1 ile 29 arası toplam 29 sonuç

Konu: Sheffield United ile Premier Lige! 1. Sezon

Default Sheffield United ile Premier Lige! 1. Sezon

Mayıs başlarında kendimi Londra'da buldum,
    Daha yeni aldığım antranörlük lisansım ile kendime ingiltere'de iş bakıyordum. Hem yüksek lisans yapacak hemde çalışıp antranörlük kariyerimde kendimi geliştirecektim. Bir kaç hafta sonra bir üniversiteye yüksek lisans kaydımı yaptırmış, konuştuğum iki üç kulüpten haber bekler halde bir pub da oturmuş Leicester City'nin başarılarına dair bir gazete yazısı okuyordum. Öyle ya herkesin hayalidir bir takımı 0 dan alıp en tepeye taşımak. Kendimi Şampiyonlar Ligi kaldırıken gördüğüm hayallere dalmışken birden tanıdık bir simayı görüp kendime geldim. pub da öylecek oturmuş bir kaç kişiyle sohbet ediyordu. Üstündeki Fenerium ürününden Türk olduğunu anladığım kişinin adı aklıma bir türlü gelmiyordu.

Vakit iyice geçti, hava hafiften kararmaya başladı, gelecek yağmurun habercisi olan gök gürültülerini duyuyorduk. Fenerbahçe ürünlü bu abi ve arkadaşları pub dan ayrılıp yola çıktılar. Bende eve geçmeye karar verdim. Evim, Londra'nın kuzeyindeydi metro ya kadar yürüyüp metro ile geçecektim. Derken yağmur tüm şiddeti ile bastırdı, üstüm başım sırılsıklam halde metroya doğru koşmaya başladım. Trafik ışıklarının bana geçi hakkını vermesini beklerken bir araç yanaştı ve bu Fenerbahçeli abi arabanın içinden camını açarak, atla arabaya dedi.

Türk olduğumu nereden anlamıştı? neden yardım ediyordu, hiç bir fikrim yoktu ancak o yağmurda kalmaktansa arabaya bindim. Arabaya bindiğim anda fark ettiğim Sheffield United logolu süs ile yanında oturduğum kişinin kim olduğunu anladım.

Fenerbahçe Tribünlerinden dolayı göz aşinalığım olduğu, sonrasında da Sheffield United'a yönetici olarak tüm yurtta haber olmuş Selahattin Baki'den başkası değildi.

Kendisin Sheffield'a dönüyormuş beni de evime kadar atacağını söyledi. Yol boyunca lafladık. Fenerbahçe den muhabbet açıldı, İngiltere'de ne yaptığıma kadar herşeyi konuştuk. En sonunda antranör lisansım olduğunu ve iş aradığımı söyledim. Kendisi de kulüpte yardımcı antranör boşluğu olduğunu, beni önereceğini eğer kabul ederlerse de bana haber vereceğini söyledi. Karşılıklı telefon numaralarımızı aldık ve evin önünde ayrıldık.

iş bulmuş olabileceğimin verdiği sevinç ve tanıdık bir yüz görmüş olmanın mutluluğu dolup taşmış durumdaydım. 1 hafta sonra kulüpten işe kabul edildiğime dair haber aldım. Yardımcı antranör olarak iş başı yaptığımda Sky Bet 1. liginde orta sıralarda ilerliyorduk. Sezon sonu play-off lara dahi kalamadık ve yönetim Menajerimiş ile yollarımızı ayırdı. Beni de gergin bir bekleyiş sarmış oldu, yeni gelecek menajer beni isteyecekmiydi ?

Tatil için İstanbul'a döndüğüm sırada, Selahattin abi arayıp hemen İngiltere'ye dönmem gerektiğini önemli olduğunu söyledi. İlk uçakla İngiltere'ye döndüm. Selahattin abiyle buluşup kulüp binasına gittik. Yönetimle toplantı yapıp yol haritası çizeceğimiz söylendi. Kulüp tavır olarak hem kulübü hem şehri tanıyan, oyuncularla arası iyi ve de en önemli fazla maaş istemeyecek birini arıyordu. Beni denemek istediklerini söylediklerinde dünyanın en mutlu insanıydım. Amatör şube de dahi olsa kulüp yönetme hayallerim İngiltere 3. liginde başlıyordu. Daha ne istiyebilirdim ki. ?

LOGOMUZ

YÖNETİMİCİZ SAYIN SELAHATTİN BAKİ

STADIMIZ BRAMALL LANE

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110128 OKUDUM KABUL EDİYORUM.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Gecikme için özür dileriz, başarılar dilerim

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Gecikme için özür dileriz, başarılar dilerim
    Teşekkür ederim.

Kariyeri yürüteceğim Menajer Profilim.

Kulüpte menajer olarak iş başı yaptığım ilk hafta sağ ve sol beklerim başta olmak üzere 4 futbolcumun 3 ile 7 ay arasında sahalardan uzak kalacağını bana haber veren doktor raporu ile karşılaştım. Transfer bütçemiz zaten yoktu kulübü olabildiğince borçsuz ve düzlükte tutmak isteyen bir yönetim anlayışımız ile tek seçeneğimiz kiralık oyunculardı.
    Kişisel görüşüm olarak ilk hedefimi İngiltere u21 u19 milli takımlarında oynayan genç futbolcular üzerine yoğunlaştırdım.

Yönetici arkadaşlarla birlikte hummalı bir çalışma gerçekleştiriyorduk. Bizzat gidip görüştüğüm futbolcular bile oluyordu. U21 takımı oyuncuları 3. ligde futbol oynamaya yanaşmazken u19 oyuncularının geneli istediğimiz seviyede değil. Oyuncu bulamama ihtimaline karşılık olarak 3 lü savunma sistemini oluşturmak zorunda kalacaktım. Şanslı olduğum nokta ise kısıtlı olan kaleci rotasyonumuzu genişletebilmiştik.

Newcastle forması giyen Woodman ile sezon sonuna kadar anlaşma sağlayabildik. u19 milli takım kaleciliğinide yapmakta olan Woodman 1. kaleci olma konusunda Gelecekvaateden kalecimiz George Long ile sıkı bir mücadeleye girecek olması ve tecrübeli eldiven Howard ile 3 lü kaleci rotasyonumuzu tamamladık.

Ortasaha ve stoperdeki güçlü oyuncularımız ile ileri uç oyuncularımızın antremanlardaki istekli performansları benim sezona umut ile bakmamı sağlıyordu. Bizzat iletişime geçip ayarladığım hazırlık maçları ile lige hazır güçlü bir takım olacaktık. İleriye dönük oyunu oynayabilen ve hücum etmeyi seven bir ekip olmamızdan dolayı 3 lü savunmada sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyordum.

Spartak Moskova ile yapacağımız ilk hazırlık maçının tarihi yaklaşırken hala bek oyuncuları bulamamıştık. Takımın sezon öncesi kampı çoktan başlamış oyuncular kondisyon olarak ilk maçı çıkartabilecek seviyeye gelmişlerdi.

Moskova maçına bir kaç gün kala telefonum çaldı ve Selahattin bey bir kaç futbolcunun sürekli oynama ihtimaline sıcak baktığını kulüpleri ile iletişime geçtiğini ve maç sonrasında Londra'da buluşmamız gerektiği haberini verdi.

Sheffield United 2 - S.Moskova 3

Güçlü bir üst düzey takıma karşı çok iyi mücadele ettik. Oyuncularımız ile Avrupa seviyesindeki bir takım ile aralarında olan farkı net bir şekilde görmüş olduk.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başarılar dilerim ama o formasyon bence İngiltere'deki herhangi bir lig için çok iddialı.

Reed'e iyi bak hocam Başarılar.

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Başarılar dilerim ama o formasyon bence İngiltere'deki herhangi bir lig için çok iddialı.
    Teşekkür ederim, biliyorum ama takımdan 1 tane sol bek var şuan yapacak bişeyim yok eğer bek bulamazsam

Quote Originally Posted by Aerius View Post
    Reed'e iyi bak hocam Başarılar.
    İlk maçtan fark ettirdi kendine zaten, gözüm üstünde olacak hocam, saol tavsiye içinde

hocam 3 defans ney ya juventus musun sen

Öncelikle başarılar dilerim.
    Hem yeni bir kariyer hemde eğlenceli olucağını düşündüğüm için kelimesi kelimesine takip edeceğim bu arada Almanyadan genç oyuncu öönereceğim sana tekrar başarılar.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam.Şimdiden allah sabır versin

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılar hocam.Şimdiden allah sabır versin
    Çok teşekkür ederim hocam, sabreden derviş muradına erermiş

Quote Originally Posted by Laggiaze View Post
    Öncelikle başarılar dilerim.
    Hem yeni bir kariyer hemde eğlenceli olucağını düşündüğüm için kelimesi kelimesine takip edeceğim bu arada Almanyadan genç oyuncu öönereceğim sana tekrar başarılar.
    Çok teşekkür ederim, umarım hep beraber eğlenip başarılara koşabiliriz. Her türlü futbolcu/staff önerilerine açığım

Quote Originally Posted by reis54 View Post
    hocam 3 defans ney ya juventus musun sen
    Hocam yokluk bek bulabilirsem bu kumarı oynamam zaten

İlk hazırlık maçının ardından oyuncularla toplantı yapmaya karar verdim. Bir Avrupa takımına karşı gerçekleştirdikleri mücadeleden sonra fikirlerini merak ediyor, gelecek için ne kadar hırslı olduklarını görmek istiyordum. Kiminin maçtan zevk almış ve bu tip üst düzey maçlara çıkmak konusunda heyecanı varken kimi böylesine bir maçın sezon öncesinde takımı olumsuz etkileyeceğini düşünüyordu. Toplantı sonunda notlar aldım eğer Championships e çıkabilirsem takım içi yol haritam hazır gibiydi. İstekli hırslı tuttuğunu koparan bir oyuncu grubu oluşturmak istiyordum.

Aberdeen maçının hazırlıkları sürerken, hala takıma bek oyuncuları kazandıramamıştık. Görüştüğümüz son iki oyuncu kulübe gelmeye sıcak bakarken, kulüpleri maddi konularda sıkıntılar çıkartıyordu.

Kondisyon ve taktik çalışma ağırlıklı geçen sezon öncesi idmanlarında futbolcular hafif sakatlıklar yaşıyorlardı. Maç öncesi kadrodaki sakat futbolcu sayısı 6 ya yükselmişti, işin tek sevindirici tarafı kaçıracakları sürenin 2 haftadan fazla olmamasıydı.

Mücadele anlamında iyi bir maç çıkarsak da savunmamız bizi götüremeyeceğinin sinyallerini veriyordu.

Ertesi hafta, idman çıkışı apartopar Londra'ya gittik, yöneticilerimiz izlediğimiz oyuncularından biri olan Kyle Walker Peters'ın kulübü Totthenham ile anlaşma masasına oturmak üzereydi ve benimde orada olmamı istiyorlardı.

Sonunda takıma hem sağ hemde sol bekte oynayan bilen bir ismi kiralık katmayı başarmıştık. Kendisi ile bir sezonluk sözleşme imzaladık. U19 milli takımında da oynayan Kyle savunmayı 4 leme konusunda elime güçlü bir koz verdi ancak, olası bir sakatlık ya da ceza durumunda tek transfer yine yeterli olmayacaktı.

Antremanları kondisyondan çok savunma yerleşimi ve takım uyumuna çevirmeye başladım. Savunma grubunu 4 olarak denemeye başlasam da üçüncü hazırlık maçına da 3 lü savunma ile çıktık.

hocam mücadele iyide defanslardan birini bek mevkisine antreman baslatsana

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hatta fazla kanat varsa, sağ ayaklı da sol ayaklı da olur, onu da beke alıştırabilirsin. Hızlı olması yeterli.

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Hatta fazla kanat varsa, sağ ayaklı da sol ayaklı da olur, onu da beke alıştırabilirsin. Hızlı olması yeterli.
    Bir bek daha buldum sonunda, kadroda zaten sakat olmayan bir tanede sol bek vardı, stoperin birini de sağ beke alıştırıyorum. Hocam orta alan kalabalık kadroda mc amc dmc.

Selahattin Baki'yi yeni duydum. Araştırınca gururlandım tribünden yönetime... başarılar dilerim hikayesi beni bağladı şimdiden söyleyeyim.

Quote Originally Posted by Lipton View Post
    Selahattin Baki'yi yeni duydum. Araştırınca gururlandım tribünden yönetime... başarılar dilerim hikayesi beni bağladı şimdiden söyleyeyim.
    Teşekkür ederim. Bugün bu kariyeri açtıysam tamamen kendisinden dolayıdır. Ülkemiz adına bu tip başarıların artması dileğiyle..

Etkili oyun ile kazandığımız maç sonrasında takımın keyfi yerindeydi. İdmanlarda 3 lü ve 4 lü savunma kurgularımı mantelite olarak oturtmuştum. 3 lü stoper olarak çıkmak zorunda kalacağım maçlarda önde baskı kurarak rakipten olabildiğince hızlı top çalmaya çalışacaktık. 4 lü savunma da ise 4-3-3 ve 4-2-3-1 formasyonlarını izlemeyi oyunu daha geride kabul edip blok savunma yapacak, sakin oyun ile kontra atak futbolu tercih edecektim. Düşünmesi, planlaması kolay ancak sahaya yansıtması sorun olacak olan taktik hazırlığım bu yönde idi.

Bir kaç gün sonra yöneticilerimizden Manchester United ve İngiltere milli takımı'nın u19 formasını giyen, Sol bek Cameron Borthwick Jackson'i kiraladığımız haberini aldım.

Mevkilere Göre Kadro Güç Dağılımı

Son transferle birlikte oyuncu arayışlarımızı bitirmiş olduk. Yöneticilerimiz Coaching Staff'ın yükünü hafifletmek istediklerini belirtip çalışan ekibi genişleteceklerini bize haber verdiler.

4 lü savunma ile çıktığımız maçtan sonra Lig başlangıcını beklemeye koyulduk.

4 lü savunma anlayışı ile kullanacağımız taktiklerimiz. 4-3-3 yerine 4-4-2 dizilimini kullanmaya karar verdim. Genel olarak maçlara 4-2-3-1 şekilinde çıkacağız. Baskı uygulayıp hızlı top kapmaları ile kontra ataklara çıkacak bir oyun mantelitesi ortaya koyacağız. Hedefim İçeride maç kaybetmeyip dışarıda alacağımız maülubiyet sayısını minimum da tutarak en kötü ihtimalle play-off lara kalmak.

Takıma olan inancım tam.

Scaugali yerine Sharp olacak.

Sakatlık haberleri, sancılı oyuncu arama süreçleri sonunda artık beklenen an gelmişti, sezon başlıyordu. Hayatımda ilk defa resmi bir maça Menajer olarak çıkacaktım muhtemelen oyunculardan daha fazla heyecanlıydım. Maçtan önceki son idmanın sonlarında oyuncularıma kısa bir toplantı yaparak sezon sonu için olan hedeflerimizi hatırlattım ve maç gününe kadar kendilerine izin verdim.

Etkili oyunumuzla rakibimize karşı üstünlük kurduk ancak 60 da yediğimiz golü çıkartamadık. Sonucu hak etmemiş olsak da mücadelemiz ve oynadığımız futbol geleceğe yönelik umutlarımızı arttırıyor.

İlk lig maçının ardından Capital One Cup 1. tur maçı vardı, sıkışık olarak adlandırabileceğimiz bir period da sezona başlamıştık. Maç kondisyonun tamamen oturması açısından bizim için iyi olsa da bu sıkışık tempodan yara almadan çıkmak zor olacaktı.

Hak ettiğimiz bir galibiyet alıyoruz, çok daha fazlasını atabilirdik. Umarım gol bulma şansımız ligin 2. maçı ile artar ve sezonda rahat ilerlemeye başlarız.

Etkili ve istekli oynadık. Maçın ilk yarısında 2-0 öne geçtik ancak Solbek Jackson'ın önce yaptığı asist sonrasında sebep olduğu anlamsız penaltı ile evimizden 1 puan ile ayrılıyoruz.Maç içinde sakatlanan sol açık oyuncum genç Diego De Girolamo nun 4-5 hafta sahalarda olmayacağı haberi ile ileri uç kanat oyuncusu sıkıntıları baş göstermiş oldu.

Sonraki bir kaç antreman takımdaki amc fazlalığından faydalanıp devşirme bir sol açık ortaya çıkarmaya çalıştım ancak, antremanlarda beklentilerimi karşılayamadılar. Bir sonraki maç devşirme oyuncuyla oynamak zorunda kalsam bile hucüm konusunda sıkıntı çekeceğimiz aşikardı.

Peterborough ile mücadele ettik ancak durduramadık. 85 de geliştirdiğimiz atakla gol bulmayı başardık ancak yeterli olmadı. Takımın mücadelesi umut verici olsada, gol atamama problemimiz beni endişelendirmeye başlamıştı.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Daha iyi olmalıyız

hocam taktiği geliştir bence işine karışmak gibi olmasın ama

soluksuz okudum devamını bekliyorum...

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Daha iyi olmalıyız
    Olacağız!

hocam taktiği geliştir bence işine karışmak gibi olmasın ama
    Hocam önerilere açığım, taktik ve strateji konusunda.

Quote Originally Posted by Monojor View Post
    soluksuz okudum devamını bekliyorum...
    İlgine çok teşekkür ederim. Devam edeceğim tabiki.

Bizim için zorlu başlayan sezonda artık birşeyleri başarmak istiyorduk. Sezon için ufak çaplı sakatlıklar yaşayan oyuncularımızın takıma dönmesi ile hücum hattımız biraz daha iyileşti. Antremanlardaki istekli oyunun meyvelerini toplamaya başlamalıydık. Bunun için takım oyununa yönelip taktiksel ezberimizi üst seviyeye çıkarmaya çalışmaya başladık.

Sonunda aradığımız galibiyet Blackpool karşısında elde ediyoruz. Bizim açımızdan çok sevindirici ve moral depolayıcı bir galibiyet oldu. Takımım adına oldukça mutluyum bu galibiyet ile 21. sıradan 15. sıraya yükseldik. Umarım bu başarımızın devamı gelmeye devam eder.

Daha ikinci dakikada öne geçmeyi başardığımız maçta oyunun kontrolünü elimizde tutmayı başardık. Championship temsilci Burnley'e karşı etkili bir oyun ortaya koysakta 73 de konerden gelen gole engel olamadık ve maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda oyunun tek hakimi olsakta aradığımız golü bulamadık ancak rakibimizi penaltılar ile safdışı bıraktık.

Capital One da rakibimiz Premier lig temsilcisi Liverpool

Liverpool eşleşmesinin haberi kulübe geldikten sonra oyuncularım ile ufak bir toplantı yapıp, olmamız gereken yerde bulunan bir takım ile oynayacağımızı ve kulübümüz ile oyuncularımız burayı hak ettiğine gönülden inandığımı söyledim. Geri dönüşlerin olumlu olması ile deplasmandaki lig maçını beklemeye koyulduk.

Maç sabahı istemediğimiz bir haber ile uyandık.

Kiralık kalecimiz ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Kendisi kulüpte oynayamamaktan şikayet ediyordu. Asıl önceliğimi gelecekvaadeden kendi kalecimiz Long a vermiştim. Verdiğim bu karardan şüphe duymamakla birlikte Long'un etkili kendisine duyduğum güveni boşa çıkarmadı. Kulübün evlatlarını gerektiği gibi korumaya devam edeceğim.

Ligde üstümüzde bulunan Swindon'u yenebilirdik ancak son vuruşlardaki şanssızlığımzıdan ötürü deplasmanda 1 puan ile dönüyoruz. Puan alamamamızdan iyidir diyerek önümüzdeki maçlara bakacağız.

İlk 5 maç sonunda ligin durumu

Johnstone's Paint Cup da rakibimiz Burton'u durudrmayı başarsak da mücadelemiz galibiyete yeterli olmadı. Penaltı vuruşlarında avantaj bizdeyken son iki vuruşu kaçırarak elendik.

Takım içinde huzursuzluklar çıkmaya başladı. Tesislerde oyuncuların yüzü gülmez oldu. Bırakın benle iletişim kurmayı kendi aralarında bile iletişim kurmaz oldular. Kulüp içinde sıkıntılar olduğu herkes tarafından fark edilmeye başladı. Oyuncularımın morallerini toparlayamamakla birlikte iletişim kurmakta bile zorluk çekiyorum.

Sağ olsun eski oyuncumuz Neil Warnock sayesinde olaylar basına da sızmaya başladı. Kulüp yöneticilerimizin bana karşı güveni hala olsa da, galibiyetlerin gelmeyişi kulübü orta sıralarda durmaya mahkum ederken üstümdeki baskıyı da arttırıyor.

Sezon başında Skybet 2 lig'e düşmesi öngörülen rakibimiz karşısında rahat kazanıyoruz. Ancak işler istediğimiz gibi gitmiyor. Kontra atak anlayışımızı, oyunu ileriye yıkan bir anlayışa çevirmeye çalışıyorum. Her türlü gol yiyoruz bari gol atalım.

Liverpool'a karşı çok iyi mücadele ettik. Maçı penaltılara götürebilsek belki kazanabilirdik de ancak uzatmalarda yediğimiz 2 gol kupa maceramızın bitmesine sebep oldu.

Sakatlıklardan yeterince çektiğimiz yetmezmiş gibi Woolford'u da kaybettik. Sol açık sıkıntımız var artık.

İngiltere'ye gelirken kurduğum hayallerin içinde kaybolmuş şekilde buldum kendimi. 2, 2,5 ay öncesine kadar dünyanın en mutlu insanlarından biriyken belkide şuan içinde bulunduğum sorunların çözmeye uğraşmaktan yorgun düştüm. Futbol takımının mücadeleden fazlasını ortaya koyamayışı, art arda gelen sakatlık haberleri yetmezmiş gibi kulüp yöneticileri tarafından çağrılarak son ayda 1 milyon $ civarında kulübün zarar ettiğini ve bu açığın artmasını beklediklerini söylediler.

İçinde bulunduğum durum boyumu aştı. Ancak mücadeleden kaçacak değilim. Kulübü toparlamak için elimizden gelin yapacağız.

Ekip arkadaşlarımla yaptığımız detaylı incelemenin ardından, takımın futbol anlayışının savunma ağırlıklı olası gerektiğine karar verdik. Kontra atak anlayışından ziyade önce durdur sonra vura döneceğiz. Kontra atak futbolu için etkili pres yapabilsekte hücuma çıkarken yaptığımız top kayıpları sonrası yediğimiz goller belimizi doğrulmaya izin vermiyordu. Futbolculara yere oyun mantalitesini aşılamaya çalışacağız. Böylelikle sağlam adımlarla ilerlemeyi planlıyoruz. Yetenekli ileri ucumuz ve orta saha oyuncularımız var. Alt liglerin Mourinho'su neden olmayalım

Paylaşımlara birazdan başlıyorum.

Yeni oyun felsefemiz ile güzel bir idman dönemi geçirdikten sonra ilk maçımıza çıkıyoruz.

Rahat alabileceğimiz maçta gol yollarındaki etkisizliğimiz yüzünden 1 puan'a talim ediyoruz.

Stoper arasına atılan 2 hava topu 2 gol. Rakibimizi uzaktan cılız şutlar çekmeye mahkum etmişken verdiğimiz 2 pozisyon ile maçı kaybettik. Hoş günler geçirmiyoruz.

Yönetimle aramız limonileşmeye başladı. Haklı durumda olsalar da bahanelerimde çözümlerim de hazır.

2 duran top organizasyonu sonrası giden 3 puan. Rakiplerimizi durdurmayı başarsakta defans merkezimize yapılan ortalar sıkıntı yaşatıyor.

Mualefet artık hatalarımızı bekliyor.

2 mağlubiyet ve basının baskıları sonucunda yönetim bir akşam apar topar toplantıya çağırdı. Neyle karşılaşacağımı biliyordum. Ufak bir sunum hazırlayıp yönetimin karşısına çıktım. Bana takımın kötü gidişinin sebeplerini ve ne yapabileceklerini sorun ufaktan ultimatom verdiler. Sezon başından bu yana oynadığımız maçların istatistiklerini ortaya koyup takımın yaşadığı şanssızlıklardan, önemli oyuncularımın sezona uzun sürlei sakat olarak başlayıp hala daha takıma dönmemelerinden ve işeri toparlamak için takımın oyun felsefesini değiştirdiğimden bahsettik. Baskıyı iyice hissetmeye başladım.

Sonunda istediğimiz futbolu tam anlamıyla oynadık. Durdurduk, düzgün hücum ettik, gol atmayı başardık. Takımın maç sonu morali kendine gelmeye başlıyordu. Ek olarak şehirdeki lüks bir pub da eğlence düzenlemeye karar verdim. Oyuncular hem uzun süren sıkıntılı sürecin etkilerinden kurtulacaklar hemde taraftarla iç içe oynuyordu. Yönetimle aramız açılmışken bari taraftarla iyi tutalım dedim.

2. Galibiyetimizi aldık. Dolu dizgin geliyoruz. Felsefemiz takıma çok iyi oturmuş durumda. Futbolcular oynadıkları oyundan ve sonuçtan zevk almaya başladılar.

2. dakika da attığımız golle öne geçmemize rağmen. 9. dakika da stoperlerimiz arasına açılan bir orta ile 1-1 e geldi skor. Takım üstündeki ve klüb deki stres artsa da maçtan galibiyet çıkarmayı bildik.

3. maçtır üst üste gelen galibiyetlerle takım havaya girmiş durumda. En önemlisi kazanma alışkanlığı edindik. Zaten iyi mücadele eden ve futbolun doğruları gerçekleştirmeye çalışan bir takımken yaptığımız ufak dokunuş ile takıma doğru olan mentaliteyi bulmuş olduk. Bu değişiklik konusunda geç kalmamış olmamız bizi sevindiriyor. Hala hedeflerimize ulaşma ihtimalimiz var. İnanıyoruz! Yapacağız!

Takımdaki sakat oyuncularımızın durumu

4 MAÇ OLDU! Galibiyetlere dur durak bilmeden devam ediyoruz. Bir açıldık Pir açıldık.

Tek golle gelen galibiyet ile Federasyon kupası maçımız için hazırlıklara başladık.

PUAN DURUMU

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

hocam başarılar dilerim ama pek sevinmeni tavsiye etmem Türkiye Ersun Yanal'ın ismi shefeld ile anılmaya başlandı haberin olsun

Quote Originally Posted by Kawaguchi View Post
    hocam başarılar dilerim ama pek sevinmeni tavsiye etmem Türkiye Ersun Yanal'ın ismi shefeld ile anılmaya başlandı haberin olsun
    Hocam ben başkan olsam bende Ersun Yanal'ı getirmeye çalışırım. Hayırlısı bakalım, Emir demiri keser demişler kalk git derlerse şapkamızı alır gideriz

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri