Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 130 sonuç

Konu: Uefa Tamam, Hedef Şampiyonlar Ligi - Galatasaray 4.Sezon

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Thumbs up Uefa Tamam, Hedef Şampiyonlar Ligi - Galatasaray 4.Sezon

Okudum, onaylıyorum : http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110128

Öncelikle herkese uzuuuuuun bir aradan sonra merhaba, aramızda eskilerden kaldıysa belki bazıları hatırlar beni, selam tekrardan Aslında yayınlamayı düşünmüyordum, fakat yaz ayı gelmiş, okul da bitmişken kendime uğraş olsun diyerekten devam ettirdiğim kariyerimi yayınlama kararı aldım, umarım keyifli ve gerçeklik hissiyatı uyandıran bir kariyer olur.

İlk yılımızda, sezonu 3.tamamladık ve UEFA Kupasına katıldık. Başarısız bir sezondu, kadro yapısıyla fazla oynamadan ancak bu kadarını başarabildik. Son haftaya 2.sırada girip, Gaziantepspor ile 1-1 berabere kalarak kendimizi 3.sırada bulduk, hoş olmadı. Ertesi yıla büyük değişimler ile başlama kararı aldık. Büyük revizyon şarttı. Yaşı ilerlemiş ve ciddi ölçüde yüksek maaş alan oyuncuların kamp kurduğu oyunculardan bir an önce mali durumumuzu toparlamak adına kurtulmak esastı. Her ne kadar ilk sezon harika bir performans göstermiş olsa da Podolski ile yollarımızı ayırarak revizyonu başlattık. Daha sonra Muslera, Linnes,Carole gibi kiradan dönen Bruma,Dzemaili gibi oyuncular ile yollarımızı ayırarak hem maaş bütçemizi rahatlattık hem de kendimize ciddi boyutlarda bir transfer bütçesi oluşturduk. Revizyon şarttı, kadroyu ufak ufak gençleştirmek gerekiyordu. Bu yüzden belki alışıldık isimler fakat benim ilk FM16 deneyimim olduğu için bana diğer kariyerlere nazaran değişik tatlar sunan oyuncular ile anlaştık. Arsenal'den Joel Campbell gibi, Milik gibi yıldız olma potansiyeli taşıyan oyuncular ile anlaştık. Kadromuzu aslında istediğimiz gibi kurduk fakat genç ve tecrübesiz oluşları, bizi UEFA Kupasının dışına attı. 10 puan topladığımız UEFA grubunda , 3.olarak evimize geri döndük. Şuanda elimizde sadece Lig var ve buna dört elle sarılmak adına oyuncularım ile ben her şeyimizi veriyoruz.

Gelelim ilk yıl etkinliklerine...

Geçen sezonun transfer hareketliliği

Geçen Yılın Puan Tablosu

Onaylanmıştır.Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Güncel Sezonun Transfer Hareketliliği :

Ligdeki Durum

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar..
    Teşekkürler

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Başarılar
    Teşekkür ederim dostum, biraz sancılı gidiyoruz ama bakalım neler olup bitecek

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Transfer dönemlerini verimli geçirmişsin sezonda ise 1.sin kadro oturdukça başarı gelir. Önemli olan finansal başarı

başarılar hocam.bitiriver şu borçları.gençlere yönel

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başarılar dilerim ..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Transfer dönemlerini verimli geçirmişsin sezonda ise 1.sin kadro oturdukça başarı gelir. Önemli olan finansal başarı
    Bu sene sonunda finansı düzelticez diye düşünüyorum,bakalım artık

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Başarılar dilerim ..
    Teşekkürler

Quote Originally Posted by reis54 View Post
    başarılar hocam.bitiriver şu borçları.gençlere yönel
    Teşekkür ederim, az kaldı şahane düzen oturtucaz

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Galatasaray'da Transfer Hareketliliği!

Geçen sezon kadrosuna sadece 7.000 Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı Kolombiyali genç orta saha oyuncusu Jhon Arango, bu sene takım ile yalnızca 2 resmi maçta görev yapabilmişti. Önlerinde Selçuk ve Fernandes'in olması ve bu ikilinin çok iyi uyum sağlaması, Jhon'un forma şansı bulmasına engel olmuştu. Hal böyle olunca da oyuncunun gelişimi adına Galatasaray Jhon Arango'yu 165.000 Euro kiralama bedeli ile Huila'ya kiralık gönderdi.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

ALEX TELLES GİDİYOR MU KALIYOR MU?

Bu sezonki Galatasaray kadrosunda belki de en çok göze çarpan isim Alex Telles... Gerek koşuları ile hücuma verdiği katkı, gerek yaptığı asistler, gerek ise girdiği ters kademeler ile savunmasını rahatlatması, Galatasaray'ın yıllardır hasretini çektiği sol bek oyuncusu profiline sahipti. Ancak son zamanlarda, özellikle Uefa Kupası grup aşamalarından elendikten sonra, Telles biraz huysuzlandı Daha iyi bir ligte daha iyi bir takımda oynamak istediğini her fırsatta dile getiren Telles, Sevilla'ya transfer olmak istiyor.

3 gün önce Dortmund ile pazarlık masasına oturan Galatasaray; 11.250.000 Euro peşin, 3.800.000 Euro 12 ay vade ve sonraki satış kar temettüsü olarak da %20 iskonto üzerinde anlaşma sağladılar. Fakat bu anlaşmanın ertesi günü Dursun Başgan transferden elde edilecek paranın sadece %10'luk kısmını kullanabilirsiniz şeklinde bir fax atınca, işler biraz sarpa sardı. Önce, Galatasaray anlaşmayı iptal etti, daha sonra Telles isyan çıkarttı. Şuan Florya'da kazan kalkmış durumda. Gelişmelerle tekrar sizlerle olacağız

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılat hocam transferler çok iyi olmuş

Başarılar hocam!Bir galatasaraylı olarak zevkle takip edeceğim kariyeri Umarım uzun soluklu olur

Harikasın Hocam.Sunumun falan çok güzel.Transferleri bekliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılat hocam transferler çok iyi olmuş
    Teşekkür ederim,umarım öyle olur. FM 15 serisinde 13 sene ilerlemiştim, bayağı keyifliydi, sonra 16'yı aldım indirime girer girmez

Harikasın Hocam.Sunumun falan çok güzel.Transferleri bekliyoruz
    Teşekkür ederim, kış transfer döneminde transfer yapmayı pek sevmiyorum, DENGE bozuyor :P Ama bakalım Telles'i tutabilirsek tutacağız, yoksa o mevkiye transfer gerekebilir. Para yok, transferden gelen para yüzdesi çok düşük.. Sene sonuna kadar böyle idare etmeyi planlıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

GALATASARAY'DAN HOLLANDA'YA ÇIKARMA

Galatasaray'ın scout ekibi, gece-gündüz demeden yeni teknik heyetin talimatı doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Ucuz ve genç oyuncuları inceleyen ekip, yetenekli gördüğü oyuncu profillerini takıma geri bildirimde bulunarak, fikir alışverişinde bulunuyor. Bunun ilk meyvesini Jhon Arango ile toplayan sarı-kırmızılı ekip, şimdilerde ise Az Alkmaar'ın Norveçli yıldız orta saha oyuncusu ile almaya çalışıyor. Sene sonunda sözleşmesi sona erecek olan Markus Henriksen ile görüşmelere başlayan Galatasaray, transferi kısa süre içerisinde bitirip rahatlamak istiyor. Bir diğer taraftan ise, sezon başında 2.500.000 Euro bonservis bedeli karşılığında Napoli'den transfer ettiği Faslı oyuncu Omar El Kaddouri'yi ise, olası bir Markus transferi sonrası elden çıkartarak, bir taşla iki kuş vurmayı planlıyorlar. Dursun Özbek ise transfer hakkında basına yaptığı açıklamada '' HAFTAYA NETLEŞİR. '' diyerek üstü kapalı bir cevap verdi. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

HENRIKSEN GALATASARAY'DA

Kendisiyle yapılan görüşmelerin ardından, pazarlık masasından iki tarafta memnun ayrıldı ve Henriksen ile 4 yıllık sözleşme imzalandı. Kendisine bonservis bedeli ödenmeyecek ve 4 yıl boyunca 1.500.000 Euro ücret ve primler ile ödüllendirilecek. Ayrıca Henriksen, takımına daha faydalı olmak adına gelmeden önce Türkçe öğrenmeye başlayacağını ve yeni takımında maksimum düzeyde oynayıp, Avrupada ses getiren bir ekibin parçası olmak istediğini dile getirdi.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

GALATASARAY'DAN GELECEĞİN SNEIJDER'I İÇİN GECE YARISI SON DAKİKA HAMLESİ

Galatasaray, sezon sonu Sneijder'in ilerleyen yaşı ve aldığı yüksek maaş nedeniyle takımdan göndermeyi düşünürken, diğer taraftan da forvet arkası pozisyonunda kimi kullanacağı sorusu büyük merak uyandırıyordu. Hıncal Uluç'un, Galatasaray o mevkiye Sneijder dışında anca Emre Çolak'ı oynatır sözü, tüm medya organları tarafından hızla yayılmıştı ve taraftarlar bu fikire hiç sıcak bakmıyorlardı. Gençleşen kadroda, yine genç bir yıldız adayı görmek istediklerini dile getiren Galatasaray taraftarları gerek taraftar forumlarında gerekse kulübe yağdırdıkları mail ve faxlarda '' Ya Sneijder'i satmayın ya da genç oyuncu transfer edin.'' diyerek veryansın ettiler.

Bunun üzerine, transfer döneminin son gününde, daha önce Sporting Lisbon'a transfer olan ve orda aradığı ortamı bulamayan Lincoln'ü menajerler vasıtasıyla Galatasaray'a önerildi. İlk olarak maddi durumdan dolayı bu transfer biraz imkansız gibi gözükse de; maaş-transfer bütçesinde oynama yapan teknik ekip, bu transferi 8.000.000 Euro bonservis bedeli ile çözdü ve Lincoln'ü İstanbul'a getirdi. Yıldız adayı ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Galatasarayın elindeki tek handikap ise; 11.250.000 Euro bedeli veren Lincoln'ü alır maddesi. ( Kaldıramadık da maddeyi ordan ) Yeni transferimize başarılar diliyoruz.

20. Default

Uzun zamandır okuduğum en iyi yerli fm hikayesi diyebilirim. Bu tarzda yapmaya devam edersin umarım, çünkü zaten başkası oynadığında takip etmesi çokta keyifli olmayan bir oyundan bahsediyoruz, böyle tatlar şart. Şu Lincoln bu senenin en popülerlerinden ama hiç deneme fırsatım olmadı, artık sende ki gelişimini izlerim. Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by john10barnes View Post
    Uzun zamandır okuduğum en iyi yerli fm hikayesi diyebilirim. Bu tarzda yapmaya devam edersin umarım, çünkü zaten başkası oynadığında takip etmesi çokta keyifli olmayan bir oyundan bahsediyoruz, böyle tatlar şart. Şu Lincoln bu senenin en popülerlerinden ama hiç deneme fırsatım olmadı, artık sende ki gelişimini izlerim. Başarılar.
    Çok teşekkür ederim değerli yorumların için. Aslında yazarken, yani oynadığım oyunu buraya aktarırken çok keyif alıyorum, bunu da size yansıtabiliyorsam ne mutlu bana Bu arada FM 16 için benim ilk kariyerim bu, yayınlamayacaktım sonradan yayınlama kararı aldım. Yani şuan takımda olan bütün oyuncuları ben de ilk kez kullanıyorum. Lincoln'ü bana da bayağı övmüştü arkadaşlar, Sneijder'i de sene sonu (her ne kadar istemesem de ) satmak zorundayım. Onun yerine o kalitede birisi lazımdı ve henüz regenler de ortaya çıkmadığından dolayı popüler bir oyuncuyu mecburen kadroya katmak zorunda kaldım. Bakalım gelişimi nasıl olacak ben de merak ediyorum. Bu arada antenör kadromu biraz yeniledim ama hala istediğim düzeye gelmedi, önerileriniz varsa dinlemek isterim, yarın onlarla uğraşabilirim çünkü

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

başarılar kardeşim

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    başarılar kardeşim
    Teşekkürler kardeşim sağolasın..

SÜPERLİG 17. ve 18.Hafta Sonuçları

Maç Sonrası Basın Toplantısı

Kaptan Selçuk İnan ile beraber toplantıya katılan takım menajeri Çağrı Korkmazgöz'ün ifadeleri hem takıma göz dağı verir gibi hem de gelecek için umut saçan bir konuşma gibiydi. İşte o ifadeler..4

İlk olarak İnönü deplasmanı ile başlayıp, daha sonra lig sonuncusu Kayserispor'a kaybedilen 2 puanın yorumları ile kritiğimizi yapalım.

Deplasmanda Beşiktaş karşısında aldığımız galibiyet, ciddi ölçüde önemli bir galibiyetti. Oyuncularımız saha içerisinde sahayı rakibe dar edip 3 puanı söküp almasını bildiler. Özellikle Selçuk ile Fernandes'in maç içerisinde yaptığı katkı şahaneydi. İki oyuncunun da oyun kurma özelliğinin yanı sıra Fernandes'in oynadığı iki yönlü oyun, hem savunmamızı rahatlattı hem de hücum gücümüzü kat kat arttırdı. Nitekim, Beşiktaş her ne kadar karşımızda direnç gösterse de kaliteli orta sahamızla maçı almasını bildik.

Gelelim Kayseri maçına, az önce özellikle vurguladığım ve belki de takımın bel kemik oyuncusu olan Fernandes 5 hafta aramızda yok. Kayseri maçında da sakatlığı sebebiyle oynayamadı. Ve ortasahamızın dinamik yapısı bir anda kayboldu. Böylece, ortasahamızın sadece bir oyuncunun olmayışı ile nasıl çökebildiğini hem de çok kolay bir şekilde çökebildiğini, zayıf bir rakibe karşı görmüş olduk. 4-2-3-1 oyun diziliminden taviz vermek istemiyorum fakat bu zayıflık beni 4-1-2-3 dizilimine doğru itmeye başladı. Oyun şablonumuzda değişiklik yapmamız şart gibi gözüküyor ki seneye Avrupada önemli maçlar oynayacağız daha ciddi rakiplere karşı. Hem gelecek hem gidecek olan oyuncu portföyümüzü bu iki dizilime de uyacak şekilde ayarlayarak, kadromuzu ve transfer politikamızı bu şekilde belirleyeceğiz. Tabi bunları konuşmak için erken olabilir fakat erken kalkan yol alır demişler. İşimizi şimdiden ciddiye alıp, gelecekteki adımlarımızı daha sağlam temellere oturtmamız gerekiyor.
    Last edited by webcagri : 29.Haziran.2016 at 16:33

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bu arada şöyle bir oyuncu buldum az önce, bayağı potansiyelli gözüküyor. Gözlemci yolladım, en baba 500bin Euro'ya alırız hocam dedi. Siz ne dersiniz?

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Quote Originally Posted by webcagri View Post
    Bu arada şöyle bir oyuncu buldum az önce, bayağı potansiyelli gözüküyor. Gözlemci yolladım, en baba 500bin Euro'ya alırız hocam dedi. Siz ne dersiniz?

Taktiğinde savaşçı orta sahaya yer veriyorsan al derim.Profilide gayet iyi.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

DEV DERBİYE DOĞRU

Herkesin çocukluğundan başlayıp mezara kadar götürdüğü ender sevgilerden biridir futbol takımlarına duyduğu sevgi. Her çocuğun küçücük kalbinde başlayıp, büyüdükçe alevlenen, yeri geldiğinde yangın yerine dönen, yeri geldiğinde kül olan bir kalbi vardır tuttuğu takım için çarpan. İŞTE O GÜZEL KALPLER

Ve dünya genelinde en büyük derbilerden birisi olarak kabul edilir Fenerbahçe - Galatasaray derbisi. İşte tam da o derbiye doğru gidiyoruz, Kadıköy'de, ligin 22.haftası mücadelesi, harika bir futbol şölenine sahne olacak ve o kalpler hiç atmadığı kadar hızlı atacaktı. Ezeli rekabetin her geçen gün arttığı, rakip takım taraflarlarının birbiriyle olan atışmaları aslında futbolun renkli yanıydı abartmamak kaydıyla. Tadından yenmeyecek bir derbi, nefesleri kesecek bir 90 dakika bizleri bekliyordu.

Maç öyle güzel başladı ki, top bir o kalede bir bu kaledeydi. Bir taraftan Volkan kurtarıyor, diğer taraftan genç kaleci Rajkovic. Direkten dönen toplar, çizgiden çıkan toplar. Ofsayt mı değil mi tartışmaları... Futbol adına ne ararsanız vardı, 3 puan alan takım dışında. İlk önce Fenerbahçe buldu aradığı golü, bu sezonki önemli transferlerinden biri olan Ademilson'un ayağından. Gökhan Gönül'ün şahane asisti sonrası topu ağlarla buluşturdu Brezilyalı yıldız. Daha sonra ise oyunu geride kabul etmeye başlayan Fenerbahçe ve gittikte baskısını arttıran bir Galatasaray izledik Saraçoğlunda. Campbell'in direkten dönen topu, Mehmet Topal'ın çizgi üstünden çıkarttığı pozisyonların ardından çıktı sahneye Galatasaray'ın sezon başında bedavaya aldığı tangocu. Calleri, Telles'in şahane ortasına çok güzel yükselip, müthiş bir kafa vuruşu ile Volkan'ı mağlup etti. Durum 1-1'e geldi. Ve maç bu şekilde sona erdi..

Gecenin kötü haberi ise maçın son dakikalarında sakatlanan Calleri'den geldi, Calleri 5 hafta sahalardan uzak kalacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Taktiğinde savaşçı orta sahaya yer veriyorsan al derim.Profilide gayet iyi.

Mutlaka bir tane olması lazım savaşçı orta sahanın. Çok yumuşak kalıyor yoksa takım

Hocam bence al o adamı çok iyi paraya satabilirsin.Norveç ve İsviçre açıksa bak derim hocam çok iyi oyuncular var ucuza.
    Lincoln biraz pahalı sanki.

Bence kaçmaması gereken bir adam Norveçli... İyi özellikleri var.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Hocam bence al o adamı çok iyi paraya satabilirsin.Norveç ve İsviçre açıksa bak derim hocam çok iyi oyuncular var ucuza.
    Lincoln biraz pahalı sanki.
    Evet birazcık fazla vermek zorunda kaldık ara transfer döneminde olduğumuz için. Ama daha sonraları değeri daha da artar diye düşünerek son paramızı verdik bu gence

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Bence kaçmaması gereken bir adam Norveçli... İyi özellikleri var.
    Şuan 20k Euro transfer bütçemiz var. Başkanımızın cebinde akrep olduğundan dolayı sezon sonunu beklemek durumundayız, yoksa ben de bayağı beğendim bu topçuyu

Nikah Tazeledik

Galatasaray kulüp başkanı ve yöneticilerinin de katıldığı imza töreninde mikrofonlara konuşan Galatasaray'ın teknik direktörü, kulüp başkanını şakayla karışık yerden yere vurarak eleştirdi. Sonrasında yaptığı açıklamada ise kimsenin Galatasaray'dan üstün olmadığını, şahısların sembollerin önüne geçemeyeceğini belirterek 3 yıllık yeni sözleşmeye imza attı.

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri