Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 71 sonuç

Konu: Fenerbahçe Kariyeri; OLMAZSAN OLMAZ SEFA AĞABEY | 5. Sezon

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Sonuçlardaiyi personeller de çok iyi

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Sonuçlardaiyi personeller de çok iyi
    Personel iyi, kadro uyumu iyi, Türkiye ligi için fazla iyi ancak, ŞL için yetersiz.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPA'SINDA ÇEYREK FİNAL RAKİBİMİZ GALATASARAY

Samiyen'de önce durdurup sonra vurmaya çalıştık, az kalsın kaçırıyorduk elimizden maçı. Takım uyumu hat safhada, güzel bir geri dönüş yaptık.

Kadıköy'de gelenek bozulmuyor, rakibimizi sahadan sildik diyebilirim.

Öne geçtik, İngiliz devine karşı kafa kafaya oynadık, Uyguladığımız presslerle takımın pas ritmini bozduk, ikili mücadelelerde devamlı avantajlı çıkan taraf bizdik, Beraberlik olduktan sonra, rakip üstünde baskı kursakta istediğimiz sonucu alamadık. İngiltere'deki maçta en kötü gollü beraberlik ile Çeyrek Finale çıkmayı umuyorum.

Maça tam saha presle başladık, kazandığımız toplarla kaleye gitmeye çalıştık, geriye düşsekte, maça tekrar ortak olmak için elimizden gelen mücadeleyi sergiledik, Origi'nin kontra atak golleri ile umutlansakta; Chelsea hayal perestliğimizin fazla uzun sürmesine izin vermedi. Real Madrid'i içerde yendiğimiz sezonda Chelsea karşında umutluydum ancak hayallerimiz kursağımızda kaldı. Genel bir değerlendirme yapacak olursak, kadro kalitesi ve genişliği olarak Türkiye liginin çok üstündeyiz ama Avrupa'nın dev klüplerine kafa tutmak için gerekli olan kimya ve oyun disiplinin sağlayamıyoruz.

PUAN DURUMU

Ligde sıkıntı yaşamadan şampiyon oluruz. Ziraat Kupasını da tekrar alacağımızı düşünüyorum. Devre Arasında Nadir Çiftçi'yi kardeş klüplerimizden Dinamo'ya kiraladık, aynı zamanda takımdan Alper Potuk, Gökhan Gönül ve Robin Van Persie'yi koparmaya çalıştılar. Tabiki izin vermedim ancak Alper ve RVP Avrupa'da top oynamak konusunda istekli ve şuan takım içinde huzursuzluk çıkartıyorlar.

Deplasman da aldığımız derbi galibiyeti ile Ersun Yanal'dan sonra Fenerbahçe'yi Nisanda Şampiyon yapan ikinci teknik adam oluyorum.

Ziraat Türkiye Kupası'nı da ikinci defa müzemize götürüyoruz.

Sezonun son derbisi

YENİ TRANSFER SEZONUN AÇILMASI İLE KLÜBÜMÜZE KATILACAK İSİMLER.
    Caner,RVP,Alper,Gökhan gibi birçok futbolcumuz avrupa klüpleri tarafından takip ediliyor kadroyu koruya bilirsem şanslıyım.

SEZON SONU PUAN DURUMU

Meksika'nın genç yeteneği Carlos Fierro FENERBAHÇE'DE!

Kafa karıştıran işler oldu

Bu sezon büyük beklentilerimin olduğu regenimiz.

MR.EGO FENERBAHÇE'MİZDE!

Elimden geldiğince alt yapı antranörlüğünden futboldan gelmiş önemli isimleri toparlamaya çalışıyorum.

Tottenham'ın genç stoperini kiralık olarak kadromuza kattık.

TRANSFER ÖZETİ

Bu sezon ki kadromuz

Lig ve Avrupa için bu sezon düşündüğüm iki basic taktiğimiz

Last edited by ilkeri : 16.Aralık.2015 at 03:12

TÜRKİYE SÜPER KUPASI'NDA RAKİBİMİZ M.İ.Y.

Zorlanmadan geçtiğimiz maçta kariyerimde ilk defa Türkiye Süper Kupasını kazanmış oldum

Sezonun ilk derbisi 2. haftada Kadıköy'de Galatasaray karşı

Her anlamda üstün oynadığımız maçta hak ettiğimiz bir galibiyet alsakta çok fazla kart gördük.

Milan maçlarından 4, Gent maçlarından da 6 puanla dönebilirsek sıkıntı yaşamadan grup ikincisi olarak 1. eleme turuna kalacağımızı düşünüyorum, ek olarak PSG gibi üst düzey kariplere karşı Çanakkale geçilmez felsefesine döneceğim, yedik mi çıkartamıyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Carlos Fierro çok para kazandırıyor sadece 1 senede. Elinde tutarsan tabi daha fazlası da gelebilir.
    Galatasaray Nuri'yi kaça aldı bi bakabilir misin benim için rica etsem?
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Carlos Fierro çok para kazandırıyor sadece 1 senede. Elinde tutarsan tabi daha fazlası da gelebilir.
    Tabi ki, atarım buraya akşam üstüne doğru.

Buyur dostum:

Ek olarak sormak istediğim bişey var C.Fierro'yu oynattığın görev nedir? ben SO, olarak RVP ile dönüşümlü oynatıyorum, ligde kıpırdanıyor şuan ama Avrupa'da yok gibi.

G.Terraneo'nun yerini zamanında Chelsea de de F.Direktörlük yapmış olan; Danimarkalı Frank Arnesen ile doldurduk. Emekli olan Ronald Koch'un yerinede İtalyan Marco Canestro getirildi.

Şampiyonlar Ligindeki ilk maçımız Paris'te.

Ben bu kadar çaresiz hissettiğim başka bir maç hatırlamıyorum, bırakın hücüm etmelerini durdurmayı, doğru düzgün ikili mücadele bile kazanamadım. Çıktıkları kontro ataklarla gelip gol atıp döndüler. Ek olarak Rajkovic'in sakatlanması ve kaleye Volkanın geçmesi sebebiyle absürt bir fark yedik.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Teşekkür ederim ilgine, PSG tabi biraz hoşgörülü olmak lazım
    Ayrton Senna da Silva

Teşekkür ederim ilgine, PSG tabi biraz hoşgörülü olmak lazım
    Ne demek, nasıl yenildikte değilim de insanın morali bozuluyor hiç bişey yapamayınca

Kötü yenilgi olmuşşş. Diğer grup maçlarında telafi edersin inş

Quote Originally Posted by GsSoylarGs View Post
    Kötü yenilgi olmuşşş. Diğer grup maçlarında telafi edersin inş
    Umarım amaçladığımız 10 puan'ı toplayıp üst tura çıkarız

Agrasif bir oyun anlayışı ile Milan karşısında sahaya çıktık. Ev sahibi olmanın verdiği özgüvenin yanı sıra yaptığımız etkili pressler sonucu rakibi boğmayı başardık ve ilk gol geldi. Vermaelen'in kendi kalesine attığı gol sonrası biraz rahatlasakta çok geçmeden fark tekrar bire indi. De Jong'un atılması ile maçı rahat bir şekilde bitirdik.

Genk karşısında özellikle ilk yarıda istediğimiz herşeyi yaptık, çok daha fazla atabilirdik ancak olmadı, 2 yarıda ise sanki oyuncular forma değiştirmiş gibiydi.

Bizim için kolay bir derbi oldu, daha fazla atabilirdik.

Daha iyisini yapabileceğimiz bir maçtı, Genk maçlarını kayıpsız geçerek gruptan çıkmak adına önemli bir adım attık.

PSG'yi evimizde yenebilirdik ancak, yetenek ve tecrübe birleşince ne yaparsan yap olmuyor. Bizi yenerek grup liderliğini garantilediler.

COACHING STUFF'IMIZA KATTIĞIMIZ İKİ ESKİ FUTBOLCU

PUAN DURUMLARI

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

2-1' le kazandığımız milan maçı istatistikleri maçın ne kadar da tek kale oynandığını gösteriyor.. puyol ve del piero antrenman ekibine renk katmış

Nesil
    2015
    Yer
    Kadıköy - İstanbul

Hocam güzel gidiyorsun

Quote Originally Posted by haykirish View Post
    Hocam güzel gidiyorsun
    Hocam, hüzün,sevinç hepsini bir arada yaşadık birazdan başlayacağım paylaşımlara anlarsınız ne demek istediğimi.

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    2-1' le kazandığımız milan maçı istatistikleri maçın ne kadar da tek kale oynandığını gösteriyor.. puyol ve del piero antrenman ekibine renk katmış
    Oynadığımız en iyi ŞL maçıydı Milan maçı. Hocam volkan emekli olacak sezon sonu onuda antranör olarak katmayı planlıyorum ama yanamıyor şuan, bulduğum eski futbolcuları klübün coaching staff'ına katmaya devam edeceğim.

Elimizden geldiğince kafa kafaya mucadele etmeye çalıştık, oyunun başında 1 puana oynamayı planlıyordum ancak, Milan'ın 24 de golü gelince, beraberliği aramaya başladık. Bu arada gelişen etkili Milan atakları savunmamızı iyice sıkıntıya sokuyordu. Beraberliği bulduktan sonra Milan tekrar öne geçti. Son dakika da tekrar skoru eşitleme fırsatı yakaladık, size şöyle tarif edeyim C.Fierro ceza sahasını dışında kaleci ile karşı karşıya kalmıştı. Bu seferde hakem düdüğü eşitliğe engel oldu ve maç bitti. Şoku atlatamadık, yolumuza Avrupa Liginde devam edeceğiz.

Kiralık Gönderdiğimiz Erik Lima'yı devre arasında takıma geri çağardık.

Milan şokunun ardından, deplasmanda Galatasaray'ı durduramadık.

AVRUPA LİGİ 1.TUR EŞLEŞMESİNDE RAKİBİMİZ RUS TEMSİLCİSİ ZENİT

2.TUR RAKİBİMİZ İTALYAN TEMSİLCİSİ JUVENTUS

Kontra ataklarla rakibimizi vurmaya çalıştık, üstün oynadılar ancak attığımız gol sonrası kalemizi gole kapamayı başardık ve Kadıköy'e avantajlı bir skorla gitmeyi garantiledik.

Juve maçının ardından içeride Beşiktaş'ı konuk ettik.

İçeride oynamamıza rağmen, risk almayı göze alamadım, Deplasmanda olduğu gibi, kontra ataklarla rakibimizi vurmaya çalıştık ancak hiç etkili değildik desem yanlış olmaz. Bizim açımızdan ofansif anlamda sıkıcı, defansif anlamda bunaltıcı bir maç olsada, Çeyrek Final'e adımızı yazıdırdık.

AVRUPA LİGİ ÇEYREK FİNAL RAKİBİMİZ ALMANYA TEMSİLCİSİ KÖLN

PUAN TABLOSU

Akşam paylaşımlara devam edeceğim..
    Last edited by ilkeri : 19.Aralık.2015 at 20:01

Amacımız turu ilk maçta bitirmekti, bunun için olabildiğince baskılı ve agrasif oynamaya çalıştık. 4 gollü bir deplasman zaferi elde etsekte kalemizde 2 gol görmeye engel olamadık.

Kadıköy'de skorun verdiği rahatlıkla, kendimizi zorlamadığımız bir maç oldu.

Yarı Final için rakibimizi İngiliz devi Manchester United.

3. sezonumu yaşadığım Süper Lig'de aldığım en ağır yenilgi. İdeal 11'e oldukça yakın bir kadro ile sahaya çıkmama rağmen böyle ezici ve onur kırıcı bir skorla karşı karşıya kaldık nedendir bilemiyorum.

Yönetim Avrupa Ligi Yarı Final'i geldikten sonra sezon sonu için bütçe arttırması yaptı, ek olarak klüp olan sözleşmemi 3 yıl daha uzattım.

İstatiksel olarak M.United her ne kadar daha etkili gözükse de, yakaladığımız fırsatları gole çevirebilseydik, Kadıköy'e tur için avantajlı bir skorla dönebilir hatta 96 daki gibi United'ın Old Trafford daki namağlup serisine son verebilirdik.

2012'DE KAPISINDAN DÖNDÜĞÜMÜZ AVRUPA LİGİ FİNALİ, GOL DÜELLOSUNDAN SONRA AYAĞIMIZA SERİLDİ. MAÇTA ÖLDÜK ÖLDÜK DİRİLDİK. NE KADAR KAÇTIYSAK, GENEL FARKI İKİ YE ÇIKARDIYSAKTA UNİTED TEHDİTİ ENSEMİZDEN SON DÜDÜĞE KADAR EKSİK OLMADI. FİNAL'E ÇIKTIK MUTLU VE GURURLUYUZ.

RAKİBİMİZ BİR DİĞER İNGİLİZ TAKIMI TOTTENHAM.

Deplasmandaki Kayserispor galibiyetinin ardından Şampiyonluğumuzu ilan etmiş bulunuyoruz. Hedef, Fatih Terim'in rekoruna önce ortak olmak sonrada onu egale etmek. ZTK fnalini ise Eskişehir ile oynayacağız.

Puan Durumu ve fikstürler

ZTK Finalinde beklemediğimiz bir skorla karşılaştık. Kafalar Avrupa Ligi finalinde sanırım.

Galatasaray'ın 2000 kupa galibiyetinden sonra ilk defa bir Türk takımı Avrupa'da kupa kaldırmaya bu kadar yaklaştı. Onurlu ve gururluyuz.

AVRUPA LİGİ ŞAMPİYONU FENERBAHÇE

AVRUPA'NIN 2. KUPASI ARTIK FENERBAHÇE MÜZESİNDE

Oyuncularım zor bir maçı kazandılar, rakibi iyi durdurmayı başardık ancak gol yollarında etkili olmadık ta ki o ana kadar.

SEZON SONU ÖDÜLLERİ VE PUAN DURUMU

Klübümüzde sayın Aziz Yıldırım görevi bıraktığını açıklamasından sonra yapılan Olağanüstü Kongre yeni başkanımız belirlendi.

TRANSFERLERİMİZ

Milli Gururumuzu artık Fenerbahçe forması altında göreceğiz. En son ingiltere ekiplerinden M.United'da top koşturan Arda Turan'ı 12.25 milyon $ 'a transfer ettik.

New England futbolcusu Diego'nun bize maliyeti 4.2 milyon $

3 sezondur peşinde koştuğum Arjantili stoper için River'a 12.5 milyon $ ödedik.

Benfica oyuncu Hany'nin klübümüze maliyeti 1.9 milyon $

M.City'de parlayan genç kanat oyuncusu için klübümüz nakit olarak 12 milyon $ ödeyecek. Toplam maliyeti 45 milyon $ olan oyuncunun kalan bonservis bedeli 48 ay taksite bölündü.

Celitc forması giyen Regen Billy'i kadromuza kiralık olarak kattık. 7.5 milyon $ a oyuncuyu transfer etme hakkına sahibiz.

'
    Alman regen'i Bayern'den koparmak için yaklaşık 10 milyon $ harcadık. Transferi 2019'un Ocak ayında gerçekleşecek.

KLÜBÜMÜZDEN DUYURULAR

TRANSFER ÖZETİ VE KADROMUZ

Bu sezon ki en büyük transfer başarımız ise Sırp yıldızımız Zivkovic'i Monaco'ya 45 milyon $ nakit para ile satmamızdı.

Bu sezon ki hedefimiz yaşadığımız Avrupa Ligi Şampiyonluğu sonrasında klübün adını Şampiyonlar Liginin üst turlarında daha çok duyulmasını sağlamak. Avrupa'nın 1. kupasını gözümüze kestirdik artık. Alabiliriz, Almalıyız!

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Arda transferini beğenmedim. Fenerbahçe için söylediği sözler hala kulağımdadır. Bunun dışında söyelenebilecek pek fazla birşey yok. Regenlerin harika, transferlede en az 8 sene götürebilecek kapasitede. Para hırsına düşmez isen 3 yıl sonra benim öngörüm şampiyonlar ligi finalidir. Kolay gelsin, takip ediyorum sürekli
    Ayrton Senna da Silva

Arda transferini beğenmedim. Fenerbahçe için söylediği sözler hala kulağımdadır. Bunun dışında söyelenebilecek pek fazla birşey yok. Regenlerin harika, transferlede en az 8 sene götürebilecek kapasitede. Para hırsına düşmez isen 3 yıl sonra benim öngörüm şampiyonlar ligi finalidir. Kolay gelsin, takip ediyorum sürekli
    İlgine ve yorumlarına teşekkür ederim, Regenleri kadroda tutabilirsek iş yapacaklarına inancım tam. Benimde düşüncem 3 sene içerisinde ŞL finali görebileceğim yönünde. Arda konusuna gelince, Gerçek hayatla sanal dünya arasında bağlantı kurmamaya çalışıyorum elimden geldiğince, Ucuza kapattım diyebilirim, zaten yerli yetenekli oyuncu ihtiyacım vardı o bölge için. Genç ya da daha iyi alternatifleri tabi ki vardı ancak onlarda klübe gelmek istemiyorlar.

Son transferimiz olan Thiago Maia'yı klübümüze 8 milyon $ nakit yakalaşık 15 milyon $ ı da 48 ay taksit ile kadromuza kattık. Bu transferden sonra Mukhtar'ı kardeş klübümüz Dinamo'ya kiralık olarak gönderdik.

Şampiyonlar Ligi şampiyonuna karşı güzel bir oyun ortaya koyduk. Hücumlarını başarı ile durdururken topa sahip olmalarına da izin vermedik. Penaltılara uzayan maçta galip gelen taraf olduk.

Eskişehire'e karşı ezici bir galibiyet aldık. ZTK kupasını nasıl kaybettik hala anlamıyorum.

18 Puan ile kayıp yaşamadan gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Geçen yıllara göre kolay bir gruba düştük.

Coaching Staff'ımıza eski futbolcuları katmaya devam ediyoruz.

Oyuncumuz Volkan Demirel şuan oyuncu/antranör statüsündedir.

Porto'yu içeride rahat geçtik. Etkili futbolumuz ile rakibe karşı koyma şansı dahi vermedik.

Alman temsilcisi evinde ilk golü bulup öne geçse de, geri gelmeyi ve maçı almayı bildik.

Ekonomik problemler de yaşayan Rus temsilcisi beklediğimden de iyi çıktı açıkcası. Maçı rahat kazanmış gibi dursakta, Porto dan daha fazla zorlandık.

Gladbach maçının ardından deplasmanda Galatasaray'a konuk olmuştuk, Avrupa maçının dan kalma yorgunlukla birlikte bizim için zor bir maç oldu, öne geçtik ancak skoru tutamadık.

Etkili oynasakta son vuruşlardaki başarısızlığımız bize puan kaybına maal oldu.

Oyun bizim hakimiyetimiz deymiş gibi görünse de zor bir maçta galibiyet ile ayrıldık.

Porto'nun etkili oyununa rağmen öne geçmeyi başarsakta çabuk cevap verdiler, 2-1 bulduğumuzda rahatlamıştım ancak, 1 puan'ı zor kurtardık.

2010; içerideki Trabzon maçı.

Almanya dönüşü Beşiktaş'a patladık.

ŞL 1. tur rakibimiz son Şampiyon Bayern.

TRANSFERLER

Takımı ekonomik olarak borca sokmuşum, bu sezon için 30 milyon $ civarında zarar bekleniliyor 27 milyon $ civarında da kar elde etme bekleniyor ken yönetim yeni kaynak arayışları içine girdi, Bayern'i eleyerek birazda olsa klübe yarar sağlamayı hedefliyorum. Ek olarak oyuncularımzdan Souza ve Erik Lima yaklaşık 5 er milyon $ a klüpten ayrıldılar. 200 bin $ biz de bu regen i renklerimize kattık.

Puan Tablosu

YIL SONU ÖDÜLLERİ

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri