Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 81 arası toplam 81 sonuç

Konu: FM16 - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yani gizli libero = gerçek hayatta ki Mehmet Topal.

Arkadaşlar oyunda ki istatistik bilgilerine nereden bakabilirim.

Misal en fazla top kapan, en çok isabetli pas yapan oyuncu gibi..?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Arkadaşlar oyunda ki istatistik bilgilerine nereden bakabilirim.

Misal en fazla top kapan, en çok isabetli pas yapan oyuncu gibi..?

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hangi ligin istatistiğini istiyorsan o lige girip veriler tarzı bir şey var yukarıda.
    Oyuncu istatistiklerini seçeceksin oradan.
    Last edited by Gsigos : 14.Mart.2016 at 12:47

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Çok sarı kart yiyen bir oyuncuya hangi oyun tercihini öğretmem gerekir? Azalttırabilir miyiz bunu? Sağ bekim Jean-Daniel Akpa-Akpro 6 ŞL maçında 3 sarı, 13 lig maçında 8 sarı kart gördü.

Quote Originally Posted by efenberg View Post
    maça girerken kullanılan takımı bildir butonuna basınca çıkan emin misiniz sorusunu bir kere yanlışlıkla tiki işaretleyerek devam ettirdim ama o soruyu sormasını istiyorum şimdi. tekrardan nasıl geri getirebilirim o soruyu?
    Ayarlarda tikleri sıfırla gibi bir seçenek var.

Arkadaşlar iki tane bekim de aşırı ofansif oyuncular. İki stoperimin önüne bir tane ön libero kullanmak zorundayım.

Beklerim genelde ileri gittikleri için rakip takım kanatlar ile baskı yapınca onları karşılayacak sadece önlibero kalıyor. Ben bu önliberoya hangi rolü verirsem eğer ortada boşbeleş beklemek yerine rakip kanatlara inanılmaz pres yapıp peşlerine takılır?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by marlo41 View Post
    Arkadaşlar iki tane bekim de aşırı ofansif oyuncular. İki stoperimin önüne bir tane ön libero kullanmak zorundayım.

Beklerim genelde ileri gittikleri için rakip takım kanatlar ile baskı yapınca onları karşılayacak sadece önlibero kalıyor. Ben bu önliberoya hangi rolü verirsem eğer ortada boşbeleş beklemek yerine rakip kanatlara inanılmaz pres yapıp peşlerine takılır?
    ön liberoyu geç 3 stoper oyna beklerini kanat bek mevkisinde oynat sürekli çıksınlar. Savunmayı da önde kurarsan dönen topları da kenar stoperler bekler ve ortasahalar sayesinde rahatça toplayabilirsin.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Forumun Yetkilileri neden ilgisiz olmuş? 2 sene önceki sayfayla şuanki sayfada çok büyük bir uçurum var. Yani nick değiştirmek bu kadarmı zor?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Beşiktaş'ın Avrupa kadrosuna 22 oyuncu kaydetme cezası var malum. Bunu nasıl kaldırabiliriz bilgisi olan var mı?

Soru 1: Komple forvet denen şeyin gerçek hayattaki karşılığı hangi futbolcu? Rooney gibi çok az gol atıp oraya buraya koşturan futbolcu mu?
    soru 2: Genç takıma ayrı bi taktik açamıyor muyuz? ya as takım taktiği ya da hocanın kendi taktiğiyle oynuyolar. çok iyi bi sol açığım var. sadece AML oynuyo. hoca 442, bense 433 oynatıyorum. 3 Forvet dip dibe olanından. Yani benim süper regen hiç bi şekilde oynayamıyo altta.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by burock0 View Post
    soru 2: Genç takıma ayrı bi taktik açamıyor muyuz? ya as takım taktiği ya da hocanın kendi taktiğiyle oynuyolar. çok iyi bi sol açığım var. sadece AML oynuyo. hoca 442, bense 433 oynatıyorum. 3 Forvet dip dibe olanından. Yani benim süper regen hiç bi şekilde oynayamıyo altta.
    hiç denemedim ama sorumluluklar bölümünde altyapı kontrolunu kendine alıp taktiği ayarladıktan sonra tekrar asistana verirsen bildiğim kadarıyla verdiğin taktikte oynuyor.bunu bana bir arkadaşım anlattı onda da AMC bir regen vardı altyapıda oynamıyordu. bu tarz bir çözüm bulduğunu anlaatı.ama ben hiç denemedim bi bak bakalım belki işe yarar...

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by burock0 View Post
    Soru 1: Komple forvet denen şeyin gerçek hayattaki karşılığı hangi futbolcu? Rooney gibi çok az gol atıp oraya buraya koşturan futbolcu mu?
    Esasen daha çok Lewandowski örneğini verebiliriz. Her tarz santrforun özelliklerinden yeterli ölçüde bulunduran oyuncu diyelim. Yeri geldiğinde araya kaçan, yeri geldiğinde kanatlara deplase olup arkadaşlarına koridor açan, yeri geldiğinde hava topu indiren, gerektiğinde önde pres yapan, geriye sarkıp top alan ve tüm bunların yanında yakalayınca da kolay kolay affetmeyen adam komple forvet oluyor.

iki sorum var:

fb de diego'ya penaltı çalışma gibibireysel bir antrenman yüklenmiş. oyuncu sürekli şikayet ediyor ve ben bunu kaldıramıyorum. kaldırmak için ne yapmam lazım?

antrenör arama var ama oyuncu arama yok ya da ben bulamadım. yardım rica ediyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post
    iki sorum var:

fb de diego'ya penaltı çalışma gibibireysel bir antrenman yüklenmiş. oyuncu sürekli şikayet ediyor ve ben bunu kaldıramıyorum. kaldırmak için ne yapmam lazım?

antrenör arama var ama oyuncu arama yok ya da ben bulamadım. yardım rica ediyorum.
    diego'nun profilinde gelişim kısmından antrenmana tıklayın orada ortada penaltı olması lazım. onu değiştirin veya kaldırın. koçlarınızın önerdiği bir bireysel antrenman da verebilirsiniz.

soldaki sekmelerde gözlemcilik var oradan oyuncu araştırılıyor

Arkadaşlar FM 2016 16.3.0 versiyonunda oyun başladım ama bir oyuncuya fiyat teklifi sor veya teklif yapınca aylar sonra cevap geliyor bu nedeni ne olabilir sadece bende mi oluyor acaba..

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Mesela FM 14'de Milan'da oynayan Honda'nın asıl mevkisi MC iken FM 16'da AMC. Nasıl bu kadar değişkenlik olabiliyor ? FM 14'de daha defansif özelliklere sahipken FM 16'da daha çok hucumsal özellikleri ağır basıyor. Bunları örneklendirerek daha da çoğaltabilirim. Oyuncu gerçekte iki sezon öncede forvet arkası oynuyorken şimdide oynuyor. Ama oyunda serilerde bu roller değişebiliyor.

Merhaba Arkadaşlar

Kadroya tıklandığı zaman alt alta sıralanan oyuncuları yan yana görme ihtimali varmı eski sürümlerde olduğu gibi bu görsel kaostan sıkıldım artık...

Bazı Türk uyruklu oyuncuları artık Türk statüsünde oynatamıyoruz. Bunun sebebi nedir acaba? ÖR: Samed Kiliç, Levent Gülen, Gökhan Gül gibi Avrupa'da yetişmiş oyuncular.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Yeni yabancı kuralı dolayısıyla öyle.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Bazı Türk uyruklu oyuncuları artık Türk statüsünde oynatamıyoruz. Bunun sebebi nedir acaba? ÖR: Samed Kiliç, Levent Gülen, Gökhan Gül gibi Avrupa'da yetişmiş oyuncular.
    Milli takımların herhangi bir seviyesinde oynamış olmaları gerekiyor Türk statüsü için. Oyunun ilerleyen dönemlerinde yabancı uyruklu ancak Türk de olan bazı oyuncular, ilk uyruklarındaki milli takımlarına seçilemeyince Türk milli takımına alınabiliyorlar. Bu durumda onlar artık yerli statüsünde sayılabiliyor.
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Coll View Post
    Arkadaşlar FM 2016 16.3.0 versiyonunda oyun başladım ama bir oyuncuya fiyat teklifi sor veya teklif yapınca aylar sonra cevap geliyor bu nedeni ne olabilir sadece bende mi oluyor acaba..
    Teklifte bulunurken beklediğin cevap için gerekli süreyi belirleyebiliyorsun. Normalde hiç bir değişiklik yapmayınca "En Uygun Zaman" şeklinde yanıt bekleniyor. Bu durumda kulüplerin bazıları süre limiti olmadığından uzatabiliyorlar. Beklediğin cevabı "Bugün-Hemen" gibi bir işaretlersen daha hızlı cevap alabilirsin.
    Sentugo.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri