Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 79 arası toplam 79 sonuç

Konu: Ankaragücü Süper Lig'de, Hedef Avrupa (3.sezon)

BU MAÇA YÜREK DAYANMAZ...

Ve beklenen gün geldi çattı.
    Averajla lider durumda bulunan Şanlıurfaspor ile ligin flaş ekibi, 2. sırada bulunan Mehmet Akif’in aslanları 19 Mayıs Stadyumunda karşı karşıya gelecek.

Her iki takımda maça mutlak galibiyet parolası ile çıkacak, kazanan ekip Süper Lig kapısını biraz daha aralayacak.Kaybeden ise rakibinin kalan 4 haftada puan kaybetmesini bekleyecek.

Ev sahibi Ankaragücü’nde Murat Sözgelmez, Timur Kosovalı ve Fırat Suçsuz sakatlıklarından dolayı bu maçta forma giyemeyecekler,Konuk ekipte ise Fevzi Elmas, Cicero, Kubilay Sönmez, Refik Özen ve Ahmet Karayel sakatlıklarından dolayı Ankara’ya getirilmediler.

Ev sahibi ekibin en büyük kozları Manchester City’den kiralan ve takımına 17 gol 7 asistlik katkı sağlayan Faupala ile Athletico Madrid’den kiralanan ve 11 gol 8 asistlik katkı sağlayan Victor olacak.

Konuk Şanlıurfaspor’da ise takımına 16 gol 3 asistlik katkı sağlayan Isaac Promise ile 1 gol 7 asistlik katkı sağlayan Kerem Can Akyüz en büyük silahları olacak.

Her iki teknik adam maç öncesinde birbirlerine başarı dileklerini sunduktan sonra basın mensuplarına poz verdiler.

Maça Ankaragücü taraftarları yoğun ilgi gösteriyor, tribünler tıklım, tıklım dolu, konuk Şanlıurfaspor taraftarları yaklaşık 8 saatlik yoldan geldiler ve kendilerine ayrılan kısmı hemen hemen doldurdular.

Maçtan önce her iki başkan protokol tribününde ki yerlerini aldı ve birbirlerine başarı dileklerini sundular.

34. Dakika da Murat Akça'nın yaklaşık 40 metreden verdiği ara pasla kaleciyle karşı karşıya kalan Faupa kalecinin solundan topu ağlarla buluşturdu ve takımını 1-0 öne geçirdi.

49. dakikada Kaptan Göksu sağ kanattan ön direğe ortaladı, Faupala topun gelişine volesini vurdu ve kendisinin ve takımının 2. golünü attı.

71.dakika kullanılan serbest vuruşta Gavory topun gerisine geçti uzak direğe doğru ortasını yaptı, savunmadan ileri çıkan Bensabaini kafayla topu 90'a taktı ve takımını bu zorlu maçta 3-0 öne geçirdi.

90+1 Uğur sağ kanattan ortasını yaptı, arka direkte yılların tecrübesi Burak Çalık gelişine vurdu ve maçın skorunu belirledi.3-1

MAÇ SONU

Maç sonrası sevincim (Temsili)

Last edited by dogus4621 : 27.Ocak.2016 at 02:03

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Urfa maçı efsane olmus. Gelsin süper ligggggggg

31.HAFTA

Bu sonuçla Ankaragücü Süper Lig'e yükselmeyi garantiledi.

32.HAFTA

33.HAFTA

ŞAMPİYON ANKARAGÜCÜ

34.HAFTA

Süper lige çıktığın için tebrikler dostum

SEZON SONU PUAN DURUMU

Ankaragücü, Şanlıurfaspor ve Balıkesirspor gelecek yıl Süper Lig de mücadele edecek...

Quote Originally Posted by Socrates View Post
    Süper lige çıktığın için tebrikler dostum
    Teşekkür ederim

PTT 1.LİG ÖDÜLLER

YILIN TAKIMI

Yılın takımında Ankaragücü'nden, Murak Akça, Göksu Alhas, Serol Demirhan, Victor, Vedat Bora ve Faupala yer aldı.

YILIN OYUNCUSU

Sezon başında Athletico Madrid'in B takımından kiralanan 19 yaşında ki Victor, forma giydiği 30 maçta 15 gol 8 asistlik performansıyla 51 puan ile yılın oyuncusu seçilmeye hak kazandı.

YILIN YABANCI OYUNCUSU

Yılın oyuncusu ödülünü kazanan Victor, yılın yabancı oyuncusu ünvanını da kazanmayı başardı.

GOL KRALI

Sezon başında Manchester City'den kiralanan Faupala attığı 21 gol ile PTT 1.lig gol kralı ödülü kazanmayı başardı.

YILIN MENAJERİ

Ankaragücü menajeri Mehmet Akif 1087 puan ile PTT 1.Lig yılın menajeri ünvanını kazanmayı başardı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tebrik ederim, Süper Lig'de rehavete kapılmadan ilk sezonu kazasız belasız atlatmaya bakmak lazım. Kulübün de ekonomik açıdan güçlenmesi ve tesislerin geliştirilmesi lazım. Şimdiden başarılar.

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Tebrik ederim, Süper Lig'de rehavete kapılmadan ilk sezonu kazasız belasız atlatmaya bakmak lazım. Kulübün de ekonomik açıdan güçlenmesi ve tesislerin geliştirilmesi lazım. Şimdiden başarılar.
    Teşekkür ederim.

Kulübümüzün bu sezon sonu toplam borcu 13,5 milyon pound.

İki sezonda toplam 3 milyon pound borcumuzu azalttık, Süper Ligde ki primler, sponsorlar ve TV geliri ile birlikte 2 yıl içinde borcumuzu kapatmayı planlıyoruz, bunun yanında bonservisi elinde olan genç futbolcular ve takımımıza katkı sağlayacağına inandığımız kiralama bedeli olmayan oyuncuları kiralayarak, gerekli bölgelere transferler yapmak istiyoruz.

Nokta transferler yaparak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.

Bir çok genç isimle görüşmelerimiz devam ediyor en kısa zamanda transferleri açıklayacağız...

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Çok başarılı geçiyor süperligde başarılar. Bende Nazilliyle üçüncü sezondayım iki yıldır play-off da eleniyorum işin tuhafı ikisindede 25-30 hafta lider geçirip elendim

Quote Originally Posted by cCcIspartaspor View Post
    Çok başarılı geçiyor süperligde başarılar. Bende Nazilliyle üçüncü sezondayım iki yıldır play-off da eleniyorum işin tuhafı ikisindede 25-30 hafta lider geçirip elendim
    25. haftadan sonra takım 2-3 hafta puan kaybederse, takım toplantısı yapmayı dene.
    toplantıda "son haftalarda iyisiniz ama ben daha iyisini yapacağınıza inanıyorum" gibi bir seçenek var bu seçeneği seç, takımı toparlamana yardımcı olur.

Tebrikler hocam kariyerinizi okuma fırsatı buldum.

Süper ligde ilk sezon rehavete kapılmadan finansı düzelterek ilerlerseniz kalıcı olacagınızı düşünüyorum. Başarılar.

Tebrikler hocam süper lig ve şampiyonluk müthiş olmuş açıkcası

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Tebrikler.. şanlıurfaspor macındaki skoru kınıyorum
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Tebrikler. Süper Ligde başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Tebrikler . Süper ligde de başarılar dilerim.Kulübün borcunu kapatabilirsek daha da iyi yerlere gelebiliriz

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri