Merhaba arkadaşlar. Daha önce gençlik yıllarımda dönem dönem taktik paylaştığım olmuştur. Yine bir taktik paylaşacağım. Bu taktiği ispanyada 2. lig takımı Girona ile, Türkiye'de Çaykur Rizespor ile, Fransada Caen ile, İngilterede Bournemouth ile denedim. Bütün takımlarda çok kısıtlı imkanlar ile neredeyse transfer dahi yapmadan daha ilk sezonda şampiyonluk yaşadım. Sanırım Fm 2016 nın bug'unu buldum. Taktik ön bilgisi verdikten sonra ayrıntıya geçelim. Öncelikle şuan kullanmakta olduğum Bournemouth takımı üzerinden tanıtımı yapıyorum.
Aşağıdaki linklerde takımın dizilişi-takım talimatları-duran toplar-genel bakış-oyuncu istatistikleri-fikstür gibi bilgileri görebilirsiniz.
Taktiğimde en önemli konu hem bek hem de kanat oyuncularının iyi orta yapan oyuncular olması, bunun için forvetlerde özellikle uzun boylu oyuncular kullanmanıza gerek yok, standart bir forvet işinizi görecektir. defans merkezi oyuncularının hızlı ve konsantrasyon özelliklerinin en azından ligin ortalamasında olması da önemli, ağır defans oyuncuları ile verim alamadım.
ortasaha merkezinin solundaki oyuncu hücuma daha fazla çıkacağı için pas ve yaratıcılık özelliklerinin sağdaki merkez oyuncusuna göre daha iyi olmasını öneririm. ortasaha merkezinin sağındaki oyuncunun da çalışkan ve agresif olan top kapabilen birisi olması daha iyi olur.
Forvet oyuncuları için hızlı olmasından ziyade bitirici olması kesinlikle daha iyi çünkü taktiğimi oyuna hükmetme ve rakibi kendi sahasına hapsetme üzerine kurguladım. Önde götürdüğünüz maçlarda son 10 veya 15 dakikadan önce defans yapmıyoruz. Skoru korumak için son 10 ve ya 15 dakika rölanti-çok akıcı sistemine geçebilirsiniz.
Taktiğimde kanat oyuncularının içe kateden oyuncular olmaması lazım. İyi orta açan oyuncular olması orta yapmayı seven tipte olması çok önemli. Taktik topa sahip olma üzerine kurgulandığı için takımın pas özelliği ne kadar yüksek olursa o kadar çok verim alırsınız. Eğer takımınız lig ortalamasında bir takım ise size şampiyonluğu garanti ediyorum. Taktiğime bu kadar güveniyorum.
Umarım bu taktiğin yabancı forumlarda da takip edilip kullanılır. Fm 2016 da bir Türk'ün bug taktik yaptığının bilinmesi beni onurlandırır. Sorularınız olursa cevaplandırırım.
Buyurun linkler ve taktik

TAKTİĞİ BURADA LİNK---
http://dosya.co/frqnytjmrx23/eziyoru...9B203.fmf.html