1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: FC Sochaux Montbeliard | Hak ettiğimiz yere tekrardan! (Sezon I)

Default FC Sochaux Montbeliard | Hak ettiğimiz yere tekrardan! (Sezon I)

FC Sochaux-Montbéliard

Peugeot işçilerinin ortaklaşa kurduğu, Fransa'nın doğusundaki Montbéliard ve Sochaux kentinin Fransız futbol takımıdır. Sarı-lacivertli takım maçlarını, 20.000 kişilik Stade Auguste Bonal'da oynamaktadır. Son yıllardaki en büyük başarısı, 2007 yılındaki Fransa Kupası olan takım, 2011-2012 sezonunda ise Ligue 1'i 14. sırada tamamlamıştır. Takımın takma adı Les Lionceaux'dur.

STADIMIZ
    (Auguste Bonal Stadyumu)

BAŞKANIMIZ
    (Alexandre Lacombe)

KADROMUZ
    (Yaz Transferi Yaması Vardır)

GENÇ YILDIZIMIZ

Marcus Thuram

Uzun boylu olmasının avantajıyla da bize çok katkı sağlayacaktır. Adam olacak çocuk!

HAZIRLIK DÖNEMİ

Takımımızın kadrosu çok iyi fakat ligi baz aldığımızda o kadar da iyi olmuyor. Bizden kat kat daha iyi kadrosu olan takımlar var. Bütçe olmadan başlıyoruz. Önemli oyuncuları tutmaktan yanayım. Kiralıklarla idare etmemiz gerekecek.
    Hazırlık maçlarını az tuttum. Bir sakatlıkta darma duman oluruz. As oyuncuların mevkilerinde sağlam yedekler yok. Hepsi genç oyuncular.

1. SEZON HEDEFLERİ

- Hak ettiğimiz yer olan Ligue 1'e çıkmaya çalışmak.
    - Kupa'da genç oyunculara şans vermek.(Şampiyonluğa odaklanmak istiyoruz)
    - Gelecek vaad eden genç oyuncuları takıma kazandırmak.

Uzun soluklu bir kariyer olması dileğiyle...

Nesil
    2006
    Yer
    06

Onaylanmıştır , başarılar dilerim. Güzel bir kariyer olacak gibi

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar..

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

başarılar dilerim.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Onaylanmıştır , başarılar dilerim. Güzel bir kariyer olacak gibi
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için, inşallah

Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar..
    Teşekkürler

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim

HAZIRLIK DÖNEMİ

Taktiğin oturması için fazladan maçlar ekledim, yeni transferlerin de takıma ısınması lazımdı elbette.

TRANSFER DÖNEMİ

Hepsi genç oyuncular. Takımımız bütçe vermediği için kendimiz yaratmaya çalıştık. Gençler ile yolumuza bakacağız.
    Bakmak isteyenler için profilleri;

SİLVA

Christophe Hernandez

ROBİN LEMONNİER

PABLO ROCHETEAU

AYRTON

NİCOLAS PAGLİARİNİ

ERİCK IRAGUA

Çoğunluğunu kupa maçlarında oynatacağım. Bazılarını kadroya da monte etmeye çalışıcam.

TAKTİK ve TALİMATLAR

Lig beklediğimden zor olacak. Agresif futbol oynamak yerine biraz daha dengeli, defansif oynamayı tercih edecem gibi. Alternatif bir taktik daha var. Agresif futbol üzerine. Zayıf rakiplere karşı kullanmayı düşünüyorum, nerden bulacaksam artık

ANTRENMAN

Yukarıda gösterdiğim Taktik 1 idi. "D" anlamı dengeli olarak farz edin. H'de Hücum. Hâla alışamadılar. İlk haftalarda baya zorlanıcaz...

Kupa La Ligue Kurası

Çekişmeli geçecek gibi fakat dediğim gibi, genç oyuncuları oynatacağım.

LİG & KUPA & YÖNETİMİN BEKLENTİLERİ

Lig'de bu sezon şampiyonluk biraz uçuk olabilir fakat elimden geldiğince çalışacağım.
    Yönetimin beklentilerini de karşılarız gibi her türlü.

KOMBİNE SATIŞLARI

Taraftar bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmadı, adamlık!

ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLAR

İlk haftalarda taktiğin tam oturmaması sebebiyle baya tökezlicez gibi. En azından 2 galibiyet almaya bakıcaz. Olmazsa da ölüm değil, toparlarız.

Bir sonraki güncellemede görüşmek dileğiyle!

Nesil
    2006
    Yer
    06

Sonraki dönem transfer bütçen olursa eğer , defans oyuncusu olarak Emerson Raymundo Santos u şiddetle öneririm

başarılar hocam bende önereyim futbolcu o halde, Flemish'te Jaja çok kaliteli ve çok ucuz bir oyuncu bakmanı öneririm.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Başarılar Kardeşim. Tek tavsiyem alt yapından saglam eleman istiyorsan oyuncu aramasındaki dünyadaki gözlem bilgini %50nin üzerine cıkarman. Takipteyim.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Sonraki dönem transfer bütçen olursa eğer , defans oyuncusu olarak Emerson Raymundo Santos u şiddetle öneririm
    İsmi kaydettim, değerlendireceğim. Teşekkürler

Quote Originally Posted by asfew View Post
    başarılar hocam bende önereyim futbolcu o halde, Flemish'te Jaja çok kaliteli ve çok ucuz bir oyuncu bakmanı öneririm.

Bunu da kaydettim, teşekkürler

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    Başarılar Kardeşim. Tek tavsiyem alt yapından saglam eleman istiyorsan oyuncu aramasındaki dünyadaki gözlem bilgini %50nin üzerine cıkarman. Takipteyim.
    Başarı dileğin için ayrı, verdiğin tavsiye için ayrı teşekkür ederim. İyi seyirler

FRANSA LİGUE 2

1. HAFTA

LENS
    0 - 2 SOCHAUX

Tamamiyle şahaneydik, istediğim futbol oynandı. Karanovic'in harika oyunuyla da 2-0 güzel bir skorla başlangıç yaptık.

2. HAFTA

SOCHAUX
    1 - 1 AUXERRE

Biz daha iyiydik. Kendi sahamızda iyi futbol oynamamıza rağmen 1 puan almak üzdü. Kaçan puanlar canımızı yakmasın!

3. HAFTA

VALENCİENNES
    0 - 1 SOCHAUX

Taktikte yapmayı istediğim tam da bu maçtaki gibiydi. Dengeli, hata yapmadan, kanatlardan... Bu maçta taktik bana ümit verdi.
    Karanovic harika oynuyor be!

4. HAFTA

SOCHAUX
    2 - 3 NİMES

Niye böyle oldu... İyiydi her şey, erken gol bulduk derken 2-1 geri düştük. Kanatlardan geldik, penaltı bulduk 2-2 oldu. Her şey güzel fakat her kaleye gelen atak da gol yenir mi? Defansif açıdan kötü bir maç geçirdik. Bu maçta AM R ve M C rolündeki 2 as oyuncum sakattı. Keşke olsalardı da yenseydik!

5. HAFTA

REİMS
    3 - 0 SOCHAUX

Yorum yapmaya gerek duymuyorum.
    REZALET!

PUAN DURUMU

Yönetimin istediği yerlerdeyiz. Fakat daha iyisini hak ediyoruz. İlk 3'e girmeye çalışacağız fakat zor gibi görünüyor. Kadromuz diğer takımlara göre güçlü değil.
    3 Deplasman 2 Evimizde maç yaptık şu ana kadar ve 3 deplasman maçında 7 puan aldık. Kendi evimizdeki 2 maçı da kaybettik. Deplasman takımı olduk.

Kupa La Ligue
    (Fransa Lig Kupası)

1. TUR

RED STAR
    3 - 1 SOCHAUX

Erken gol bulduk ve mutluyduk. Deplasmanda iyi bir takımdık derken kontra ataktan gol yedik son dakkada. Kondisyon eksikliği sebebiyle de uzatmalarda darma duman olduk. İlk haftalar böyle olacağını söylemiştim. Yönetimin hedefi 2. tur görmekti fakat 1. Tur'da elendik. Sağlık olsun, lige asılacağımızı söylemiştim.
    Her şey Düzelecek!

GELECEK FİKSTÜR

Strasbourg şu an ligde göründüğü gibi lider. Zorlu olacak fakat deplasmanda. Deplasman takımıyız, bakalım lideri devirebilecek miyiz?
    Diğer takımları yenebileceğimizi düşünüyorum fakat neler olacağı belli olmaz. 7 Puan ve üstü bizim için iyidir bu fikstürde.

Fransa Ligue 2

6. HAFTA

SOCHAUX
    3 - 0 BRESSE

Bu maçtan sonra farklı bir taktik denemeye başladım. Daha çok hücum ve daha çok gol izleyeceğiz. Göz zevkli olarak muazzam fakat riskli. İlk maçta faydasını gördüm. Harika oynadık. Sao'dan %100 verim alıyorum

7. HAFTA

AMİENS
    1 - 0 SOCHAUX

Çok kötüydük. 1-2 atak dışında varlık gösteremedik. Daha çok gol de yiyebilirdik.

8. HAFTA

SOCHAUX
    4 - 2 US ORLEANS

H A R İ K A Y D I K! 2 gol yediğimize bakmayın, rakibin kaleye isabetli 2 şutu vardı gol oldu. Şanssız gollerdi bir de. 4-1 olduktan sonra zaten 1-2 genç oyuncuyu sahaya soktum.

9. HAFTA

STRASBOURG
    3 - 5 SOCHAUX

Bu maç çok önemliydi. İlk 3 sırada bulunuyordu ve çok iyilerdi. Deplasmanda özellikle bu kadar iyi futbol beklemiyordum. Sağ bek'imiz Alphonse maç başına 2-3 asistle falan oynayacak heralde. Daha çok göreceksiniz böyle maçlar. 5-6 atıp 3-4 yediğimiz. Fakat yeneceğiz!

PUAN DURUMU

Konum olarak iyiyiz. Galibiyet serisi ile ilk 3'e girebiliriz.

KADRO VE DİZİLİŞ

AM C yerine DOS var dizilişte fark olarak. Bir aksilik olmadıkça sürekli bu ilk 11 oynayacak.
    Göründüğü gibi 2 cezalı bir sakat oyuncumuz var. Bir sonraki maçta sıkıntılı olacak gibi.
    Moussa Sao'ya da göz değdi, Allahtan 8-10 gün gibi kısa süreli bir sakatlığı var.

TRANSFER

Fransa'da Joker Transfer kuralı diye bir şey var. Sadece Fransa ligleri içinden oyuncu alabiliyoruz. Ben de genç oyuncuları ve kupada da rotasyonlu oynayacak oyuncular almaya çalıştım fakat para olmadığı için 1 oyuncu alabildim fakat çok iyi transfer!

DANY MAURY

Personel olarak 1-2 gözlemci daha almaktan çekinmedik. Futboldan tanıdığımız Sylvain Wiltord'u aramıza aldık!

SYLVAIN WILTORD
    (GÖZLEMCİ)

MICKAEL LEBAILLIF
    (GÖZLEMCİ)

GELECEK MAÇLAR

GFC Ajaccio maçında önemli 3 eksiğimiz var. Ev sahibiyiz ve rakibimiz 2. sırada bulunuyor. Sıkıntılı maç, heyecanla bekliyorum!
    ESTAC Troyes de şu an ligde lider. Onla da içerde oynuyoruz. Eksiğimiz olmazsa yeneceğimize güvenim tam. Seri galibiyetler alıp liderliğe oynamak istiyoruz artık.

Gidişat iyi görünüyor, Karanovic oldukça formda

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Bir kaç seri galibiyetle yukarı çıkarız diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    Gidişat iyi görünüyor, Karanovic oldukça formda
    Teşekkür ederim, parçalıyor resmen

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Bir kaç seri galibiyetle yukarı çıkarız diye düşünüyorum.
    Olmadı, yapamadık

FRANSA LİGUE 2

10. HAFTA

SOCHAUX
    0 - 1 GFC AJACCİO

Karşımızdaki liderdi, iyi de oynadık aslında ama en önemli oyuncularımızdan sağ bek cezalı olduğu için iyi işler yapamadı genç sağ bekimiz. Şanssızlık.

11. HAFTA

SOCHAUX
    1 - 0 HAVRE

Kötü oynadık fakat Karanovic boş geçmedi gene sağ olsun. 4 as oyuncum da bu maçta yoktu.

12. HAFTA

BRESTOİS
    0 - 1 SOCHAUX

İyi oyun, Ramaré o kadar asist yaptı bu sefer de ben atayım dedi. Her maç 1-2 eksikle çıkıyoruz maşallah. Sağ kanatımız sakattı bu sefer de...

13. HAFTA

SOCHAUX
    3 - 3 TROYES

Lider Troyes. Darma duman ettik, 3-1'de öne geçtik fakat kalecimiz bu sefer bu maçta yoktu. 1 günlük sakatlığı varmış ilginç bir şekilde. Yedek kaleci de 17 yaşında, geleni yedi sağ olsun...

14. HAFTA

AC AJACCİO
    0 - 0 SOCHAUX

10. sıradalar. Normalde fark atacağımı düşündüm fakat zorladılar. Yeniledebilirdik. Son haftalar çok kötüyüz

Ligde ve Kupada Son Durumlar

Olmak istediğimiz yerin üstündeyiz yönetime göre. Kupada kolay rakip geldi, yeneriz. İyi gibiyiz ama değiliz, bakalım.

Gelecek Fikstür

Hepsini yenecek güçteyiz, tökezlemeden 5 galibiyet almak istiyoruz.

Bir sonraki güncellemede görüşmek üzere!

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri