1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Taktiğimi Geliştirmek İçin Yardım...

Default Taktiğimi Geliştirmek İçin Yardım...

Naçizane bir taktik yaptım yorumlarınızı bekliyorum. Artı yönleri ve eksi yönleri nelerdir. Geliştirmem için yardımcı olacak var mı?
    Talimatlar

Diziliş

Oyuncu Talimatları

Nesil
    2006
    Yer
    06

Defans çizgini 1-2 tık geriye almanı tavsiye ederim. Aralara atılan toplar tehlikeli olabilir. Bunun yanında regista yerine DOS - Savunma rolü de faydalı olur. Kontra oynatmak istediğin için forvetin rolünü değiştirebilirsin. Bir de oyuncularına uzak direğe ortalamalarını istemek yerine hem merkeze hem de çizgiye inmeden orta yap demen daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Defans çizgini 1-2 tık geriye almanı tavsiye ederim. Aralara atılan toplar tehlikeli olabilir. Bunun yanında regista yerine DOS - Savunma rolü de faydalı olur. Kontra oynatmak istediğin için forvetin rolünü değiştirebilirsin. Bir de oyuncularına uzak direğe ortalamalarını istemek yerine hem merkeze hem de çizgiye inmeden orta yap demen daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.
    Çok teşekkür ederim.

hocam merhabalar öncelikle aytekin üstadımın taktik bilgisini övmeden gecemicem kendi yaptıgım taktik dahil , hiç bir taktikten senin bu oyundaki taktigin kadar verim alamadım.

lufy kardes senin tktiğine gelincede defans çizgisi olayında aytekin hocama katılıyorum fakat fm 16da hiç bir taktik her mac işe yaramıyor bu yüzden rakip takım durumuna göre düzenlemeni tavsiye ederim. mesela rakip takım forvetleri hızlı ise aytekin hocamın dediği gibi defansı 1-2 tık geriye alabilrsin eger hızlı forvete sahip değillrse veya senin stoperlerinin hızına güveniyorsan defansı ilerde kurup oyunu dar alanda oynarsan işe yarayacaktır. Ben bu şekil yapıyorum ve bayada işe yarıyor. Pres ve markaj olayını macın gidişatına göre yaparsan daha verimli oalcaktır. Çünkü karsında dinç ve teknik bir takım var ise bir işe yaramıyor rakip talimatlarından sadece rakip takım forvetine ve kanatlarına zayıf ayağa zorla komutu verip forvet oyuncusunu sıkı markaj yaptırrsan işe yarayacaktır. Bu sayede takımın hem az yorulmus olur hemde mevkisini terkedip bosluk açmaz. Şahsen böyle bir taktik ile oynuorum mac mac rakibe göre degerlendirme yapıp iyi sonuclar elde ediyorum. Şunuda unutmamak gerek. FM16 gercekten maç içi müdahaleleri daha önemli hale getirmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Bir de bu sene kanatlardan yapılan ortalara engel olabilmek - orta illaki olacaktır buradan kastım etkili ortalar - neredeyse imkansız .Yapılan ortaların etkisi çok arttırılmış. Bunu gördükten sonra her maç rakibin DR-DL /WBR-WBL /MR-ML /AMR-AML oyuncularına "markaj - zayıf ayağa oyna" talimatı veriyorum. Çok faydasını gördüğümü belirtmek isterim. Çok hızlı atletik kanat oyuncularını marke ettirirken dikkat edin derim ama Onun dışında rakibin ortasahada özellikle AMC mevkisinde oynayan etkisi bir ismi varsa ona da "adam markajı /pres - sert oynayıp - zayıf ayağa zorla" derseniz rakibi gol yollarında kitleyebilirsiniz.

Her ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri