Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 39 arası toplam 39 sonuç

Konu: Turksportal'ın Durumu

Nesil
    2006
    Yer
    06

Yaş 30 olduktan sonra FM'i açmamla kapatmam bir oluyor. Psikolojik midir nedir

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Forum olayı tamamen ölmedi. Bizler, yani 1980-90 arasında doğmuş nesil, cep telefonundan internete girilemeyen, sosyal paylaşım sitelerinin aktif olmadığı dönemde, bu oyuna olan sevdamızı, sosyal olarak Turksportal'da birleştirmiştik. Burada çılgınca turnuvalar düzenlerdik, kariyer yapardık. Hatta fotoğraflarımızı dahi paylaştığımız bir bölümümüz vardı. Ancak maalesef bizler yaşlandık, evlendik, dünya değişti, sosyal medya gelişti. Yeni nesil daha değişik bir karaktere sahip. Bu da maalesef forumun sonunu getirdi. O yılları ben de çok özlüyorum. Ancak geri dönüş çok zor.

Mustafa abinin de dediği gibi, değişmemiz lazım ve bunu iyice düşünüp planlamamız lazım.

İnşallah Turksportal 2006-7-8 yıllarındaki aktif hayatına geri döner...
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Aynen İlhan haklısın, ben foruma girdiğimde 18 yaşında toy bir veletken şimdi 28 yaşında evli ve 9 aylık (ellerinizden öper) çocuğu olan bir insan oldum

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Ah türksportal ah çok geç katıldığım bu forumda çok güzel zamanlarım geçti.Ne yazık ki 1 yıldır forumun durumu kötü ama bu sadece türksportal için değil diğer başka köklü forumlarda bu halde. ne yazık ki fmde her sene biraz daha sıkıyor açıkçası fmde sadece arkadaşlarla ortak kariyer yapmak için giriyorum.Umarım forum eski günlerine geri dönerde yine burada eğleniriz ve vakit geçiririz

Konuyu hortlatıcam biraz ama..

Bunun birden fazla sebebi var hem forum içi hem forum dışı.. Forum içi sorunları muhtemelen herkes biliyordur. Ben biraz forum dışı etkenlerden bahsedeyim.

Birincisi bizim zamanımızda oyun piyasası bu kadar çeşitli ve hareketli değildi. Oynadığımız birkaç oyun vardı. Knight Online, Counter Strike, GTA vs.vs.. Hele hele online oyun yok denecek kadar azdı. Şimdi online olsun, offline olsun çeşit çeşit oyun var.

Forumların öldüğüne bende katılıyorum. Eskiden herkes yeni bir forum açma derdindeydi, şimdi herkes yeni bir facebook sayfası açma derdinde.. Hemen hemen tüm forumların sonu er ya da geç aynı olacak.

Telefonlar.. Telefonlarda oynanan (özellikle online) oyunlar çok popüler.. Birçok tarayıcı tabanlı oyunu bile bitirdiler.

E-Spor furyası.. Özellikle Lol, Dota, CS:Go gibi oyunların turnuvaları yeni nesilin gözdesi. Herkes de bir e-sporcu olma hayali var. Bizim forum üzerindeki yaptığımız turnuvalar mı Riot ekibinin yaptığı turnuvalar mı desek.. Dememize bile gerek yok işte..

FM'nin çok detaylanması da bir etken. Kimse detaylarla uğraşmak istemiyor yeni nesil de.. Vuralım kıralım parçalayalım anlayışı mevcut. Bizi de eskiden çeken şey CM'nin sadeliğiydi. FMC var ama o da o tadı vermiyor.

Aklıma gelenler bunlar.. Sohbet edecek olsak sabaha kadar bir sürü daha ''forum dışı'' etken çıkar. Kısacası en büyük zararı değişen teknoloji ve anlayışı veriyor..

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Hani bi aralar buralar sazlıktı dutluktu deriz ya bizde ise tam tersi bu aralar böyle. Site kaderine teslim edilmiş gibi. Ne yönetici aktif ne üye aktif. Ziyeretçi sayıları çok yüksek. Bir yolu olmalı eski hali kadar olmasa da bu forum ayakta kalması lazım.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Hani eskiden buralar sazlıktı dutluktu deriz ya bizde ise tam tersi bu aralar böyle. Site kaderine bırakılmış kaderine terk edilmiş gibi. Ne yönetici aktif ne üye aktif. Ziyeretçi sayıları çok yüksek. Bir yolu olmalı eski hali kadar olmasa da bu forum ayakta kalması lazım. 2007'de üye olduğum zamanı düşünüyorum da harika keyif alıyordum. Umarım site yöneticileri ve emektar üyeler taşın altına elini sokarlar da elimizdeki bu değeri kaybetmeyiz.
    TariboWest

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

18 yaşının altındaki gençlerin foruma çekmek gerekiyor. Aktif nüfus onlar internette. 14-15-16-17 yaşındaki FM oyuncularını bulmak ve onları facebook'tan ziyade buraya çekmek lazım.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Nisan ayı itibariyle artık Turksportal ile daha fazla ilgilenebileceğimiz bir yapılanma içerisine girdik. Farkındalığı hissedilebilir şekilde yansıtmayı ümit ediyoruz. Ekibi genişletmeyi hedeflediğimizi de belirtmek isterim.
    Senelerimi forumadminliğine verdim 35. yaşıma ramak kala aile 2 çocuklu aile babası olduğumu ve 3 yıl Antalya spor araştırmacılığı yaptığımı bildirerek forumun cansız görüntüsünden rahatsızlığımı dile getirerek tekrardan canlanması için araştırmacı görevi için elimden geleni yapmaya hazırım @vieri @perpetua.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri