Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 65 sonuç

Konu: FM 2016 TSI Yaz Transferleri Yaması

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default FM 2016 TSI Yaz Transferleri Yaması

Merhabalar, yoğun bir yaz dönemi olduğu için transfer yamasını kendim hazırlayamadım fakat neredeyse bütün liglerin transferlerini yapan pr0'nun yaması ile kendi hazırladığım yamayı birleştirdim ve ortaya oldukça keyifle oynanabilecek ve bence FM serileri çıkmaya devam etse de FM 16'yı yükleyenlerin bilgisayarında kesinlikle yer alacak bir yama çıktı.

100.000'den fazla değişiklik !

Değişiklikler

- Neredeyse bütün liglerdeki transferler, numara değişiklikleri, sözleşmeler.
    - Güncel durumlara göre oyuncuların profillerinde ufak değişiklikler.
    - Oyunda yer almayan wonderkid'ler
    - Oyuncu menajerleri
    - Güncel Sakatlıklar
    - Düşen-Çıkan Takımlar
    - Avrupa Kupalarına Katılacak Takımlar
    -TSL özelinde ise profillerin gerçeğe yakınlaştırılması, pozisyon değişiklikleri, teknik direktör değişiklikleri. Teknik direktörlerin tercihleri, oynadıkları sistemler, takımların sistemleri vb.

Yamayı akşam saatlerinde sizlerle paylaşacağım.

DOWNLOAD

DOWNLOAD v5

Tamamen kendim için ve de sizleri mağdur durumda bırakmamak için hazırladığım bir çalışmadır. Yamanın TSL haricindeki bölümleri pr0'nun yaması üzerine hazırlanmıştır. Resmi bir çalışma kesinlikle değildir.

----------
    ----------
    ----------
    ----------

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi kış update'inde gözden kaçan, unutulan, yetersiz olduğu düşünülen bir çok mesaj atıldı foruma. Teknik direktörlerin tercihleri, oyuncu profilleri, favori kulüpler, pozisyonlar vb.. Bunları göze alarak bir yama hazırlayacağım. Yamada gözden geçirilmesini istediğiniz, düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz şeyleri bu başlık altından yazarsanız sizlere daha iyi bir yama sunabilirim.

Teşekkür ederim.

----
    v1.

Yapılan Değişiklikler;

-İnişte, çıkışta olan oyunculara ufak dokunuşlar (Mert Günok, Carole, Bajic, Kjaer, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz, Quaresma, Umar Aminu, Volkan Fındıklı, Bajic vb.)
    -Mevkii düzeltmeleri (Şamil Çinaz, Djalma Campos, Jose Rodriguez, Ryan Donk, Ali Çamdalı, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz vs.)
    -TSL Hocalarının Tercihleri
    -Menajer Değişiklikleri (Sivasspor)
    -Burada belirttiğiniz değişiklikler..

Görselleri buraya eklerim. İyi oyunlar dilerim herkese. Güncelleme yapmaya devam edebilirim değişiklik ve ya tekrar gözden geçirme istediğiniz durumlarda.

-----

v2.

-Düzenlemelere devam edildi. Kapsam genişletildi.

v2 İNDİR

----

v3.

-Numan Çürüksu, Ali Çamdalı, Musa Çağıran, Bajic, Mehmet Güven, Hugo Rodallega, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz, Eren Albayrak, Djalma Campos, Quaresma, Mert Günok, Ahmet Şahin, Harun Tekin, Simon Kjaer, Hasan Ali Kaldırım ve aklıma gelmeyen bir çok futbolcunun profilleri, özellikleri, oyun tarzları, yeni pozisyonları oyuna yansıtıldı. İstatiksel olarak tek tek karşılaştırıp, hepsini birebir yansıtmak için ince eleyip sık dokudum.

v3 indirme linki

--

v4.

- Emre Mor, Payet vb. çıkış yapan, pozisyonları değişen oyuncular oyuna gerçeğe daha yakın olarak yansıtıldı.
    - TSL'de son yıllarda çıkış yapan takımların itibarları düzenlendi.

v4 indirme linki

--

Ben kesinlikle bu yamayı tavsiye ediyorum. Bir çok oyuncunun pozisyonu, özellikleri düzeltildi. Hala tam olarak yansıtalımadığını düşündüğünüz oyuncular varsa yazarsanız düzeltirim. Bu yama ile kariyer açmak çok gerçekçi deneyimler sunacaktır sizlere.

İyi oyunlar dilerim.

*Turksportal.net için hazırlanmıştır. İzinsiz yayınlamayınız
    Last edited by Nocna Mora : 11.Kasım.2017 at 19:28
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1- Beşiktaş'ın Fitness Coach'unun tam ismi: Miguel Peiró Montañana

2- Kaan Baysal'ın forma numarası: 28. Uyruk 1: TUR, Uyruk 2: BEL olmalı.

3- Şenol Güneş Preferred Formation: 4-2-3-1 Wide olmalı.

4- Vodafone Arena açılış tarihi: 11.4.2016

5- Şampiyonluk sayısı: 13
    Başka olanlarda yazsınlar lütfen..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Volkan Şen devre arasından sonra ligin 2. yarısında yükselişe geçtiği için oyunda çok kötü o düzenlenebilir. Genel mi bilmiyorum ama bende hala çok kötü

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Not aldım.
    Futbolcu Bilgileri

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Not aldım.
    Teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kjaer'in 8 olan Natural Fitness'ı düzeltilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Kjaer'in 8 olan Natural Fitness'ı düzeltilmeli.
    Fenerbahçe'yi pek izlemedim. Kaç olmalı sizce ve neden ?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Adana Demirspor da uğur akdemir eklenmiş biz bu oyuncuyla ilk yarıda sözleşme fesih yapılmıştır. Bide açılan mahkeme sonucu yeni yapılan Adanadaki stadyumun ismi kesin değildir şuanki kullanılan ismi kaldıra bilir misiniz
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Oyuncu özelliklerini ufak dokunuşlar dışında elleme derim. Ca ların değiştiği güncellemeler ben dahil pek çok kişinin hoşuna gitmiyordur diye düşünüyorum.
    Yine de senin bileceğin iş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Oyuncu özelliklerini ufak dokunuşlar dışında elleme derim. Ca ların değiştiği güncellemeler ben dahil pek çok kişinin hoşuna gitmiyordur diye düşünüyorum.
    Yine de senin bileceğin iş.
    TSL'deki herkesin özelliğini 20 yapacağım, CA'lar havada uçuşacak, herkesin PA'lar havalarda uçacak.

Benim yaptığım yamaların ne kadar gerçekçi olduğunu özellikle geçen seneki oyun için yaptığım yamadan bilen biliyor. Garip garip yamalar yapan ergen fm sitelerinden birinde değilsiniz, endişelenmenize gerek yok. Araştırmacıların kendilerinin dahi söylediği değişiklikleri yansıtacağım. Menajer tercihleri, oyuncuların natürel pozisyonları, ufak-tefek iniş çıkış yapan oyuncular, unutulanlar vb. En az değişiklik oyuncu profillerinde olacak her zaman ki gibi.
    Futbolcu Bilgileri

11. Default

josef ve kjaer için kendi düzenlediğim profiller, ilgilenirsen...

josef: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125151

kjaer: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125150 (yalnız resimde birer tık düşük çıkmış özellikler, kjaer'in ca'sını 155 yapınca istediğim şekilde düzeliyor)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by tevfikken View Post
    josef ve kjaer için kendi düzenlediğim profiller, ilgilenirsen...

josef: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125151

kjaer: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125150 (yalnız resimde birer tık düşük çıkmış özellikler, kjaer'in ca'sını 155 yapınca istediğim şekilde düzeliyor)
    Bakacağım fakat Josef'in profili gayet güzel yapılmış bence zaten.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'yi pek izlemedim. Kaç olmalı sizce ve neden ?
    En az 13-14 olmalı, 8 olmamalı çünkü Kjaer gayet fit sakatlık sorunu olmayan bir futbolcu.

Nesil
    2005
    Yer
    Konya

Gölbaşıspor A.Ş. (8480617) - Gölbaşı (70046278) Gölbaşı İlçe (70087070)
    Stal Dniprodzerzhynsk (5312711) - Meteor, Dnipropetrovsk (1301277) Meteor, Zhukovskiy (477637)

Şu iki takımın stadları yanlış girilmiş. İlk baştakiler doğru olanları.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RoCCo_42 View Post
    Gölbaşıspor A.Ş. (8480617) - Gölbaşı (70046278) Gölbaşı İlçe (70087070)
    Stal Dniprodzerzhynsk (5312711) - Meteor, Dnipropetrovsk (1301277) Meteor, Zhukovskiy (477637)

Şu iki takımın stadları yanlış girilmiş. İlk baştakiler doğru olanları.
    Teşekkür ederim. Düzelttim. Başka hataları bildirirseniz onları da düzeltirim..
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Birazdan bir ilk hal yayınlayacağım. Galatasaray-Fenerbahçe-Beşiktaş-Bursaspor-Osmanlıspor-Konyaspor gibi takımlardaki performanslarıyla göze çarpan oyuncuların profillerinde ufak düzeltmeler yapılmıştır.

Mevkii değişiklikleri; bajic, djalma, jose, donk.
    Ca, özellik ayarlamaları; mert günok, semih kaya, carole vb.

Daha gerçekçi ve güne uygun olduğunu düşünüyorum.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

----
    v1.

Yapılan Değişiklikler;

-İnişte, çıkışta olan oyunculara ufak dokunuşlar (Mert Günok, Carole, Bajic, Kjaer, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz, Quaresma)
    -Mevkii düzeltmeleri (Şamil Çinaz, Djalma Campos, Jose Rodriguez, Ryan Donk, Ali Çamdalı, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz vs.)
    -TSL Hocalarının Tercihleri
    -Menajer Değişiklikleri (Sivasspor)
    -Burada belirtilen değişiklikler..

Görselleri buraya eklerim. İyi oyunlar dilerim herkese. Güncelleme yapmaya devam edebilirim değişiklik ve ya tekrar gözden geçirme istediğiniz durumlarda.

v2 İNDİR
    Last edited by Nocna Mora : 17.Nisan.2016 at 13:13
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Screenshot atma imkanın var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyunu açamadım tam ekran sorunu oldu fakat açıp atabilen olursa sevinirim. Yarın hallederim oyunumdaki problemi.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Linki yeniledim.
    Futbolcu Bilgileri

eskişehirsporda meye yedek takım oyuncusu olarak ayarlı o düzeltilebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by shyster View Post
    eskişehirsporda meye yedek takım oyuncusu olarak ayarlı o düzeltilebilir.
    Hiç izlemedim. Bilgi verirseniz bir kaç değişiklik yapabilirim. Göze çarpan özelliği vb.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Konu 'Veritabanı Güncelleştirmeleri' forumuna taşınmıştır. Kapsamı genişledi iyice, çok güzel oldu. Çok eksik varmış yamada. Konyaspor, Bursaspor, Osmanlıspor gibi takımlarda çıkış yapan oyuncular özellikle. Pozisyonları vs. Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

An itibariyle tekrar güncelledim yamayı.

v3 indirme linki

--

v3 değişiklikler

-Numan Çürüksu, Ali Çamdalı, Musa Çağıran, Bajic, Mehmet Güven, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz, Eren Albayrak, Djalma Campos, Quaresma, Mert Günok, Ahmet Şahin, Harun Tekin, Simon Kjaer, Hasan Ali Kaldırım ve aklıma gelmeyen bir çok futbolcunun profilleri, özellikleri, oyun tarzları, yeni pozisyonları oyuna yansıtıldı. İstatiksel olarak tek tek karşılaştırıp, hepsini birebir yansıtmak için ince eleyip sık dokudum.

--

Ben kesinlikle bu yamayı tavsiye ediyorum. Bir çok oyuncunun pozisyonu, özellikleri düzeltildi. Hala tam olarak yansıtalımadığını düşündüğünüz oyuncular varsa yazarsanız düzeltirim. Bu yama ile kariyer açmak çok gerçekçi deneyimler sunacaktır sizlere.

İyi oyunlar dilerim.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION] bu yamayı öneriyor mu acaba? Emeğinize sağlık

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    @perpetua bu yamayı öneriyor mu acaba? Emeğinize sağlık
    FM 2017'ye basladigimiz icin goz atma firsatim olmadi maalesef.
    Bildigim kadariyla forumlarda dile getirilen konulara yogunlasilmis. Bu zaten kendi basina calismayi degerli yapmaz mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Beşiktaş'ın avrupa'da kadro kısıtlaması var malum. İlk sezon 22 sonra 23 ve 24 oyuncu kaydedilebiliyor. Bunu değiştirebilmeniz mümkün mü? Tabi olması gereken 22,23,24 şeklinde ama özellikle ilk 2 sezon çok can sıkıyor bu durum. Hevesim kaçıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Beşiktaş'ın avrupa'da kadro kısıtlaması var malum. İlk sezon 22 sonra 23 ve 24 oyuncu kaydedilebiliyor. Bunu değiştirebilmeniz mümkün mü? Tabi olması gereken 22,23,24 şeklinde ama özellikle ilk 2 sezon çok can sıkıyor bu durum. Hevesim kaçıyor.
    Bu kuralı ilk kez duydum. Nedir tam olarak ?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Bu kuralı ilk kez duydum. Nedir tam olarak ?
    Beşiktaş Uefa'dan FFP yüzünden ceza aldı geçen sene. Buna göre 2015-2016 sezonunda Avrupa kupalarında 22, sonraki sezonda, daha sonraki sezonda 24 oyuncu kaydedebiliyor. Tabi insanı çileden çıkarıyor bu durum. Oyuncular beni niye kadroya dahil etmedin diye isyan ediyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Beşiktaş Uefa'dan FFP yüzünden ceza aldı geçen sene. Buna göre 2015-2016 sezonunda Avrupa kupalarında 22, sonraki sezonda, daha sonraki sezonda 24 oyuncu kaydedebiliyor. Tabi insanı çileden çıkarıyor bu durum. Oyuncular beni niye kadroya dahil etmedin diye isyan ediyor..
    Nasıl yansıtabiliriz bir fikrim yok açıkçası. Yama üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Transfer döneminin de gelmesiyle birlikte, transferleri de yansıtacağım.
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri