1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Türkiye Liglerinde Bosman Kuralı

Question Türkiye Liglerinde Bosman Kuralı

Spor Toto Süper Lig içerisinde sözleşme bitimine 6 aydan kısa süre kalan oyunculara sözleşme öneremiyorum arkadaşlar. Bu Türkiye ligine özgü bir kural falan mıdır yoksa bir hata mı var? Yabancı liglerden oyuncuların sözleşmesi 6 aydan az sürede kalınca görüşme yapabiliyorum..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Aynı durum bende de geçerli. Yalnızca transfer dönemine girince "İmza At" seçeneceği çıkıyor.

Hatta ben transfer edemesem de Valencia aynı durumdaki oyuncuyu transfer etti.
    Sentugo.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Aynı durum bende de geçerli. Yalnızca transfer dönemine girince "İmza At" seçeneceği çıkıyor.

Hatta ben transfer edemesem de Valencia aynı durumdaki oyuncuyu transfer etti.
    Hocam ben transfer döneminde de imza attıramıyorum 6 aydan az süresi kalan oyuncuya. Türkiye ligi içerisinde olanlar görüşme yapmıyor yalnızca, yabancı ligden bir oyuncuyla anlaşma imzaladım mesela. Acaba gerçek hayatta böyle bir kural falan mı çıktı kendi ligindeki oyuncuyla sözleşme bitimine 6 ay kala görüşme yapmak yasaklandı gibi..?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

TFF'nin tüzüğünde Bosman Kanunu yok. Doğru.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    TFF'nin tüzüğünde Bosman Kanunu yok. Doğru.
    Türkiye Ligi için farklı işliyormuş hocam, senin yazdığından sonra biraz araştırıp buldum. Cenk Tosun olayı da açık örnek oluşturmuş bunun için. Sözlük sitesinde şu şekilde açıklamış birisi..

https://eksisozluk.com/entry/40283256

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri