrardan final ortak olmuştuk.

90 dakika ve sonrasındaki yarım saatte başka gol olmayınca maç penaltılara gitti. Teknik adamlık kariyerim boyunca en sevmediğim olaydır bu penaltılar. Halbuki Yarı Finale gelene kadar yaklaşık 5 kez penaltı çalındı lehimize.. Bu da ayrı bir ironi olmuştu..

Marchisio ve Mandzukic peşpeşe 2 penaltı kaçırdı, bu arada bizim oyuncularımız da firesiz atmaya devam ediyorlardı. Durum 3-1 di fakat bu kez de biz Grosskreutz ve Chedjou ile ard arda 2 penaltı vuruşundan yararlanamadık ve durum birden 3-4 oldu ve tekrardan maça ortak oldu rakip takım, üstelik atış avantajı onlara geçmişti. Yani onlar atıyor ve bizden birinin kaçırması durumunda bu onlar için yeterli olacaktı.

Lakin tecrübeli oyuncumuz Hamit hata yapmadı ve skoru 4-4 yaptı. Ardından rakipte topun başına Sami Khedira geçti. Kendinden emin bir şekilde topu sağ üst direğe yolladı ve bu atışı kaçırdı. Tüm kulübe sahaya fırlayacaktık ki, henüz bitmemişti...

Halen devam etmekteydi atışlar. Eğer kaçırırsak devam edecekti bu heyecan. Fakat belki de rakip takımların en son görmek isteyecekleri bir oyuncu vardı topun başında; Wesley Sneijder...

Buffon'u sola yatırdı ve topu şık bir plase ile ortadan ağlarla buluşturduğu an tüm takımca O'na doğru koştuk.

Başarmıştık, artık finaldeydik. Artık kupanın bir ucu bizim ellerimizdeydi.

Bu süreçten sonra sıra Finalde kimin bize rakip olacağını beklemekteydi.

Porto da bizim gibi bu sezon bir sürprize imza atıp, Finale kadar gelmişti.

Biz sırasıyla Atletico Madrid, Manchester City ve Juventus'u elerken, onlar da Zenit, Arsenal ve Bayern Münih'i elemişlerdi. Her sonuca açık bir maç olacaktı.

Belki de bu kadar yakınken kupa ellerimizden kayıp gidecekti, ya da 2000'de olduğu gibi yükselecekti. Yine Türk halkına armağan olacaktı.

Final için beklemede kalın..

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

üstdeki güncellemede şampiyon olduğun yazıyor hocam

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    üstdeki güncellemede şampiyon olduğun yazıyor hocam
    Spoiler olmuş resmen hay Allah

UEFA Şampiyonlar Ligi

FINAL - 2016/ SAN SIRO - ITALY

Final maçından bir gün önce Muslera'nın omuz sakatlığı ile sarsıldık. Yedek kalecimiz Cenk'e emanet edecektik kaleyi. Fakat Muslera bu maçın herşeye değer olduğunu ve sakatlığını riske ederek oynamak istediğini söyledi. Her ne kadar gönülsüz olsam da bu isteğini kabul ettim tecrübeli file bekçisinin.

Maç günü iyice bastıran heyecan, yerini zaman zaman baş ağrısına bırakırken oteldeki odama kapanıp birkez daha Bayern-Porto yarı final maçının analizini detaylı olarak inceledim. Forvetleri İtalyan Osvaldo hem atletik, hem teknik hem de çok güçlü bir Komple Forvetti. Fakat bunun yanında kanatlarda Brahimi ve Tello gibi 2 tane dribbling canavarı bulunmakta ve ortadaki 2li Imbula ve Herrera da takımın beyni görevini üstlenmişlerdi. Bunlara karşılık bizim orta alan oldukça zayıf görünüyordu. Selçuk ve Hamit'in performansları çok önemliydi. Oyunun 2 yönünü de oynayabilen en iyi 2 oyuncum onlardı. Yedekte Jose, Boateng ve Emre gibi isimler de mevcuttu fakat orta alandaki bu oyun trafiğini sağlama almamız gerekiyordu.
    Klasik 4-2-3-1 olan taktiğimizde değişikliğe giderek, 4-1-2-3 şeklinde ön liberolu bir sistem ile kadroyu kurmaya karar verdim. Ön libero mevkisine de genç Ganalı Boateng'i monte ettim. Böylece orta alanda biraz daha sertleşecektik ve bu pozisyonu kapatıp rakibi kanatlardan savunacaktık.

Futbol gerçekten de çok garip bir oyun. Oyun demek bile aslında içimden gelmiyor, adeta bir kader gibi..

Teknik direktörleri Lopetegui ile daha önceki yıllarda birkaç kez sohbet etme şansım olmuştu. Kim bile bilirdi ki günün birinde böylesine büyük bir mücadelenin finalinde birbirimize rakip olacaktık ??

120 dakika sonunda oyuncularımı teker teker öptüm..

Kimi ağlıyordu, kimi zafer çığlığı atıyordu.. En çok da Bilal için sevindim. Kupayı getiren gol onun ayağından gelmişti.

Tekrardan başarmıştık. Hatta daha da üstüne koyarak bunu yapmıştık. Artık Galatasaray tam anlamıyla bir Dünya Kulübü olmuştu. Türk insanın yıllardır duyduğu bu başarı özlemini gidermiştik...

En önemlisi taraftarımızdı. San Siro'da onlar için ayrılan kısmında dışında birçok taraftarımız vardı. Stada giremeyenler mi dersiniz, yoksa rakip takım taraftarları arasında maçı izleyenler mi ?

Tutku, hırs, azim ve çalışma.. Başarımızın altında yatan sırda buydu, 1 sene önce uğruna yola çıktığımız yolda sona geldik ve yapabileceğimizin en iyisini, en tepeye ulaşmıştık..

Bunu bir süre daha kutlamak üzere, Milano'da kalacaktık birkaç gün..

Divock Origi'ye apayrı bir yer vereceğim. Bu çocuk -çocuk diyorum- sadece 21 yaşında. Ve en iyilerin liginde, Şampiyonların liginde gol kralı oluyor. Ronaldo, Messi, Benzema, Costa, Suarez, Neymar ve daha nice starların önünde bu başarıya ulaşıyor. Gerçekten korkunç derecede önemli bir başarı bu. Eminim ki bu oyuncuyu takıma daimi olarak kazandırmak için elimden geleni yapacağım.

FİNAL MAÇINI ÖZETİ BİRAZDAN...

İlk sezondan Şampiyonlar Ligi kupası efsane olmuş. Ben 120+1 de gelen golle CL kupası kaldırsam evde 5 tur atardım helal valla
    Origi hangi rolde oynuyor hocam ?

İlk sezondan Şampiyonlar Ligi kupası efsane olmuş. Ben 120+1 de gelen golle CL kupası kaldırsam evde 5 tur atardım helal valla
    Origi hangi rolde oynuyor hocam ?
    120+1'de gelen golü sonradan gördüm desem ??

Tam elime kağıt kalem aldım penaltıcıları belirlemeye başlamışken bir an ekrana bakmadım. Kafayı bir kaldırdım 2-1 olmuş golün tekrarını gösteriyor. Hemen yutuptan " Şereftir Seni Sevmek " marşını açtım

Origi, Yaratıcı Forvet rolünde oynattım. Fakat, arkasında Sneijder gibi bir efsanenin olmasının da payı büyük yakaladığı bu başarıda..

Teşekkür ediyorum bu arada..

Tebrik ederim hocam büyük başarı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

millet patır kütür alıyor kupaları valla helal olsun ben şl de gruptan çıkamadım

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

tebrikler buyuk basari.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

enteresan işler olmuş. Son dakka golleri vs. Tebrikler hocam
    ADANA DEMİRSPOR

@Vankoff [MENTION=88915]Vince_15[/MENTION] [MENTION=274307]byariff[/MENTION] [MENTION=279317]Ali Hikmet[/MENTION],

Teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Bu başarımın altında yatan sebepleri anlatan, detaylı ve kapsamlı bir analiz konusu açmayı düşünüyorum. Gerçekten deneyip, test ve tecrübe ettiğim bir kaç husus var oyun içerisinde.

Elde ettiğim bu başarıyı emin olun başka bir takımda elde etmem çok zor. Bunun nedeni Galatasaray'ı çok iyi tanıyor olmam ve çok iyi analiz etmiş olmam. Beşiktaş, Fenerbahçe veya Trabzonspor gibi takımlarla bu kadar başarılı olamayacağımı düşünüyorum.

2.sezona hızlı bir giriş yapacağız. İlk yarıyı bitirdik ligde. Lider gidiyoruz ve 17 maçtır yenilmiyoruz STSL'de. Şampiyonlar Ligi'nde ise " Son Şampiyon" ünvanı ile sahne aldık ve grubumuzu lider tamamlayıp bir üst tura yükseldik. Türkiye Kupası'nda da yine aynı şekilde gruptan çıktık, rakibimizi bekliyoruz.

YENİ SEZON

TRANSFERLER

Yeni sezona büyük bir rejenerasyon başlıyoruz. Geçen sezonun flaş ismi Origi'nin bonservisini aldık. Bu transfer, GS tarihinin en pahalı transferi olarak kayıtlara geçti(Rekor 2000 yılında Mario Jardel'e aitti) Forvet hattında Burak'ın gitmek istemesiyle kendisine yol verip, yerine Alhaji Kamara ve Oğulcan Çağlayan takviyesini yaparak bu mevkide transferi bitirdik.

Sneijder ve Podolski, her ne kadar taraftarlar tarafından büyük tepki alsak da takımdan ayrılan önemli isimlerin başını çektiler. Gerek ilerleyen yaşları gerek de düşüşe geçen profilleri nedeniyle kadroda gittiğimiz rejenerasyonun kurbanı oldular biraz da..

Orta alanı fiziksel ve mental açıdan sağlam kurmamız gerekiyordu. Bilic'in gözden düşen oyuncusu Cheikhou Kouyaté'yi çok uygun bir bonservis bedeli ile Florya'ya getirdik. Ayrıca gurbetçi oyuncu Alpaslan'ı da çok yönlü bir isim olması nedeniyle transfer ettik.

Sezon öncesi transfer döneminde belki de en önemli transferimiz İtalyan yıldız Lorenzo Insigne oldu. Taraftarın eleştiri oku olduğum şu dönemde, bu transfer biraz olsun tepkileri azalttı ve benim de çok sevdiğim bir oyuncu olan Insigne, Galatasaraylı oldu..

Savunma bölgesinde Semih ve G'kreutz'un ayrılışından sonra Lucas ve Koné hamleleri ile sağlam bir savunma hattı kurduk.

Ayrıca kiralıktan dönen Bruma ve Telles de adeta ilaç gibi geldiler. Bruma daha şimdiden Avrupalı devleri peşine taktı.

Bu arada Alex Telles artık İtalyan olmuş. Sanırım milli takımda forma giymediğinden tercihini İtalya milli takımından yana kullanmış

HAZIRLIK DÖNEMİ ve SÜPER KUPALAR

Bu sezon biraz daha hücumu düşünen, daha skorer bir takım kurma amacındayım. Geçen sezon savunma yaparak güzel başarılara imza attık. Fakat maçlara handikapla başlayıp daha sonradan skora etki etmek adına daha fazla efor sarfettiğimizi farkettim ve bu yüzden yeni sezonda fizik gücü yüksek, 90 dakika boyunca effektif oynayabilecek bir oyuncu topluluğu kurma adına kritik hamleler yaptık.

Sezona da 2 süper kupayı da toplayarak, moralli bir şekilde başlıyoruz.

Kontra taktiği ile sonuca gittik.

Yönetim Çalışıyor

Altyapı her ne kadar üst düzey görünse de, oradan çıkan genç oyuncular oldukça vasat isimlerdi. Bu projelerle bu alandaki eksiğimizi tamamlamayı amaçlıyoruz.

STSL

Spoiler: Lig Fikstürü 

Ligde diğer takımlar da güzel transferler yaptı fakat oyunun yapay zeka ile ilgili sıkıntılar BENCE devam etmekte. Biraz da bu sayede, takımımızın deyim yerindeyse ölüsü bile iş yapmaya yetiyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ

Pek tabi, ligde oynadığımız futboldan daha farklı bir sistemle oynadığımız CL maçlarını en az hasarla atlattık. Barcelona'ya da futbol dersi verdiğimiz doğrudur

TÜRKİYE KUPASI

Bol bol rotasyona gittiğimiz bu kulvarda, yedek kadromuzu da gözlemlemiş olduk. Aynı zamanda maç kondisyonlarını yükselterek, yedek kulübemizi zinde tuttuk.

Hocam Denayer'i alsaydın keşke. Transferler çok iyi ikinci sezonda başarılar diyorum çok iyi başlamışız zaten.
    Şuan kullandığın taktiğini atabilirmisin acaba

Hocam Denayer'i alsaydın keşke. Transferler çok iyi ikinci sezonda başarılar diyorum çok iyi başlamışız zaten.
    Şuan kullandığın taktiğini atabilirmisin acaba

Denayer için City 25 milyon avro istedi. 18'e anlaştık fakat Denayer Barcelona'nın gündemindeydi. Barça 22 milyon verip aldı.

Taktiği özel mesaj olarak yollayacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Eskişehir'e bak sen

[MENTION=103279]El Barto[/MENTION], yanlış yere oldu sanırım ?

FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası

Hazırlık turnuvası şeklinde değerlendirdiğimiz şampiyonada kötü bir grafik çizerek 4.olduk. Hiç değilse Japonya pazarına giriş yaptık

Harry Kewell Yuvaya Geri Döndü

Oz Büyücüsü geri döndü

Chedjou ile Uzattık

STSL'de 4 maç üst üste kazanarak galibiyet serisi yakaladık.

Ligde 18 maçtır mağlubiyet yüzü görmüyoruz. Aynı zamanda 5 golle en az gol yiyen takımız.

Ziraat Türkiye Kupası'ndan penaltılar sonucu elendik.

İki Önemli Oyuncumuz Sakatlandı

UEFA Şampiyonlar Ligi

1.Tur İlk Maç

İlk maçta Origi ve Insigne'den yoksun çıktığımız deplasmanda iyi futbol oynadık fakat skor üretemedik. Bir topumuz direkten döndü. Rövanşı dört gözle bekliyoruz.

UEFA Şampiyonlar Ligi

Çeyrek Finaldeyiz

Kendi sahamızda göze hoş gelen bir futbol sergileyip turu geçtik. Her ne kadar Handanovic'e yazılsa da Bruma'nın dar açıdan attığı güzel gol ve ardından birkaç net fırsat yakaladık, buna karşı rakibimiz herhangi bir tehdit oluşturamadı.

Çeyrek Final'de rakibimiz Atletico Madrid oldu. Diğer eşleşmeler de şu şekilde ;

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar kardeşim. Alırsın bir daha kupayı...

SporToto SüperLig

Zaman zaman beklenmedik puan kayıpları yaşasak da oynadığımız futbol ve aldığımız başarılı sonuçlar nihayetinde ligi bu sezon da kazanarak geleneği devam ettirdik.

Son 6 hafta da 5 galibiyet alarak güzel bir final yaptık.

Ligde bu sezon Mario Gomez fırtınası esti. Hem gol hem de asist kralı olarak sezonun oyuncusu ödülünün sahibi oldu.

UEFA Şampiyonlar LigiÇeyrek Final

İlk maçta talihsiz bir pozisyon sonucu 10 kişi kaldık fakat hemen ardından Bruma'nın golüyle sevindik. Maçın son bölümünde sayısal avantajını iyi kullanan rakip de Godin'in korner pozisyonunda kafayla attığı gol ile skoru tayin etti.

Zaman zaman sıkıntı çektiğimiz deplasmanda Origi ile güldük.

Yarı Final

Mourinho'lu Chelsea gerçekten şuanda oyunun en iyi takımı. 4-2-3-1'i bu kadar rahat oynayabilen başka bir takım yok. Kendi evimizde yediğimiz 2 golle istemediğimiz bir skor aldık.

Rövanşın daha da zor olacağını tahmin etmiştik. Fakat gerçekten iyi mücadele ettik. Bu sezon da Yarı Final yaptık, bununla gurur duyabiliriz.

Bizi eleyen Chelsea, finalde Alman temsilcisi Dortmund'u da geçerek kupayı kazandı.

Maçı ben de izledim ve son çeyrek dilimlik bölümde harika oynadı 2 takım. Finali bizden daha çok hakettikleri belliydi ve hakkını da verdiler.

Eden Hazard, Altın Ayakkabı'nın sahibi oldu.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri