Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 81 sonuç

Konu: FM16 - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Taktik kısmında ki oyuncuların yerleri karıştı. Misal kaleci en altta,forvet en başta gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilriim ?

http://i.hizliresim.com/6P2JW3.jpg
    Durum bilgisinin altındaki "durum/rol/görev" yazan yere bas.

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Durum bilgisinin altındaki "durum/rol/görev" yazan yere bas.
    Tıklıyorum fakat bişe değişmiyor. Sonrasın da mevkiye tıklıyorum yine bozuluyor.

http://i.hizliresim.com/a35lW2.jpg

Nesil
    2006
    Yer

Takımı dizdikten sonra dene bir de.

Değişen bişe olmadı. http://i.hizliresim.com/lj74Yg.jpg

Değişen bişe olmadı. http://i.hizliresim.com/lj74Yg.jpg
    GKO/MKO'nun Yanında Bulunan Mo...Mevki'ye Tıkla Düzelir

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    GKO/MKO'nun Yanında Bulunan Mo...Mevki'ye Tıkla Düzelir
    Mevkiye tıklayınca bu sefer solda ki oyuncu rolleri karışıyor. Bi türlü düzelmedi gitti.

http://i.hizliresim.com/YkBLyj.jpg

Edit: En son çare oyunu kaldırıp yeniden yükledim halloldu
    Last edited by Adana Demirspor : 28.Şubat.2016 at 14:26

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Taktik tahtasının diziliş kısmındaki kare oyuncu görünümünü fm 2015 teki gibi forma haline getirmek mümkün mü? Kare görünüm çok kötü oyuncular birbirine giriyo. Tema kullanmak istemiyorum. Taktik ekranında dediğim şey değişsin yeterli.

Nesil
    2006
    Yer

Mevkiye tıklayınca bu sefer solda ki oyuncu rolleri karışıyor. Bi türlü düzelmedi gitti.

http://i.hizliresim.com/YkBLyj.jpg

Edit: En son çare oyunu kaldırıp yeniden yükledim
    Sen farklı bir tema kullanıyorsun galiba. Sıkıntı onda olabilir.

Arkadaşlar yeni oyun açarken tüm ligleri seçiyorum ve toplam oyuncu sayısı 120bin civarı oluyor. Sistemim şöyle;

AMD A10-7870K Radeon R7,12 Compute Cores 4C+8G 3,90 GHz
    8,00 GB

Tahmini oyun hızı yarım yıldız oluyor. Oyun çok yavaş ilerler mi sizce ?

Sistemim kaç lig ve oyuncuyu kaldırır tahmini ?

Merhabalar arkadaşlar, eğer mesajımı yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın lütfen. Oyunu almak istiyorum da acaba şu sıralar internette yada vs.. yerlerde indirimli alabileceğim bi yer var mıdır?

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Yarı-profesyonel bir takımın Profesyonel takıma geçiş süreci nasıl oluyor? Başarılı olunması ile bir alakası var mı ya da bizim bunun için yapacağımız özel birşey var mı?

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar yeni oyun açarken tüm ligleri seçiyorum ve toplam oyuncu sayısı 120bin civarı oluyor. Sistemim şöyle;

AMD A10-7870K Radeon R7,12 Compute Cores 4C+8G 3,90 GHz
    8,00 GB

Tahmini oyun hızı yarım yıldız oluyor. Oyun çok yavaş ilerler mi sizce ?

Sistemim kaç lig ve oyuncuyu kaldırır tahmini ?
    Ben genelde 105 bin oyuncu civarı ile oynuyorum bir problem olmuyor. Bir denemeni öneririm. Sadece transferin son günleri biraz ilerlemesi uzun sürebilir ama çok da sürmez.

Quote Originally Posted by Suicider View Post
    Yarı-profesyonel bir takımın Profesyonel takıma geçiş süreci nasıl oluyor? Başarılı olunması ile bir alakası var mı ya da bizim bunun için yapacağımız özel birşey var mı?
    Hocam genelde üst liglere çıkılınca otomatikman profesyonel oluyoruz diye biliyorum. Gelen başarılar da etkili oluyordur tabi.

Bu oyunda forvetlerime gol attıramıyorum veya forvetlerim gol atarsa çok ofansif bir taktik olduğundan ligde vs. sorun yaşayamıyorum. Netten birçok taktiği vs. takip edip kullanıcı yorumlarını nedir ne değildir okuyorum ve genellikle Sahte Forvet ve Yardımcı Forvet destek oynattıklarını görüyorum, 3 forvet koysa da böyle 2 veya tekte de böyle nedense kimse Yaratıcı Forvet, Fırsatçı Golcü kullanmıyor, Komple Forvet bile nadir, Pivot deseniz hiç yok, önceki serilerde hep komple-yaratıcı veya piyot-yaratıcı(fırsatçı) forvet oynatırdım gol konusunda sorun da yaşamazdım, siz ne diyorsunuz genel fm 16 sorunu mu yoksa benim taktiklerde mi bi sorun var?

mevki/rol/göreve tıklıcaksın önce daha sonra shift veya ctrl ikisinden birine basıp sağdaki mevki yazan yere tıklıcaksın. @Adana Demirspor

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Taktik tahtasının diziliş kısmındaki kare oyuncu görünümünü fm 2015 teki gibi forma haline getirmek mümkün mü? Kare görünüm çok kötü oyuncular birbirine giriyo. Tema kullanmak istemiyorum. Taktik ekranında dediğim şey değişsin yeterli.
    Bu şekilde kullanıyorum ben, ama ne kadar performansla oynadığı yeşille olan kısım burda olmuyor istersen gönderiyim, default temaya uyarlamıştım.

takımların borçlarını transfer bütçesinden ödeyebilsek ne güzel olurdu. gsyi oynuyorum 7 yıl falan ilerledim. wonderkid regen oyuncuları genie scout yardımıyla 3 e 5 aldım. 20 30 a satarak takımın mali durumunu düzelttim. transfer bütçem 400 MN falan. ama takımın borcu var onu ödeyebilme özelliği ekleyebilrler mi oyun editörleri. site yöneticilerimiz bu konu hakkında ne düşünürsünüz.

Maçlarda attığım golden sonra hemen gol yiyorum. Bi kere değil onlarca kez başıma geldi.

Genelde beraberliği bulduğum maçlarda oluyor.

Sizi de böyle bişe oluyor mu?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maçlarda attığım golden sonra hemen gol yiyorum. Bi kere değil onlarca kez başıma geldi.

Genelde beraberliği bulduğum maçlarda oluyor.

Sizi de böyle bişe oluyor mu?

O Bu Seriye Has Bir Özellik Değil Yıllardır Benim de Başıma Gelir Artık Alıştım Garibime Gitmiyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    O Bu Seriye Has Bir Özellik Değil Yıllardır Benim de Başıma Gelir Artık Alıştım Garibime Gitmiyor
    Kafayı yedim yemin ederim. Golü buldum maç dönecek demeye kalmadan hop gol yiyorum.

Attığım golden sonra savunma da yapsam hücüm da yapsam gol yiyorum.
    Bi çarede bulamadım öyle izliyorum anca.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by shyster View Post
    Bu şekilde kullanıyorum ben, ama ne kadar performansla oynadığı yeşille olan kısım burda olmuyor istersen gönderiyim, default temaya uyarlamıştım.

Hocam oyuncu seç kısmına tıkladığımızda gözüküyor mu peki rol ve göreve yatkınlık?

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Hocam oyuncu seç kısmına tıkladığımızda gözüküyor mu peki rol ve göreve yatkınlık?
    Evet gözüküyor, ama maç içinde taktiğe girdiğimde tekrar yeni model kare şeklinde gözüküyor, panellerden geçmiş serilerinkini attım ancak orayı halledemedim.

Eğer oyunun diğer skinleri ile oynuyosan da şu adresten istediğin base skini indir, benim verdiğim dosyadaki panel kısmını öteki skin dosyalarına atarsan da olur, benim verdiğim siyah temanın içine uygulanmış hali.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Gözlemcilerimi ülkelere yollayamıyorum. http://i.hizliresim.com/D22VPy.jpg

Gözlemcileri ülkelere yollayacagım fakat gönderecegim ülkeyi seçemiyorum. Sorumluluklar kısmından ben kendımı seçmeme rağmen aktif olmuyor.

Acaba uptade sonrası genel bir hata mı ? Hatta gözlemci raporlarını silmeye kalktıgımda silemiyorum. Başına böyle bişe gelen var mı ?

Edit: Hallettim.
    Last edited by Adana Demirspor : 08.Mart.2016 at 02:28

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Peki,kendi çocuğumuzu alt yapıdan ne yapınca çıkarabiliyorduk?Vardı böyle bir konu ancak bulamadın,becereksiz zamanıma denk geldi sanırım.

Quote Originally Posted by iLkeRisT View Post
    Peki,kendi çocuğumuzu alt yapıdan ne yapınca çıkarabiliyorduk?Vardı böyle bir konu ancak bulamadın,becereksiz zamanıma denk geldi sanırım.
    FMC modunda oluyodu ve kart gibi bişey satın alman gerekiyo diye hatırlıyorum.

Bi de şöyle bi video var olayın bugu falan galiba. https://www.youtube.com/watch?v=AxKXQMxXR1I

diğer skinlerde bu arkadaşımızınki gibi bende şu taktik kısmında yandaki yedek oyuncular gözükmüyor onu nasıl ayarlayabilirim (standart boyut yerine %125 kullanıyorum)
    Last edited by UgurcanOrhan : 08.Mart.2016 at 03:27

Ön libero ve Gizli liberonun arasında çok fark var mı?

Birbirinden ayrılan özellikleri nelerdir?
    Birde ön libero rolü olan oyuncuyu gizli olarak oynatmakda sakınca var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by iLkeRisT View Post
    Benim kariyerimde başıma geldi bu durum. Normal FM modunda ilk sezon bile çıkabiliyor deniliyor. Onun dışında yaşının da yanlış hatırlamıyorsam 40 dan büyük olması lazım (35 de olabilir )

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by UgurcanOrhan View Post
    diğer skinlerde bu arkadaşımızınki gibi bende şu taktik kısmında yandaki yedek oyuncular gözükmüyor onu nasıl ayarlayabilirim (standart boyut yerine %125 kullanıyorum)
    Skinin kendi özelliği olabilir mi ? Bazı skinler yüksek ekran boyutlarına göre yapılıyor fakat senin oyun oynadığın ekran boyutu örneğin 1366*768 gibi birşey ise görünmemesi gayet normal

Nesil
    2006
    Yer
    06

Ön libero ve Gizli liberonun arasında çok fark var mı?

Birbirinden ayrılan özellikleri nelerdir?
    Birde ön libero rolü olan oyuncuyu gizli olarak oynatmakda sakınca var mı?

Ön liberonun asıl amacı topu kapıp bir an önce önündeki / yanındaki oyuncuya aktarmak . Defansla ortasaha arasında kalır ,ataklara çok nadir destek verir.
    Gizli libero daha farklı , kendisini biraz daha geride konumlandırır bu adam. Top bizdeyken defans oyuncuları biraz kenarlara açılmış olur ,böylelikle adeta 3. bir stopere sahip gibi görünür takım . Bu arada bekler de top bizdeyken atağa çıkma konusunda kendilerini daha rahat hissederler . Defans çizgisini çok ilerde kurup ,topa sahip olmak istenildiği durumda bu oyuncu kullanılabilir. Top rakibe geçtiğinde de pozisyonunu biraz ileri taşıyıp rakipten bir an önce topu kapma derdine girer

Ön libero oynattığın adamın gizli libero için istenilen attributes / özellikleri de varsa olur tabiki. He şunu da unutmamak gerek, gizli libero denilen adam ileri sık sık koşmaz , pozisyonunu korur. Oyun içi tercihlerinde böyle birşey varsa antremanlarda bu tercihi iptal ettirmen gerekir.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri