1 ile 1 arası toplam 1 sonuç

Konu: Football Manager Regen Hakkında Soru

Default Football Manager Regen Hakkında Soru

Arkadaşlar FM 2016'da bir test yaptım ve bu testin sonuçları hakkında bir soru sormak istiyorum.

Fm 2016 oyununda data editörden;

1) Tüm Türk takımlarının antrenman tesisi, genç tesisi, genç kazandırma vb. özelliklerini 20 yaptım ve 4 büyük takımın itibarını 8000 yaptım.
    2) Türkiye'nin genç oranını 200 yaptım ve reputation değerini 10000 yaptım.
    3) Spor Toto Süper Lig'in itibar değerini 200 yaptım.

Tüm bunları yaptıktan sonra oyuna girdim ve Türkiye'den çıkan regenlerle Brezilya'dan çıkan regenlerin CA ve PA değerlerini, yeteneklerinin nasıl dağıldığını, birincil özelliklerinin yanında ikincil özelliklerin nasıl olduğunu FMRTE programından kontrol ettim.

1) Potansiyel değeri 170-200 arasında 50 Türk ve 50 Brezilyalı regen yakaladım ve karşılaştırdım.

2) Türk oyuncuların CA(Şimdiki yetenek) değerleri daha düşük olup, Brezilyalı oyuncuların daha iyiydi.

3) Türk regenlerin neredeyse hiçbiri çok yönlü değillerdi. Brezilyalı oyuncular çok yönlüydü. Yani demek istediğim brezilyalı regenler genelde tüm özellikler bakımından iyi çıkıyor birincil olmayan özellikleri bile iyi oluyor. Örn: Bir forvet brezilyalı gencin frikik penaltı orta açma pas birçok özelliği en az 12-13 oluyor. Ancak Türk oyuncularda ikincil özellikler hiç iyi değil.

Ayrıca mevkisi Sol kanat olan, Potansiyeli aynı olan(170) ve CA seviyesi aynı olan(105) Brezilyalı ve Türk oyuncuyu karşılaştırdım ve Brezilyalı oyuncunun teknik kısım olarak ve ikincil özellikler bakımından çok daha iyi olduğunu gördüm. Genel olarak potansiyeli iyi olan Brezilyalı ve Türk oyuncuları karşılaştırdığımda brezilyalı oyuncularının teknik yeteneklerinin mevki fark etmeksizin çok daha iyi olduğunu gördüm.

Şimdi sorum şu ki; Türkiye'nin genç oranını ve itibarını 200, Türkiye Lig İtibarını 200, Türk takımlarının tüm tesislerini en iyi yaptığım halde neden çıkan oyuncuların teknik yetenekleri ve ikincil özellikleri Brezilya'lı regenler kadar iyi değil. Brezilyayla ilgili hiçbir edit yapmadım.. Türkiye'de en az 500 takımın tesislerini en iyi yapmışım.. Eee neden Arjantin - Brezilyalı oyuncular kadar iyi tekniğe ve mevki dışı ikincil özelliklere sahip oyuncu çıkaramıyorum.. Buna cevap verirseniz sevinirim.

Benim anladığım kadarıyla ülkelerin ağırlıklı çıkardığı oyuncu tipleri var ve bunlar oyuna kodlanmış. Siz ne kadar potansiyeli iyi olan oyuncu çıkarsanız da , bu oyuncunun yeteneğinin nasıl dağılacağı, yani teknik, defansif, güçlü ya da hızlı oyuncu olarak mı çıkacağı tamamen bu kodlamaya bağlı olduğunu düşünüyorum. Brezilyanın mevki fark etmeksizin teknik yönü ve ikincil özellikleri iyi olan oyuncular çıkarmasının oyunun kodlanmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Yani potansiyelinin 200 olması önemli değil sadece. Türkiye teknik ağırlıklı oyuncu çıkarma oranı ne bu önemli.. Brezilyaya göre teknik ağırlıklı oyuncu çıkarma oranımız az olduktan sonra potansiyel çok da önemli değil. Çünkü ana özellikler iyi bile çıksa pası ortası frikiği 8 olan adam istemiyorum
    Last edited by carizma_009 : 06.Haziran.2016 at 19:43

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri