Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 291 sonuç

Konu: Elveda Galatasaray | Premier Lig'e Hoşgeldiniz | Manchester City (4. Sezon)

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Default Elveda Galatasaray | Premier Lig'e Hoşgeldiniz | Manchester City (4. Sezon)

Sağolsun Galatasaray bizi bu sene dertsiz tasasız bırakmadı. (!)

16.3 Güncellemesinin gelmesiyle birlikte Galatasaray kariyeri açmaya karar verdim.

16.3 Güncellemesi Finansal Fairplay UEFA Kupalarından Men cezamızı barındırmıyor. Editörden bu cezayı eklemeye çalıştım ama bunu başaramadım.

Bu nedenle kendi ceza mekanızmamızı oluşturacağız.

1. İlk sezon (devre arası dahil) herhangi bir oyuncu transferi yasak olacak. Bu nedenle takımdan mümkün olduğunca oyuncu göndermemeye çalışacağım.

2. İkinci sezon takımdan gönderdiğimiz oyunculardan kazandığımız bonservis ücretleri ve takımdan ayrılmadan önceki yıllık maaşları toplanarak bir hesap yapılacak. Bu hesaptan çıkan sonucun en fazla yarısı kadarını transferde bonservis ücreti ve yıllık maaş olarak kullanabileceğiz.

(Örneğin: Diyelim İkinci Sezon öncesinde yıllık maaşı 1,9 Milyon Euro olan Olcan'ı 1,1 Milyon Euro bonservis ücreti ile Trabzonspor'a sattık. Bu durumda (1,9 + 1,1)/2 = 1,5 Milyon Euro'yu transferde kullanabileceğiz. Yani 500 Bin Euro yıllık maaş vereceğimiz bir oyuncuya 1 Milyon Euro bonservis ücreti ödediysek Olcan'ın satışından elde edilen kullanabilir transfer bütçesini tüketmiş olacağız.)

3. İkinci sezon boyunca taksitli oyuncu alımı yasak olacak.

Kim bilir, oyunda kendiliğinden bir Finansal Fair Play cezası yiyebiliriz. Bu durumda bu cezalar revize edilir. Takımın finansal durumu bu süreç içinde iyiye gitmezse bu cezalara ağırlaştırma veya uzatma getirebilirim.

Sanırım kadroyu ve ligi tanıtmaya pek gerek yoktur. Sneijder vuracak, Muslera tutacak işte.

Şimdiden herkese selamlar olsun, umarım zevkli bir kariyer olur.

Onaylanmıştır.Başarılar Dilerim. Zevkli bir kariyer olması dileğiyle.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sezon Öncesi Değerlendirmesi

Bu sezon 4 - 2 - 3 - 1 dizilişiyle oynamayı planlıyorum. Bu dizilişi seçmemdeki en büyük etken tabii ki Wesley Sneijder gibi bir silahımızın olması.

Dizilişi de gözümüzün önüne getirdiğimizde kadronun en büyük eksiği duvar gibi bir orta saha oyuncusu eksikliği. Donk ne kadar defansif anlamda iş görür gibi görünse de zorlu maçlarda bu yükü kaldıramayabilir. Ayrıca kendisi doğal bir orta saha oyuncusu değil, kendisinin bu mevkiye alışması biraz vakit alabilir. Bu sezonluk transfer yasağımız olduğu için defansif orta saha oyuncusu olarak alternatifi Jose Rodriguez olacak.

Süper Lig'in başlamasından önce 3 hazırlık maçı ve bir de Süper Kupa maçı oynadık. Sergilenen performanslardan gayet memnunum.

Emirates Kupası Finali'nde Arsenal'e 2 - 0 yenilmemize rağmen maçın adamı Muslera seçilmişti.

TFF Süper Kupa

Beklediğimden çok daha rahat geçti maç. Erken penaltı golünün üstüne Serdar Aziz de oyundan atılınca maç zaten bitmişti.

-

Tesadüf müdür bilemem ama lige de başlangıcı Bursaspor karşısında yapacağız. Bursa deplasmanından sonra ise sahamızda Sivasspor'u ağırlayacağız.

Şampiyonlar Ligi Grupları Kura Çekimi

Ölüm Grubundayız.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam.Yeni güncellemede benim dikkatimi bir tek sinan gümüş çekiyor.Potansiyeli 5 yıldız dı yanlış hatırlamıyorsam.İlk sezondan transfer yasak dedin ama ilk sezondan ucuza oyuncu alıp bir iki sezonda daha iyi ücretlere satabilirdik.Örneğin = Fossum , Cengiz , Yusuf ,Ajer , Zivkoviç , Calleri , Olsson , Malcom vs. Sanırım kendince oyunu zorlaştırıp daha keyifli hale getirmek istedin.Ne diyelim işin zor Başarılar.

Başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başarılar dilerim , neyse ki FM var sayesinde Galatasaray'ı kafamıza göre şekillendirebiliyoruz

Başarılar Arda başkan Şampiyonlar Ligi grubu zor olmuş be

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılar hocam.Yeni güncellemede benim dikkatimi bir tek sinan gümüş çekiyor.Potansiyeli 5 yıldız dı yanlış hatırlamıyorsam.İlk sezondan transfer yasak dedin ama ilk sezondan ucuza oyuncu alıp bir iki sezonda daha iyi ücretlere satabilirdik.Örneğin = Fossum , Cengiz , Yusuf ,Ajer , Zivkoviç , Calleri , Olsson , Malcom vs. Sanırım kendince oyunu zorlaştırıp daha keyifli hale getirmek istedin.Ne diyelim işin zor Başarılar.
    Evet bir yandan oyunu daha zevkli hale getirmek istedim bir yandan da Galatasaray'ın mevcut kadrosunu kullanarak gerçekçi bir yaklaşım sergilemek istedim. Sinan Gümüş'ü aksi bir durum olmadığı sürece oynatacağım. Transfer kısıtlamalarından dolayı elimizdeki cevherleri parlattıkça verim almaya çalışacağız.

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Başarılar
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Onaylanmıştır.Başarılar Dilerim. Zevkli bir kariyer olması dileğiyle.
    Aynı dilekleri ben de besliyorum. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Başarılar dilerim , neyse ki FM var sayesinde Galatasaray'ı kafamıza göre şekillendirebiliyoruz
    Aslında istediğim gibi şekillendirmemek için transfer kısıtlaması cezaları koyduk kendimize. Mustafa Denizli'nin yaşadığı ızdırabı yaşamak istiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by kubi1925 View Post
    Başarılar Arda başkan Şampiyonlar Ligi grubu zor olmuş be
    Teşekkürler ederim dostum. Şampiyonlar Ligi Spoiler Alert :

Şaka bi yana elimizden geleni yapacağız ama pek umutlu değilim.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Teknik ekipte yeniden yapılanmaya gittik. Asistan Menajeri olarak Gerard van der Lem'i atadık. Antrenör ekibimizi hemen neredeyse tamamen yeniledik.

Spor Toto Süper Lig Başladı

Lige güzel bir başlangıç yaptık. Konya maçında ikinci yarıda bir konsantrasyon kaybı ve kırmızı kart olmasaydı 4'te 4 yapmamız işten bile değildi. Bu performansı sürdürebilirsek rahatça şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum.

1. Hafta (D) vs Bursaspor

2. Hafta (E) vs Sivasspor

3. Hafta (D) vs Konyaspor

4. Hafta (E) vs Gençlerbirliği

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

D Grubu

1. Maç (D) vs Wolfsburg

Rakibimiz maça favori olarak çıktı. Maçta futbol namına herşey vardı. Öne geçtik ama sonrasında Podolski rakibe sert girdi ve kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Orta sahada inanılmaz mücadele eden Donk karşısında çaresiz kalan rakip oyuncusu Luiz Gustavo da kırmızı kart gördü. Muslera inanılmaz goller kurtardı ama Carole'ün bomboş bıraktığı kanattan gelen Draxler karşısında yapacak hiçbir şeyi yoktu. Sinan'la son dakikalarda net bir fırsat yakalasak da bunu değerlendiremedik ve maçı 1 puanla tamamladık. Fernando Muslera açık ara maçın adamı oldu.

Maç içerisinde Podolski'nin yerini doldurmakta çok zorlandık ve evimizde Juventus'a karşı da forma giyemeyecek.

Gruptaki diğer maçta Manchester City ile Juventus İtalya'da 1-1 berabere kaldı.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

başarılar kardeşim..
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Podolski skora yaptığı etkiyle kilit oyuncun gibi olmuş umarım sakatlık yaşamaz

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Poldi takımı sırtlıyor iyi de gidiyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    başarılar kardeşim..
    Teşekkür ederim dostum.

Podolski skora yaptığı etkiyle kilit oyuncun gibi olmuş umarım sakatlık yaşamaz
    Poldi takımı sırtlıyor iyi de gidiyoruz
    Podolski takımın en formda oyuncusu (idi), çok tehlikeli bir oyuncu ve ceza sahasında topla buluşunca affetmiyor.

Fakat ne yazık ki nazar değdi.

Ligde performans olarak güzel gidişatı sürdürüyoruz ve 6 maçtır namağlubuz. Podolski'den sonra artık Sneijder'in de tam performansını sergileyip takıma katkı yapmasını bekliyorum.

5. Hafta (D) vs Kasımpaşa

6. Hafta (E)

Maşallah dediğimiz üç gün yaşamıyor be başkan

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

sakatlık kötü olmuş.Sinan gümüşün performansı nasıl ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Maşallah dediğimiz üç gün yaşamıyor be başkan
    Aynen öyle oldu. Forvette Umut'a güvenmek konusunda büyük tereddüt yaşıyorum. Alternatif bir çözüm bulmaya çalışacağım. Önümüzde Juventus maçı var.

sakatlık kötü olmuş.Sinan gümüşün performansı nasıl ?
    Sinan Gümüş umut vaat eden hareketler yapıyor ama son hamlede halen sıkıntıları var. Sneijder'den eğitim alıyor şu an. Toplamda 9 maçta 4 asisti var ve 7.07'lik ortalamayla oynuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

D Grubu

2. Maç (E) vs Juventus

Maça deplasmanda oynayacak olmasına rağmen Juventus favori olarak çıktı. Maça Sneijder'i Podolski'nin yokluğunda forvette oynatarak başlattım. Sneijder iki yıl önce Arena'da Buffon'u mağlup ettiği golün hemen hemen aynısını yine sağ köşeden atarak bizi öne geçirdi, sonrasında Emre'nin direkten dönen bir topu oldu. İlk yarı bizim için rahat geçti. İkinci yarıya Sneijder'i kendi yerine çekip forvete Umut'u alarak başladım. Umut 56. dakikada fırsatçılığını (!) konuşturarak farkı ikiye çıkardı. Fakat bu dakikadan sonra güçlü Juventus'un yoğun ataklarıyla baş etmek zorunda kaldık. Muslera hatalı bir şekilde yediği golü yiyene kadar harika oynuyordu. Devam eden dakikalarda çok iyi savunma yaptık ve senaryo değişmedi. Juventus yine İstanbul'dan boynu bükük ayrıldı.

-

Gruptaki diğer maçta Mancherster City evinde Wolfsburg'u 3 - 0 yendi.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spor Toto Süper Lig

Podolski'nin yokluğunda hücumda eskisi kadar etkili olamıyoruz. Umut gol atıyor ama takım oyununa hiçbir katkısını göremiyorum.

7. Hafta (D) vs Akhisar Belediyespor

8. Hafta (E) vs Başakşehirspor

Önümüzdeki maç Manchester City'ye konuk olacağız, Podolski'nin maça az da olsa yetişme şansı bulunuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

D Grubu

3. Maç (D) vs Manchester City

Çok güçlü bir rakibe oynayacağımızın bilincindeydik. Chedjou'nun hatalarıyla zaten dakikalar daha 20'yi göstermeden 2-0 geri düşmüştük. Podolski'yi sakat bir şekilde sahaya sürmüştüm. Boşuna yorulmasınlar diye Podolski, Sneijder ve Selçuk'u erkenden oyundan aldım. Maç 3 - 0 bitti. Sağlık olsun, önümüzdeki maçlara bakacağız.

Gruptaki diğer maçta Juventus Wolfsburg'u evinde 2 - 0 yendi.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spor Toto Süper Lig

Trabzonspor'a karşı nasıl yenildik anlamadım. Yediğimiz 4 gol de bireysel hatalardan geldi. İlk golde Muslera yavaşça ceza alanına gelen topu elinden kaçırdı. İkinci golü korner atışından yedik. Üçüncü golü Linnes'in gereksiz müdahalesi sonrası penaltıdan yedik. Dördüncü golü de Semih kendi kalesine attı. O yenilgiyle beraber liderliği Fenerbahçe'ye kaptırdık.

9. Hafta (D) vs Trabzonspor

10. Hafta (E) vs Çaykur Rizespor

Puan Durumu

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

D Grubu

4. Maç (E) vs Manchester City

Rakibimizin güçlü olduğunu biliyorduk ve çok kontrollü bir oyun oynamaya çalıştık. Orta sahada Donk ve Selçuk çok iyi oynadılar. Rakipten De Bruyne ilk dakikalarda çok etkiliydi ama ameliyat ettik kendisini.

Bizden de Emre ve Sneijder sakatlıklar geçirip oyundan çıktılar. 84'te nadiren gelişen ataklarımızdan birinde Linnes'in yaptığı güzel ortayı Sinan bitirdi ve maçı kazandık.

Sneijder 10 gün, Emre 4 hafta sahalardan uzak kalacak.

Gruptaki diğer maçta Juventus ile Wolfsburg Almanya'da golsüz berabere kaldı.

-

D Grubu Puan Durumu:

Grupta bir sonraki maçımız 25 Kasım'da İstanbul'da Wolfsburg'a karşı. Manchester City ise Juventus'u ağırlayacak.

Wolfsburg'u yenebilir isek ve Juventus puan kaybederse gruptan çıkmayı garantileyeceğiz.

Wolfsburg ile berabere kalır isek de Avrupa Ligi'ni garantilemiş olacağız.

Ligde sonraki maç Kadıköy'de Fenerbahçe ile karşılaşacağız.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spor Toto Süper Lig

11. Hafta

Lanet Devam Ediyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Kiradaki Oyuncularımız Hakkında Güncelleme

Inter'de kiralık olarak bulunan Telles ve Sociedad'da oynayan Bruma'yı yakından takip ediyorum.

Telles son haftalarda Inter'de ilk on bir'de forma şansı bulmaya başladı ve iyi maçlar çıkarıyor. Üstüne üstelik, bana biraz garip geldi ama, İtalya Milli Takımı'nın formasını iki kez giydi. Umarım Inter 8.5 Milyon Euroluk opsiyonu kullanmaz da Telles takımımıza geri döner.

Bruma ise sezona iyi başladı ama bir sakatlık geçirdikten sonra iyi maçlar çıkartamadı. Buna rağmen Portekiz 21 Yaş Altı takımı'nda çok iyi oynuyor. Onu da Telles gibi sezon sonu takımda görmek istiyorum.

Diğer kiradaki oyuncularımızdan Jem Karacan Bursaspor için iyi maçlar çıkardı. Dzemaili ise çok az forma şansı buluyor İtalya'da.

Lig ve kupa'da gayet iyiyiz hocam Umut takozu baya gol atmış

Umut'un gol atması bile başlı başına bi şey, söyleyecek söz bulamadım doğrusu Ancak hücumda biraz tutukluluk olmuş çok üretken olamamışsın. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkacağını düşünüyorum ayrıca ligde ise seri galibiyetlere ihtiyaç var başkan

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Lig ve kupa'da gayet iyiyiz hocam Umut takozu baya gol atmış
    Teşekkür ederim ama ilk maçlardaki kadar iyi oynayamıyoruz. Selçuk'tan da hiç verim alamıyorum neredeyse.

Umut'un gol atması bile başlı başına bi şey, söyleyecek söz bulamadım doğrusu Ancak hücumda biraz tutukluluk olmuş çok üretken olamamışsın. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkacağını düşünüyorum ayrıca ligde ise seri galibiyetlere ihtiyaç var başkan
    Şampiyonlar Ligi'nde tur son maçlara kaldı. Ligde kesinlikle seri galibiyetlere ihtiyaç var. Fenerbahçe'nin 4 puan gerisindeyiz. O farkın en kötü ihtimalle açılmaması lazım.

D Grubu

5. Maç (E) vs Wolfsburg

Ölüm grubunda işler iyice karıştı. 90 dakika iyi mücadele ettik Podolski'yle öne geçtik ama son dakikada yediğimiz golle berabere kaldık, Juventus deplasmanda City'yi yendi bir anda lider olduk. Son maçta Juventus'a konuk olacağız, Manchester City ise Almanya'da tur kovalayacak.

Juventus'a karşı berabere kalır veya yener isek doğrudan gruptan çıkacağız. Yenilir isek gözler Almanya'ya çevrilecek ve Wolfsburg'un Manchester City'yi evinde tarumar etmesini umacağız.

D Grubu Puan Durumu:

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spor Toto Süper Lig

Eskişehirspor'a karşı saçma sapan bir puan kaybı yaptık. Beşiktaş maçında takım çok iyiydi. Fenerbahçe'yle aramızdaki 6 puanlık farkı eritmemiz için Podolski'nin tekrar forma girip golleri sıralaması lazım.

12. Hafta (E) vs Kayserispor

13. Hafta (D) vs Eskişehirspor

14. Hafta (E) vs Beşiktaş

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Güzel gidiyor hiç fena değil başarılar ..

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri