Yıllardır oynadığım bu güzel oyunun bir zamanlar takım talimatı hatta maçı izleme özelliği bile yoktu. Ne zaman takım talimatları çıktı ben bu işi tam olarak kavrayamadım araştırmama rağmen tam rehberi de bulamadım. Başarılı olsamda kafa olarak tatmin olamadığımdan hatayı hep bu talimatlarda dolayısıyla kendimde aradım. Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum çünkü türkiyede bu bilginin en sağlam olduğu kişiler burada. Bana ve türk milletine bu yardımı yapacak arkadaşın paylaşımını ekşi sözlükte de onun katkılarını sunarak halka arz etmek istiyorum.
Takım talimatlarını bilmeden yapmak hata ile sonuçlanıyor. Mesela siz barcelona gibi oynamak için tam saha pres, topa sahip ol, yüksek tempo maç istiyorsunuz topa sahip olmak ile yüksek tempo çelişiyor. Veya ileride oyun kurmak ile barça gibi topa ileride sahip olmak gibi düşünceleri hayata geçiremiyoruz.
Benim sizlerden ricam tempo, topa sahip ol, bekleri ileri çıkart gibi komutların + ve – durumlarının sonuçları ne olur mantık olarak neler ile çelişir; hangi tür kombinasyonları kullanmak savunma, hücum, baskılı veya geride oyun anlayışlarına ulaşılır sorularına cevap bulmanız.
Ben şahsım adına yüzeysel bilgilere sahip olduğum için daha detaylı ve tam olarak konuya sahip olabileceğim bilgiye ulaşmak istiyorum.
Zahmet edenlere, üşenenlere, uzun iş bu deyip vazgeçen veya halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla işe girişen herkese teşekkürler saygılar...