1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Zor şartlar altında hedef süper lig - formanın hakkını ver

Default Zor şartlar altında hedef süper lig - formanın hakkını ver

Merhaba arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim FM 2016'da ilk kariyerim daha önce 2008'e kadar oynamıştım.

Bir Samsunlu ve Samsunspor sevdalısı olarak takımın bu kritik döneminde elimizi taşın altına koymamız gerektiğini düşünüp kariyerime Samsunspor ile başladım. Açıkcası işler pekte kolay değildi takım finansal açıdan sıkıntılı dönemdeydi ve lige -3 puan ile başlayacaktık bu durumda işleri oldukça zorlaştırıyordu.
    Yönetimle bir toplantı yaparak bizden beklentilerini ve takımın durumunu konuştuk.
    Durum yönetim adına pek iç açıcı değildi ligi orta sıralarda bitirmek bile onlar için bir başarı sayılabilirdi yalnız ben buraya Süper Lig için geldim ve çalışmalara başladım.

İlk olarak elimdeki mevcut kadroyu görmek adına hazırlık maçlarının hepsini kendim takip ettim ve neredeyse bütün oyuncuları denedim. Hazırlık maçları sonuçlarımız.

Kadrodan herhangi bir oyuncuyu göndermedim zaten elimizdeki imkanlar kısıtlı olduğu için mevcut kadrodan ne kadar faydalanırsak bizim için o kadar iyiydi.
    Hazırlık maçları sonucunda Ekigho Hasan Kılıç ve Kaleci Furkan'ın performansları beni memnun etti.

Transfer Dönemi

Finansal zorluklar yüzünden takıma takviye yapmakta zorlanacağımız için daha çok bonservisi elinde olan oyunculara yöneldik.
    Aslında kadro yeterli olabilirdi yalnız hem sakatlık durumları hemde rotasyon anlamında bir kaç takviye hiçte fena olmazdı.

Burda bize en çok katkıyı sağlayan Steve Gohouri ve Serkan Koçaslan oldu. Gohouri defansta Fatih ile uyum sağladı Serkan ise attığı 8 golle şuan takımın gol yükünü taşıyor.

Buna ek olarak bir gözlemci ve bir fizyoterapist takviye ettik.

Güncel Kadro

Normalde sakatlık vb. durumlar olmadığında sağ kanatta Canberk Orta sahanın solunda ivanov sağında ise Ekigho oynuyor.

Kadroda elimden geldiğince her oyuncuyu kullanmaya çalışıyorum.

Lige Başlangıç

Ligin ilk yarısı bitti ve oluşan tablo bu.

ZTK pek önemsemediğim için şuan üstünde durmadım önceliğim ligi ilk 6 içinde bitirmek.

Not : Arkadaşlar konuyu ligin ilk yarısı bittiği için önemli detayları paylaştım sadece unuttuğum veya atladığım bir yer varsa belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Onaylanmıştır, başarılar dilerim.

Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.
    TariboWest

ligi 5. sırada bitirerek eleme maçlarına kalmayı başardık yalnız takımda yaklaşık 8 oyuncu sakattı yani imkansızları oynayacağız diyebilirdik. Eleme ilk maçı Gaziantep B.B Spor ileydi açıkcası pek umudum yoktu çok eksik vardı.

İlk maç 3-2 bizim üstünlüğümüzde bitti.
    ikinci maç gerçekten çok çekişmeli gitti 3-1 gerideyken son dakika golüyle eşitliği yakaladık ve uzatmalarda aynı skorla bitince finali penaltılar belirleyecekti

İlk 5 penaltıdan iki takımda 1 ini kaçırdı ve seri penaltılara geçildi.
    Ve mutsuz son Oğuzhan penaltıyı kaçırdı..

Not: Arkadaşlar konuyu sezonun yarısında açtığım için fazla detaya girmedim eleme maçlarının ve ligdeki maçların fotoğraflarını akşam paylaşacağım önümüzdeki sezon daha detaylı bir anlatım olacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başarılar dilerim, ilk sezon şanssızlık olmuş, önümüzdeki sezon lig atlarsın.

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Başarılar dilerim, ilk sezon şanssızlık olmuş, önümüzdeki sezon lig atlarsın.
    Teşekkür ederim. Sakatlıklardan o kadar çektim ki son eleme maçlarına girerken kadrodan nerdeyse 7 8 futbolcu sakattı üstelik bunun başıma geleceğini bildiğim için fizyoterapist aldım ama nafile en önemli oyuncularım 2 maç oynayınca sakatlanıyor fazlada yormuyorum rotasyonlu oynuyorum ama anlamadım.Eğer finansal durum biraz düzelirse bu sene çıkarız umarım.

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

sezon başı kondisyon idmanını sağlam bas ve en önemlisi transferrrrrrr

Quote Originally Posted by Kawaguchi View Post
    sezon başı kondisyon idmanını sağlam bas ve en önemlisi transferrrrrrr
    Dostum kondisyon konusunda bu sezon dikkat edicem yalnız takımın finans durumu o kadar kötüki bonservisi elinde olan oyuncuyu bile zor alıyorsun

Vay be foruma seneler sonra bir gireyim bakayım dedim Samsunspor kariyeri görünce gözlerim yaşardı yazmak istedim o yüzden de yeni üyelik açtım.Samsunspor diyince eskiler anlamıştır kim olduğumu forumun hali de içler acısı hale gelmiş

Kardeşim öncelikle ilk sene çıkamaman biraz garip olmuş.Maddi açıdan sıkıntıdan bahsetmişsin ama birkaç tüyo vereyim sana istersen değerlendir.

Şimdi ilk sezonki kadron zaten yeterli.1 Transfer ve 2-3 kiralık oyuncu ile olayı bitirebiliyorsun.Transfer diyince para nerede diyeceksin belki Öncelikle ersel ile kiralık sözleşmeni fesh ediyorsun para geliyor.Sonra hemen bir mc transferi yapıyorsun Onur Ergün - İstanbulspor 55 milyar karşılığında imza atıyor.

Furkan - Oğuzhan - Ndiaye - Fatih - Canber - Zola ( dmc ) - Hasan - Onur - Ofeodu - Ekigho - Kone

4 - 1 - 2 - 2 - 1 Dizilişi . Zola Savaşçı orta saha destek , Hasan ve Onur Oyun Kurucu Destek , Ekigho Ofeodu Kanat Hücum - Kone fırsatçı golcü.Oğuzhan ve Canberk iki yönlü bek , Ndiaye - Fatih standart stoper.

11'i de çok rahat bir şekilde seni üst lige çıkaracaktır.

Sezon bitince ivanov gibi gereksiz bir topçudan kurtuluyorsun zaten maaşı fazla olduğu için transfer bütçesine 1.2 trilyon katkı sağlıyor.Zaten lige'de çıkacağın için hemen hemen 13 - 14 trilyon gibi bir bütçeyi kulüp hemen sunuyor sana.Sonrası tamamen sana kalmış bir olay.

Yaz güncellemesi varmı acaba fm oynamaya tekrar başlasam mı diye düşünürken böyle bir konuyla karşılaşınca yazmadan geçmek istemedim Söz konusu samsunspor olunca özellikle oyun ile bağdaştırınca çok emek vermiş biri olarak danışmak istediğin birşey olursa her zaman danışabilirsin İyi oyunlar diliyorum.

Quote Originally Posted by samsunsporlu View Post
    Vay be foruma seneler sonra bir gireyim bakayım dedim Samsunspor kariyeri görünce gözlerim yaşardı yazmak istedim o yüzden de yeni üyelik açtım.Samsunspor diyince eskiler anlamıştır kim olduğumu forumun hali de içler acısı hale gelmiş

Kardeşim öncelikle ilk sene çıkamaman biraz garip olmuş.Maddi açıdan sıkıntıdan bahsetmişsin ama birkaç tüyo vereyim sana istersen değerlendir.

Şimdi ilk sezonki kadron zaten yeterli.1 Transfer ve 2-3 kiralık oyuncu ile olayı bitirebiliyorsun.Transfer diyince para nerede diyeceksin belki Öncelikle ersel ile kiralık sözleşmeni fesh ediyorsun para geliyor.Sonra hemen bir mc transferi yapıyorsun Onur Ergün - İstanbulspor 55 milyar karşılığında imza atıyor.

Furkan - Oğuzhan - Ndiaye - Fatih - Canber - Zola ( dmc ) - Hasan - Onur - Ofeodu - Ekigho - Kone

4 - 1 - 2 - 2 - 1 Dizilişi . Zola Savaşçı orta saha destek , Hasan ve Onur Oyun Kurucu Destek , Ekigho Ofeodu Kanat Hücum - Kone fırsatçı golcü.Oğuzhan ve Canberk iki yönlü bek , Ndiaye - Fatih standart stoper.

11'i de çok rahat bir şekilde seni üst lige çıkaracaktır.

Sezon bitince ivanov gibi gereksiz bir topçudan kurtuluyorsun zaten maaşı fazla olduğu için transfer bütçesine 1.2 trilyon katkı sağlıyor.Zaten lige'de çıkacağın için hemen hemen 13 - 14 trilyon gibi bir bütçeyi kulüp hemen sunuyor sana.Sonrası tamamen sana kalmış bir olay.

Yaz güncellemesi varmı acaba fm oynamaya tekrar başlasam mı diye düşünürken böyle bir konuyla karşılaşınca yazmadan geçmek istemedim Söz konusu samsunspor olunca özellikle oyun ile bağdaştırınca çok emek vermiş biri olarak danışmak istediğin birşey olursa her zaman danışabilirsin İyi oyunlar diliyorum.

öncelikle önerilerin için sağol kardeşim aslında kötü de başlamamıştık transfere de para harcamadım diyebilirim dediğin gibi kadro yeterliydi açıkcası öyle kötü oynayan futbolcuda olmadı ersel konusunda haklısın pek yararlanamadım genel olarak takım iyiydi yalnız ligden çıkamamamın önemli bir sebebi sakatlık.

11. Default

Quote Originally Posted by tunahannd View Post
    öncelikle önerilerin için sağol kardeşim aslında kötü de başlamamıştık transfere de para harcamadım diyebilirim dediğin gibi kadro yeterliydi açıkcası öyle kötü oynayan futbolcuda olmadı ersel konusunda haklısın pek yararlanamadım genel olarak takım iyiydi yalnız ligden çıkamamamın önemli bir sebebi sakatlık.
    Oyuna başlarken ersel elden çıkarılınca yönetime de bir üst lige çıkma potasında olma sözü verilince yaklaşık 1 trilyona yakın bütçe oluşuyor.Onur Ergün araştırmacıların şişirme isimlerinden birisi çok rahat ilerleyen senelerde 55 milyara aldığın bir oyuncuyu 17 - 18 trilyona okutabiliyorsun Çoktan ayrılmıştır takımından ama bakmanı öneririm.

Sakatlık sıkıntısı için de kondisyon antrenörü önemli , Eğer database'de ince rütuşları yaparak oyunu açtıysan Cevat Güler Türk kondisyonerler arasında oyunun en iyisi.Üstelik boşta başlıyordu ama onu da kapmışlardır maalesef.İlk seneden kalan tüm antrenörleri yollamanı öneririm hepsi vasıfsız.

Kiralık oyunculardan ersel çok para kazandığı için göndermek direk mantıklı oluyor.Açıkçası 2016 da başarı çabuk sağlanıyor en azından kendi açımdan öyle.Eski heves kalmasa da oyun oynamak için oyun ilk çıktığı zamanlardan 1-2 ay sonra sildim diyebilirim.Şu son gelişmelerden sonra 2017 yi heyecanla bekliyorum malum şuan berbat durumda olan bir takım ve maddi konular söz kousu toparlamak oyunu zorlaştıracak ve oyun daha zevkli olacaktır diye ümit ediyorum ki canımız sıkıldığında oyunu oynarken zevk alabilelim

Sakatlıklar ve eleme maç sonuçları

[/IMG]

Şu an maddi durum daha iyi güzel bir kaç takviyeyle daha güzel işler yapabiliriz.

Artık bu sezon daha dikkatli olarak devam edeceğiz bakalım

Quote Originally Posted by samsunsporlu View Post
    Oyuna başlarken ersel elden çıkarılınca yönetime de bir üst lige çıkma potasında olma sözü verilince yaklaşık 1 trilyona yakın bütçe oluşuyor.Onur Ergün araştırmacıların şişirme isimlerinden birisi çok rahat ilerleyen senelerde 55 milyara aldığın bir oyuncuyu 17 - 18 trilyona okutabiliyorsun Çoktan ayrılmıştır takımından ama bakmanı öneririm.

Sakatlık sıkıntısı için de kondisyon antrenörü önemli , Eğer database'de ince rütuşları yaparak oyunu açtıysan Cevat Güler Türk kondisyonerler arasında oyunun en iyisi.Üstelik boşta başlıyordu ama onu da kapmışlardır maalesef.İlk seneden kalan tüm antrenörleri yollamanı öneririm hepsi vasıfsız.

Kiralık oyunculardan ersel çok para kazandığı için göndermek direk mantıklı oluyor.Açıkçası 2016 da başarı çabuk sağlanıyor en azından kendi açımdan öyle.Eski heves kalmasa da oyun oynamak için oyun ilk çıktığı zamanlardan 1-2 ay sonra sildim diyebilirim.Şu son gelişmelerden sonra 2017 yi heyecanla bekliyorum malum şuan berbat durumda olan bir takım ve maddi konular söz kousu toparlamak oyunu zorlaştıracak ve oyun daha zevkli olacaktır diye ümit ediyorum ki canımız sıkıldığında oyunu oynarken zevk alabilelim
    Haklısın dostum bende 2008'den beri ilk kez oynuyorum ezbere oynamak istemedim kendim görerek oynadığım için ufak tefek hatalar oluyor tabi

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam 2. sezonda başarılar dilerim. Sezon sonu ADS ne yaptı atma şansın var mı?
    ADANA DEMİRSPOR

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri