1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Bir Türk'ten bug taktik

Default Bir Türk'ten bug taktik

Merhaba arkadaşlar. Daha önce gençlik yıllarımda dönem dönem taktik paylaştığım olmuştur. Yine bir taktik paylaşacağım. Bu taktiği ispanyada 2. lig takımı Girona ile, Türkiye'de Çaykur Rizespor ile, Fransada Caen ile, İngilterede Bournemouth ile denedim. Bütün takımlarda çok kısıtlı imkanlar ile neredeyse transfer dahi yapmadan daha ilk sezonda şampiyonluk yaşadım. Sanırım Fm 2016 nın bug'unu buldum. Taktik ön bilgisi verdikten sonra ayrıntıya geçelim. Öncelikle şuan kullanmakta olduğum Bournemouth takımı üzerinden tanıtımı yapıyorum.
    Aşağıdaki linklerde takımın dizilişi-takım talimatları-duran toplar-genel bakış-oyuncu istatistikleri-fikstür gibi bilgileri görebilirsiniz.
    Taktiğimde en önemli konu hem bek hem de kanat oyuncularının iyi orta yapan oyuncular olması, bunun için forvetlerde özellikle uzun boylu oyuncular kullanmanıza gerek yok, standart bir forvet işinizi görecektir. defans merkezi oyuncularının hızlı ve konsantrasyon özelliklerinin en azından ligin ortalamasında olması da önemli, ağır defans oyuncuları ile verim alamadım.
    ortasaha merkezinin solundaki oyuncu hücuma daha fazla çıkacağı için pas ve yaratıcılık özelliklerinin sağdaki merkez oyuncusuna göre daha iyi olmasını öneririm. ortasaha merkezinin sağındaki oyuncunun da çalışkan ve agresif olan top kapabilen birisi olması daha iyi olur.
    Forvet oyuncuları için hızlı olmasından ziyade bitirici olması kesinlikle daha iyi çünkü taktiğimi oyuna hükmetme ve rakibi kendi sahasına hapsetme üzerine kurguladım. Önde götürdüğünüz maçlarda son 10 veya 15 dakikadan önce defans yapmıyoruz. Skoru korumak için son 10 ve ya 15 dakika rölanti-çok akıcı sistemine geçebilirsiniz.
    Taktiğimde kanat oyuncularının içe kateden oyuncular olmaması lazım. İyi orta açan oyuncular olması orta yapmayı seven tipte olması çok önemli. Taktik topa sahip olma üzerine kurgulandığı için takımın pas özelliği ne kadar yüksek olursa o kadar çok verim alırsınız. Eğer takımınız lig ortalamasında bir takım ise size şampiyonluğu garanti ediyorum. Taktiğime bu kadar güveniyorum.
    Umarım bu taktiğin yabancı forumlarda da takip edilip kullanılır. Fm 2016 da bir Türk'ün bug taktik yaptığının bilinmesi beni onurlandırır. Sorularınız olursa cevaplandırırım.
    Buyurun linkler ve taktik

TAKTİĞİ BURADA LİNK---
    http://dosya.co/frqnytjmrx23/eziyoru...9B203.fmf.html

osmanlıspor ile transfersiz bir şekilde oynuyorum şimdilik 2. sıradayım kadrom gerçekten zayıf taktik şimdilik çok iyi diyebilirim fazla emekte harcamıyorum direk maçlara başlıyorum daha iyi sonuçlarda alabilirdim eline sağlık

buda son durum liderliği kaptım fenerbahçeden bakalım sezon sonu ne olucak bu arada ilaveten antrenmanlarda yüksek yoğunlukta kondisyon çalıştırıyorum sezon başından beri değiştirmedim maç antrenmanlarıda hücüm organizasyonu şeklinde bilginize
    Last edited by ozanocal : 09.Ağustos.2016 at 20:57

Nesil
    2006
    Yer
    06

Bu taktiği incelemek istiyorum , eline sağlık dostum (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ellerinize sağlık
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

son durum bu ve ek olarak sezonu 1 kırmızı kartla tamamladım bu da çok önemliydi ve genel olarak çoğu maçta topa hakim olan taraf bendim

Quote Originally Posted by ozanocal View Post

son durum bu ve ek olarak sezonu 1 kırmızı kartla tamamladım bu da çok önemliydi ve genel olarak çoğu maçta topa hakim olan taraf bendim

Tebrik ederim. Transfer yapmadığını söylemiştin sanırım. Gayet başarılı bir sezon geçirmişsin.

Geri bildirimini yaparsan sevinirim. rica ederim. Takım uyumu yakalandıktan sonra yediğiniz gol sayısı da ciddi anlamda azalıyor.

Teşekkür ederim. Umarım beğenmişsindir.

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Evet, bu taktik ile oynayan ve sonuçları yazabilecek var mı?

Quote Originally Posted by inter_23 View Post
    Evet, bu taktik ile oynayan ve sonuçları yazabilecek var mı?
    üstteki resimler harici dortmundla 3 sezon bitirdim bu taktikle 3 lig şampiyonluğu 1 uefa kupası 1 şampiyonlar ligi şampiyonluğu 1 avrupa süper kupası 2 almanya kupası şampiyonluğu 1 almanya süper kupası kazandım bayern 4 kez teknik direktör değiştirdi lige ambargo koymuş durumdayım ligdede rekorlarım var 9-0 lık galibiyet ve bir sezonda en fazla gol atan takım oldum bayernin 104 gollük rekorunu geçerek 109 gole ulaştım

üstteki resimler harici dortmundla 3 sezon bitirdim bu taktikle 3 lig şampiyonluğu 1 uefa kupası 1 şampiyonlar ligi şampiyonluğu 1 avrupa süper kupası 2 almanya kupası şampiyonluğu 1 almanya süper kupası kazandım bayern 4 kez teknik direktör değiştirdi lige ambargo koymuş durumdayım ligdede rekorlarım var 9-0 lık galibiyet ve bir sezonda en fazla gol atan takım oldum bayernin 104 gollük rekorunu geçerek 109 gole ulaştım
    Ben hiç atbaşı bir takımla denememiştim taktiğimi. Demekki böyle oluyormuş

Gençler taktiğimi başka forumlarda da paylaştım çünkü herkes bilsin istiyorum. Bi forumda arkadaşım biri rizesporla galatasarayı deplasmanda 7-0 yendiği maçın resmini paylaşmış.

Quote Originally Posted by gokhan198555 View Post
    Gençler taktiğimi başka forumlarda da paylaştım çünkü herkes bilsin istiyorum. Bi forumda arkadaşım biri rizesporla galatasarayı deplasmanda 7-0 yendiği maçın resmini paylaşmış.
    kanatlar iyi olunca çok daha iyi oluyor taktik solda mikhiteryan sağda reus ortalama 20 şer gol atıyorlar sezonda osmanlı kariyerimdede sağ kanattaki gabriel torje hem ligde asist kralı olmuştu hemde ligdeki çoğu forvetten fazla gol atmıştı

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Milan ile deniyorum, şu ana kadar 5 maç yaptım. Sol kanatta Bonaventura sağ kanatta ise Lallana var. 5 maçtır 4 golden aşağı atmadı takım. Sanırım bu taktik ile devam edeceğim. Yapan arkadaşın eline sağlık, güzel bir taktik olmuş.

Milan ile deniyorum, şu ana kadar 5 maç yaptım. Sol kanatta Bonaventura sağ kanatta ise Lallana var. 5 maçtır 4 golden aşağı atmadı takım. Sanırım bu taktik ile devam edeceğim. Yapan arkadaşın eline sağlık, güzel bir taktik olmuş.

Rica ederim. sol kanata sol ayaklı iyi orta açan bir oyuncu ile taktikten daha fazla verim alabilirisiniz.

bu taktiğin farklı formasyonları yapılabilirmi acaba 4-2-3-1 gibi kanatlar ofansif kanat olsa filan nasıl olur acaba denedinizmi

bu taktiğin farklı formasyonları yapılabilirmi acaba 4-2-3-1 gibi kanatlar ofansif kanat olsa filan nasıl olur acaba denedinizmi
    hayır denemedim fakat 4-2-3-1 yapınca kısa paslı oyundan verim alamıyorum. şu an ortasahanın ortasında verimi artırmak için çalışıyorum. yakında taktiği güncelleyeceğim.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

2. taktiğim yoktu ilk taktik biraz karışık ama düzelmeye kalkarsak 4-2-3-1 şeklinde 3. veya 4. sezon bu taktiği deniye bilirim veya yeni bir kariyerde. Ellerine sağlık
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Antreman konusunda ne öneriyorsun?

Antreman konusunda ne öneriyorsun?
    antremanları asistana bırakıyorum. ama takım uyumunu en azından usta seviyesine getirene kadar takım çalışması yaptır diyorum.

ben sabit kondisyon çalıştırdım arkadaşlar maç günüde hücüm organizasyonu çalıştırdım istediğim sonuçları aldım

Arkadaşlar inanmayacaksiniz belki ama taktik ise yarıyor. Arkadaşın soylediklerini birebir yasiyorum. Sırf bunu yazmak için eski uyeligimi buldum giriş yaptım. Arkadaşlar kesinlikle indirin yarım sezonda hatta 5 maçta etkisini aldım. Hikayeme geceyim. Ben gloucester City takımını vanarama north liginden alıp premier lige çıkardım. Şuan 2025 yilindayim. Championship dahil klasik 4-2-3-1 taktiğini kullandım ama hep benden büyük takımlarda sorun yasiyordum.liglerden zar zor cikiyordum. O kadar pahalı kadrolara ragmen.Taktik hücum ağırlıklıydı ama güçlü takımlara karşı çaresiz kaliyordum.

Bu arkadaşın taktiği gordum indirdim. Benim taktiği premier lig ilk maçta kullandım City 2-0 yendi ama benim takım atak bile yapamadı.sinirlendim bu taktiği denedim. Tabi kadromu da diğer taktiğe gore kurduğum için düzgün takım bile çıkartamadım. Velhasıl bu taktiği City yenilgisinden sonra kullandığım ilk 6 maçta taktik oturana kadar 1 galibiyet 3 beraberlik 2 mağlubiyet aldim. Aldığım galibiyet Liverpool 6-0 daha sonra Bombayı patlatiyorum beyler, tam 10 maç ustuste kazandim hem de premier ligde. Sonra manu ile berabere kalarak seri sonlandı. Şuanda ligde 18 maç oynadım 37 puanla ucuncuyum. Ama 1 maç eksiğim var kazanırsam lider oluyorum. İnanılmaz bir olay. Diğer taktigimle alt liglerde yapamadigimi yapıyorum premier ligde. 45 gol attım bu arada ligin en golcusu oldu takım.

Seneyi bekliyorum kadroyu biraz yapılandırır mevkilere adamlarını alirsam ne olur tahmin edemiyorum. Resim falan ekleme işinden pek anlamıyorum zaten forum uyeligimi de telefondaki notları kurcalarken buldum

Bu taktik kesinlikle bug dır arkadaşlar bu taktiği başka takimlarda da deneyecegim. İndirin pişman olmazsiniz.

Kadro kalitesi premier ligde 10-12 sıralarda olacak şekilde ama ofansif taktiklerle premier lig oynanmiyor.bu taktik hem ofansif hemde büyük takımlara da işliyor. İlginç. Oyuna heyecan geldi

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Bu taktik FM 2016 serisinde efsane iş yaptı. Acaba bunun gibi efsane taktik FM 2017 için gelir mi?

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri