1 ile 26 arası toplam 26 sonuç

Konu: Buca Avrupa Yolunda ( Sezon III )

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Default Buca Avrupa Yolunda ( Sezon III )

Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar..

Sezon sonuna doğru geldiğim kariyerimi hem sizinle paylaşmak hem de dayanışmayla ilerlemek istiyorum..

Sezon başında ki ücretsiz ve maaşsız kiralıklar sayesinde güle oynaya bir ilk yarı geçirdik. İkinci yarı katılan kaliteli ve takımında mutsuz futbolcular sayesinde açık ara şampiyonluğa ulaştık.

Tam bir sıkı savunma takımı ve üstün kaleci performansları sayesinde geldik diyebilirim buraya.
    1-2 lik Başakşehir maçında Dk. 90 'da Semih sahne alıp hayallerimizi yıkarken.
    2-2 lik Başakşehir maçında 78 de 2. golü yedik. Devre arası takıma katılan Murat Akça 90+1'de hem bizim hem kendisinin 2. golünü attı. Maç berabere bitmese eleniyorduk. Son maçta 13 dakika ecel terleri döktürdüler bana. O 13 dakika Murat Akça'yı Pivot Santrafor olarak kullanıp tek stoperle oynadım.
    Osmanlı'ya 4 atan forvetlerimiz PTT sonuncusu Giresun'u çok zor geçti.

Kayserispor çeyrek finalde Fener'i ilk maçta 3-1le geçtiğinde çok rahatlamıştım. Ama 2-0 alıp turladılar ve muhtemelen bizle sembolik bir maç oynayacaklar..

Türkiye Kupasında kullandığım taktik ve talimalar.. Emre ve Engin'in yeri değişecek. Özel talimatlarla beraber açık vermemek için çok pres yapmayan ve oyunu çok daraltan bir düzen kurdum. Kontrollü - Kontra arasında geçişlerle maç arasında pozisyonlar bulmaya çalıştık ve şuana kadar başardık.

Transferlerimiz.. Herhangi bir scout kullanmıyorum.. Raporlara, profil ve biraz da gönlümce yapıyorum transferleri.. Aldıklarım bunlar kaçırdıklarımdan söz edeyim.. Musa Çağıranla masaya oturup anlaşıp sonrasında iptal edip Caner Koca'yı aldım. Pişman olur muyum bilmiyorum ama hem takımına hem Musa'ya gelecek satıştan pay verince bize kar bırakacak bir alışveriş olmadı. Mehmet Güven, Galip Güzel, Mehmet Akyüz, İbrahim Kaş, İlhan Depe keza öyle..

Emre Güral ve Özgür Çek'e bütçe yetiremedim malesef. Maaşları çok uçuktu.

Oyun başında takımda ki 2 sağ beke bakınca bu yıl bitmez diyordum. Ama beklenmedik şekilde sağlam transferlerle zevkli bir yıl geçirdik.

Görünen kiralık transferlerin çoğu iptal edilip takımlarına erkenden yollandı.

Şampiyonluk sonrası bütün oyuncuları bi yokladım kulüplere öner için. Neler gelir diye. Bir oyuncu bana çok sürpriz oldu profil ve performansıyla transfer sezonu başlayınca paylaşıcam

Kursa gidemiyoruz bi türlü ama profilin son hali budur

Sezon sonu genel bir değerlendirmeyle oyuncular için raporlama yapıcam. Ve hedeflerden bahsedicem.

Engin Bekdemir ve İlhan Eker'in görünmeme sebebi cidden berbat performansları diyebilirim.. Verim alamıyorum.. Engin 2 yıllık kiralık yazı güzel geçirip seneye faydalanmayı umuyorum..

İlk uzun süreli kariyerim olacak diyebilirim hedef 20 yıl.

Yarın akşama kadar sezonu bitirip transferlere başlamayı düşünüyorum.

Sıkıntımız dünya çapında arama yapamıyoruz sadece ülke içiyle kısıtlıyız. Televizyondan açıp dahi izletmiyorlar.
    19-21 Altı gözlem bilgi seviyemizi arttıracak personeller arıyorum.
    Ciddi manada oyuncu ve personel bulmak zorluyor bizi.

Bilgi seviyesi yükselince takıma sağlam ve değişik bölgelerden gözlemci takviyesiyle ellerinde hazır gelen raporlardan faydalanmak amacım.

Onun haricinde Güney Afrika'sından Kolombiya'ya, Şili'den İsveç'e bir çok lig açık. Tek tek profil gezicez.

Maaş bütçesinde azalmaya gidebilirsek € 800 B anlık transfer bütçemiz var. Ve nerdeyse tek maç dahi oynamamış 21 Yaş Altında bekleyen yıllık toplam maaş € 200 B olan bir yığın adam.

Buca'yla başlayıp bitirmek gibi bir amacım yok. Sezon içinde Konya'da Aykut Hoca kovulunca başvurum olumsuz sonuçlandı. Muhtemelen Konya, Osmanlı ve ya Kasımaşa'dan en az 1'i düşecek.

Herkese iyi günler.. İyi forumlar.. İyi eğlenceler

Nesil
    2006
    Yer
    06

Gecikme için kusura bakma lütfen. Başarılar dilerim şimdiden

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Gecikme için kusura bakma lütfen. Başarılar dilerim şimdiden
    Önemli değil teşekkürler

Fenerbahçe maçlarında beklediğimden çok daha sağlam savunma yaptık. Ve şans bizim yanımızdaydı.

İlk maç 51'de Can Velioğlu kırmızı gördü yine orta sahadan bir adam azalttık ve savunmaya ağırlık verdik. 71'de penaltı oldu. Eğer o penaltı kaçmasa halimiz nasıl olurdu bilmiyorum. Golü bir nevi oyun hatasıyla attık. Orta sahanın ilerisinden ceza sahasına kadar tek pres yemeden yürüyen Emre Şahin'in attığı ara pasında kaleci kaleyi terketti ve araya girmek isteyen savunma topu kayarak tekrar Emre'nin önüne bıraktı. Boş kaleye yuvarladığımız golle 1-0 galip geldik.

İkinci maçta ilk oyunda 2-1 kaybedip turlamıştım. O heyecanla kaydet yaparken crash yedik. Tekrar oynadığım 2 maçta bi gazla hücum oynayınca ayağımıza top vermediler. Üçüncü maça son kez olursa olur (olmasa muhtemelen tekrar denerdim Fener'i eledik boru mu) diye yine sağlam savunma yapan bir takımla çıktım. 1-0 biten maçta Peşi peşine gelen 2 kırmızı kartla 2 tarafta 10 kişi kaldı. 2-1 olduğunda takımı hücuma kaldırdım 2-2 yi bulduk ama kadroyu savunmaya çekemeden Nani cezayı kesti. Penaltılarda Ömer Kahveci'nin hakkını yiyemem. Penaltılarda topu tutmasa dahi köşeyi biliyor.

Trabzon maçında savunmalar sayesinde top oynanması yaklaşık 100 dk.. 2 penaltı golü haricinde pek heyecanlı bir maç olmadı. Zaten yapılan fauller ortada. Ama 2-1 olunca benim hatamla maçı resmen hediye ettik. ve skoru 12 dk'da 4-1 e getirdiler. İlk yıl böyle bir başarı istemesemde Avrupa Liginde olmak çok iyi olurdu. Mehmet yeni iyileşmiş kondisyon 70lerde.. Cumali ve Murat Akça'dan yoksunken yine de mücadeleden memnunum.

Beklediğim gibi açık ara zirveye oturduk. Altınordu'nun 81 puanlık şampiyonluk rekorunu kırdık. Gol krallığında kiralık forvetleri sonrasında oynatmadığım için geriye düştüler. Nazım'ı ikinci yarı yer yer yedek bıraktım. Savunma profili çok zayıf. Ama hücumda çok etkili.

Nazım Sangare şuan sözleşmesi bitecek durumda ama kararsızım. Sağ kanattan devşirdim hızlı adapte oldu..

Büyük takımlara karşı oynamak bir nebze daha kolay oluyor.. Ama PTT için büyük bir takım kurmak benim için zor olacak gibi.. Elimden geldiğince doğru bir transfer politikasıyla kadro kalitesini arttırmaya çalışıcam. Ama "Arsene Wenger Sendromu" bende mevcut. Para baymayı ve yıldızlar toplamayı sevmiyorum. Daha genç oyuncuları toplamayı seviyorum. Tabi cezasını yıl içinde kesiyorlar. Her oyunumda 2. yıl çok zorlu geçiyor bu sefer daha dikkatli olmaya çalışıcam.

Transferlere başladık gidenler gelenler hazırlık dönemini yarına kadar geçip 2. sezona başlıyacam. Yaptığımız bazı transferler çok verimli olsada bazıları hayal kırıklığı yaratacak gibi. Potansiyelleri beni şüpheye düşürüyor..

PTT için transfer önerilerinizi bekliyorum. Özellikle şutör ve duran top kullanan oyuncu olursa çok iyi olur.

Kullandığım taktikler ve talimalatları kurduğum kadroyla beraber paylaşıcam. Herkese iyi forumlar.

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Ne desem bilemiyorum..

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Bucayla devam et bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Harika bir sezon geçirmişsin. Fenerbahçe kararı sana kalmış, Galatasaray olsa git derdim. Ayrıca başarılar dilerim.

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Bucayla devam et bence.
    Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Harika bir sezon geçirmişsin. Fenerbahçe kararı sana kalmış, Galatasaray olsa git derdim. Ayrıca başarılar dilerim.
    4 Büyükleride yöneticem zamanı gelince

Fenerbahçe'yle masaya oturduk görüşmeler olumluydu.. Buca koşulsuz istekleri yerine getiricez deyince isteklerimizi sunduk konuyu kapattık bütçelerin artması elimizi güçlendirdi

Ki zaten.. İyidir iyi bi daha ki sefer Zidane'ın Fener'ine karşı galip gelmek daha keyif vericek

Kuracağım sisteme göre bi forvetler eksik kaldı diyebilirim.. Bazı futbolcuları satamadığımız için bazı yerlerde değişim sağlayamadık..

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Fikstürümüz :

Transferlerimiz :

Kalan Bütçemiz :

Geçen yıl başarı getiren taktik ve talimatlar hazırlık döneminde değişikliklere gidicem :

Genelde disip - yaratıcılık mevikiyi koru - terk et ' i maçtan maça göre ayarlıyorum ve ya olduğu gibi bırakıyorum.. Tempo ayarı maç içinde duruma göre değişkenlikler gösteriyor.

Serbest Oyun Kurucumuz takımımızın kalbi diyebilirim.. En zayıf profilleri dahi harika oynatıyor..

Beklerin çizgiye inmeden açtığı ortalar çok önemli.. Forvet ve kanatlarımız özellikle arka direğe gelen topları gole döndürme olasılığı çok yüksek oluyor. Özellikle Nazım geçen yıl bunu başarmıştı.

Defansı dar alanda presi çok gerekmedikçe yapmayacak şekilde ayarlıyoruz genelde.. Boşluk vermemek ve topu kaçırmamak çok önemli bizim için.

Rakip ileride tek forvet bırakıyorsa forvet profili çok extra olmadıkça atak esnasında 2 stoper sadece geri kalacak oynuyoruz.. 2 forvet ve ya 1 forvet 1 kanat forvet var ise 2 stoper ve kanat forvetin kanatına göre ayar çekiyoruz..

Oyuncu profillerimiz

Kaleciler :

As Kale : Ömer Kahveci

Yedek Kale : Evrim Özenç

3. Kaleci : Şahin Akbaba

Sağ Bekler :

As Bek : Muhammet Karpuz

Yedek Bek : Canberk Aydın

Sol Bekler :

As Bek : Aziz Behich

Yedek Bek : Batuhan İşçiler

Stoperler :

As Stoper : Murat Akça

As Stoper : Joseph Attamah

Yedek Stoper : Can Velioğlu

Yedek Stoper : Mert Eren ( Kulüp regenimiz )

Registalar

As Regista : Emirhan Aydoğan

Yedek Regista : Caner Koca

İki Yönlü Orta Sahalarımız

As İYO : Burak Şaban

Yedek İYO : Bruno Amaro

Serbest Oyun Kurucular

As SerbOK : Görkem Sağlam

Yedek SerbOK : Mehmet İncebacak

Sağ Kanatlar

As Kanat : Orhun Öztürk

Yedek Kanat : Emre Şahin

Sol Kanatlar

As Kanat : Daniel Agyei

Yedek Kanat : Engin Bekdemir

Forvetlerimiz

As FW : Theophilus Solomon

Yedek Forvet : Gabriele Moncini

GELİŞTİRİLECEK FUTBOLCULAR ( 2 Si As takıma kaydedilecek seçim için zamanımız var )

Ufuk Dilek

Utku Gülen

Özgür Yalçın

Fatih Karataş

Osman Ertuğrul

Veysel Karaca

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Yeni sezoonda başarılar .

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Talking

Yeni sezoonda başarılar .
    Teşekkürler kardeşim

Hazırlık iyi geçiyor son 4 maçtayız..

FENERBAHÇE TRANSFERLERİ

Zizulu Fener çok iyi transferler yaptı düzenlediğimiz ligde Galatasaray ile maçı 4-0 kazandılar.. Zizu'dan sonra Fener'de koltuğu almalıyım

Beklediğimden çok daha üst bir performans gösteriyor takım.. PTT'yi sallayacaz

https://www.youtube.com/watch?v=r40riMwMAbg&feature=youtu.be

Kafasına takılan olursa diye ufak bir video attım lig öncesi ve sonrası aldığım saveler.. 3 Maçı peşi peşine tekrarsız oynanmıştır bu zamana kadar bir elediğim sonrasınca crash yediğim Fener maçında tekrar oynadım.. Şimdiden oluşabilecek karışıklığı sonlandırmak istedim ilerde bu tür sorularla muhattap olmak istemem

Takım çok iyi, transferlerimiz çok iyi..

Muhtemelen regenlerimiz potansiyelleri 150 üstü yoktur.. Ama oyunlarından memnunum.. 19 yaş altı takımı da şampiyonluğa oynasın diye bir kaç transfer yapıp maaşsız bedelsiz 2 yabancı dahil 5-6 tane kiralık oyuncu aldık.. 21 yaş altı takımın da satılık listesinde bekleyen futbolcular dolu onlar gidene kadar yapabilecek bir şey yok..

1 Hafta kadar oyuna giremeyeceğim geldiğimde bir hızla ligi bitiririz

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

başarılar dilerim

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by sarianet View Post
    başarılar dilerim
    Teşekkürler

Arkadaşlar biraz geç oldu ama oyuna döndüm.. İlk yarıyı bitirdim ve transfer sezonuna girdik.. Hikayeye ağırlık vermeye başlıyorum

Güzel bir başlangıç yaptık.. Sonrasında kiralıkları kesip ve kendi oyuncularımızı oyuna monte ettik.. Sonucu ;

Son 5 Lig maçında 4 beraberlik.. Ve herşeye rağmen 6 puan fark var rakiplerimiz gerçekten fos..

Yalnız bir rakip kalecimiz var ;

Sondre Rossbach14 Maç 2 Gol ( 1 ini biz attık ) Şuan Sivasspor'un mağlubiyeti yok.. Bizimle beraber namağlupler rövanşta birimiz kaybedicez elbet.. Sivasspor defans hattında çok extreme bir durum yok.. Ortalamalar ve profillerde..

1-1 biten ilk maç Rossbach şov yaparken Ömer jeneriklik yedi sağolsun..

Ve Bir Veda..

LİNK

Bundan sonra Evrim ve İbrahimle devam edecez performans ve ya profil olarak fark yok.. Ömer istenilenden çok uzak bir performans göstermesine rağmen uzun zamandır takip altındaydı.. Ve bizde şansını denemesi için ona yardım ettik..
    Yenilmezlik serisi gayet güzel.. Darısı galibiyet serisine

Ve u 19 İskoçya Milli Takımının başına geçtik Türkiye A Milliler başvuruyu saniyesinde reddetti.. Milli takım kariyeride istediğim için bir başlangıç..

Grubumuz :

Transfer sezonundayız.. Kiralıklarla başarı gelse de oyuncu satışından para sağlayamıyoruz.. Sezon sonu katılması için yaklaşık 400 kişi bulduk aralarından seçim yapmaya başlayacam.. Transfer sezonu bitince detaylı bir paylaşım yapıcam..

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

İyi gidiyoruz bekleme yapmadan çıkmak iyi olacaktır.

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

İyi gidiyoruz bekleme yapmadan çıkmak iyi olacaktır.
    Kazasız geçicez bu yılı hocam

Sene sonu takıma katılacak oyuncularımız ve transfer taktiğimiz ;

Semi Ajayi

Danny Amankwaa

Barış Atik

Alessandro Celli

Alimami Gory

Carlo Ilari

Victor Lekhal

Younes Namli

Aaron Pierre

Andrea Romano

Kürşad Sürmeli

Tugay Uzun

Darko Zoric

Para kazanmıyoruz.. PTT'de galibiyet primi verilmiyor.. Kiralık oyuncularda para getirmiyor. Haliyle transfer bütçemiz oluşmadı. Sene sonunda sağlam bir kadro ihtiyacından dolayı sözleşmesi sona eren oyuncuları takıma kattık.

İlk yıl her maça 1-0 hedefiyle çıkacağım için bu kadro işimizi görebileceğine inanıyorum. Alabileceğimiz galibiyet primleri bize ciddi bir bütçe katacaktır.

Yine maaşsız kiralıklar katabilirim sezon sonu takıma.. Hem Ziraat Kupası hedefi hem de TSL ' de olabildiğince çok galibiyet amaçladığım için en ufak bir eksikte, düşüşte yerini aratmayacak alternatifli bi kadro kurduk. Önemli olan Buca dolayısıyla benim başarım. Bizi başarıya taşıyacak oyuncuları baş üstünde tutarım. Ama bu yolda sendeleyen adamı direk kulübeye koyarım bu yüzden geniş kadro işime yarıyor. Tabi ilerleyen yıllarda mali yapıyla bu değişecek.

Transferleri şu şekilde yaptım işine yarayan olur belki;

* Bir takip listesine alacağım tüm oyuncuları ekledim.

*** Alacağım oyunculara sırayla sözleşme öner yaptım ama teklif sunmadım. Sözleşme önere bas ve geri sayfaya dön teklif sunma.

** Sırasıyla tüm oyunculara tekrarladıktan sonra. Hepsiyle masaya oturmuş olduğumuz için sırayla teklif sunmaya başlıyoruz. Ama masaya oturduğumuz futbolculardan maaş bütçesi azalmıyor. (TEKLİF SUNMAYA BAŞLADIKTAN SONRA DÖNÜŞ ÖNCEDEN TÜM OYUNCULARI AYARLAMANIZI ÖNERİRİM)

Örn : 10 oyuncuya sırasıyla sözleşme öner ve geri yaptım. 10 oyuncuya da sonra sırasıyla kilit oyuncu olarak max 230 B önerebiliyorum. Ve hiç bir şekilde 3-5-7 . tekliften sonra önerdiğim maaşta bir eksilme olmuyor.

Eğer sözleşme önerden sonra geri yapmayıp teklif sunmaya başlarsam sırayla. 3. 4. den sonra kilit oyuncu maaş max 150 ye sonra 100 e gibi düşmeye başlıyor.

Bir diğer olay da;

Sözleşme önermeye başlarken 120 B Transfer 500 küsür maaş bütçem vardı.. Malum imza ve temsilci ücreti transfer bütçesinden yiyor. Herkese belirttiğim şekilde sözleşme önerdim. Ve bana yaklaşık 340 B transfer ücreti lazımdı. Sözleşme önerileri tamamlandıktan sonra bütçeyle oynatmıyor. Ama tek ilerlemeden sonra durduğunda bütçe ayarı yaptım (HER ZAMAN OLUYOR MU BİLMİYORUM AMA GENELDE OLUYOR) 120 B'den 720 B' e çıkarttım transfer ücretini..

Şuan kalan bütçeler : Transfer 340 B Maaş - 4.6 M

Bu maddi durumla gelecek yıl 2.liğe oynayacak bir takım kurduğuma inanıyorum. Oyuncular her ne kadar muhteşem olmasa da istediğim sisteme uygun futbolcular. Bir tek kaleciler kabul etmedi. Önerdiğimiz maaşlarda eksilme olmadığı için rahatça 2 kaleciye teklif atmıştık ama olmadı. Ya Rossbach kiralıyacaz ya da bi kaleci bulacaz. Ama gelecek yıl mükemmel bir savunma yapabilecek takım kuracağımıza inanıyorum. Hücumu zaten yaparız

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

1-0 geriden gelerek enfes bir galibiyet alarak tur atlamayı garantiledik.. TSL'de 6. olduğu düşünülürse büyük bir galibiyet.. Solomon, Agyei vs. uzun zaman sonra ilk kez 11'e döndüler. Futbola acıkmışlar belli ki.. 2. Yarı tekrar şans vermeye devam edicez beraberlik serisi çok uzamıştı..

Ve bir kiralık katıldı aramıza Tarkan Serbest'i yolladım performanstan dolayı. Yine maaş vs ödemeden kattık.

Corentin Fiore

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Takıma 2 mükemmel kiralık oyuncu kattık. Biri önümüzde ki sezon sonuna kadar ve satın alma bedeli konusunda anlaşıldı diğeri sezon sonu sözleşmesi sona eriyor belki takıma katılabilir.. Çok yakında büyük sürpriz yapıyorum

Hedef TSL ' de şampiyonluk

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Solomon'u sanayide toplayacaklar artık..

Ante Coric ve Sean Murray takıma katıldı maçlara başlamadan önce ki keyfim şuan olmadığı için heyecanımı yitirdiler.. Süsleyip püsleyemiyorum malesef transferleri..

Ligde sürünmeye başlarken kupa da 4 nala koşuyoruz.. Ligde ki gidişat canımı çok sıkıyor bi çözüm bulucaz..

Erken final olarak bakıyorum Trabzon maçına..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Kiralık transferlerin çok güzel. Muhtemelen şampiyon olarak TSL'de görürüz seni.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beğeniyle takip ediyorum başarılar dilerim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Kiralık transferlerin çok güzel. Muhtemelen şampiyon olarak TSL'de görürüz seni.
    Umarım hocam teşekkürler az kaldı

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Beğeniyle takip ediyorum başarılar dilerim
    Teşekkürler hocam

Yönetim bütün imkanları sağlıyor ya da öyle gözüküyor.. Pilot kulüp ve kardeş kulüp işini halledemedik.. Ama 2. Ligden yüklesecek bir takımı muhakkak ayarlamak gerekiyorDU.. Gelecek yabancı fazlasını yollayıp pilot kulübü üst lige çıkartmak istiyorum.. PTT'de kilerin zaten elinde yabancı futbolcu var 5 futbolcu yollarsak pilot kulübe transferi tamamen yerli futbolcuya yaparlar.. Ki elimizde yerli fazlasıda var.. Süper ligde olabildiğince pilot kulüp kazandırmaya bakıcam.. Ki 4 Büyükler bir daha mümkünse Avrupa'ya bile gidemesin.. Bakalım 18 Yıl TSL maceramız olursa başarabiliriz belki..

Oyuncu Menajer Yalçın Ayhan

Fener İntikam almış..

Trabzon'u eleyip 16. Ümraniye'yle berabere kalan takıma alkış istiyorum. 4 top direği buldu maçta..Bir ara 2. liğe bile geriledik ama tek hafta sürdü.

Ligde gidişat bu fakat ZTK ' da Trabzon'u eleyişimizin bir hikayesi var..

İlk maç her zaman ki gibi sağlam savunan bir oyunla gol yemedik.. Ama Burak Şaban efsane bir performans sergiliyorken ilk Trabzon maçında mükemmel bir gol attı.. Sezon sonu oyuncu değerlendirmesi yaptığımda üstünde çok durucam muhtemelen bedelsiz takıma katmamıza rağmen uzun süre kadroda yer bulmasını umuyorum..

Kadro seçiminden başlamak gerekirse olaya pozisyon olarak en iyileri değil performans olarak üstünleri Fatih Terim misali enterasan pozisyonlarda oynattık ve bedelini ödedik.. 11'in hakkını verip kanatsız sisteme geçip 4-1-2-1-2 ye geçtik.. Ve Iseka farkını gösterdi..

Iseka'ya bir paragraf gerekiyor.. Kiraladık maç oynatmadık hiç.. Bi deneme için 21 yaş altına yollayıp performans görmek istedim 2 golle gelince bi deneme yaptık.. Adana DS karşısında 3 golle bi nefes aldırdı Solomon'dan sonra golcü sıkıntısı çekiyorduk.. Sivas karşısında Rossbach'a da 1 gol attı erken çıkarmamıza rağmen.. Ama 3-0 ' dan 3-2 getirdiysek maçı Iseka'nın sayesinde.. Şuan benim gönlümde taht kurmuş durumda..

Şimdi rakip Bursa 4-3-3 oynuyorlar.. Hazırlık dönemi 2-2 ve 3-3 berabere kalmıştık.. Alabilir miyiz bilmiyorum.. Eğer gol bulmaya devam edebilirsek bir şekilde savunma işini çözmeye çalışıcam.. Ama Trabzon 2 maçta da yan toplarda çok üstündü.. Bursa tamamen yan top oynuyor ve tek forvet değil 3 forvetle biri vurmasa biri vurur..

Zor..

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Bir bahane bulup biraz daha transfer yapma niyetindeydim..

Nur topu gibi bir bahanem oldu

Önce ufak bir özet geçeyim ;

REAL MADRİD açık ara şampiyon <= Link

Ronaldo - Van Persie - Schweinsteiger - Volkan Demirel - Gökhan Gönül - Kadlec - Diego - Sezer Özmen EMEKLİ OLDU

Son haftalar göründüğü gibi sıkıntılı geçti.. Genç futbolcuları ligde kullanma arzumuz bizi yer yer zorlasada istediğimizi aldık..

Rakiplerimizden sadece biri becerikli olsa şampiyon olamazdık..

21 YAŞ ALTI PUAN DURUMU

19 YAŞ ALTI PUAN DURUMU

"HER KUPAYA TALİBİZ" demenin altı çizili hali..

ZTK ;

İlk maç 3 forveti durdurabilmek için 2 beki ofansif bek savunma olarak ayarladık Registamızı Defansif Oyun Kurucu Savunmaya çevirince mutlak gol pozisyonu vermezken maç boyu sadece 1 gol pozisyonu verip 2 pozisyon bulduk.. Ve ilk maç istediğimizi aldık. Forvet olarak Iseka yerine yine gençlerden birini oynatıp gol bulamadık..

Gökhan 88'de kaleciye pas atıcam derken son dakikalarımızı cehenneme çeviriyordu.. Ama neyseki istediğimizi aldık..

Hazırlık kampında ki olayı bundada yapıp 2 maç arasını tek seferde oynayıp kayıtlarını videoya aldım. İsteyen olursa gelecek postta eklerim.

Maçı çevirmek için taktikle bir ufak oynadık.. 2 Merkez 3 Ofansif Orta Saha 2 si kanat olarak çevirip Coric'i forvet arkası oyun kurucuya çevirince hemen etkisini gösterdi ve bize maçı çevirdi.. Iseka ve Agyei'de bu maç ve ya bir kaç maç öncesinde affedip kadroya dahil etmiştik.. Evimizde kaybettiğimiz Karşıya'ka maçında Agyei direk kırmızı görüp Iseka hunharca gol kaçırmıştı. Kiralık olunca oyuncuların üstü daha kolay çiziliyor.. Genç forvetlerimiz gelecek vaad etse de ilerde tek kalınca çok etkisizleşiyorlar top tutmalarda başarısızlar.

Rahat bir oyun oldu şuan bile TSL'ye hazırız gelecek yıl katılacaklarla beraber tekrar Avrupa bileti alacaz.. Yoksa herkes kendi yoluna

Transfer yapmayı seviyorum ki bu da bir bahane daha oldu aramalar tekrar başlıyor

Bütçe verildi önce Emirhan ve Görkem ile görüşüp kadroya katmaya ya da tekrar kiralamaya bakıcaz. Sonrasında olaylar gelişir...

Oyuncular için birer rapor çıkarıp.. Kalacaklar - Satılacaklar - Kiralanacaklar ve 21-19 Yaş Altında oynayacaklara bi göz atacaz.. Profiller kadar performanslara da öncelik vericez.

Yerli futbolculara ihtiyacımız var önerilere açığız..

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Herkese iyi forumlar..

Öncelikle kiralıklar, gidenler, gelenler ve gelecekler ;

KİRALIKLAR

Batuhan İşçiler
    - Gençlerbirliği - GEÇEN YIL PERFORMANSI

Can Velioğlu
    - Gaziantepspor - GEÇEN YIL PERFORMANSI

Canberk Aydın- Gaziantepspor -GEÇEN YIL PERFORMANSI

Caner Koca- Gaziantepspor - GEÇEN YIL PERFORMANSI

Gökhan Kardeş - Balıkesirspor -GEÇEN YIL PERFORMANSI

Şuan mali kaynağa ihtiyacımız çok değil.. Ve satışlarından güzel bir para getirmeyeceği için kiralık göndererek forma şansı bulmalarını istedim.. Profiller çok sağlam olmasa da istediğim oyunda iyi performans gösteriyorlar. Duruma göre 2. Yarı ve ya sezon sonu takıma tekrardan katılabilirler.. Sadece Gökhan PTT' de oynayacak.. Yeni yükselen Gaziantep'e 3 futbolcu birden yolladık umarım as takımda yer bulurlar.

SATILANLAR

Burak Şaban - Sunderland - € 2.8 M - ]GEÇEN YIL PERFORMANSI

Joseph Attamah - SC Wiener Neustadt ( Avusturya Ligine bu yıl yükselmiş ) € 600 B - GEÇEN YIL PERFORMANS

Aziz Behich - Bursaspor - € 1.8 M - GEÇEN YIL PERFORMANS

Burak ve Şaban geçen yıl bedelsiz olarak katılmıştı takıma. Giderken € 4.6 M kesin ücret, bonuslar ve gelecek satıştan paylarla beraber güzel bir para getirecek.

Özellikle Burak Avrupa'ya, Premier Lig'e açılan ilk Türk futbolcum olarak hedefler için doğru yolda olduğumuza emin olmamızı sağladı. 4 Hazırlık 2 Premier Lig maçının hiç birini kaçırmadı şuana kadar ilk 11 oyuncusu olarak oynuyor ama performansı kötü..

Dortmund'un Türkiye Şubesi.. Parlat, sat, kötü oynasın, geri al, parlat..

Aziz'i Bursaspor'dan ücretsiz alıp € 1.8 M satıp güzel para kazandık..

TRANSFERLERİMİZ

Abdülkerim Bardakçı - Konyaspor - € 725 B

Emirhan Aydoğan- Bursaspor - € 425 B

Oğulcan Çağlayan - Kayseri Erciyesspor - € 1 M

Emre Kılınç- Boluspor - Bedelsiz

Melih Yağcı - Gaziantepspor - Bedelsiz

Rodney Kongolo - Man City - Bedelsiz

Atila Turan - Beşiktaş - € 165 B

Accursio Bentivegna- Palermo - € 1.8 M

Geçen yıl Türk futbolcu eksikliğini çok çekmiştik. Bu yıl acısını fazlasıyla çıkarıcaz gibi.

Emirhan kiralık sözleşmesi sona ermeye yakın teklifi sunduk ama taksitle satmadılar. Mecburen peşin verdik. Bu zamana kadar istediğimizi fazlasıyla sahaya yansıtan bir oyun sergilemişti ileri de de aynısını bekliyorum.

Melih ve özellikle Abdülkerim geçen yıl ki Türk stoper açığımızı fazlasıyla kapatacaktır. Abdülkerim şu ana kadar iyi bir performans gösteriyor. Melih'i gelişimini takip etmek ve geçen yıl ki Can - Gökhan - Mert 3 lüsünün maçın her anı gole sebebiyet verecek hatalarından yorulduğum için takıma kattım.. 89 Dakika iyi oynayıp 1 dakika da maç verebilecek kadar tehlikeliler biraz pişsinler..

ŞURASI SİMSİYAH OLMASIN RENK KATAYIM

Oğulcan ve Emre kanat oyunumuza uygun futbolcular ve daha gelişim sağlayabilecek durumdalar.. Süper Lig'e yeni yükseldiğimiz için önümüz de çok seçenek yoktu en iyilerini seçtik. Oğulcan santrfor olması itibariyle de golcülüğüyle de kanatta etkili olacaktır.

Atila Turan, Aziz behich'in satış durumu oluşmasıyla gündeme geldi. Profil olarak aratmayacak hatta bir nebze iyi. Oyuna yansıtabilirsek karlı bir transfer.

Kongolo bedelsiz olması ve Savaşçı orta saha için iyi bir profile sahip olduğu için kadroya kattık gelişimini takip edicez kiralık vermeye çalışıyoruz.

Bentivegna hazırlık döneminde de muhteşem bir oyun sergiledi. Transfer bütçesi olduğu için oyuncu arayışlarına girmiştik. Bir ofansif orta sahanın her yerini oynayabilecek bir oyuncuya ihtiyacımız vardı ve çok iyi bir oyuncuyu gayet uyguna aldığımızı düşünüyorum.

ÖNÜMÜZDE Kİ YIL ve ARA DÖNEM KATILACAK TRANSFELER

Alper Püren- Feyenoord - € 4 M

Mohamed Hossam - Ismaily - € 750 B

Ioan Nicodim - U Cluj - € 1.4 M

Silva - Alianza - € 375 B

Tsietsi Xaba - € 1.5 M

Transferleri taksitli yaptığımız için bolca transfer yapabildik tam "sıfırlanacak" şekilde ayarladık.

Hangileri hayal kırıklığı olur hangileri yıldız bilemiyorum ama aklımda her biri için bir fikir var.

Alper Püren Türk olması cazip etse de Atl. Mad, Juve, Dortmund ve dahasının elinden almak potansiyeli için bana yeterli bir fikir verdi. Tabi o takımların elinden kapacak kadar da sağlam bir maaş alacak. Şubat 1 de takımda.

Bir transfer listesi oluişturduk ve arasından hem uygun hem de büyük ve ya futbolun sanayisi olan takımların peşinde olduğu futbolcuları seçerek transfer yaptık. Maaşları iyi tabi.. Ama kulüp büyüyüp potansiyeli yüksek oyuncuları biz ayırt edebilene kadar bu yöntemi de karar alırken kullanacaz..

Bu yönteme karar verme sebebim, 1. sezon yaptığımız transferlerin Akhisar, Bursa, Kasımpaşa, Geçnlerbirliği gibi takımların elinden kaptığımız oyuncularla kendi aldığımız oyuncuların gelişimleri arasında ki muazzam fark.. Kendi seçimlerimiz daha iyi performans gösterirken beklentinin altında gelişiyor ve değeri yeterince artmıyor. Büyük takımalrın elinden kaptıklarımız da ise durum tam tersi.. Yeteriz performans extra gelişim..

HAZIRLIK DÖNEMİ

Gol yememe konusunda başarılıyız.. Taktik denemeleri ve ilk başta sadece Savunma Yerleşimi çalıştığımız için bir süre geç açıldık. Pozisyon bulmakta değil ama bitirmekte zorlanıyoruz.. Forvetler açılırsa bayram açılmazsa isyan edicez bu yıl..

SÜPER KUPA

Henüz oyuncu ve taktik uyumu sağlayamadan kolay geçmesini beklemiyorduk. Beklenilen gibi sağlam oyunla aldılar..

TAKTİK

Taktik ve ilk 11 oynadığımız maçlar sonunda böyle karar verdik. 2 Defansif Orta Saha olan yerde bir değişiklik peşindeyim istediğimi oturtunca taktiği güncellicem..

LİGİN İLK MAÇI

Maç boyu çok üstün oynadık.. Tugayla başlayıp sonradan Gory oyuna girdi. Ve skoru buldu.. Gole kadar çok üstün oynasakta uzatmalarla beraber son 10 dakika can çekiştik.. Ama 3 puanla lige güzel bir giriş yaptık sıra da Trabzon maçı var..

OYUNCU DEĞERLENDİRMELER

PROFİL GELİŞİMLERİ

Hikmet Demir

Bi ara küssekte arayı yavaş yavaş topluyoruz. Herkes peşinde gitmek istiyor.. Ama henüz izin veremem.

Dursun Demirel

Gayet iyi gelişiyor.. Tugay'la bu yılı geçirdikten sonra gelecek yıl ya Dursun ya Osman Kadroya daimi girecek.

Osman Ertuğrul

İlerde çok sağlam bir profile sahip olabilir.

Evrim Özenç

Bu yıl da as kalecimiz olacak. Fena bir başlangıç yapmasa da son ilk 11 yılı.

Mert Eren

Beklenen gelişimi sağlayamıyor ama ümidi kesmedik.

Ufuk Dilek

Kulüpten çıkan regenimiz.. Performansı çok iyi profil yetersiz..

Fatih Karataş

Oyuna katkısı çok iyi oyundan kopmuyor profil gelişirse kadroya girebilir.

GEÇEN YIL PERFORMANS DURUMLARI ( YUKARDA YER ALANLARI TEKRAR EKLEMEDİM )

Muhammet Karpuz

Görkem Sağlam

Evrim Özenç

Emirhan Aydoğan

Ufuk Dilek (19 - 21 Altı maçları istatistiklerde seçilmemiştir)

Ante Coric

Engin Bekdemir

TSL TRANSFELERİ

Akhisar / Antalya / BalıkesirBaşakşehir / Beşiktaş / Bursa

Eskişehir / Fenerbahçe / Galatasaray

Gaziantep / Gençlerbirliği / Kasımpaşa

Kayseri / Konya / OsmanlıRize / Trabzon

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Coric transferi olağanüstü. Başarılar..

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by lielife7 View Post
    Coric transferi olağanüstü. Başarılar..
    Teşekkürler hocam sezon sonu kadroya tamamen katabiliriz

Forum canlı cenaze olunca sürekli güncelleme atası gelmiyor insanın, bi de kpss var anca düzene girip ilerleyebildik

Bedelsiz bir transfer olduğunu düşünürsek bizim için muazzam bir transfer oldu.. Bu politikayı son 1-2 yıl daha uygulayacaz sonrasında tutoring ve sisteme uygun sağlam abiler bulup takımı sisteme sokacaz az kaldı..

Yedek kaleci olarak kattık takıma oynatmadan böyle sattık oynatsak Muslera'yla takaslardık heralde..

Penaltı kaçırdığımız maçta son dakika golüyle kazandık.. Hemen soyunma odasına gittiler.

Çok üstün oynadık.. Ama ilk dakika golüyle boyun büktük...

"Banko diyorum kardeşim yaz Buca alt"

Fener bu kadar kötüyken yenemedik..

Galata şampiyonluğa oynuyor.. Biz çelme takmasak ne Beşiktaş ne Fener daha da yetişemezdi.. Son şansları yoksa Trabzonla kafaya oynarlar..

Zidane (Fenerbahçe) kadronun hakkını veremiyor.. Yıl için de teklif bekliyorum yine.. Masaya oturur, Buca yönetiminden ek bütçe isterim

Galatasaray'ın kadrosunu çok beğendim.. Mutlak favori olarak görünüyor..

Muazzam bir dikine oyun oynadılar.. Topu alan ya tam ileri pas ya da adam eksiltip güzel bir kontra oyunla maçı çevirdiler.. İçlerine Liverpool kaçmış muhtemelen..

Burdan idolüm Aykut Mourinho'ya selamlar..

AVRUPA LİGİ TÜRK TAKIMLARI

BİZİM GRUP LİNK

ŞAMPİYONLAR LİGİ TÜRK TAKIMLARI

Topluca Avrupa Liginde üst turlara gidicez gibi görünüyor.. Bir bizim durumumuz muallak..

Şuan taktik yapımıyla uğraşıyorum her maç ufak tefek değişikliklerle geliştiriyoruz.. Galatasaray maçı son maçımızdı ve oynanan oyundan çok memnun kaldım.. İşin savunma tarafını yaptığımızı düşünüyorum hücum için ufak tefek dokunuşlar yapıyorum.. Savunmayı aksatmadan minimum gol yiyerek ve maç kaybedecek bir sistem için az bir zaman kaldı..

Forumda bir bucalı görmek ve buca kariyeri görmek ne güzel iş, en kısa zamanda bende açacaktım

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Konu kariyer bölümü kuralları geregince kapatılmıştır.

Kural 6- 2 hafta boyunca kariyer sahibi tarafından mesaj atılmayan konular kapatılacaktır. Dikkat edilecek tarih kariyer sahibinin son mesajıdır.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri